Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod agromanCR » 17 kvě 2011 21:35

Ahoj,
dnes jsem pořídil Zetor 8011 a asi bych potřeboval trochu poradit co a jak.
Nejdůležitější asi bude zkontrolovat všechny mazací místa popřípadě provozní kapaliny - ale kde to všechno hledat???
Taky jsem narazil na vývodový hřídel. Ten se mi sice povedlo vypnout páčkou za sedačkou, ale nevím v jaké poloze mam mít páčku u volantu, která dočasně vypíná a zapíná VH.
Popřípadě jakou kontrolu bych měl udělat před tím, než ho začnu 100% vytěžovat (orba - čtařradličný pluh, 3m sečka roudnice, 7t vlek atd.)
Jaké máte průměrné spotřeby na silnici, v orbě a setí.
Fakt moc děkuju za vaše rady, které jistě nebudou k zahození.
Fanda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod bold » 18 kvě 2011 08:07

V tomto případě doporučuju sehnat příručku pro obsluhu, někde na netu byla, páč odpovědět na všechny tvé dotazy je tak na 8hodin.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod svec » 18 kvě 2011 13:56

pokusím se ti tu něco napsat tak kapaliny ty bych asi nejlépe vyměnil všechny co v traktoru jsou:motor,převodovka+koncový převody popř to jen zkontroluj tak na motoru z pravé strany u kabiny je měrka na motorový olej,měrka na převodovku je v kabině podgumovým koberečkem u řadící páky je tam okénko na M10 ty vyndáš a pod tim je měrka na 17 klíč,no a na každém koncáku je zezhora taktéž měrka.
mazací místa nejvíc mazniček je na přední nápravě+ mam na ramenouch hydrauliky.Náhon nemusíš vypínat tou pákou vedle sedačky,ale stačí jen přimáčklá k volantu směrem k sobě ho zapínáš.se spotřebou ti neporadí asi nikdo záleží v jakém stavu je motor u jednoho ho mam po go a žere teda mín to je fakt ale v litrech ti to nepovím prostě dolejvám když je třeba.

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod agromanCR » 18 kvě 2011 21:10

Děkuju za rady. Návod k použití jsem si stáhnul, ale když mi to takhle někdo krásně vysvětlí, tak jsem radši. Zítra se na ty všechny měrky podívám a uvidim jak na tom budou s množstvím. Dnes jsem koupil odrazky a světlo zadního blinkru které bylo prasklé a hne dto vypadá jinak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod standais » 19 kvě 2011 14:57

agromanCR píše:Děkuju za rady. Návod k použití jsem si stáhnul, ale když mi to takhle někdo krásně vysvětlí, tak jsem radši. Zítra se na ty všechny měrky podívám a uvidim jak na tom budou s množstvím. Dnes jsem koupil odrazky a světlo zadního blinkru které bylo prasklé a hne dto vypadá jinak.

nic proti ale radši bych se staral abys to třeba nezadřel, nebo nějak jinak nezkur*il, než se starat o to, jestli ti chodí bliky. Jinak jestli hodláš používat hydrauliku, tak olej v převodovce měň každej rok a hlavně čistit filtry, vypínat čerpadlo a kompresor pokud nejsou potřeba...časem sám všechno poznáš. Když vyměníš filtry a oleje, tak ho normálně začni 100% využívat, nešetřit. poznáš jestli něco povolí, vyzkoušíš násobič a tak podobně.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod agromanCR » 10 čer 2011 16:21

Nevíte někdo na kolik litrů má nádrž zetor crystal 8011.
Když jsme otevřel víko, tak jsem zjistil, že je nádrž rozdělená na dvě půlky, ale ta blíže ke kabině je asi uzavřená, nebo já nevim.
Můžete mi někdo poradit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod K10 » 10 čer 2011 17:58

Nádrž u krystalu je na 90 litrů,z toho je 10 litrů rezerva(všimni si že je levé straně hlubší než na pravé,vývod má z té pravé a na druhou stranu do té hlubší vede trubka,přepíná se to kohoutkem pod nádrží jako u fichtla :) ),zmiňovanou příčku jsem u krystalu nikdy neviděl i když jsem měl jednoho od nova a na druhého jsem nedávno dával novou,tak si tak myslím že jde asi jen o vlnolam,inu unifikace zetorů je vyhlášená,nepasuje z jednoho na jiného nic :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 96
Registrován: 06 zář 2009 10:23

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod Kaschmir » 12 čer 2011 17:01

Doma máme 2 crystaly a ani jeden přepážku ani vlnolam nemá
království za Crystal

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod agromanCR » 12 čer 2011 17:23

tak to by mě teda zajímalo co to tedy je.
Když se podívám ze spoda, tak to vypadá jako ujedna velká nádrž, ale když otevřu nalévací víčko nádrže, tak hned vedle víčka vidím přepážku napříč nádrží a je tak uzavřen prostor blíže ke kabině. Zkoušel jsem klacíkem, zda je nahoře nebo vespod nádrže díra - jestli to slouží jako vlnolam,ale zatím jsem nic neobjevil.

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod agromanCR » 14 čer 2011 21:43

Můžete mi někdo ještě poradit s topením. Příručku jsem si stáhnul, ale moc tam toho není.
Zajímalo by mě, jestli topení je řešeno teplým vzduchem od motoru nebo jsetli to je kapalinou. Ovládá se spínačem a pak jsou tam dvě táhla. Jedno vede k tubce před ventilátorem a druhé táhlo je odpojené a bovden končí někde u motoru. Jinak směrek k motoru také vede gumová hadička, ale taky nikam na motoru není zastrčená. Víte někdo co s tim mam dělat?? A jak to topení správně používat?
Děkuju, Fanda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod standais » 15 pro 2011 09:03

agromanCR píše:Můžete mi někdo ještě poradit s topením. Příručku jsem si stáhnul, ale moc tam toho není.
Zajímalo by mě, jestli topení je řešeno teplým vzduchem od motoru nebo jsetli to je kapalinou. Ovládá se spínačem a pak jsou tam dvě táhla. Jedno vede k tubce před ventilátorem a druhé táhlo je odpojené a bovden končí někde u motoru. Jinak směrek k motoru také vede gumová hadička, ale taky nikam na motoru není zastrčená. Víte někdo co s tim mam dělat?? A jak to topení správně používat?
Děkuju, Fanda

no jeden bovden vede k chladiči a slouží k vytahování dečky, druhý bovden vede před kabinu, je tam kohoutek, kterým se otevírá a uzavírá přívod teplé vody do topení. Topení je tedy řešeno teplovodně, nikoli teplým vzduchem jako je tomu u uř1. a jak správně používat topení? snadná odpověď: v zimě otevři kohoutek přívodu teplé vody do topení a pust větrák, který přes radiátorek profoukne vzduch zvěnčí a tím se ohřeje. a k té hadičce: nebylo by bližší info ? třeba odkud přesně vede, nebo rozměr ?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod bold » 15 pro 2011 10:04

pouze bych upřesnil že topení od chladiče měla UŘ-I pouze do 6911, od "červených" bylo už klasické teplovodní topení.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zetor 8011 a jeho používání

Příspěvekod standais » 22 pro 2011 20:16

bold píše:pouze bych upřesnil že topení od chladiče měla UŘ-I pouze do 6911, od "červených" bylo už klasické teplovodní topení.

:D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků