Starter s reduktorem na 16145

Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2014 19:26

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod Kip » 22 dub 2018 22:04

Tak jsem vyměnil startery, vyhodil baterky, pošteloval drátky, dal do leveho kastliku baterii Optima a točí to prozatím dobře. Nicměně uvidíme, jak to bude fungovat při nižších teplotách (ohřívač vody v bloku je) a s odtupem času.
Všem děkuji za použitelné rady.

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod koprkam » 25 čer 2018 13:07

Já teda nevím, ale krystal a v zimě nestartovat? Já mám spíš problém s Liazkou a uncčkem, jinak krystal a trambus, kdykoliv a kdekoliv. S bateriovým spínačem problém taky zatím nebyl (klepklep). Motor máme po generálce, startér ne, baterky pamatují šemíka, jako ročka, ale že by to v zimě nenastartovalo, to ne. Musím dát za pravdu, že nejhorší je ta nafta, to je k zblití, potentovaná babišova řepka, teď možná budem kupovat domů vlastní stojan, tak by se pak třeba dala kupovat nafta bez biosložky.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod miki » 26 čer 2018 11:04

Tak pokud to nevybereš do měsíce tak kupuj jedině bez biosložky. Stejně tak na odstávku přes zimu atd. Na řepce je hezky vidět, jak se dobrá myšlenka alternativního paliva pro zemědělce brutálně zvrhla a otravuje život všem (stejně tak soláry)
Naposledy upravil miki dne 28 čer 2018 18:55, celkově upraveno 1
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod tonik » 26 čer 2018 21:45

Pánové, nevím proč vám všem leží v žaludku potentovaná babišova řepka, když není nic co jí nahradí v osevním postupu. Nebo snad máte představu, že ji nahrací 400 tisíc hektarů hrachu, vojtěšky atd.
Nejvíce frflaj ti, keří dostali dotaci na ukončení zemědělské činosti a dostali dotaci na začínajícího zemědělce pro manželku a všechny děti a obhospodařují 20 ha.

Že nenádáváte, že máte v salámu 20 éček.

Tak jako kupuju salám bez éček, tak kupuju naftu mez FAME.

Příspěvky: 151
Registrován: 26 lis 2013 23:21

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod provit » 27 čer 2018 11:46

Aspoň peníze na mladého zemědělce zůstanou ve vesnici. Tím se vytváří zdravé podhoubí budoucí zem. generace konkurovat průmyslovému zemědělství, které jenom zamořuje chemickým sajrajtem půdu a spodní vody. Pořád lepší pro vesnici 6 hospodářů po 50 ha než jedno s.r.o. s majitelem ve městě :/

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod koprkam » 28 čer 2018 08:28

Tak jako to je samozřejmý, že lepší několik malejch, jako jedno velký družstvo, jenomže při představě, že u nás je běžná výpovědní lhůta sedm let, tak mě přechází chuť. A myslím si, že výpovědní lhůta bude všude obdobná, neli ještě horší. Ona řepka je jako plodila super, kdybych měl víc orné, dělám ji taky, ale jde mi o to, že když chce člověk kvalitní naftu, tak aby ji scháněl po všech čertech. Navíc co začli vozit letní naftu, tak mašiny začli kouřit a smrdí po bionaftě, teda víc než v zimě a pokud se nepletu má se podíl biosložky v naftě zvyšovat na 10%. Naftu bez biosložek mají snad u Eurooilu, protože se tam mění státní hmotný rezervy. Jenomže jezdit s krystalem pro naftu bezmála 30km, to se na mě nezlobte, ale na to se můžu, už tak mě zlobí, že musím jezdit tankovat do vedlejší dědiny, ale říkám proto chceme domů tankovací stojan.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod miki » 28 čer 2018 19:15

Mě řepka neleží v žaludku. Pamatuji si že s tím se začalo experimentovat u ZETORU ještě za komančů (čisté MEŘO) a v Liberci v MHD. A již tehdy byl hezký výsledek, že pro kolchozníky ano, ale jinak ne.
Nemám problém s tím, aby bylo čisté MEŘO bez daně a KDO CHCE ze zemědělců, tak ať na to jezdí. Ale jsem proti tomu, aby se to dávalo do standatdních uhlovodíkatých paliv a jezdilo se s tím po silnicích.
To stejné ethanol. Čistou naftu měl jenom EUROOIL a myslím že OMV MaxxMotion. Jinde to nešlo sehnat. Teď jsem už viděl jiné pumpy že mejí produkty bez bio.
Dříve se v okolních kolchozech pěstovalo mnohem více produktů (byla rozmanitost). Dneska u nás už len, brambory, kmín, ostropestřec, cukrovku, řepu, bob, hořtici, mak, žito nepěstují. Posledních 15 let je to jen pšenice, ječmen,řepka, kukuřice furt dokola. A pozoruji velký nárůst umělých hnojiv oproti hnoji.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod koprkam » 29 čer 2018 17:26

V podstatě bych asi plně souhlasil s tím co říkáš. Dřív ta rozmanitost byla, čili ani ty pola netrpěly, tak jako dnes. U nás teda mají jezedáci hnoje dost, na 1400 Ha mají asi 1500 ks dojnic (bejčky prodávají).
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod miki » 02 črc 2018 21:30

Ještě jeden postřeh z Youtube. Podívej se hlavně na západní videa (Německo, Francie, Holandsko atd), jak tam mají zhuntovaná pole při sklizni (podmáčená, rozježděná, utopené traktory v blatě atd). Tohle nás za pár let také čeká z důvodu nepropustnosti podorniční vrstvy v hloubce 60-120cm, která je utužená velice těžkýma soupravama. To je problém. Na jedné straně sucho v podpovrchové vrstvě a na straně druhé bažiny bláta a půda bez humusu.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod koprkam » 06 črc 2018 13:00

To máš naprostou pravdu. Dřív se podrývalo, dneska už se to moc nevidí, občas jedou teda nějaký dlátový pluhy, ale jestli to plně nahradí orbu, to nevím. Řekl bych, že čím je půda úrodnější, tím víc ji hospodáři drancují. Mluvím teda hlavně o podnicích s větší rozlohou. Většinou nemají dobytek, pokud jo, jde hnůj do bioplynky, né vždy, ale většinou. A pak je tu te trend bezorebných technologií, kde to mnohdy jen zadiskují, postříkají rundupem, nebo to zapraví radličkama, a to je podle mě málo. Ono to šetří čas, peníze, ale určitě né půdu. Na západě to musí být ještě horší. U nás teda není moc co podrývat. Některý parcely máme v moravským krasu a tam už když ořeš na 28cm, tak ti jištění pluhu poskakuje, jako koza a taháš kameny. Pak máme parcely v Bukové, okraj hané, a tady už je situace lepší, tady by asi šlo podrývat na nějakých 45cm.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 90
Registrován: 19 bře 2008 17:17
Bydliště: okres HK

Re: Starter s reduktorem na 16145

Příspěvekod rotez30 » 14 dub 2021 13:27

Kamarád vyměnil u DH s okruhem na 24V jenom starter, nebo měl starý typ (TY 45) s 12V okruhem, kterému dal dvě baterky?

Netuší někdo, co všechno by obnášelo předělat DH 112 s 24V okruhem, aby fungovalo s jednou baterkou stejně jako první Poclainy s elektroinstalací na 12V?

poulm píše:To je celkem jasné,ale koho by napadlo používat startér 24v na 12V?
U kamaráda na DHáčku jsem viděl spíš opak,že startér na 12V krmil 24Volty, no točilo to úžasně jak helikoptéra , ale nevím jak dlouho mu ten startér vydržel :lol:

Jen jsem narážel na to,že pořád je potřeba obdobný výkon na roztočení motoru na potřebné otáčky a když se místo klasického startéru na 24V se dvěma baterkami použije reduktorový na 12V a jednu baterku, tak bude odebírat min. 2x větší proud na dosažení stejného výkonu a pochybuji,že to ta baterka při opakovaných startech zvládne. Takže jestli tomu někdo nevěří,tak ať si to nyní vyzkouší při mrazech okolo -15st. :-D V létě to funguje celkem v pohodě,ale v zimě,kdy jsou na start několika násobné nároky je to o spálení startéru.
Aspoň tak to vidím,nebo se v něčem pletu?

Předchozí

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník