Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod AGportal.cz » 04 bře 2019 20:58

Zdravím, narazil jsem na problém u 5245 s palivovou částí - jde o to, že traktor normálně před startem napumpuju nastartuje jede cca 3-5 minut a konec. Když chci palivo napumpovat ručně tak to nejde, musím povolit skleničku - ta přisaje vzduch (je v ní podtlak) a traktor normálně napumpuju a opět se vše opakuje. Vyčistil jsem nádrž i hadice, proběhla výměna těsnění, filtru a v podávacím čerpadle pístek a ventil. Už mě nenapadá čím by to mohlo být, zkoušel jsem i jezdit s pootevřenou nádrží se stejným výsledkem. Předem děkuji za názory.
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod zemědělec » 04 bře 2019 21:21

Asi je moc měkká hadička z nádrže a podtĺakem se "scucne" nebo jak to mám napsat. Pokud opravdu neplave něco v nádrži...

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod slava » 04 bře 2019 22:39

když odpojis hadici do podávacího cerpadla a pujde normalne pusou profouknout do nadrze tak to ucpane nebude ze by se prisavala hadička mi nesedi od nadrze k cerpadlu to nemá zadny odpor když se to nekde ucpe tak většinou v průtokových sroubech me podobny problém dělala sklenicka na pohled byla v poradku při potdrobnejsi kontrole jsem zjistil ve dne prasklinku asi od utahovani po vymene uz nafta nepada vůbec nemusim ani po mesici napumpovavat

Příspěvky: 58
Registrován: 23 úno 2016 22:58

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod Baziliska1 » 04 bře 2019 22:49

Dobrý večer. A jakou naftu tam liješ? Bez příměsi řepky nebo s řepkou? Máme 3 traktory Zetor 5611, 6711 a Belarus 952.4. Naftu bereme od Krodosu s příměsí řepky a zetory jedou v pohodě a Belarus nám vypověděl službu před žnama tak to odřela 5611. Důvodem ucpané hadičky od řepky. Začaly jsme přidávat aditivum a máme klid, zatím. I když si psal, že čistils hadičky, tak nevím.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod miki » 05 bře 2019 12:23

Taky bych to viděl na nějakou měkkou hadičku na sání podavacího čerpadla (je tam podtlak cca 0.1 atm). Kdysi jsem měl něco podobného na 6911. Když do toho budeš foukat tak nic nezjistíš, protože tam máš přetlak , ale při podtlaku se smrskne. Dělaly to i takové ty opletené dvouplášťové hadičky. Ješte se zeptám, zda ti neplave v nádrži sloupaná barva nebo nějaký bordel. Ten by se přisál na vstup a potom zase odpadne a ty nic nezjistíš.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod slava » 05 bře 2019 14:01

také jsem se setkal s pripadem kdy při nasunovani hadicky přes ostrou hranu trubky se vnitrni část hadicky seřízla a tak pak působila jako zpetna klapka

Uživatelský avatar
Příspěvky: 198
Registrován: 01 dub 2014 15:37

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod AGportal.cz » 10 bře 2019 20:23

Děkuji všem za rady, rozhodl jsem se koupit a vyměnit hadičku a zatím to jezdí, tak snad závada odhalena, ale ta stará hadička se nijak poškozeně netváří, takže to prověří čas :)
http://www.AGportal.cz - Seznam manuálů, novinky ze zemědělství, vyhledávání a zadávání agroslužeb, jednoduchý agrobazar - vše ZDARMA a BEZ REGISTRACE

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor 5245 - problém s palivovou částí

Příspěvekod bold » 12 bře 2019 13:21

ucpané v podtlakové části. Předpokládám že se dolévalo z kanystrů a byla tam občas nečistota. (doporučuju odkalit nádrž a uvidí se hned) Dělávali to zbytky oloupané barvy, dostalo se to do sací trubky a problém byl na světě. Profouklo se to, chvilku to jelo a pak se to zas ucpalo. Ideálně pokud má nádrž stoupací vedení demontovatelné. Sundat nádrž, sundat potrubí, pořádně prošťárat, profouknout a vyčistit nádrž.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků