Nový zetor major

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Nový zetor major

Příspěvekod mate » 01 úno 2015 12:21

Proxima power 100 tuším, že něco málo přes milion.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 01 úno 2015 12:34

JD má akci 1,2mega za 100koní taky, ale zahýbe s tím euro. Ovšem porovnávám neporovnatelné.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod roman7711 » 01 úno 2015 13:59

Za milion Zetora? To bych si raději koupil starší JD třeba http://www.ksplant.cz/john-deere-6330-p ... cke-q65-87 než novýho zetora bez odpružené přední nápravy, bez ČN, ale hlavně komfort v JD a v Zetoru nesrovnatelný.
Akce na JD sice teď je, ale kdo by šel do novýho v dněšní době a hlavně do paskvilu, který má malou babinu. A navíc s DPF, to raději tu starší 6x30 nebo 6x20, spolehlivou techniku.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 01 úno 2015 15:48

mně osobně se ten paskvil s malou kabinou líbí, neb potřebuju nahradit 2ks červených UŘ-I.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod roman7711 » 01 úno 2015 15:57

Tak mě se taky líbí, neříkám že ne, už to má odpruženou nápravu oproti předchozí řadě 5R, ale stále to má tu malou kabinu, a když by jsi na to chtěl dát čelní nakladač tak to není taky úplně šťastné řešení a věř mi, že je lepší nejmenší řada 6 jak největší zmodernizovaná "5R". Nechci nikoho přesvědčovat, ale vím o čem mluvím, mám zkušenosti s tou menší i větší řadou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 01 úno 2015 16:29

čelák nepotřebuju, "obývák" vozím na aresu 836 :lol: potřebuju malý průchodný traktor (jezdím pod stromy na záhumenkách)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 01 úno 2015 19:26

Treba osloviť predajcu Zetora, prípadne rovno Zetor a opýtať sa na zapožičanie Majora a vyskúšať ho v pluhu či inom naradi. Si myslím že toto je najzhodnejšia cesta ako zistiť či bude postačujúci.

Len aby Vás ten JD nezožral na servise :wink:
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Pazdera » 01 úno 2015 21:31

Je fakt, že například hluk v kabině je v JD menší než v zetoru, ale co se týká např. výhledu z kabiny tak je na tom zetor lépe. A hlavně cena servisu a náhradních dílů je úplně někde jinde. Proto jsem koupil zetora né zahraniční traktor i když mezi nimy nebyl až tak velký rozdíl v pořizovací ceně a zatím toho nelituji, ale uvidíme co to bude dělat za 10let.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový zetor major

Příspěvekod neznalek » 01 úno 2015 21:58

Adam píše:Treba osloviť predajcu Zetora, prípadne rovno Zetor a opýtať sa na zapožičanie Majora a vyskúšať ho v pluhu či inom naradi. Si myslím že toto je najzhodnejšia cesta ako zistiť či bude postačujúci.

Len aby Vás ten JD nezožral na servise :wink:


teda nic proti zetoru, ale kde berete že by mel JD ( nebo jakykoliv jiny stroj) sežrat majitele na servise? Už jsem to tu četl vícekrát, provozuji jak zetory tak zrovna JD a kdybych rozpocítal ceny servisu a dílů na odpracované hodiny, tak to vyjde téměř nastejno.... Navíc oduvodňovat koupi traktoru jeho cenou a cenou dílů / servisu, která se tu používá jako univerzální zaklínadlo se může šeredně nevyplatit :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 01 úno 2015 22:03

Myslel som starsie JD(uz sa tu pisalo ze treba mat fin. Rezervu na servis). A predpokladam ze aj servisne prehliadky budu drahsie.
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 02 úno 2015 09:17

nelze porovnávat UŘ-I starší JD. řešili jsme tu nový stroj. A když už jsme u toho servisu, tak právě přístup servisu (tak jak mně ho popsal kolega) je důvod proč zetor zásadně NE. Kdybych měl podobnou zkušenost co kolega, tak zetor stojí zpět ve fabrice a já vymáhám soudně zaplacenou částku.
Mám možnost porovnávat. Provozuji jak zetory (servis vlastní silou) tak i jednoho 10let starého claaska. Většina poruch je na straně zanedbané obsluhy. Ten claasek se ke mně dostal z družstva které postupně upadávalo, a tudíž servis začali dělat svépomocí. nakonec jim odešly spojky v převodovce (servis mně potvrdil že stačilo zavčasu nakalibrovat a vydrželo by to) Pod claasem nemám ani kapku oleje a to už dělali převodovku, zatímco kolega s majorem dolévá pravidelně (servisák mu radil ať tam dá klidně PP-80 že je to jedno) prasklá střecha byla anabáze na rok a nakonec ji uznali jako reklamaci ale neskutečná anabáze.
Ceny servisů se začínají srovnávat, a ač fanda zetorů, tak musím konstatovat že zetor zaspal dobu a teď ji pracně dohání..
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 02 úno 2015 12:10

Bolo tu napísane že radšej staršieho JD ako novú Proximu :wink: a čo sa týka origo servisu Zetor, tak myslím že je to výnimka a ide nepoctivého predajcu. Ja mam so servisom dobre skusenosti. Mne to často príde, že poľnohospodár kúpi stroj ktorý na tú prácu nestačí (malý výkon, váha atd....) a potom keď sa to pokazí alebo mu to nevyhovuje, tak nadáva na Zetor. Myslím si že je mnoho spokojných polnohospodarov čo majú nového Zetora.....tak ako to je? :wink:
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 02 úno 2015 13:08

já netvrdím že je zetor vyloženě špatný. Ovšem stroj je jedna věc, a jeho "logistické" zabezpečení jest věcí druhou. Než pořídím stroj tak obejdu okolní majitele konkretní značky a poptám se jak funguje servis, pozvu prodejce, poslechnu si jak mluví, jak se chová. Pokud přijde a haní konkurenci, tak to znamená že nedokáže poukázat na pozitiva svého stroje a tak jde cestou negativ okolních strojů. Zetrory provozuji dost dlouho, na červenou UŘ-I nedám dopustit, ovšem investice přes mega do nového stroje je pro mně dlouhou anabází kdy prověřuji servis,prodejce,dostupnost a cenu ND, možnost oprav v domácích podmínkách, a rovněž taky poměr cena/výkon. Kamarád byl před podobnou volbou, půjčil si několik strojů a zetor zavrhl hned v počátku, nedovírající dveře, tekl olej z převodovky, hlučnost, nepohodlnost a spousta podobných drobností. Mám pozitivní zkušenost se servisem claas, chladič do druhého dne, a výměna taky. Kluci mechanici super ač sám mechanik -dívám na kolegy hodně přes prsty a hlídám si jak pracují, tak musím uznat že odvedli opravdu profi práci. Rovněž ochota spolupráce je na velmi dobré úrovni, potřeboval jsem před koupí návod, abych mohl nastudovat co a jak, nebyl probém ho poslat elektronicky- veškeré ND dostupné na netu (katalog) u zetoru jsem za katalog vysolil 500kč ani jsem nemrkl. Tím nechci znevažovat zetor a vyzvedávat konkurenci, ale tohle je moje osobní zkušenost. Pokud bych měl opačnou tak bych asi vychválil zetora a pohanil konkurenci, ale bohužel.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 24 úno 2015 16:46

karol450r píše:Obrázek
Rozhodli sme sa pre Poľský nakladač Inter-tech. Nosnosť 1650kg, a ma aj 3. funkciu


Ako ste spokojny s nakladačom? My chceme tiež a hladam najlepsiu polsku alternativu.
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2014 19:29

Re: Nový zetor major

Příspěvekod karol450r » 24 úno 2015 17:28

Adam píše:
karol450r píše:Obrázek
Rozhodli sme sa pre Poľský nakladač Inter-tech. Nosnosť 1650kg, a ma aj 3. funkciu


Ako ste spokojny s nakladačom? My chceme tiež a hladam najlepsiu polsku alternativu.


My sme hľadali niečo za dostupnú cenu na občasne použitie v domácnosti to sme aj našli zatiaľ sme spokojný akurát Major by chcel protizávažie dozadu.

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 24 úno 2015 19:25

lidi neblázněte s majorkem , ano je levný ale za tu cenu si můžete koupit starší traktor který je spolehlivý a kvalitně lepší.

je to novinka a je dělaná hlavně pro východ, je tam zpoustá dílu která není vymyšlena pořádně , třeba ten brzdič co je u pedálu a jak se zabrzdí tak do tam
odfukne a jak mate prach v kabině tak to pak dýchate , lanka ke spojce tady ani nebubu psát ,totální nesmyl ,skáče to jak nějaká koza , je to lehké , to ja bych ani nemohl vozit vodu ke krávám (3500 litru) protože bych ne ujel po horší (šterkove) cestě . nechci vám tady psát další nevyhody ,fandím zetoru ! a zkoušel sem i majorka mam vice značek doma. majorek je za cca 640 000 kč , vy jste blázni co dáte tolik za traktor který jede jen 30 a skáče . v zimě se s tím nedá plužit ,
vlastní zkušenost!!!
a přestaňte tady psát že zetor ma levnější servis !!!!!!!
díly mají levnějši o pár korun ale filtry ne ! a servis je uplně stejný !! hodinová sazba je stejná , filtry si snad umíte vyměnit sami .
jsem český zemědělec ,podporuju český stroje !!! exact ,rozmital, RMA 100 ,a další ale Majorek teda určitě ne!!! JE TAM STEJNĚ JENOM ČESKÝ MOTOR ,JINAK JE TO SKLÁDAČKÁ JAK BLÁZEN ! a vím co tám odcházi tak mě nepoučujte prosím , jen vám chci poradit .
traktory CNH (case,new holland) taky teda moc nechválim ,mam je doma ale podle zetoru jsou o hodně dál , pokud vám mužu poradit tak starší JD se zahraničí je nejlepší volba , nechali jsme si dovezt stroj s Rakouska a max. spokojenost . majorka ano kdyby měl tak 50 koní a 3 válec . což bude za pár měsícu (perkins) ale nechápu jak na takový lechký traktor můžete dát čelňák !!! ach jo !!! však uvidíte jak se vám rosype naprava !!! ja sem dal za opravu nápravy carraro 60 000kč :((( a to se tam samá povolila matka!
Naposledy upravil Zetor power dne 24 úno 2015 21:43, celkově upraveno 1

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 24 úno 2015 21:27

nezapomeňte že cena majorky je bez výbavy

je tam obyč. sedačka mech. , žádné pneu radiál, žádné tonované skla , bez závaží , bez přední PVH , nejsou tam ekonomické otáčky , bez čelňaku,
jede 30 max. skáče jak koza .pro spolejezdce to je teror , sedět na tvrdem plastu kde zavazí madlo držení rukou , atd.

takže jak si ho vybavite tak to je pálka :((((

výhody jsou levné pneu mitas ,ale zas jsou uzké , pro farmáře do 50 Ha se to dá ,ale nesmí mít velké stroje na to,ty dnešní lisy mají cca 2 tuny ,třeba ten náš a to j v kopcích co znát jak se jezdi ve sváhu a je rosa atd atd.

prostě nic moc , podle bělorusa je to celkem traktor v poho ale cena teda určitě ne ,pokud chcete dobrý český traktor jděte do proximy !!!
jinak doporučuju traktory JD , fendt , class . pokud možno bez AD blue a ostatních zbytečností .... které jsou jen nesmysl norem EU ...
valtra ,kubota MF taky solidni stroje ale nemam zkušenosti tak nevím ,nekupujte majory když chcete ušetřit

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 24 úno 2015 21:30

Ondřej Novák píše:
marakan1 píše:No já bych to měl do trojaku obracaku, nějaký smykobrány, seci masina 3m, vleky 7t možná 9t, mam lehci cernozeme (pro priklad se zetorem 7341 super turbo tahali v okoli 3,15m diskace) takže bych neměl mít problém...
v jinem prispevku jsem resil ze jsem koupil 6911 kvuli porizovaci cene, chvíli to vydržet a pak koupit něco 120hp, doted jsem to delal sluzbama, ale cim vic nasloucham ruzne nazory a ctu tak mi to pripada jako utopie. Proto se ptam na majora protoze pomer cena/vykon je nejlepsi.

Pokud by to byl traktor do pícnin tak snad ano, pokud je to do orné, byť lehké půdy, raději bych si připlatil a koupil Proximu, je těžší, robustnějčí a komfort v kabině je úplně o něčem jiném.
...ten traktor nebudeš mít jen na pár let...



přesně!! spíše proximu !!

majorek a vlek 9t hahaha :)))
ja mam problém někdy s naloženou devítkou a 110 koňmi pod kapotou a plné závaží
čekáte od majorká zázraky, váží min jak 7245 :))))
Naposledy upravil Zetor power dne 24 úno 2015 21:34, celkově upraveno 1

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod roman7711 » 24 úno 2015 21:33

Přesně tak, jak už jsme psal, lepší starší JD než novej zetor. Hlavně na traktory okolo 100 koní se dávají ČN a podle mě je JD idealní díky celorámové konstrukci.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 25 úno 2015 20:06

Zetor power píše:lidi neblázněte s majorkem , ano je levný ale za tu cenu si můžete koupit starší traktor který je spolehlivý a kvalitně lepší.

je to novinka a je dělaná hlavně pro východ, je tam zpoustá dílu která není vymyšlena pořádně , třeba ten brzdič co je u pedálu a jak se zabrzdí tak do tam
odfukne a jak mate prach v kabině tak to pak dýchate , lanka ke spojce tady ani nebubu psát ,totální nesmyl ,skáče to jak nějaká koza , je to lehké , to ja bych ani nemohl vozit vodu ke krávám (3500 litru) protože bych ne ujel po horší (šterkove) cestě . nechci vám tady psát další nevyhody ,fandím zetoru ! a zkoušel sem i majorka mam vice značek doma. majorek je za cca 640 000 kč , vy jste blázni co dáte tolik za traktor který jede jen 30 a skáče . v zimě se s tím nedá plužit ,
vlastní zkušenost!!!
a přestaňte tady psát že zetor ma levnější servis !!!!!!!
díly mají levnějši o pár korun ale filtry ne ! a servis je uplně stejný !! hodinová sazba je stejná , filtry si snad umíte vyměnit sami .
jsem český zemědělec ,podporuju český stroje !!! exact ,rozmital, RMA 100 ,a další ale Majorek teda určitě ne!!! JE TAM STEJNĚ JENOM ČESKÝ MOTOR ,JINAK JE TO SKLÁDAČKÁ JAK BLÁZEN ! a vím co tám odcházi tak mě nepoučujte prosím , jen vám chci poradit .
traktory CNH (case,new holland) taky teda moc nechválim ,mam je doma ale podle zetoru jsou o hodně dál , pokud vám mužu poradit tak starší JD se zahraničí je nejlepší volba , nechali jsme si dovezt stroj s Rakouska a max. spokojenost . majorka ano kdyby měl tak 50 koní a 3 válec . což bude za pár měsícu (perkins) ale nechápu jak na takový lechký traktor můžete dát čelňák !!! ach jo !!! však uvidíte jak se vám rosype naprava !!! ja sem dal za opravu nápravy carraro 60 000kč :((( a to se tam samá povolila matka!


To je reakcia na mňa? :D Ja už som Majora kúpil a už mám vyše 720mth a som spokojny :wink: Major vyšiel na 21000€ ....povedz čo LEPŠIE by si kupil v takej cene....?
Aj traktor je len stroj....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 25 úno 2015 20:13

Aniž by chtěl kohokoliv hájit či hanět.. Za mně major ne, u mně nerozhoduje cena ale poměr ceny a "výkonu" Kdyby na starou 72 dali odpruženou kabinu a klimu s možností montáže uhlíkových filtrů tak jdu do 72. Takto se bohužel musím zbavit svých oblíbených UŘ-I a kouknout se po něčem jiném. Radši dám 1,3 mega za 100koní třeba u JD či jinde ale budu někde nesrovnatelně jinde. Navíc u mně rozhoduje i kvalita servisu a pro naši oblast je to katastrofa. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 25 úno 2015 20:49

bold píše:Aniž by chtěl kohokoliv hájit či hanět.. Za mně major ne, u mně nerozhoduje cena ale poměr ceny a "výkonu" Kdyby na starou 72 dali odpruženou kabinu a klimu s možností montáže uhlíkových filtrů tak jdu do 72. Takto se bohužel musím zbavit svých oblíbených UŘ-I a kouknout se po něčem jiném. Radši dám 1,3 mega za 100koní třeba u JD či jinde ale budu někde nesrovnatelně jinde. Navíc u mně rozhoduje i kvalita servisu a pro naši oblast je to katastrofa. 8)



přesně tak !!!

zetor major není špatný ,ale podle toho co umí je drahý !!! o to jde ! NIKDO NEPSAL ŽE JE TO ŠROT
to je dobře že máš 700 MTH :))) ale tady máme JD co má 29 000 MH :))) a jak tohle bude mít tvůj major tak pak napiš
jednou si půjčte traktor ,stoji to cca 600kč za motohodinu a uvidíte ten rozdíl !!! ,
raději starší JD(fend,class) než nový major

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 25 úno 2015 21:00

Adam píše:
Zetor power píše:lidi neblázněte s majorkem , ano je levný ale za tu cenu si můžete koupit starší traktor který je spolehlivý a kvalitně lepší.

je to novinka a je dělaná hlavně pro východ, je tam zpoustá dílu která není vymyšlena pořádně , třeba ten brzdič co je u pedálu a jak se zabrzdí tak do tam
odfukne a jak mate prach v kabině tak to pak dýchate , lanka ke spojce tady ani nebubu psát ,totální nesmyl ,skáče to jak nějaká koza , je to lehké , to ja bych ani nemohl vozit vodu ke krávám (3500 litru) protože bych ne ujel po horší (šterkove) cestě . nechci vám tady psát další nevyhody ,fandím zetoru ! a zkoušel sem i majorka mam vice značek doma. majorek je za cca 640 000 kč , vy jste blázni co dáte tolik za traktor který jede jen 30 a skáče . v zimě se s tím nedá plužit ,
vlastní zkušenost!!!
a přestaňte tady psát že zetor ma levnější servis !!!!!!!
díly mají levnějši o pár korun ale filtry ne ! a servis je uplně stejný !! hodinová sazba je stejná , filtry si snad umíte vyměnit sami .
jsem český zemědělec ,podporuju český stroje !!! exact ,rozmital, RMA 100 ,a další ale Majorek teda určitě ne!!! JE TAM STEJNĚ JENOM ČESKÝ MOTOR ,JINAK JE TO SKLÁDAČKÁ JAK BLÁZEN ! a vím co tám odcházi tak mě nepoučujte prosím , jen vám chci poradit .
traktory CNH (case,new holland) taky teda moc nechválim ,mam je doma ale podle zetoru jsou o hodně dál , pokud vám mužu poradit tak starší JD se zahraničí je nejlepší volba , nechali jsme si dovezt stroj s Rakouska a max. spokojenost . majorka ano kdyby měl tak 50 koní a 3 válec . což bude za pár měsícu (perkins) ale nechápu jak na takový lechký traktor můžete dát čelňák !!! ach jo !!! však uvidíte jak se vám rosype naprava !!! ja sem dal za opravu nápravy carraro 60 000kč :((( a to se tam samá povolila matka!


To je reakcia na mňa? :D Ja už som Majora kúpil a už mám vyše 720mth a som spokojny :wink: Major vyšiel na 21000€ ....povedz čo LEPŠIE by si kupil v takej cene....?




přeju ti hodně MTH bez poruch !! super ale 720 MH je hrozně málo !!
a co jsi spokojený se vším ? napiš nějaké nevýhody ,každý traktor má nějakou nevýhodu i fendt
ono na JD mi až po 2800 MH přišla první porucha tak moc nemachruj se 720 MTH :))))
ale přeju ať slouží !!

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Zetor power » 25 úno 2015 21:06

Adam píše:
Zetor power píše:lidi neblázněte s majorkem , ano je levný ale za tu cenu si můžete koupit starší traktor který je spolehlivý a kvalitně lepší.

je to novinka a je dělaná hlavně pro východ, je tam zpoustá dílu která není vymyšlena pořádně , třeba ten brzdič co je u pedálu a jak se zabrzdí tak do tam
odfukne a jak mate prach v kabině tak to pak dýchate , lanka ke spojce tady ani nebubu psát ,totální nesmyl ,skáče to jak nějaká koza , je to lehké , to ja bych ani nemohl vozit vodu ke krávám (3500 litru) protože bych ne ujel po horší (šterkove) cestě . nechci vám tady psát další nevyhody ,fandím zetoru ! a zkoušel sem i majorka mam vice značek doma. majorek je za cca 640 000 kč , vy jste blázni co dáte tolik za traktor který jede jen 30 a skáče . v zimě se s tím nedá plužit ,
vlastní zkušenost!!!
a přestaňte tady psát že zetor ma levnější servis !!!!!!!
díly mají levnějši o pár korun ale filtry ne ! a servis je uplně stejný !! hodinová sazba je stejná , filtry si snad umíte vyměnit sami .
jsem český zemědělec ,podporuju český stroje !!! exact ,rozmital, RMA 100 ,a další ale Majorek teda určitě ne!!! JE TAM STEJNĚ JENOM ČESKÝ MOTOR ,JINAK JE TO SKLÁDAČKÁ JAK BLÁZEN ! a vím co tám odcházi tak mě nepoučujte prosím , jen vám chci poradit .
traktory CNH (case,new holland) taky teda moc nechválim ,mam je doma ale podle zetoru jsou o hodně dál , pokud vám mužu poradit tak starší JD se zahraničí je nejlepší volba , nechali jsme si dovezt stroj s Rakouska a max. spokojenost . majorka ano kdyby měl tak 50 koní a 3 válec . což bude za pár měsícu (perkins) ale nechápu jak na takový lechký traktor můžete dát čelňák !!! ach jo !!! však uvidíte jak se vám rosype naprava !!! ja sem dal za opravu nápravy carraro 60 000kč :((( a to se tam samá povolila matka!


To je reakcia na mňa? :D Ja už som Majora kúpil a už mám vyše 720mth a som spokojny :wink: Major vyšiel na 21000€ ....povedz čo LEPŠIE by si kupil v takej cene....?
Naposledy upravil Zetor power dne 28 úno 2015 00:19, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 208
Registrován: 24 úno 2008 21:22

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Adam » 25 úno 2015 21:34

Nikto tu nemachruje..... pišeš o Majori ako keby sa mal za prvou zakrutou rozpradnut, tak som tu napisal ako je na tom moj Major. Nič viac. Poslal si tu JD čo ma 8 rokov....myslel som niečo nove. Ale OK, nemienim sa tu o tom naťahovať. Všetci čo kupili noveho Majora su zjavne hlupaci (a predalo sa ich dosť... ).
Aj traktor je len stroj....

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Nový zetor major

Příspěvekod mate » 25 úno 2015 21:38

Jelen z Anglie je to pěkný, ale tam mají hydraulické brzdy a nevím co stojí předělání na vzduch. Aby se to neprodražilo. Nebo by si musel koupit vlek bržděný hydraulikou, jenže je ten traktor pak v podstatě nepoužitelný když si půjčíš vlek se vzduchem. To stejné je tuším ve Francii(hydr.).

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Nový zetor major

Příspěvekod roman7711 » 25 úno 2015 22:43

mate píše:Jelen z Anglie je to pěkný, ale tam mají hydraulické brzdy a nevím co stojí předělání na vzduch. Aby se to neprodražilo. Nebo by si musel koupit vlek bržděný hydraulikou, jenže je ten traktor pak v podstatě nepoužitelný když si půjčíš vlek se vzduchem. To stejné je tuším ve Francii(hydr.).

To máš sice pravdu, ale je tam hodně traktoru n výběr se vzduchovejma brzdama. Ve Francii je to horší, tam jsem traktor se vzduchem nenašel, ale my stejně berem buď Anglie nebo Německo.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový zetor major

Příspěvekod bold » 26 úno 2015 08:08

Adam píše:Nikto tu nemachruje..... pišeš o Majori ako keby sa mal za prvou zakrutou rozpradnut, tak som tu napisal ako je na tom moj Major. Nič viac. Poslal si tu JD čo ma 8 rokov....myslel som niečo nove. Ale OK, nemienim sa tu o tom naťahovať. Všetci čo kupili noveho Majora su zjavne hlupaci (a predalo sa ich dosť... ).

V žádném případě bych netvrdil že majora si koupí jen hlupák. Jen už nepatří do určité "kasty" traktorů. Ze svých dřívějších úspěchů a postavení na špičce pelotonu holt zapadl někam dozadu. Každý vybíráme podle sebe a máme jiné nároky.
Někdo by nekoupil starý stroj, někdo by nevzal ze zásady jelena, a někdo holt nemusí třídu zetor,ursus,belarus a pod. (omlouvám se pokud to někoho urazí ale podle mně je to tak zhruba na stejno) Hodně záleží na tom, kolik Mh ročně stroj udělá.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: Nový zetor major

Příspěvekod ejo » 27 úno 2015 09:55

mate píše:Jelen z Anglie je to pěkný, ale tam mají hydraulické brzdy a nevím co stojí předělání na vzduch. Aby se to neprodražilo. Nebo by si musel koupit vlek bržděný hydraulikou, jenže je ten traktor pak v podstatě nepoužitelný když si půjčíš vlek se vzduchem. To stejné je tuším ve Francii(hydr.).


nie všetky majú hydr. brzdy vleku :wink: , ak pôjdeš do 50km/h tam je v štandarde (myslím od 2008) vzduch (2okruhy), samozrejme spolu so vzduchom máš aj hydraul. brzdy vleku. Vzduch pri 50km/h platí aj u ostatných značiek

Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2011 14:26

Re: Nový zetor major

Příspěvekod Peter23 » 13 bře 2015 00:25

Nová výkonnostná verzia Majora prichádza:

http://www.auto.cz/zetor-rozsiruje-mode ... ajor-86219

PředchozíDalší

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků