Zetor Foterra HSX 150

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 01 dub 2014 18:54

Dneska jsem ji byl prohlídnout a celkem se mi zamlouvá.Akorát zůstalo to blbě umístěný ovládání ramen. Už se prý příjmají objednávky a výroba 130 a 140 začne v červnu,150 pak v srpnu.
Cenově to je zhruba 1 500 000,- v plné výbavě,což není špatný oproti konkurenci.

Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2014 20:14

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod votak53 » 01 dub 2014 20:22

Pro ty co neměli možnost se podívat/informovat v Brně
http://www.auto.cz/zetor-rozsiruje-nabi ... a-hd-80448

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Denis » 01 dub 2014 23:22

skacel99 píše:Dneska jsem ji byl prohlídnout a celkem se mi zamlouvá.Akorát zůstalo to blbě umístěný ovládání ramen. Už se prý příjmají objednávky a výroba 130 a 140 začne v červnu,150 pak v srpnu.
Cenově to je zhruba 1 500 000,- v plné výbavě,což není špatný oproti konkurenci.


Taky jsem tam na ní koukal, nevypadá marně. Co mě ale zklamalo, byl čtyrhrnek. Čekal jsem šestiválec, prostě 150 koníků a jen čtyři hrnky, no nevim... asi jsem moc velkej staromilec :lol:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 02 dub 2014 08:18

Když se ale podíváš na konkurenci,takl tohle je trend u všech značek.Do 150 koní prostě jedou 4válce a hotovo. Myslím,že JohnDeere je jedinej,nebo jeden z mála,kdo dneska jede slabej 6válec.
Byl tam zrovna jeden vystavenej,tuším 6125 (125 koní) a cena mi byla řečena do 2 000 000,- a to nebyl v plné výbavě.
Zetor je o půl mega levnější v jejich plné výbavě,což je s plnou sadou závaží jak v kolech,tak vepředu.
Ptal jsem se třeba na Claase a nejslabší šestiválec je Arion 620 a vychází cca na 2 200 000,-

Navíc se mi v téhle výkonové kategorii zdál Zetor nejdelší,takže nejlepší rozložení váhy. Při výkonu 130 - 150 koní by to konečně mohl být traktor,který nahradí dosluhující 12x45.Takže potencionálně pro menší a středně velký podniky a soukromníky by to mohl být zajímavej traktor.

Ptal jsem se i na 6válcovou verzi a prý ji ještě nezavrhli.jak je známo,motor mají svůj,ale za tu dobu,před kterou ho vyvinuli se už X krát změnily emisní normy,takže už je to nejspíš pasé.
Teoreticky by se ve Forteře HD měl časem objevit motor Deutz,jako u spousty strojů jiných značek.

Ale abych traktor jenom nechválil,pár věcí mi tam na první pohled vadí a předpokládám,že po nějaké době používání se projeví další nedostatky.
Z mého pohledu je to hlavně špatně umístěný ovládání zadního TBZ až někde u okna,což nechápu.Ve staré Forteře si člověk položil ruku na opěrku a dělal si s TBZ co chtěl absolutně pohodlně 2 prstama.
Další věc je absolutní kravina,která ale zpříjemňuje užívání - řazení pod zatížením kromě řadící páky ještě podlíž ovladačů hydrauliky,aby člověk nemusel pořát šahat na řadící páku,když třeba podmítá a na souvratích zvědá a spouští nářadí. Má to takhle treba Johan a je to paráda.Tady mi to chybí
Absolutně křehký nástavce zadních blatníků - osobně jim dávám životnost tak týden provozu. Když si vezmu,že traktory od 130 do 150 koní bývají převážně agregovány s nářadím o záběru okolo 3 m,je teda víc než pravděpodobné,že pokud se řidič chce dostat až na kraj pozemku,zákonitě někde potká nějakou větev.A tohle se blatníkům rozhodně líbit nebude.
Prosklené střešní okno - pro traktory s čelním nakladačem určitě úžasná věc,ale pro ostatní zbytečný zdroj tepla v létě.Zdálo se mi,že roletka je průsvitná. Dal bych to jako volitelnou výbavu s čelním nakladačem.
A taky jsem nějak nepochopil funkci yoisticku,jak,kde a proč se nastavuje a jeho celkovou funkci.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Denis » 02 dub 2014 20:53

Chápu, že je teď trend pokrýt takový výkony čtyřválcema, ale šest válců je šest válců - lepší kultura chodu, větší krouťák, obvykle delší rozvor, atd. Mě stačí downsizing u aut a už bych vraždil. Nevím, jestli to má polorám nebo furt samonosnou konstrukci, moc jsem si to nebyl schopnen prohlídnout, furt se tam někdo motal, takže jsem byl rád, že jsem se probil alespoň k prospektu na nádrži. Tudíž ergonomii nemohu posoudit už tuplem.

Honzu Deerů bych s tim moc neporovnával, nejen kvůli šestiválci, ale i kvůli rámu co Janek má. To je dle mého nepřekonatelná fičura. Kor pro nesený nářadí.

A že se ještě vracim k Forteře, ten čtyřhrnek bych skousnul kdyby to mělo alespoň nějaký slušnější objem, i JD má 4,5 L, Kubota dokonce 6,1. Známe přece slavný americký přísloví. :lol: Zetor má u všeho svých 4,1, nějak nemam důvěru k motoru co pohání traktory o polovičním výkonu. I když zase Forterra 140 má jen o 10 (či 13 ?) míň. Tady v okolí jezdí jen dvě vousatý proximy (7321, 8441), jedna Forterra (ale ještě šestihrnek), jeden Major 80 a teď v sousední vesnici cca měsíc Proxima 120 Power, tudíž nemám zkušenosti (ni zprostředkované) s 16V motory v těchto větších traktorech. Jedná se tedy jen o mé subjektivní dojmy.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Jarda X » 02 dub 2014 22:57

Jen k tomu kroutícímu momentu- dnes jestli je t 4- nebo 6- válec nehraje v tomto roli když se podíváte na kroutící moment u 4 a 6 válce třeba zmiňovaného johna o stejném výkonu, tak je to téměř stejné. Jinak zetor HD mi přijde stejně lehounký na svůj výkon - bez závaží mám dojem do 5tun a to je si myslím málo, pokud to má tahat velké nesené stroje.

Příspěvky: 101
Registrován: 31 kvě 2013 23:20

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Denis » 03 dub 2014 02:07

Jarda X píše:Jen k tomu kroutícímu momentu- dnes jestli je t 4- nebo 6- válec nehraje v tomto roli když se podíváte na kroutící moment u 4 a 6 válce třeba zmiňovaného johna o stejném výkonu, tak je to téměř stejné. Jinak zetor HD mi přijde stejně lehounký na svůj výkon - bez závaží mám dojem do 5tun a to je si myslím málo, pokud to má tahat velké nesené stroje.


Jedna věc je krouťák a druhá objem. Dva motory se stejným krouťákem, ale rozdílným objemem se budou chovat odlišně - maloobjemový motor (což čtyřválce jsou) může mít velký krouťák, ale jen v ustálených otáčkách, při zátěži začně rychleji "vadnout". A tam se to pozná. Netvrdím, že je to blbost, určitě jsou agregace kde rozdílu nebude (napadá mě např. secí kombinace s aktivním nářadím), ale například v dopravě či polních tahových pracích se ukazují limity těchto práškama vyhoněnejch motorů.

K hmotnosti traktoru - pokud jde dotížit, tak není problému. Horší je to obráceně.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 03 dub 2014 07:37

Taky jsem zastánce 6válců,ale doba je prostě taková. Krouťák si myslím má Zetor na 4válcích slušný,když jsem to porovnával s konkurencí v 6válcích.Jde hlavně o rozsah použitelných otáček.První Forterra je v tomhle ohledu špatná.Máme doma 12441 a od výroby to táhne od 1800 ot výš.po zaslepení EGR se použitelný krouťák posunul na 1500 ot/min.Stařišká 10540 z roku 1996 oproti tomu táhne vyloženě od spodu. Tady ty 16v motory jsou údajně mnohem živější a na svůj výkon táhnou prý líp,než konkurence mi bylo řečeno.Tak uvidíme,bude se zřejmě 140 hsx půjčovat na žně.
Forterry 6válcové měly motor Same,nebo Deutz a co jsem se bavil s dealerem a i vlastníkem ve vedlejším podniku,tak výkonově dobrý,ale spojka je spotřební materiál.
K tomu rámu - podle toho,co jsem si všiml je tam polorám stejně,jako máme na 10540. Sice to není žádná sláva,ale lepší než nic.Na naší Forteře totiž třeba není nic :roll: Teď budeme dodělávat polorám. Johan má v tomhle obrovskou výhodu,že se nezlomí.Druhá věc ale je,že sice nepovolí nosná konstrukce,ale co na extrémní dotěžování a těžký nářadí budou říkat zadní poloosy? Tohle bude trpět u všech traktorů stejně.
S dotížením nevím,jak to je.Celkovou váhu nevím,ale holá je 5 tun,což není moc.Nicméně při delším rozvoru než klasická Forterra to nebude až tak moc vadit.Při dotížení by neměl být problém s nářadím odpovídajících parametrů.
Ještě když jsem v porovnávání s Johanem tak u Forterry se mi líbí prostorná kabina a výhled z ní.Tohle mě u dnešních traktorů strašně štve,že mají bachratý sloupky,kabina je malá a není z ní vidět na TBZ.Pár traktorů jsem prolezl a nejlepší v tomhle ohledu je Forterra a malý Hollandy.Třeba Johan je v tomhle žalostnej.

Může to vypadat,že jsem zarytej zastánce Zetoru a vadí mi všechny ostatní značky,ale není to tak.Osoně bych v kategorii do 150 koní volil klidně jinou značku,ale z pohledu soukromníka mě odrazuje za a) samotná pořizovací cena o 500 000,- minimálně vyšší a za b) následný servis,jak finanční náročnost tak složitost strojů.V Zetoru té elektroniky není ještě zas tak moc díky tomu,že jsou 20 let nazpět :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod neznalek » 03 dub 2014 18:58

skacel99 píše:Taky jsem zastánce 6válců,ale doba je prostě taková. Krouťák si myslím má Zetor na 4válcích slušný,když jsem to porovnával s konkurencí v 6válcích.Jde hlavně o rozsah použitelných otáček.První Forterra je v tomhle ohledu špatná.Máme doma 12441 a od výroby to táhne od 1800 ot výš.po zaslepení EGR se použitelný krouťák posunul na 1500 ot/min.Stařišká 10540 z roku 1996 oproti tomu táhne vyloženě od spodu. Tady ty 16v motory jsou údajně mnohem živější a na svůj výkon táhnou prý líp,než konkurence mi bylo řečeno.Tak uvidíme,bude se zřejmě 140 hsx půjčovat na žně.
Forterry 6válcové měly motor Same,nebo Deutz a co jsem se bavil s dealerem a i vlastníkem ve vedlejším podniku,tak výkonově dobrý,ale spojka je spotřební materiál.
K tomu rámu - podle toho,co jsem si všiml je tam polorám stejně,jako máme na 10540. Sice to není žádná sláva,ale lepší než nic.Na naší Forteře totiž třeba není nic :roll: Teď budeme dodělávat polorám. Johan má v tomhle obrovskou výhodu,že se nezlomí.Druhá věc ale je,že sice nepovolí nosná konstrukce,ale co na extrémní dotěžování a těžký nářadí budou říkat zadní poloosy? Tohle bude trpět u všech traktorů stejně.
S dotížením nevím,jak to je.Celkovou váhu nevím,ale holá je 5 tun,což není moc.Nicméně při delším rozvoru než klasická Forterra to nebude až tak moc vadit.Při dotížení by neměl být problém s nářadím odpovídajících parametrů.
Ještě když jsem v porovnávání s Johanem tak u Forterry se mi líbí prostorná kabina a výhled z ní.Tohle mě u dnešních traktorů strašně štve,že mají bachratý sloupky,kabina je malá a není z ní vidět na TBZ.Pár traktorů jsem prolezl a nejlepší v tomhle ohledu je Forterra a malý Hollandy.Třeba Johan je v tomhle žalostnej.

Může to vypadat,že jsem zarytej zastánce Zetoru a vadí mi všechny ostatní značky,ale není to tak.Osoně bych v kategorii do 150 koní volil klidně jinou značku,ale z pohledu soukromníka mě odrazuje za a) samotná pořizovací cena o 500 000,- minimálně vyšší a za b) následný servis,jak finanční náročnost tak složitost strojů.V Zetoru té elektroniky není ještě zas tak moc díky tomu,že jsou 20 let nazpět :D


Hezky napsáno, ohledně té kabiny bych řekl,že JD ma tedy prostornější (6R) s vyhledem na TBZ to bude možná pravda, ale znam i daleko horší :) NIcméně líbí se mi často omýlaná formulace, že v tom kterém modelu/stroji ještě není tolik elektroniky...ono je to samozřejmě pravda, nicméně, pokud člověk není vyučený autotronik s vybavením, stejne i na te jednoduché eletroinstalaci neopraví a neseřídí zhola nic.... Muj predchozí traktor byl taky " s minimem eletroniky".... ale stejne se 90% musel zavolat servis... a to nejsem uplný laik.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 03 dub 2014 20:00

Je pravda,že dnes už mají hydraulický rozvaděče taky.Ale motor je pokud vím stále mechanicky řízenej. Každopádně mi prostě příjde,že je to pořát jednodušší,už třeba kolíbkama vypínačema na všechno a podobnejma ptákovinama.Třeba Claas má na ovládání osvětlení velkej panel,kterej se bude určitě měnit celej a podobně to je dál. Abych pravdu řekl,mám největší strach z té jejich elektorhydraulické spojky.Osobně jsem zastánce mechaniky ale chápu,že doba si to prostě žádá.

K té kabině - u Zetora se prostě cítím líp.Je to sice víceméně pravěk,ale v jednoduchosti je síla.Neříkám,že je extra velká,ale připadá mi oproti jiným značkám nadprůměrně velká.A výhled je prostě bezkonkurenční. A popravdě je skvělý,že je teď v módě mít čtyřsloupkovou kabinu,aby bylo vidět do boku,ale výhled dozadu už nikdo neřeší a přitom je to podle mě podstatnější parametr.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 05 dub 2014 18:01


Příspěvky: 13
Registrován: 25 bře 2014 19:29

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod karol450r » 14 dub 2014 15:36


Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod tomous » 14 dub 2014 16:25

Jen dodám,že tato odpružená náprava má jednu podstatnou nevýhodu-nechtěl bych platit výměnu čepů.

Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2013 18:37

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod martin h 23 » 14 dub 2014 17:45

Tenhle typ nápravy máme v podniku na jednom traktoru CLAAS, má najeto 3000mth a většina čepu ma velké vůle.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 14 dub 2014 18:12

A u konkurebce je to řešeno jak? Na každém čepu se přece časem udělají vůle,nebo ne?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod K10 » 14 dub 2014 20:37

Když nemažeš tak nevydrží u ničeho,ať je to zelený,modrý nebo červený(nemyslím jen Valtru :wink: )

Příspěvky: 555
Registrován: 20 zář 2011 12:06

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod tomous » 14 dub 2014 21:45

No jestli to má konkurence vyřešený lepší nevím,ale jinak to jde. Tenhle systém odpružení je nejlepší,ale bohužel nejdražší na opravy.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Pazdera » 14 dub 2014 21:46

Holt vždycky je něco za něco. :wink:

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 15 dub 2014 07:35

K10 píše:Když nemažeš tak nevydrží u ničeho,ať je to zelený,modrý nebo červený(nemyslím jen Valtru :wink: )

Přesně tohohle názoru jsem taky. Lepší 20x namazat,než 1x měnit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod bold » 15 dub 2014 07:43

zlatá stará liazka, tam byly silonové pouzdra a celý čep demontovatelný, když byly vůle tak se dal přitáhnout a když už nešel tak se vyměnily pouzdra a jelo se dál (za pár korun). Bohužel tahle politika je moc laciná a výrobce by neměl takový obrat z ND jak má teď.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 9
Registrován: 30 pro 2012 19:55

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod hovorca » 20 dub 2014 18:58

michal7745 píše:
hovorca píše:Ta 150 ma byt 4-valec , a celé to ma byt ževraj niejaké divné ... obrabame cca 200 ha , mame proximu plus 90 s čelným a forterru 135 , a dá sa to , u zetoru myslím je lepsia ta mechanika .... zatial


na 200ha tieto stroje a zvladat to, ma to prekvapuje my mame 50ha a mame 16245 a proximu 8441 tiez v pohode stihame a okrem toho robime sluzby... mne sa to paci ked ludia nepotrebuju na to drahe stroje ktore sa tvaria ako limuziny...tukne do jedneho tlacitka a ide, ked na to staci aj klasicky zetor...

skacel99 píše:Nechápu,proč o tom na stránkách Zetoru není ani slovo.Na první pohled to nevypadá špatně,jenom se mi nezdá umístění ovládacího panelu hydrauliky


niekto to tajne vyfotil a dostalo sa to na verejnost...
pre info forterru hd by mali oficialne predstavit v januari 2014...
pre 140/150 maju dat silnejsiu zadnu napravu, podla fotiek elektronicke ovladanie okruhu hydrauliky a ze vraj o 35cm ma byt dlhsia...
a zetor ma vo vyvoji prevodovku s elektrohydraulickym radenim co znamena ze nebude mat rychlostnu paku ale paku s tlacidlami co bude elektronicky radit rychlosti ktoreho vyvoj ma byt ukonceny v roku 2015...
navyse ta stranka s forterrou 150 hd je uz zmazana kto nestihol pozriet ma smolu...lebo tajne veci by sa nemali zverejnovat...


... zakrikol som to , pribudli este niejake polia a pribudol JD 6170 M , už to bolo na forterru vela .

Příspěvky: 71
Registrován: 24 bře 2013 15:48

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod michal7745 » 21 dub 2014 08:57

hovorca píše:
michal7745 píše:
hovorca píše:Ta 150 ma byt 4-valec , a celé to ma byt ževraj niejaké divné ... obrabame cca 200 ha , mame proximu plus 90 s čelným a forterru 135 , a dá sa to , u zetoru myslím je lepsia ta mechanika .... zatial


na 200ha tieto stroje a zvladat to, ma to prekvapuje my mame 50ha a mame 16245 a proximu 8441 tiez v pohode stihame a okrem toho robime sluzby... mne sa to paci ked ludia nepotrebuju na to drahe stroje ktore sa tvaria ako limuziny...tukne do jedneho tlacitka a ide, ked na to staci aj klasicky zetor...

skacel99 píše:Nechápu,proč o tom na stránkách Zetoru není ani slovo.Na první pohled to nevypadá špatně,jenom se mi nezdá umístění ovládacího panelu hydrauliky


niekto to tajne vyfotil a dostalo sa to na verejnost...
pre info forterru hd by mali oficialne predstavit v januari 2014...
pre 140/150 maju dat silnejsiu zadnu napravu, podla fotiek elektronicke ovladanie okruhu hydrauliky a ze vraj o 35cm ma byt dlhsia...
a zetor ma vo vyvoji prevodovku s elektrohydraulickym radenim co znamena ze nebude mat rychlostnu paku ale paku s tlacidlami co bude elektronicky radit rychlosti ktoreho vyvoj ma byt ukonceny v roku 2015...
navyse ta stranka s forterrou 150 hd je uz zmazana kto nestihol pozriet ma smolu...lebo tajne veci by sa nemali zverejnovat...


... zakrikol som to , pribudli este niejake polia a pribudol JD 6170 M , už to bolo na forterru vela .


my uz aj tak forterru na prve 5 roky nekupime, nechceli sme brat na splatky,zts 16245 sme uz predali a kupili sme JD 6900 rocnik 97 s 5500 motohodin, nove gumy a traktor je uplne povodny nezniceny, my stale mame len 50 ha zisli by sa dalsie ale tu uz taky 100 ha kusok predali a bude sa stavat dajaky velkosklad a na tom mieste mame dajake prenajate zeme kazdy tu bere pozemky lebo potrebuju mat co najviac tu po pri nas druzstvo ma 1300 ha, sukromnik 1000ha su tu este take 4 druzstevne a sukromnikov moc nie iba my a dalsi 2, to je jasne na viac ako 200 ha iba s forterru to je uz celodenna makacka tu drustevne co maju 1300ha obrabaju iba s jd 8220 s 5 radlicnym pluhom,neviem kolko ha od minuleho roka po sezone do teraz nestihli zaorat

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 21 dub 2014 10:54

Obděláváme ve 2 lidech 200 Ha orné půdy s Forterrou 12441,10540,6711 a jako nouzovka slouží 12145.Absolutně bez problémů.Službama si necháváme dělat jenom stříkání DAMem,desikaci řepky a vápnění.
Nevím proč tu panuje názor,že s Forterrou se nedá na hospodařit jinde,než na záhumence.

Příspěvky: 71
Registrován: 24 bře 2013 15:48

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod michal7745 » 22 dub 2014 13:46

my do buducna forterru kupime lenze nieje na to dost financii, lebo jak sme uz zacali s jd tak sme si vsimli ze spotreba je ovela vascia a je tam aj ovela drahsia udrzba, jd sme kupili z nemecka za okolo 700 000kc po par rokov sa preda a kupi sa nova forterra ak budu na to financie okrem toho mame este proximu 8441 a dalsi sme dokupili na lahke prace zetor 7711 tiez pracujeme len dvaja, dufam ze na tej novej forterre hd urobili kvalitnejsiu spojku o ktorej je pocut dost o poruchovosti a ta plna vaha forterry sa mi velmi paci so zavaziami vazi takmer 6,2 tony taka 16245 vazila 6,5 ton co nieje az taky strasne velky rozdiel a ten holy jd 6900 vazi sakra len 5,5 tony snazime sa dajak na neho dolozit zatial len 300kg co je malo ale teraz zatial to staci

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 11 čer 2014 12:20

Potkal už někdo někde Forterru HD v provozu? Měla jít do prodeje od května,ale ještě jsem nikde nic nezaregistroval.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 20 čer 2014 11:57

Dnes jsem byl u dealera skrz servis a ptal se na HDéčko. Ještě se neprodává,posunuli to na srpen. Už to začíná být zase ta stará známá písnička od Zetoru :roll:

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Rolník74 » 20 čer 2014 13:06

Já ji včera viděl na polním dnu v Libčanech.Mělo ji tak Agrico.Ale protože si ji nikdy nekoupím :( ,tak jsem ji pouze minul.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 20 čer 2014 14:12

Předpokládám,že jenom stála a nebyla v provozu,že?

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod Rolník74 » 20 čer 2014 14:28

Ano,stála v čele a za ní ostatní v řadě počínaje majorem a pak nějaké proximy a na konec 140 foterra.V úterý jedu na polní den do chlumce a tam by měla být zase nebo zavolej do Agrica jestli tam bude určitě a přijď se svézt! :D

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Foterra HSX 150

Příspěvekod skacel99 » 20 čer 2014 17:32

Na to bohužel nemám čas. Kterej chlumec to je?

PředchozíDalší

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník