Zetor Fortera HSX 140

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 26 srp 2013 21:07

Pánové řešily jsme co koupit s čelním nakladacem.Po dlouhem dohadovani jsme usoudily ze vemem starou osvecenou znacku Zetor.No s elektronickou reverzaci vydrzel presne 112motohodin,tak jsme udelali bordel a chteli jsme traktor po vystupu zastupcu zetoru vratit.Pry traktor u ktereho se vyslovene nesmi pouzivat spojkovy pedal je urcen primo do celniho nakladace.No pri ukazce nakladani borci uznali ze bez spojky lze nakladat tak 4baliky za 20minut.(tak na suchy chleb a cistou vodu).Pak nasledovala vymena komplet stroje za model 2013 s mechanickym reverzem.Kdyz pominu ze tece strechou a topenim,s vlekem s 9tunama se traktor ani nehnul,takze to vyslovene odsrala prevodovka.Mame 320motohodin a traktor v haji bez poskytnuti nahradniho stroje.Kolega to vzdal a vratil se k john deeru 6820.Super stroj7000motohodin bez poruchy.Zetor je sracka,z minulosti dobre stroje skoncily u 16145.Zetor je 20let za opicema.Jatvrdim nebrat,nalozil jsem snim zhruba 8000baliku a hruza.Noha z toho tupa.Nebrat fakt si koupi fakt rozmyslete.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod bold » 27 srp 2013 08:02

spíš jde o přístup prodejce a řešení záručních oprav, to že se něco rozsype je možné, ovšem výrobce by se měl k problému postavit čelem a řešit problém ke spokojenosti zákazníka. Nebudu tady řešit kde končí "dobrá"řada zetorů... (hájím staré vrány). Pokud prodejce odmítá komunikovat, tak bych přivolal TV a tam bych se vyjádřil, když reklamu tak pořádnou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 27 srp 2013 16:32

Jo jo,jinak se asi nikam nehnem.Včera volali že převodovka jde na rozbor a my dostanem novou.Jenže průser je že ani motor nemá tolik síly a vše prostě na pytel.Dali jsme si přeměřit výkon od Xtuningu.Měří to přez vívod.Než jsem stačil roztočit vívod zaramploval a ukroutil se.Zetoráci řekli že je to dost běžné,je tam nějaký propustný ventil a ten asi nejde.Taky co by jsme chtěli na 250hodinách.Nemá ciklovač na stěrače a spoustu věcí které jsou dnes samozřejmostí.Střecha prosklená není špatná,ale klima to neuchladí a palice i přes clonku pálí jak kráva.Nacpal jsem tam kus kartónu.Tapece v interiéru jsem odmontoval a texy které koukali 1.5cm ke kolu nahradil šroubky s matkama.Konzole nad agrohákem se ohnula při vyklápění návěsu s 5tunami hlíny,návěs vylítl do vzduchu a utrhl vše,hadice ,elektiku prostě super.Dobrý,uřízli jsme kus vidle z ještěrky a teť se to ani nehne.Na tu děravou střechu řekli že to zalepí silikonem.U traktoru za tyhle peníze???Filtr pevných částic je pasivní,takže se vypaluji saze na základě ohřátí traktoru.Začne se vypalovat v tahu a zadaví to i motor.Kopec,plný vlek a v polovině kopce šlus.Co se týče hluku v kabině?crystal je luxus.Odhlučnění nemají žádné.Klidně předvedu jestli někdo nevěří :-)))))

Příspěvky: 17
Registrován: 05 kvě 2012 13:07

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod magnum200 » 27 srp 2013 19:49

Zdravim. Mám doma Steyr profi 6140 a case mxu 100. Tu 100 chci měnit za něco novějšího, ale to až za dva roky možná dřív. Zajímal sem se i o forterru hsx a po tom co tu čtu du radši od ní. Aspon ten výběr nebude tak těžký. :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 27 srp 2013 22:20

Hele je to tak.Klidně předvedu.Budeš nadčenej že si tu 100 ještě dlouho necháš.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 28 srp 2013 19:53

Tak novy poznatek ze servisu:chyba je na nasi strane.Motor ma zanesene trysky nekvalitnim palivem.(tankujeme shell ).Prevodovku svedli na xtunning.Byli jsme treti v poradi(claas,massay ferguson)nam se ukroutil vyvod,na volnobeh me to chciplo,tak jsem zvedl otacky na 1500 a bylo po mereni.V prirucce je 1500povolenych.V prevodovce je zlomena vidlicka,vysypane lozisko a sinchron na zpatecku.Po tomhle uzjen cekam co reknou na deravou strechu.Mozna ze u nas prsi a u nich je dest v prasku.Cloveku se chce zvracec.Abych jen nehanil,predni naprava super,agrohak po male uprave dobry,vcukuletu se necha prehodit na pravitko.Prostor v kabine dobry jinak asi nic.

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod ejo » 28 srp 2013 20:43

..... :o

a mne sa začínal páčiť.

Úprimnú sústrasť, tak pozerať po jazdenom JD :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 28 srp 2013 21:11

To ti pěkně děkuju :D John deere 6620,dokonalej stroj.Jen pravda je že dnes něco koupit není sranda.Nevím jestli jsme kápli na zmetek,ale zatím co vím chválu jsem na zetor neslyšel.Vždyt mají od 90koní do 140 pomalu stejný motor i vše ostatní.Musel jsem se smát,když jsem viděl plakát fortery s joskinem.Vzhledem ktomu že jí mám nedokážu si to představit :D maximálně že by u toho stála místo heveru. :DDobrý vtip byl,když hlavní technik přes elektroniku vyleze z traktoru a řekne že je potřeba traktor mučit nad 2000otáček kvůli filtru pevných částic,pak zdruhé strany vyleze technik z vívoje a ten konstatoval že lze nakládat jen přes elektronický reverz bez použití spojkového pedálu ale na volnoběžné otáčky.Ty vole a pak na sebe koukají jak JOJA a člověk si myslí že jeli se zastávkou na THC :D Ono totiž pro vívojáře je nakládání 4balíků za 20minut v pohodě,ale zaměstnavatel s tímto víkonem vás pošle do p....... . :D

Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2013 19:42

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod kartr » 28 srp 2013 21:28

panove ten tomaš nekeca ja stim kramem jezdil tet jsem spatky na johanoj a snad budu pracovat i zadarmo jen kdyš nebudu muset jezdit z forterou. ale nezoufat dobra sprava pro zetoraky prašky na nervi zetor dava už k traktoru takže budete utracet jen za dili a z lekarnou si nebudete muset lamat hlavu :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 28 srp 2013 21:31

Krabice s fastum gelem prý bude k forteře jako povinná víbava :D

Příspěvky: 153
Registrován: 15 říj 2009 11:38
Bydliště: Týn nad Vltavou

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Dark » 28 srp 2013 22:51

Chlape, nic ve zlém, ale tvá krytika na mne dělá dojem, že si ten typ traktorysty co chtěl fendta a dostal zetora. Tady vedle mne má soused forteru 140 a chválí si, a když vidím jak s tím tahá 5ku agronoma tak čumím s odevřenou pusou, a to opravdu nejsem zarytej fanda zetoru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod bold » 29 srp 2013 10:02

kluci, pochybuju že jezdíte s traktorem, nejspíše posloucháte chlapíky kteří jsou nuceni jezdit se zetorem. Každý stroj má něco, zetor už sice není co býval, ale každý má svou volbu. Pokud našetříte tak si kupte klidně JD v plné palbě.........
Každopádně bych zavedl dřívější praxi. po příchodu do firmy dostal čerstvě příchozí starou 50 před rozsypáním, pokud si ji dal dohromady tak posléze dostával lepší stroje, samozřejmě se musel o stroj dobře starat. Pokud se projevil jako lempl tak jezdil se starým strojem. Dobří jedinci šli na lepší. Pokud bych byl majitel tak bych nevyhovující stroj vrátil, a pokud bych byl zaměstnanec tak dělám to co mně nařídí nadřízený.
Naposledy upravil bold dne 29 srp 2013 10:29, celkově upraveno 1
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Pazdera » 29 srp 2013 10:27

Plně souhlasím s boldem. Neříkám ,že Zetor je lepší než JD nebo Fend,ale forterra má určitě odost tišší kabinu než 16145 na to bych dal ruku do ohně, protože jezdím se 16145 a když večer skončím tak mám hlavu jak pátrací balón a to jsem z forterry ani z proximy neměl, ale musej být samozřejmně zavřená okna . :lol:

Příspěvky: 6
Registrován: 28 srp 2013 19:42

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod kartr » 29 srp 2013 23:10

panove nesrovnavejte stroje ktere byli vyrobeny davno neš jsme poznali volant , bavme se ostrojich co se vyrabi dnes, vratit stroj neni tak jednoduche a pokud za neco dam mega a pul tak proto aby mito vydelavalo . nevim v jakych podminkach jezdite vy ale mi jsme v horach kde neni rovina ani pred barakem tady ten traktor opravdu nemuže .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 29 srp 2013 23:45

Ano bold to napsal dobre,souhlasim.Hele je to tema jako kazde jine.Napsal jsem postaveni servisu,tak to proste bylo.Pravda je ze Agrico to neni a servis jejich nemuzu hodnotit,co vim tak dobry.Uznavam ze po 14hodinach dene pac se prodejem balikovane slamy zabivame mam traktoru vsech plne zuby.O john deeru 6620jsem psal protoze se nema za co stydet.Je sedmiletej a maka kazdy den,nepsal jsem o novych strojich,protoze jak jsem psal predtim neni zetor za jedinou sracku.Novy john deere taky na stareho nema.Posuzovat kdo co by mel mit nebo kolik toho vystridal je blbost.Tema zni jasne.No a z novinek,fortera je doma ze servisu.Projel,prevzal dobry.Muj poznatek?I traktor s 10motohodinami muze byt zmetek.Spojka jak jsem psal krundala a tet je TICHO.Coz je super,motor ma nove vstriky a zvedli mi volnobeh z 500 na 800otacek.V utery namontujem servisni vlozku do filtru pevnych castic a uvidime,bude si moc trosku zacoudit aniz by ho to zadavilo,celou strechu takze i od vody by mel byt klid.Jedine co mi lezi v palici je vivod,protoze pry nejde plynule zapnout.U 120 zetora se rostaci plynule coz by stacilo ale na fortere i na volnobeh je rana jak do prevodovky tak na kardan.Darku a Bolde nikdo nechce buchvi co,ale takhle to oni prezentuji a to jsem popsal.Kolik jste s tim najezdily?Proste je to srdecni zalezitost,hlavne na to myslete az budete zapichli po lokty v prevodovce.:-)))))oni ty spojky co byli osvedceny uz nedelaj:-)))))

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 30 srp 2013 00:05

Pazdera tak podivej nekdy z blizka na stosendu a na forteru.Totis to odhlucneni kabyny neni ani tam ani tam.Laminatove blatniky do nich texama pridelany tapec a hlavne 16145 je jiny rok vyroby na srounavani,ta fortera je 2013 tak to skuste porovnavat s necim ve sve skupine a podobnem roku vyroby.16145 si s forterou vytre zadek i dneska, jen pohodli v kabine je lepsi.Za to dam ruce do ohne ja.To je kovarina na kterou stacil perlik a ktera delala reklamu dodnes.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 16
Registrován: 26 srp 2013 19:50

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Tomáš fortera hsx » 31 srp 2013 17:00

:-)Příklad vašeho porovnávání je jako OCTAVIE a ŠKODA 120L:-)ale jinak dobrý.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Pazdera » 31 srp 2013 20:26

Svůj komentář jsem takto napasal ,protože jste tady psal ,že co se týče hlučnosti je crystal oproti forteře luxus. Jen pro upřesnění. :wink:

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Staňa » 29 pro 2013 15:14

Má někdo vůbec s HSX dobré zkušenosti?

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Pazdera » 29 pro 2013 18:43

Nejlepší by bylo kdybyste si zjistil kdo tento traktor má ve vašem okolí a dojel si přímo k němu aby vám řekl jak je sní spokojenej . :wink:

Příspěvky: 28
Registrován: 26 zář 2011 14:26

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod Peter23 » 09 úno 2014 23:32

Predstavenie HSX 140 v Polske relácii Agromachina:

https://www.youtube.com/watch?v=eK7K60LyNRg

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod skacel99 » 10 úno 2014 09:22

Koukal jsem na to a vychválili tu Forterru až do nebes.Snad mají pravdu

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod skacel99 » 10 úno 2014 13:38

Jinak pročítal jsem znovu tohle vlákno.Dočetl jsem se tu,že je prý aušus spodní závěs.Koukal jsem na novou Forterru a má ho řešený stejně,jako u naší 12441.7 let v něm taháme spostřikovač,2 sezóny návěs o celkové hmotnosti cca 20 tun a bez jediného problému.Všechno drží,nepraská.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod skacel99 » 10 bře 2014 08:18

Nedávno jsem byl u dealera Zetoru a bavili jsme se o HSX. Je to známý a pravidelně od něj bereme stroje a servisujeme u něj,takže nemá důvod lhát a mlžit.

Ptal jsem se na poruchovost spojky u HSX a prý je to řešeno mnohem líp,než u Proximy Power.Ta je prý mnohem víc poruchová.HSX prý zas tak moc neprodali,ale opravovali jediný kus,kde odešla spojka a to byla předváděčka.Podle jeho slov je ta spojka hodně háklivá na olej.Oficiálně tam má být tuším 80W (ale nejsem si jistej),prostě řidčí,než v klasické převodovce.Musí se pravidelně dělat kalibrace a hlavně si dávat pozor na kvalitu oleje. U opravy předváděcího traktoru podle jeho slov z převodovky vypustili černej hustej šmír,podle něj to byla hlavní příčina poruchy. Každý do toho traktoru zapřahal milion nářadí a vleček,olej se různě míchal a dostal se tam bordel.

Podle jeho slov je v současných modelech už i vyřešena delší reakční doba při rozjezdu.

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod marek 67 18 » 12 bře 2014 22:42

Ahoj nějakou dobu jsem jezdil ve forteře a nezdálo se mi že by byl hluk v kabině , stalo se mi ale že za jízdy buchlo boční sklo ve dveřích rána to byla pěkná pak se mi ještě jednou vysypalo zas to samé sklo ale tentokrát přes noc a pak prasko boční sklo,a trochu mi tam vadilo dlouhé dráhy řazení a ještě když jsem stál chtěl jsem dát 1 tak tam nešla musel jsem dát revers do neutrálu dat 1 a potom revers dopředu a mohl jsem jet ale jinak jsem stím strojem byl spokojený

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod zdeni » 12 bře 2014 22:50

marek 67 18 píše:Ahoj nějakou dobu jsem jezdil ve forteře a nezdálo se mi že by byl hluk v kabině , stalo se mi ale že za jízdy buchlo boční sklo ve dveřích rána to byla pěkná pak se mi ještě jednou vysypalo zas to samé sklo ale tentokrát přes noc a pak prasko boční sklo,a trochu mi tam vadilo dlouhé dráhy řazení a ještě když jsem stál chtěl jsem dát 1 tak tam nešla musel jsem dát revers do neutrálu dat 1 a potom revers dopředu a mohl jsem jet ale jinak jsem stím strojem byl spokojený


ahoj a proč tak praskaj okna :shock:
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod skacel99 » 13 bře 2014 18:31

Je to chronická nemoc Forterr. Nám ale za 7 let neprasklo. Údajně to bylo špatně svařenou kabinou,sklo se někde prostě šponovalo.
Špatné řazení jedničky mám taky,zvlášť pak při zaplým předku.Za jízdy je to ale v pohodě.Prostě stejný příznaky,jako byly psány výše.Podle mě to dělá spojka,protože když je vyšláplá,je zařazení jednička a kvedlám reverzem dopředu a dozadu,traktor má tendenci popojíždět daným směrem.

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod marek 67 18 » 13 bře 2014 19:32

Ahoj později koupili druhou forteru a zase byly problémy s e sklama asi je tam neco špatně , a stou reverzačkuo kam se sní pohne tak vtom směru se pohne aji traktor mam stejné poznatky

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod skacel99 » 13 bře 2014 20:01

Podle mě to dělá spojka,ale neřešilo se to.Každopádně se mi zdá,že se to stupňuje se stářím traktoru.Nicméně to řeším falešným meziplynem a pak to tam mezi dopředu/dozadu oadá celkem pěkně,když to člověk vychytá,je to každopádně rychlejší,než ta jejich elektrohydraulika :) Ale tp řazení jedničky v klidu je holt slabý

Příspěvky: 72
Registrován: 10 črc 2013 22:22

Re: Zetor Fortera HSX 140

Příspěvekod marek 67 18 » 14 bře 2014 18:22

Zdar ono se to da vychytat chce to praxi ,pak se nám ještě stalo že si forteru pujčili a kdesi už nevím kde převážela ruzné železné výrobky na autovleku muselo to být hodně těžké protože jak nám ji vrátili tak při ostřejším rozjezdu vydávala spojka divný zvuk a proklouzla dali jí zabrat

Další

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků