Zetor Proxima

A.Massey

zetor

Příspěvekod A.Massey » 08 pro 2006 23:13

čau chlapi, proxima 8441- to má jeden známej u nás v Rybnej, je to traktor pěknej tak zepředu a na 1km vzdálenost, když se ke mě doskákal s 8t vlekem prázdnym tak už to byl klasickej zetor 7245, kterýmu dali novej slavnostní kabát, který nevypadá zas tak valně dobře.....
No a když sme se míjeli (já jel se special vlekem-8m + 10baliků sena na tom), tak sem viděl z pohledu mého, že je to žebrák ta proxima- pak se nemoh ani rozjet když zastavil a vlek měl prázdnej....no a ta kapka oleje z něj taky náká je, a to má 20ha asi a vesměs to má pro srandu.... a 1nebo 2 rokem....
Pak se ten řidič-kluk přišel podivat na pořádnej stroj a pořádnym vlekem a sklapla mu huba....tiše záviděl a furt je všude kecá jak je proxima nejlepší......to já nemám moc rád, když někdo něco chválí a nevyskoušel nic jinýho....
Jo a paradox- když si to vez domu tu 8441 tak ani domu nedojel.....začal mu tícz olej z převodovky z tlakovej trubičky nebo hadice už nevim.....takže je to zetor.....

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

zetor proxima

Příspěvekod crossman » 09 pro 2006 00:25

zdravím vás do této diskuse,rád se připojím.co se týče proximy,tak s ní jezdím dva roky,má natočeno 1700mth a jsem maximálně spokojený,zatím nikde nic neteče,jede jak čert,jak už tu někdo napsal,a určitě bych ji nesrovnaval se 7245 nebo něčím podobným,je to totiž uplně jiný zetor.hlavně co se týče pohodlí,rychlosti a brzd.samozrejme ma i sve mouchy,napr. plesniví čalounění strechy,ale pokud vám to trochu myslí tak se to na záruku dá vyměnit,co se týče sjíždění gum,tak je pravda že docela ubývají,ale je to dáno taky tím kde se jezdí,no atrosku mi vadí že docela skáče,ale to se dá přežít.co se týče traktoru do 100k tak bych určitě do ničeho jiného než do zetoru nešel,protože cizi traktory v nejnižšách řadách nemají nic lepšího,a komu nestačí proxima tak at si koupí forterru

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

proxima

Příspěvekod crossman » 09 pro 2006 00:31

pro masey:nevim jestli jsi už seděl v proximě,ale jenom od pohledu rict ze je to zebrak,tak to musis byt fakt odbornik.jestli se ten kluk nemohl rozjet s prazdnym vlekem,tak to asi nebylo traktorem ale ridicem,nemyslis?a pro zajimavost,mam taky spesl vlek,ma 4tuny kdyz je prazdny a bezne na neho nakladam 22 baliku slamy,sena nebo senaze,a proxima s tim jede a nemam problem ani pri rozjizdeni ani behem jizdy,tak nevim

A.Massey

cizi traktory v nejnižšách řadách nemají nic lepšího

Příspěvekod A.Massey » 09 pro 2006 00:35

reakce na crossmana:cizi traktory v nejnižšách řadách nemají nic lepšího než je zetor proxima. s timto nemůžu absolutně souhlasit, jak tohle může někdo tvrdit, vždyt je to uplně naopak, to je vidět že crossman nevyzkoušel v životě nic lepšího než zetora ve střední výkonové třídě-do 100K.
Až vyzkoušíš něco cizího-jakoukoliv značku ze západu, tak nebudeš litovat....já sem si dřív myslel taky co ty crossman, ale jak sem sed do johna a pak do masseye tak nic jinýho nechci ani vidět.... u tedlech traktorů je vše řešeno pohodlnějc a přemejšlivějc než u zetora... tak to je...!!!!!!!!!!!!!!! :!:

A.Massey

Příspěvekod A.Massey » 09 pro 2006 00:42

samo že jsem seděl v proximě, já nepatřim k těm co hodnotej traktor zvenku jenom!!! a musim též potvrdit že je to žebrák, co se týče uspořádání a zhotovení ovladacích prvků(šaltr klacek mluví za vše) a vůbec ten výhled z toho na přední kola, dozadu a do boku- nic moc-mizérie, no vždyt jde o převlačenýho starýho zetora 72,77 co má živější motor-má lepší čerpadlo a má lepší kabát na sobě-plechařina-plastařina a vnější agregáty...esli ty brzdy jsou u toho zpizděný stejně jak u 11741 tak potěž koště a ohlávku na stromě, už jsi měnil olej v reduktorech předních???? :?:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 09 pro 2006 01:06

Nevím proč je Zetor a hlavně Proxima tak nenáviděná. Asi proto že má špatny brzdy a poskakuje na silnici. Když už Zetor to bych chápal u některých, protože na něm kus práce zanechaly soudruzi ale za to ten traktor nemuže. Za poslední dobu co sleduji tak trochu debatu o Zetorech tak je zetor jenom sráč apod. ale v podstatě jenom kvůli brzdám. Nějak mi to už nedalo prostě.
Taky jsem se povozil Proximou a nezdálo se mi to tak nejhorší. Je jasny že vedle zahraniční konkurence není stoprocentně stejná ale nejhorší taky ne.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Příspěvekod riderstan » 09 pro 2006 10:32

Přesně jak říká Honza, ten traktor se mi líbí a klidně bych do něj šel, jsem si ho celý důkladně prolezl a musím říct, že to není žádný sráč, ale traktor který s přehledem překonává 7745 a podobné....

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 09 pro 2006 12:12

A to má příští rok být v prodeji už i Proxima Plus. To se někteří z toho uvztekají.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

Proxima

Příspěvekod Smolík Petr » 09 pro 2006 18:57

Čau
OGAŘI hlavně Honzo Sedlák dík,že sa celkem zastáváš tych tuzemských strojů je tu hodně chlapů co o mašinach neco víja ale je rozdíl a néééééééééé nepodstatný když má nekdo najezdené roky třeba aj se zetorem 25 A nebo K a mudrlantama kteří majú přečtené učebnice nebo odbornou literaturu.Kdo dělate v zemědělském podniku tak víte, že je to hlavně o penězoch kromě podniků zabívajícíma se službama tak každý takový podnik dvakrát, třikrat popřemýšla co a za kolik kůpit.Je tu nedaleko byvalé JZD Lůčka nevím v čem přesně jedů strojově měli par Fergasnú ale to snad ješte před převratem dělali ukazky tak to tam zostalo samo kúpili už další.Tady píše A.MASSEY o proximě že v ní seděl možná jel že je to žebrak nepíše v čem seděl když sa na to dívál.K nam chodí na praxi vysokoškolák a jezdí co je zrovna volné.Na každeho školaka čekajú a dajů mu do ruk hned JD :?: :?: :?: Ale jak sem to tu prochodíl je ješte na nejaké škole :!: :!: :!: Tak na názor ma pravo každý, ja jezdím na proximě 2,5 roku je tam kopa věcí co by šlo udělat líp ale chlapci skuste to napsat do (ZETOR VUTR) třeba vaše názory vezmou navědomí. A terasky ma kamenujte :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil Smolík Petr dne 05 led 2007 22:18, celkově upraveno 2
Smolda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

Proxima

Příspěvekod Smolík Petr » 09 pro 2006 19:48

Jinak když kritizovat jak vam startují stroje v zimě třeba při -15 proxima ma na každém valci žhavení není to nic nového ale narozdíl od forterry startuje naprosto v pohodě to máme forterru 11641 MOTOR SAME četl sem tu nekde chvalospěvy :P :P :P a ta nestartuje při +5 a je to šnééček on vám Staňa časem také napíše svoje pojednání :roll: :roll: :roll:
Smolda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

proxima

Příspěvekod Smolík Petr » 09 pro 2006 20:02

A eště mě to nedá když už tak už s řezačků u nas jezdí človíček ma 60 roků dělá v mechanizaci od vyučení hodnotíl to za dost dobrý stroj,vozili sme senáž a na valachoch rovinu nenajdeša proxima drala s plným opavským návěsem hore kopcem enom rachot jestli to neni s tím rozjížděním enom rukama a nohama :lol: :lol: :lol:
Avůbec nedám na to dopustit hau,hau,hau
Smolda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 10 pro 2006 00:00

no podle mě Proxima není špatnej traktor a jak tu někdo psal že do 100k není lepší tak se plete nejde třaba tak o výkon ale o pohodlí práce všechno duležitý po ruce a maximální konfort na tom by měl Zetor zapracovat podle mě jsou ty traktory dělaný jako jednoduchý a levný ale bohožel né v ČR :cry:

Příspěvky: 7
Registrován: 04 pro 2006 13:38

Příspěvekod Wilda1 » 10 pro 2006 21:13

Já jsem měl už tu možnost a vyzkoušel jsem Zetor 95-41 Proxima plus,a neřekl bych že je tam nějaký zásadní rozdíl oproti klasické řadě proxim,ale nemyslím si že by to byl špatný traktor......

Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006 10:38
Bydliště: HK

Příspěvekod radek » 11 pro 2006 08:25

Já taky nevím, proč každý pomlouvá zetora, že se nedá vyrovnat k zahraničnímu traktoru to je blbost, protože jeden soukromník má NH nevím přesně označení ale je to nějaká stovka a když to srovnám se zetorem forterou což je stejná třída tak na první pohled je ten zetor robusnější a vypadá to jako traktor a řazení to má stejný 4+ 3 pod zatížením řazení je manuální u obou akorá ten NH má o maličko lepší konfort, ale taky to není žádná sláva a pořízovací cena je vyšší než zetor a náhradní díly a servisní prohlídky jsou taky někde jinde. Ono není žádný problém si koupit zahraniční traktor, ale potom až si třeba rozbije sklo, což je hnedka, tak v ta cena je uplně jiná a na to se musí taky myslet dopředu. A ještě, když oral po řepě tak oral za 30l na ha, to je síla, já jezdil na vedlejším poli 7341 a jezdil jsem za 18l na ha.

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 11 pro 2006 09:58

no nevim jestli je u nejnizsich trid zahranicnich traktoru vsechno reseno o tolik lip nez u zetoru,kdyz to porovname cenove tak proxima 8441 me bude v plne vybave stat 800tis. a u vsech ostatnich kdyz budou v nejake extra akci se dostanu na milion za holy traktor,takze ja porad nevidim ten rozdil v cem je to lepsi u tech traktoru nejnizsi tridy jako jsou vsechny jxu,tla,jd5020 a podobne,a massey-ty jsi majitel tech traktoru s kteryma jsi jezdil nebo ti dal jenom nekde nekdo sjet?protoze pokud bys byl nekde ve funkci machanizatora,nabo majitele nejake farmy,tak urcite budes uvazovat ekonomicky a koupis to co se vyplati,to znamena ze budes brat v uvahu i cenu servisu a nahradnich dilu,a nerikej ze jd a ostatni se nebudou kazit

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 11 pro 2006 10:14

vidim ze tu jsou i chlapi z praxe kterym to mysli a vi o cem to je,a ja nikde nepsal ze proxima je nejlepsi,psal jsem ze v porovnani ceny nevidim u traktoru do sto koni u cizich stroju nic lepsiho,je pravda ze tam je lepsi pohodli,ale prace s tim asi vic neudelam,nasi proximu vyuzivam u nas na farme a taky ve sluzbach,takze v traktoru sedim denne 12h i vic,v zime se jezdi ve snehu a zatim me nezklamal,bavil jsem se s hodne lidma co ji mohli porovnat s necim jinym a napriklad tl90 new holland byl hodnoceny o dost hur nez proxima,jd propadl spotrebou a case jxu90 stala v plne vybave 1,5mega a chlap je nestastny a lituje ze nekoupil proximu,protoze zjistil ze s traktorem jednou tolik drazsim udela uplne to same jako se zetorem,a ve snehu s tim svym kocourkem porad nekde visel na brichu:/a potom babo rad,na druhou stranu priznam ze podruhe bych koupil forterru,je robustnejsi,ma nasobice,5lamel spojky vyvodaku v oleji,atd.

Příspěvky: 267
Registrován: 09 pro 2006 00:16
Bydliště: karpentná 8

Příspěvekod crossman » 11 pro 2006 10:17

co se tyče těch 116 a 117 s šestivalcem same tak na to zrovna chvalozpěvy nejsou,proto radši zetor udělal svého čtyřválce

Příspěvky: 79
Registrován: 10 dub 2006 10:38
Bydliště: HK

Příspěvekod radek » 11 pro 2006 12:05

to crossman No konečne někdo kdo ví, očem se tady snažím psát. Souhlasím s tebou, že ta forterra by byla lepší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 11 pro 2006 13:06

chlapi ale vemte to tak každej chválí to s čím jezdí já kdybych jezdil zetorem tak na něj nedám dopustit je to tak at si každej říká co chce no a ktěm zetorům tak u nás v okolí jich moc nejezdí řekl bych že v okolních ZD ani jeden :shock:

Příspěvky: 67
Registrován: 09 srp 2006 22:13
Bydliště: pardubicko

Příspěvekod schejbic » 11 pro 2006 16:35

david píše:chlapi ale vemte to tak každej chválí to s čím jezdí já kdybych jezdil zetorem tak na něj nedám dopustit je to tak at si každej říká co chce no a ktěm zetorům tak u nás v okolí jich moc nejezdí řekl bych že v okolních ZD ani jeden :shock:


Ano, každý si chválí to co má a je s tím spokojen!
Ale proč sprostě urážet výrobce, majitele, řidiče nebo typy jiných značek. Jsme snad dost kulturní a vzdělaní, že si v tomto veřejném vyjadřování zkušeností můžeme tyto slova odpustit a nahradit je věcnýmy argumenty o které se můžeme opřít - toto je narážka na A.Masseye a styl jeho komunikace.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 365
Registrován: 04 dub 2006 21:24
Bydliště: Ostrov (Karlovarsko)

Příspěvekod Martin x » 11 pro 2006 17:41

No myslim že A. Masseyovi už tady definitivně odzvonilo. Díky ti Jirko.
Dostal druhej pokus, ale nevážil si toho asi.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 46
Registrován: 30 bře 2006 21:49
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Smolík Petr » 11 dub 2007 22:05

Co všechno za proximů taháte
Smolda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 95
Registrován: 18 lis 2005 21:08
Bydliště: nedaleko Klatov

Příspěvekod Jirka K. » 16 srp 2007 00:30

Myslel sem, že už modrá barva u Zetorů vymřela - ale splet sem se!
http://www.farmphoto.com/fpv2/ShowImage ... =800&h=600
Víte někdo u nás o nějakém novějším Zetoru v jiné barvě než je klasická červená a komunál oranžová?

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 18 srp 2007 23:02

Shrnul bych to asi takto:Kdo má svojí farmu a dělá si na ní víceméně sám a nesedí v traktoru 12hodin denně,tak si koupí zetora a kdo má v hangáru 3 300koňové fendty a pár JD,tak ten bude tvrdit,že je zetor sráč a že by ho nechtěl-aby taky jo,Ale proč soukromníkoj hanit,co jemu stačí a jinému ne :!: :!:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2007 18:39

Příspěvekod Milan 1 » 01 pro 2007 19:26

Dnes jsem objevil tento web a chci vám zdělit moje zkušenosti z Priximou 8441 z lesní nástavbou.Určitě netahám 10 kubíků jako jsem tu četl.Myslím ,že stačí 3 kubíky pokud to máte ještě někde na cestě manipulovat. Proximu mám 2,5 roku.Najeto 2700mh.Závady v záruce:povolené portáli,Výměna vstřikovacího čerpadla,výměna hydraulického čerpadla,výměna vzduchového posilovače brzd.Konec záruky 1800mh. A následujou opravi na 2300mh-Oprava spojiky.Vše kaput přítlačák,setrvák,keramickou lamelu nedávat.výměna čepů v nápravě,odešla baterka,výměna ventilu na přední náhon.Současný stav:na místě mi nejde zařadit.Prý vyběhaný sinchrony(asi budu dělat převodovku?),hydraulické čerpadlo na výměnu.Pneumatiky Mitas katastrofa na předku 6krát guma na vyhození,proražená.Ted už jsem koupil nokia 12pláten.Zadní sjeté.Dal jsem radiali Voltýre.Dobrá cena i z duší.Další problém jsou dveře.Výměna už 5 krát.Málá větef švihne a jsou vysklené.2 krát praskli sami za mrazu.a ještě pořád dokola měním ty černé konce na zadním blatníku.slabý plast,roztrhne i malá větev.Když to tam nedám,tak to blbě vypadá a blato na sklech.Posudte sami jestli se to má smysl když k tomu připočtu měsíční splátku leasingu 25tis.Pracuji v lese 13 let.Předtím zetor 6340.Problému dost.Naučil jsem se opravovat a Dělat gumi na pasece.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 01 pro 2007 19:42

Zdravim Milana.Mam take proximu,ale uz 8541 s PTR Trebon.Kdyz to ctu tak mas same zavady.Odkud jsi?V pondeli me prijede servis,jde me take spatne radi,na miste,nedostanu tam jednotku.Jinak to zatim jde.Mel jsem 7341 a ta byla docela dobra.Od koho mas ten traktor?

Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2007 18:39

Příspěvekod Milan 1 » 02 pro 2007 19:14

TomikKouril píše:Zdravim Milana.Mam take proximu,ale uz 8541 s PTR Trebon.Kdyz to ctu tak mas same zavady.Odkud jsi?V pondeli me prijede servis,jde me take spatne radi,na miste,nedostanu tam jednotku.Jinak to zatim jde.Mel jsem 7341 a ta byla docela dobra.Od koho mas ten traktor?
.Ahoj jsem od Mladé Boleslavi.Taky mám nástavbu PTR Třebon.Vysoký rampovač supr,navijáky už jsou horší.Moc netahaj.Ten traktor mám od Pana Nezbedy.Na servis si nemůžu etěžovat,ale těch poruch je dost.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 02 pro 2007 21:18

Traktor mam take od pana Nezbedy.Slysel jsem na nej samou chvalu.Jsem od Domazlic.Ty navijaky ze netahaj je divne,me jdou dobre.Nabizeli me v Treboni hydraulicke,mozna by byly lepsi.Tak doufam,ze me bude zetor slouzit bez vetsich oprav.

Příspěvky: 3
Registrován: 01 pro 2007 18:39

Příspěvekod Milan 1 » 03 pro 2007 18:45

TomikKouril píše:Traktor mam take od pana Nezbedy.Slysel jsem na nej samou chvalu.Jsem od Domazlic.Ty navijaky ze netahaj je divne,me jdou dobre.Nabizeli me v Treboni hydraulicke,mozna by byly lepsi.Tak doufam,ze me bude zetor slouzit bez vetsich oprav.
.Ty navijáky mám hydraulické,protože před tím jsem měl vzduchové.Z těma byl problém při větších mrazech a moc netahali.Ta hydraulika taky netahá a ještě k tomu mi tam už několikrát nastříkal olej a musel jsem vyměnit spojiku a brzdoví pás.Navijáky netahaj tak jako byli ty Slovenské jednobubnové.Mám problémi hlavně když tahám proti kopci.Naviják není schopen utrhnout lano 12,5mm.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Příspěvekod venca43 » 03 led 2008 20:36

Tak sem nasel na stránkach Zetoru ,že vprúběhu roku 2008 budou k dostání pneu 600/65 R34. Proti standartnim 16,9R34 by to mohlo vypadat
pěkně. Doufam ,že bude k vidění na techagru.

PředchozíDalší

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník