PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2014 23:08

PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod fandaurb » 19 dub 2014 23:18

Chlapi mám problem se zadníma omezovacíma táhlama na šavlích hydrauliky.Z jedné strany maji závit z druhé čep zajištěný drátkem(pružinkou) no a každou chvíli mi to vylítne.Mám to nový v záruce ale prej to v Zetoru neuznavaj prej chyba obsluhy.Poraďte co s tim.Mám to přitažený aby za tim kult.nelítal a jen dnaska mi to 2krát vylítlo :?: :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod bold » 20 dub 2014 09:56

fandaurb píše:Chlapi mám problem se zadníma omezovacíma táhlama na šavlích hydrauliky.Z jedné strany maji závit z druhé čep zajištěný drátkem(pružinkou) no a každou chvíli mi to vylítne.Mám to nový v záruce ale prej to v Zetoru neuznavaj prej chyba obsluhy.Poraďte co s tim.Mám to přitažený aby za tim kult.nelítal a jen dnaska mi to 2krát vylítlo :?: :?:

Nepomůžu ti přímo s problémem, ale pokud si koupím nový traktor a výrobce mně odkáže na chybu obsluhy tak ho požádám o znovuproškolení tak abych tyto chyby nedělal. O zaškolení si nechám vystavit protokol a při opakované závadě pošlu ofocený protokol o autorizovaném zaškolení a popisu chyby s tím, že zaškolená obsluha chyb neučinila a ať se výrobce snaží.
P.S. Přístup zetoru potažmo reklamačního servisu, mně osobně pořád přesvědčuje že nový zetor už opravdu ne. Na to abych každou blbost řešil přes soud na to opravdu nemám čas ani peníze.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2014 23:08

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod fandaurb » 20 dub 2014 18:49

Já volal na servis a oni mě řekli,že mám ty táhla mít dotažený tak jsem tak udělal a znova to vylítlo.Při školení se o táhlech ani nezmínili.Navíc dneska jsem zjistil další závady 1.kapota se nezavírá 2.teče hadice od fridexu 3.netěsní šroub od oleje na řízení.
Ty už jsi s nima řěšil reklamace?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod bold » 21 dub 2014 09:49

Já ne, ale kamarádi kolem řeší, a je to katastrofa, po měsíci prasklá střecha a nechtěli to uznat (nikde nebyla ani kleplá ani odřená) vím že praskla protože je to prostě šmejd a ne proto že s tím majitel někam vletěl. Nejvíc mně vadí "dětinské" důvody neuznání závad a překopávání typu nesprávná obsluha. Jsem poměrně klidný avšak tohle by mně asi dost rozehřálo a začal bych komunikovat pouze písemně. První dopis je popis závady a žádost o odstranění (nezapomenout na datum a doporučeně) odpověď si schovat (většinou jde o první pokus o odpinknutí) tudíž všeobecný blábol. Druhý dopis nechat sepsat právníka, vím že to stojí peníze ale sepíše ho tak že to má hlavu a patu a nakonec připojí sankce a připomenutí soudem. Pokud ani na toto nezareagují, tak opět právník s návrhem mimosoudního vyrovnání. Je hodně důležité dotáhnout to do konce. Většina lidí to vzdá po prvním odmítnutí. Brutální variantou je medializace- tady ale pozor, musí to být naprosto jasné, páč by se výrobce mohl hojit na poškození dobrého jména. Ještě jedna připomínka, první dopis dodavatel, a druhý bych poslal přímo výrobci se stížností na postup autorizovaného servisu.
Takže za mně je zetor nepřijatelná volba právě z důvodu přístupu reklamačních ouřadů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod skacel99 » 22 dub 2014 17:12

Když se člověk dneska podívá kolem sebe,tak je to takhle všude.Pokud se člověk nechá odradit prvním nezdarem,ničeho se nedomůže.Chce to stát si za svým a řešit vše přes právníka.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod Ondřej Novák » 04 kvě 2014 11:55

fandaurb píše:Chlapi mám problem se zadníma omezovacíma táhlama na šavlích hydrauliky.Z jedné strany maji závit z druhé čep zajištěný drátkem(pružinkou) no a každou chvíli mi to vylítne.Mám to nový v záruce ale prej to v Zetoru neuznavaj prej chyba obsluhy.Poraďte co s tim.Mám to přitažený aby za tim kult.nelítal a jen dnaska mi to 2krát vylítlo :?: :?:


Trochu to nechápu, ty omezovací táhla fungujou opačně než na Majorech, tzn. že rozepírají šavli aby se netlačila na kolo a pokud obě táhla takhle rozepřeš tak ti to nemá kam vypadnout!!!
To nemá být přitažené ale rozerpřené, pak by ti to samozřejmě vypadávalo a byla by to jednoznačně chyba obsluhy...
To ostatní řešit přez servis...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 3
Registrován: 19 dub 2014 23:08

Re: PROXIMA POWER omezovací táhla

Příspěvekod fandaurb » 04 kvě 2014 19:14

:P je to přesně tak jak řikáš - rozepřít! Už jsem to řešil přes servis a řikali že to dělám blbě.Jenže při předání mi nic neřekli tak jsem nevěděl.
Teď už je vše ok!! :) :) :)

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník