Zetor Maxterra 200

Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2014 20:14

Zetor Maxterra 200

Příspěvekod votak53 » 14 úno 2015 14:02

Objevila se první fotka 200k zetoru.

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod Zetor power » 14 úno 2015 19:44

votak53 píše:Objevila se první fotka 200k zetoru.



a proč ji tady nedáš pro ostatní ?
někde nechápu proč ty děti si tady chtějí psát .

jako by to byl chat :D :D :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod bold » 15 úno 2015 10:16

Protože jsou zvídavé.....občas by bylo dobré si v tom paneláku aspoň otevřít okno aby věděli že existuje i svět venku. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 592
Registrován: 04 bře 2006 22:09
Bydliště: Jižní Morava- Vysočina

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod OŤAS » 15 úno 2015 14:36

Maxterra 200 je poskládaná jako prototyp již více jak rok, je to původně 175 kterou jsme měli ve zkouškách 2012 a byl v ní původní motor Zetor, nahrazen motorem koncernu New Holland. Má splňovat normu Euro 5,takže systém AD Blue. Bohužel a nebo bohudík se ani v této konfiguraci nechystá do seriové výroby. V současné době je vyřešen nákup motorů od koncernu DF a řeší se nová převodovka, pravděpodobně zase ZF, ale v jiném provedení. Jestli bude v této sezoně ukončen vývoj tak se máme na co těšit.
Každý člověk má právo na můj názor.

Příspěvky: 16
Registrován: 07 úno 2015 12:45

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod Zetor power » 15 úno 2015 20:30

oťas děkuju že si to tady vysvětlil všem :D

zetorům fandím ,taky nějaké mam ,ale ty ceny nových zetory už jsou na úrovní zahr. traktoru :( to je škoda
osobně bych do novinky od zetora nešel ,to si raději pořídím dalšího staršího JD ,který je leta osvědčený bez nějakých blbých adblue :oops:

mam informace že třeba majorek dostane motor o velikosti 3 válce Perkins ale cena půjde zas nahoru, možná už se to tady řešilo a už o tom víte.
jsem nováček. takže majorek nakonec splní očekávání výrobců a dobře se prodává. jdou pomalu nahoru ....
ale pro českého zemědělce je malý traktor ideální proxima .která udělá váhou skoro vše .trochu sem uskočil.
takže maxterra ano bude někdy, ale konkurence je mnohem dál :(( a tou forterou 150 HD se moc neposunuli jak používají nápravy od case !!
tyto nápravy carraro se u cnh nepouživají k vůlí poruchám! a těch cca 25 mazniček.
mají už lepší nápravy a zetor jen kupuje díly co jsou na trhu, ale vše jen kopírujou ,to je taková škoda ! tolik let a oni nejsou schopni udělat třeba ten český 3 válec :(
ach jo :roll:

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod Pavel Fiala » 16 úno 2015 09:45

Zkusím to trochu osvětlit podle informací, které mám. Zetor podepsal smlouvu na dodávky motorů od firmy KHD Deutz (neplést, to je jiná firma než koncern SDF výrobce traktorů Deutz-Fahr, Same a další dvě barvy) a to na malé pro řadu Major a pak na velké, pro řadu Maxterra. Vždy je problém, že potřebují emisní motory stupeň IV (Euro to je norma pro silniční vozidla) a vlastní vývoj je hrozdně drahý a složitý to firma vyrábějící 10 tis. traktorů ročně nezaplatí i pro JD to představovalo na řadu let stažení velké části vývojových kapacit a prostředků jen na motory! Podobně převodovky a nápravy, prostě firma velikosti Zetoru může maximálně skládat nakoupené díly.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod Buclík » 16 úno 2015 19:03

Domnívám se, že motory ve Fendtu, Detz Fahru i ty budoucí pro Zetor jsou fyzicky z téže motorárny i když jsou jinak vystrojeny a mají různý management motoru.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Zetor Maxterra 200

Příspěvekod bold » 24 úno 2015 08:10

Zetor power píše:
votak53 píše:Objevila se první fotka 200k zetoru.



a proč ji tady nedáš pro ostatní ?
někde nechápu proč ty děti si tady chtějí psát .

jako by to byl chat :D :D :D

Pošli mně prosím poslední zprávu- někam se mně vytratila a SZ mně nejde poslat.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník