Proxima POWER nebo GP

Uživatelský avatar
Příspěvky: 51
Registrován: 18 črc 2009 22:51

Proxima POWER nebo GP

Příspěvekod monty100 » 15 bře 2018 18:27

Zdravím věchny, rozhodl jsem se koupit traktor Zetor. Rozhodl jsem se pro Proximu 110. Nabízí se tu dvě možnosti, předváděcí Proxima POWER, ještě bez aktivního filtru pevných částič bez močoviny, nebo nový, už novější typ Proxima GP s močovinou. Ten by mě vyhovoval více ale bojím se tý močoviny, zbytečné náklady navíc. U POWRU se bojím té převodovky a spojky, která se prý nesmý šlapat jinak se zničí. Jaký typ by jste mi spíše doporučili? Traktor bude sloužit na sena cca25ha. Děkuji za každý názor. :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Proxima POWER nebo GP

Příspěvekod bold » 16 bře 2018 09:48

jak to vychází cenově?
jaký máš k tomu servis?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Proxima POWER nebo GP

Příspěvekod skacel99 » 22 bře 2018 22:40

Elektrohydraulický reverz je velice návyková věc,ale u Zetoru to tak nějak nedokázali sladit s normální převodovkou a jízdou po silnici. Jezdím s Forterrou HD 140 a chodí to dost podivně.Na poli super třeba v oračce,že člověk nemusí furt kvedlat dopředu/dozadu,ale na silnici je za mě lepší klasická spojka,kde má člověk cit. Starší emisní norma je za mě jednoznačně výhoda.
Se šlapáním na spojku i elektromechaniky je to tak,že se na ni šlapat může,ale má se používat co nejméně,pokud možno vůbec. Při nesprávném používání se rychleji opotřebovává. Popravdě jakmile se člověk s traktorem zžije,tak ten pedál prostě nepotřebuje. Jakmile dostaneš cit na reverz,dá se zapřahat,přesně couvat atd i bez spojky jenom s reverzem za použitý brzdy.
Problém mám pouze na silnici ve velké zátěži,například stopka na křižovatka do kopce a za zády 16 tun na návěsu. Tam je ten reverz hodně špatnej,buďto se to dusí,nebo to chce skákat. Nohou bych se rozjel výrazně líp. Ale za normálních podmínek se s tím dá žít.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Proxima POWER nebo GP

Příspěvekod MartinT » 22 bře 2018 23:37

skacel99 píše:........Problém mám pouze na silnici ve velké zátěži,například stopka na křižovatka do kopce a za zády 16 tun na návěsu. Tam je ten reverz hodně špatnej,buďto se to dusí,nebo to chce skákat. Nohou bych se rozjel výrazně líp. Ale za normálních podmínek se s tím dá žít.


Na tohle se mi líbil Ares 836. Má elektronickou parkovací brzdu, jen se promáčkne spínač, reverz v N a traktor drží, když se chci rozjet tak jen přesunu páku reverzu a traktor se pohodlně rozjede. Jezdil jsem na něm na podzim se senážním vozem a v kombinace s tlačítkem spojky na řadící páce to byla naprostá paráda a nožní nebylo třeba vůbec šlapat. Ostatně bold s tím bude mít daleko lepší zkušenost.

https://farmweb.cz/index.php?page=view_ ... wNDI=#skok
Teď už brázdí pole někde v Polsku...

Ale můžu se vyjádřit i k dotazu....měl jsem možnost před loni jezdit s Proximou 120 Power při odvozu obilí s autovlekem (https://farmweb.cz/index.php?page=view_ ... wMTY=#skok). Jak psal kolega skacel je potřeba se s tím převodovým ústrojím dostat do jakési symbiózy. Za pár dní co jsme to měli půjčené jsem měl takové smíšené pocity. Například při řazení mi přišla dlouhá prodleva při používání spojkového tlačítka, na druhou stranu celkem dobře fungovala automatika násobiče, když si s tím člověk pohrál. Zkoušeli jsme s tím orat pod řepku, ovšem jen s pluhem 3x35, takže jsme moc nezjistili, protože si traktor jentak brblal. Nejvíc co jsme naložili tak byli dva přívěsy BSS PV 16.12 s 36 hranatýma balíkama 120x90x240 slámy, údajně to nejelo o moc hůř než Fastrac 185-65, se kterým to tahal normálně. Co se týče emisí, taky bych se klonil ke staršímu POWERu. Ale myslím si že na těch 25ha sen je to dobrá volba.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Proxima POWER nebo GP

Příspěvekod skacel99 » 23 bře 2018 08:20

Automatika násobiče je super věc do polních prací,třeba setí a orba. Když si to člověk dobře nastaví,tak si pěkně řadí plynem a nešahá vůbec na řadící páku. V dopravě to ale opět není optimální. Při plným návěsu je třeba řadit jinak,než při prázdným a kolikrát to zmatkuje při podřazování s meziplynem,hází to tam kvalty zbytečně.
Tlačítko na spojku chodí vcelku normálně,ale pokud chce člověk v poli (třeba se secí mašinou) dostat třeba z jedničky dvojku,neubrání se cuknutí,noha je prostě noha.
Nejvíc mi ale vadí pomalost reakce reverzoru,chodí to dost vláčně. Pokud se to zkalibruje na nižší otáčky,je to lepší,ale i tak to není ono. Furt tam nějaká prodleva je.To jsou ale osobní názory,někomu to může vyhovovat.

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník