Zetor Proxima 90 plus

Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2015 20:47

Zetor Proxima 90 plus

Příspěvekod Petrus » 07 lis 2018 18:21

Zdravím páni kolegové.Mám problém s víše uvedeným typem traktoru Zetor a to ten to.Při zařazení jakékoliv rychlosti se traktor nehne z místa.Začne reagovat na zařazenou rychlost až když silou zatáhnu za páku která řadí přes lanovod chod v před a vzad.4ím víc za ní zatáhnu tím víc má traktor snahu jet.Mám sundanou spojkovou skřín a venku násobič.Vizuelně nic poškozenýho není.Když jsem násobič otlakoval vzduchem bylo slyšet že z něho uniká vzduch což by nejspíš neměl.Mohlo by to s tím pojezdem mít nějakou souvislost??Díky za každou dobrou radu.Ještě taková technická:Jedná se o traktor 3 roky starej a dělá se s ním v lese.

Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2015 20:47

Re: Zetor Proxima 90 plus

Příspěvekod Petrus » 27 lis 2018 23:04

Tak záhada vyřešena.Celej problém nebyl v řazení reverzu ale vtom že mi bylo milně sděleno co tam vlastně nefunguje.No ale aspoň jsem se tomu podíval pořádně na zoubek.Problém byl v lanku přes který se řadí chod zpět a vpřed.Bohužel jsem si mylně myslel že namontováním novýho lanka bude vše v pořádku ale opak je pravdou.Konstrukčně je lanko na takovej tach poddimenzováno a zároveň absolutně nevhodný!!Na tah to funguje v pohodě ale jak má tlačit tak se šprajcuje a navíc za chvíli praskne v šroubovici (M6) která je na obou koncích toho lanka.Myslím že to v Zetoru někdo trochu nedomyslel.

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník