brzdy - zetor proxima

Příspěvky: 8
Registrován: 03 dub 2014 19:36

brzdy - zetor proxima

Příspěvekod krystof kucera » 28 zář 2020 12:25

Přátelé potřebuji poradit. Mám proximu 6441 z roku 2008 (jedná se o novější model prakticky stejný jako proxima 65). Již je to delší dobu, kdy na brzdové trubce vedoucí k přední nápravě vznikla mikrotrhlina. Po výměně trubky a brzdové kapaliny a odvzdušnění začal mít brzdový pedál o poznání delší krok. I přesto však traktor brzdí velice dobře, proto jsem to do teď moc neřešil.

Problém však nastává když zapřáhnu valník a myslím si, že to právě souvisí s dlouhým krokem pedálu. Když potřebuji brzdit, traktor brzdí a valník nikoliv, teprve až když prošlápnu pedál nadoraz co to jde pomálu až na podlahu, vlek se zabrzdí natvrdo a již neodbrzdí. Vím že problém je 100 % v traktoru, protože valník tahala ještě šedesátsedmička a brzdilo to na výbornou, brzdění se dalo krásně dávkovat. Navíc za proximou jsem táhnul vlek s jednookruhovými a pak i vlek s dvouokruhovými brzdami a oba vleky dělali to samé, tzn. že zabrzdily natvrdo a již neodbrzdily. V odvzdušnění brzd by to být nemělo, protože byly odvzdušňovány již 5x a výsledek je stejný.
Dále zhruba před 2 týdny jsem přeštípl brzdovou hadici kvůli velmi náročnému terénu, takže teď je tam úplně nová brzdovka DOT 4, odvzdušněno a pedál má stále dlouhý krok, při plném sešlápnutí již dál neklesá. Při odvzdušňování jsem si však všiml, že předchozí brzdovka, která tam byla ani né rok, měla teď o poznání tmavší barvu takovou až do stěží průhledné černohnědé. Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost nebo nápad, kde by mohl být problém?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: brzdy - zetor proxima

Příspěvekod miki » 28 zář 2020 15:26

Nemám Proximu, ale myslím si že se brzdy na Zetorech moc za leta nezměnily.
Podle mého názoru máš špatně odvzdušlěné brzdy. Přečti si zde naforu jak na to, hlavně co se týká rozdělovače brzdného účinku mezi levou a pravou stranou a brzdičem.
Asi bych použil při odvzdušňování podtlakový odsavač kapaliny.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků