jakej traktor do 9t ?

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Re: jakej traktor do 9t ?

Příspěvekod radomilus » 07 úno 2012 22:45

Ruku na srdce kdo neporušuje předpisy. Autem Jezdíte vesnicema 50 a mino 90 km/h někteří jo ale většina asi těžko. Traktorama skoro každej porušuje předpisy denně přeloženy vlečky, různy samodomomonty, zetor 7011 s opavákem nebo 9t běžná kombinace ale taky nesmí podle váhy co muže traktor tahat. Nebo 16145 a mega 20 taky hodně vídaná kombinace nebo 7745 s rur10 taky jezdí. takže ono se předpisy porušují denně takže ono to zas nejde tak moc vážně brát. A to že jede traktor trochu rychlejc tak to je jedno s kopce bez kvaltu jedete taky rychlejc než 25km/h nebo 77xx jede taky rychlejc než 25km/h a to že crystal 8xxx nebo 10xxx nebo 12xxx jede 40km/h tak co novější jezdí takto běžně. Nebo jsem vyděl fastraka jak jezdil s 9t a že by s tím jel jen 25km/h na to zapomeňte.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jakej traktor do 9t ?

Příspěvekod bold » 08 úno 2012 09:46

Jen pro upřesnění, už to není předpis ale zákon. Jasně každý někdy chybuje, pokud mně ale zastaví a já jedu 110 místo 90 tak vytáhnu hotovost a zaplatím. Možná jsem hlupák, ale výmluva na osobu blízkou a podobné nesmysly jsou pod mojí úroveň. Existují tady sva rozdílné světy jednak konstrukční možnosti stroje a pak zákonná úprava která dopřesňuje možnosti okolí (zatížení na cesty a pod). Tyto upřesnění se většinou vztahují jen na komunikace, na poli je to omezení pouze konstrukční. Ovšem kdo by přepřihal či překládal, tudíž se jezdí i na komunikacích. Bohužel tu hromadu splašeného železa někdo ovládá, záleží tak jen na jeho schopnostech a úsudku. Pokud někdo zná možnosti stroje, povahu komunikace, výskyt kritických míst tak lze používat konstrukční možnosti. ( s předpokladem poskytnutí hotovosti PČR) Ovšem když vydím rozdrážděný traktor s 25t zrna na úzké silnici 3 třídy pod plným plynem, návěs s výkyvem metr tam a zpět, osobní auta uskakují do příkopy a "boreček" se cítí minimálně na Lopraize..........to mám poněkud zvedlý tlak. Až vám na přechodu srazí dítě kamion tak pochopíte o čem mluvím.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: jakej traktor do 9t ?

Příspěvekod poulm » 08 úno 2012 10:25

Ono nevadí,když se za nějakou 7Okou táhne devítitunová vlečka nebo opavský návěs,spíš záleží kolik má naložené,aby nepřesáhl celkovou přípustnou hmotnost za daný traktor,bohužel realita je vždy jiná a je naložené co vejde :lol: :lol: :lol:
Je jen otázka času kdy se na to policajti začnou víc zaměřovat a je už to zřetelné čím dál víc.

Bohužel v zemědělství jsou mnohé práce dost atypické a nelze vždy přesně odhadnout váhu nákladu,bohužel na to zákon nemyslí.

Nikdo mně nepřesvědčí o tom,že umí přesně odhadnout,jestli má na rozmetadle 8t nebo 9t hnoje,když stačí nakladačem hrábnout hlouběji do mokrého a už je tam přes limit.To samé při svozu žní,řepy atd.,když se do velké plechové vlečky sype obilí tak +-2 tuny nehrají žádný rozdíl,v podstatě to záleží na kombajnérovi,jak rychle zatáhne za tu páku. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: jakej traktor do 9t ?

Příspěvekod bold » 08 úno 2012 15:07

jasně, souhlas, většinou nemáme na poli váhy a tak nevíme kolik je naloženo. Ovšem už to poznáme podle "akcelerace" Taky jsem vezl 10 tun stěrku na 6tuně ale bylo to kousek a hlavně s rozumem. Né pod plným a z kopce vyřadit :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník