co koupit ?

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

co koupit ?

Příspěvekod radomilus » 10 kvě 2011 19:14

Seznámím vás s mojí situací. Zdědil jsem 10ha orné půdy a rozhodl jsem se že koupím traktor a půjdu na to. Ale když jsem kouknul na net tak jsem nevěděl jakej. Takže vybírám mezi těmato zetor 8111, 7011, 6911 nebo jiné? S cenou do 130000kč. Traktor bude na všechno dovoz dříví, orba, smikování, vláčení, setí, postřiky, odvoz obily do vykupu a další věci ktery k tomu patři. Jde mi hlavně o spotřebu k výkonu. Nechci žádnyho lenocha kterej sice bude mít malou spotřebu ale nic neutahne. Prosím o radu

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: co koupit ?

Příspěvekod slava » 10 kvě 2011 19:54

na tech 10 ha by stacila 6911 ale do pluhu by byla lepsi 6945 ta se do te ceny da sehnat v solidnim stavu ja osobne bych volil traktory dva jeden s predkem a druhy bez mam na mensi vymeru 8 ha 7045 a 5011

Příspěvky: 52
Registrován: 05 črc 2010 20:45

Re: co koupit ?

Příspěvekod jenik.p » 10 kvě 2011 20:05

Nekupuj nic pronajny těch 10ha a budeš mít klid

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Re: co koupit ?

Příspěvekod radomilus » 10 kvě 2011 20:15

pronajmou to nechci. O té 6945 sem přemýšlel dají se sehnat celkem levno ale mě by stačil traktor bez předku na silnicu lepši do lesa taky se dá bratranec má 5611 dělá sní všechno uplně v poho ale chtěl jsem spiš tu 7011 nebo 8111 ale nwm co se mě vyc vyplati na ty potřeby ktery jsem psal.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: co koupit ?

Příspěvekod Pazdera » 10 kvě 2011 20:42

Tak to bych koupil radši 7011 je jednoduší a obratnější a řek bych, že i živjejší já jí mám doma a loni když se mi rozbila stošedesátka tak sem sní oral a s dvojákem pluhem jsem zooral 4h za den ale je fak že jsem jezdil od rána od 8 do večera asi do 10 ale jde o to jaký máš nářadí ale řek bych že na 10h byti měla stačit bezproblémuů ta 7011.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: co koupit ?

Příspěvekod bold » 11 kvě 2011 09:19

7011 je rozumná volba, je pohodlnější než 69. do tvé ceny by jsi se mohl vejít. traktor s předkem (kolem 70koní) je poněkud dražší. Ovšem musíš počítat s náklady na nářadí, pluh (3x30 utáhne), bránosmyk 4-5m,secí mašina nejlépe 3m, postřikovač (12m), rozmetadlo UH (12m), Vlek 5t nebo 7t. Tohle 70 zvládne s rozumnou spotřebou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: co koupit ?

Příspěvekod tozer » 11 kvě 2011 12:49

na tu výměru bych o 8111 vůbec neuvažoval... hospodaříme od revoluce( dneska už na 47 Ha) a vždycky jsme si stačili s uř.I....a před 7 lety sme přikoupili 8441 proximu...7011 je podle mě ideální volba :wink:

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Re: co koupit ?

Příspěvekod radomilus » 11 kvě 2011 16:27

Taky se mi zamlouvá ta 7011 víc. Jak je to ze spolehlivostí? Co se týče vleku tak jsem vyděl že tahá 9t a celkem si ju dává spotřeba je logicky větší ale zase na delší vzdálenosti to vijde líp né ?

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: co koupit ?

Příspěvekod roman7711 » 11 kvě 2011 20:13

já bych volil určitě 7011...do 130 000 se dají sehat ve slušném stavu..

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Re: co koupit ?

Příspěvekod radomilus » 11 kvě 2011 20:18

Však jo. Dostupny náhradni dili Svitavi jsou kousek. A neni to uplně starej traktor takže pál let vydrži.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 13 kvě 2011 13:32

V jiném vlákně se něco podobného už taky řešilo.
Já osobně bych se taky přikláněl ke dvoum traktorům,protože jeden je na něco zbytečně silný a na něco zbytečně slabý.

Pokud nebudeme uvažovat o traktoru s předkem tak na 10ha bych si po všech svých zkušenostech koupil na těžší práce 80-8111 v dobrém stavu a na postřiky a takové to lehké skákání něco mezi Z3011-5611. S těmi dvěmi traktory by jses do 130tis měl vejít.

Když jsme s otcem hospodařili na 20ha,tak jsme měli Z3011 a Z6911. S třicítkou jsem bez problémů dělal postřiky s neseným postřikovačem na 500l a 12m záběr,rozmetadlo na prášky -trychtýř (400kg),plečkování a vyorávání brambor,sušení a lisování sena atd. 69ka na ty těžší práce,orání,příprava,setí,podmítání,vození vleček,rozmetadlo hnoje atd. Nicméně při orání s trojákem to byl vždy boj,na traktory UŘ1 je to většinou na doraz,chybí kvalty,násobiče nic moc. Krystal 8011 + troják je podle mne na 10ha ideální volba,traktor jezdí s rezervou,má dost kvaltů a pohodlí je lepší,taktéž na podmítky,přípravy a ostatní těžší práce,tam by se dalo i klidně uvažovat Z12011,kde by nářadí mohlo zůstat stejné,jen by byla vašší pracovní rychlost a lepší kvalita práce.

Později jsem 30ku prodal a koupil místo toho ZT303,který mám do teď,takže jsem traktory posunul dolů. 69ku teď používám na ty lehké práce,po těch letech si to už zaslouží ji netrápit v oračkách a na ty nejtežší práce mám toho němce,který si s paterákem jenom brouká.Na prodej je jich pořád dost i s TP v cenách od 40-70tis, ale na 10ha ti jej doporučovat nebudu,ten krystal to zmákne levou zadní.

Známý si teď koupil Z12111 s rychlou převodovkou na 40km/h za 65tis a musím říct,že je to do dopravy ideální traktor za pár korun.Tahá s tím fekál,vyváží žumpy,vozí lidem dřevo a uhlí, o žních vozí obilí,v poli s ním jezdí minimálně,takže předek neuživí.Takže na takové práce je to ideální stroj.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: co koupit ?

Příspěvekod roman7711 » 13 kvě 2011 21:08

poulm píše:V jiném vlákně se něco podobného už taky řešilo.
Já osobně bych se taky přikláněl ke dvoum traktorům,protože jeden je na něco zbytečně silný a na něco zbytečně slabý.

Pokud nebudeme uvažovat o traktoru s předkem tak na 10ha bych si po všech svých zkušenostech koupil na těžší práce 80-8111 v dobrém stavu a na postřiky a takové to lehké skákání něco mezi Z3011-5611. S těmi dvěmi traktory by jses do 130tis měl vejít.

Když jsme s otcem hospodařili na 20ha,tak jsme měli Z3011 a Z6911. S třicítkou jsem bez problémů dělal postřiky s neseným postřikovačem na 500l a 12m záběr,rozmetadlo na prášky -trychtýř (400kg),plečkování a vyorávání brambor,sušení a lisování sena atd. 69ka na ty těžší práce,orání,příprava,setí,podmítání,vození vleček,rozmetadlo hnoje atd. Nicméně při orání s trojákem to byl vždy boj,na traktory UŘ1 je to většinou na doraz,chybí kvalty,násobiče nic moc. Krystal 8011 + troják je podle mne na 10ha ideální volba,traktor jezdí s rezervou,má dost kvaltů a pohodlí je lepší,taktéž na podmítky,přípravy a ostatní těžší práce,tam by se dalo i klidně uvažovat Z12011,kde by nářadí mohlo zůstat stejné,jen by byla vašší pracovní rychlost a lepší kvalita práce.

Později jsem 30ku prodal a koupil místo toho ZT303,který mám do teď,takže jsem traktory posunul dolů. 69ku teď používám na ty lehké práce,po těch letech si to už zaslouží ji netrápit v oračkách a na ty nejtežší práce mám toho němce,který si s paterákem jenom brouká.Na prodej je jich pořád dost i s TP v cenách od 40-70tis, ale na 10ha ti jej doporučovat nebudu,ten krystal to zmákne levou zadní.

Známý si teď koupil Z12111 s rychlou převodovkou na 40km/h za 65tis a musím říct,že je to do dopravy ideální traktor za pár korun.Tahá s tím fekál,vyváží žumpy,vozí lidem dřevo a uhlí, o žních vozí obilí,v poli s ním jezdí minimálně,takže předek neuživí.Takže na takové práce je to ideální stroj.

na 10 ha se mu nevyplatí živit takovej žrout jako je crystal...těch 10 ha bych s tou 7011 udělal při práci...crystal by se mu nevyplatil...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 14 kvě 2011 08:38

Tak samozřejmě,10ha se dá poskákat i Z25kou, nebo třeba můj děda obdělával 25ha 2mi páry koní.

Pokud člověk dělá nějakou zemědělskou činnost při práci,tak potřebuje silný a rychlý traktor,protože s ním mnohdy bude dělat po práci do noci a času nazbyt není nikdy.

Raději bych pohodlně oral s pluhem 3-4radlice,než na krev tahat 2-3radlice.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 96
Registrován: 06 zář 2009 10:23

Re: co koupit ?

Příspěvekod Kaschmir » 15 kvě 2011 10:43

Nechci se do toho montovat, sem lesák, ale z vlastní zkušenosti bych koupil crystal, už jenom z důvodu pořiovací ceny, pak nenáročnosti, odolnosti, spolehlivosti a s tou spotřebou si myslim že to neni tak hrozný. Muj názor je že je lepší silnější traktor kterej všechno zvládne s rezervou než malej kterej třeba bude makat na doraz-což se na něm podepíše...
království za Crystal

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: co koupit ?

Příspěvekod slava » 15 kvě 2011 11:22

muj nazor zase je poridit traktory dva volil bych 6911 a 4011 z vlatni zkusenosti vim jaky jsou starosti kdyz traktor klekne zrovna v nejmin vhodnou dobu proto mam radeji jistotu jeste na dvore v dalsim traktoru a casem se urcite najde i druhy ridic a pak prace mnohem lip ubyva kdyz se treba seje a muze hnet za seckou jet dalsi s branama

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: co koupit ?

Příspěvekod roman7711 » 15 kvě 2011 20:07

donedávna dělal známej 90 ha se 7711 a 6911 a zvládalo se to uplně v pohodě. z těch 90 ha měl 20 orný a 70 TTP. takže já bych doporučoval prozatím 7011.na 10 ha to stačí i kdyby to měla být jen orná půda

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 16 kvě 2011 12:20

Nejspíš už je rozhodnuto.
Je zábavné sledovat názory všech podle toho,kdo s čím jezdí,nebo má doma,aneb každá liška chválí svůj ocas :lol: :lol: :lol:

Já se za ty roky naučil jedno,času je vždycky málo a pokud člověk ještě hospodaří při práci,tak potřebuje mít pole poskákané co nejrychleji,už kvůli tomu,že to dělá po odpolednech a ještě stíhat milion věcí současně. Takže je to velice poznat jestli za 1 den poořu 3ha nebo 10ha. S ostatními prácemi je to stejné.

Pokud bych byl v důchodě a měl času kolik chci,tak těch 10 ha v klídečku a pomaličku poořu i zetůrkem 3011 s malým dvouradličákem.Každé ráno si koupím basu piv a jedu do polí 8) :D :wink:

Dokonce jsem uvažoval i o koupi ŠT180 nebo Kirovce,člověk to přejede 3x tam a zpátky a můžu se jít rochnit do rybníka a popíjet zlatavého moku a sledovat jak se ti ostatní trápí v těch malých traktorech od noci do noci. :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: co koupit ?

Příspěvekod bold » 16 kvě 2011 12:54

přesně moje řeč, ovšem je tu jedno ale. Totiž vzít jako jediný stroj 16145 je poněkud nešťastné řešení, jde o to mít jednoho "kocoura" na takové to domácí tahání (dvoukolka,sekačka,sazeč brambor, postřikovač a pod) a pak jako tahouna něco nadopovaného. těžké práce pojezdit se 161 a takové ty cajdačky oblítat s majorkem. :D páč 400l postřikovač na 161 vypadá blbě... :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 16 kvě 2011 14:00

Tak samozřejmě,proto jsem navrhoval traktor na těžší práce Z80-12011 a na ty lehčí Z30-4011,což by se dalo za těch 130tis koupit.
Na více hektarů je to ideální jak to máš ty,Z16145 na těžké práce a na lehčí práce UŘ1.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: co koupit ?

Příspěvekod farmářJH » 16 kvě 2011 16:13

jsem taky pro, osmdesátku do pole a do valníku a 57-67-69 do sekačky, sečky, lehkejch věcí..... ale popravdě už tyhle diskuze vynechávám. Lidi potřebujou zjistit, co je rozbitej traktor před bouřkou, když mají všechno venku. Pak je sice děsně klasické vykřikovat království za koně, ale zbytečně.
Kamarád si zrovna na 10ha kupuje malou verzi JD...lisovat si nechá, jak to vidím, asi i sekat :D až zjistí, co to je za vořešákovinu to chtít v pěkným počasí porazit nějakou 140tkou sekačkou. Ale popravdě, na jeho horské vyvádění plus hrabání sněhu v zimě....nakonec jsem mu řekl, že jo, protože to může vyřešit právě nějakou záložní osmdesátkou za cca 50tisíc. A bude mít jak do lisu, tak do široké sekačky. Zbytek si objezdí komunální velikostí JD jako nic a bude spokojenej.On to nepotřebuje řešit za 130tis. tak mu to tak vyhovuje.
Mít dva je prostě někdy fakt k nezaplacení.
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 16 kvě 2011 18:03

Asi tak nějak.
Ono dělat jakékoli zemědělství s jedním traktorem je celkem divočina,už jen to lítání a přepřahávání je k zbláznění.
Raději mít na těch 10ha ještě nějakou čtyřicítku bez papíru a bez boudy jen tak na to potahování a pak nějaký stěžejní , líbí se mi tento výraz od "bolda", "nadopovaný" traktor. :lol: :lol: :lol:

Já nejsem začátečník,v zemědělství aktivně pracuji skoro 20let,v podstatě od revoluce,takže za tu dobu od Husáka jsem už zkusil ledacos.
Mnoho věcí se změnilo,ale jedno zůstvává pořád stejné,jak se začíná kazit ve špičce počasí,tak je i 10 traktorů málo.Tak si pořád myslím,že je lepší mít za stejné peníze místo jednoho,tak raději dva nebo i tři traktory, ikdyž budou mít trochu horší komford, na těch 10ti hektarech už to není moc podstatné. Dokonce si odhaduji tvrdit, že starý Krystal má min. stejný komford pro židiče jak v Zetoru Z70-7711 za podstatně menší peníze,protože až tyto poslední UŘ1čky měly oddělenou kabinu od převodovky.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: co koupit ?

Příspěvekod bold » 16 kvě 2011 19:29

dvě věci
1, ten nadopovaný traktor měl být v uvozovkách :)
2,uř-II je komfortnější než uř-I
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: co koupit ?

Příspěvekod farmářJH » 16 kvě 2011 20:49

dvojka je opravdu mnohem pohodlnější, popravdě je to jako rozdíl mězi uazem a ....no, řekněme felicií :) Ale byl jsem s 6748 hrdinsky i pro Valník ve Vožici (75 tam 75 km zpět ) a sice jsem uvažoval o tom, že se stanu bezpáteřním (moje záda mě nadávala neuvěřitelně), ale nakonec jsem to taky přežil :D Ale jezdit s tím hodně, tak nevím. Na to domácí žvejkání to ovšem není nic, co by nešlo přežít :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: co koupit ?

Příspěvekod bold » 16 kvě 2011 22:02

když jsem prodal 7011 tak jela od zlína až k havlbrodu, po ose..........holt dobrodruh
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 17 kvě 2011 09:00

Ono,když se člověk hecne a chce,tak dokáže neuvěřitelné věci.

Jeden můj známý před pár lety kupoval někde na Šumavě Z6945,jel s tím po ose přes 400km,jel to dva dny na děravé sedačce podložené špalkem.To by se dalo celkem pochopit,že chtěl dojet,ale že ten traktor byl totální vrak,chladič chcal,motor chcal a prskal,chcalo vlastně všechno,nesvítilo a nebrzdilo to,gumy holé na hadr,nešlo ani poznat jakou to mělo původní barvu,no prostě děs,tak na tohle už opravdu musí být odvaha a nebo to nejčastěji bývá totální nevědomost a hloupost uživatele.Nikdy neměl ani pionýra a najednou se rozhodl koupit si traktor,nu což,každý je strůjce svého štěstí. :lol: :lol: :lol:

Já osobně jsem jel nejdelší trasu s mlátičkou E514 z Německa od Drážďan až do Uničova u Litovle,jelo se to 26hodin. Kupoval ji tehdy před léty můj známý a potřeboval řidiče.Střídali jsme se po několika hodinách,jel přede mnou autem,taky to byl prima zážitek,zvlášť,když jsme to jeli v listopadu a tyto mlátičky jaksi nebývají vybavené topením. :cry: :? :shock: 8)

Jinak s traktory jezdívám občas běžně až do vzálenosti 100km bez problémů.Dřív jsem to drncával se svou 69kou,ale tam jsem si už nutně musel dodělat vzduchový podstavec pod sedačku z Liaze,pak už to šlo. Teď už to jezdívám se svým ZT303,který jede až 50km/h,takže se mi veškeré vzdálenosti výrazně zkrátily. 8) 8) 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 96
Registrován: 06 zář 2009 10:23

Re: co koupit ?

Příspěvekod Kaschmir » 17 kvě 2011 10:26

Když sme přibíraly do rodiny 8145 jel 350km a 15 hodin po ose z krkonoš na šumavu, původní plán byl 300km a cca 12 hodin, ale v Davli u diskotéky maj místní zálibu v otáčení ukazatelů :D
království za Crystal

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: co koupit ?

Příspěvekod poulm » 17 kvě 2011 13:19

Tak to taky musel být super výlet :D :D :D

Každopádně se dá s traktorem dojet daleko,ale je to trošičku víc náročnější na čas.

Stejně jsme už všichni zhýčkaní.Dřív naši tatové a dědové jezdili neuvěřitelnými stroji kamkoliv. Můj strýc jezdil se starým trambusem-tahač dálkové,do Španělska a zpět to měl výlet na měsíc a kdo znáte komford starých trambusů,tak víte o čem mluvím. Můj další strýc co jezdil v JZD,tak v budovatelských létech jel s traktorem Z25 bez kabiny na Slovensko tady z Osoblahy na Bruntálsku do Bánské Bystrice pro samovaz,za dva dny byl doma jak na koni. :shock: :shock: :shock:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: co koupit ?

Příspěvekod farmářJH » 17 kvě 2011 16:14

znám cvoka, co po revoluci jezdil a to jen jako šofér pro starý Zetory 15, 25 atd na Moravu a vozil je po ose na Plzeň sever. Moc se mu to líbilo. :)
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 96
Registrován: 06 zář 2009 10:23

Re: co koupit ?

Příspěvekod Kaschmir » 27 kvě 2011 21:13

poulm píše:Tak to taky musel být super výlet :D :D :D

Každopádně se dá s traktorem dojet daleko,ale je to trošičku víc náročnější na čas.

Stejně jsme už všichni zhýčkaní.Dřív naši tatové a dědové jezdili neuvěřitelnými stroji kamkoliv. Můj strýc jezdil se starým trambusem-tahač dálkové,do Španělska a zpět to měl výlet na měsíc a kdo znáte komford starých trambusů,tak víte o čem mluvím. Můj další strýc co jezdil v JZD,tak v budovatelských létech jel s traktorem Z25 bez kabiny na Slovensko tady z Osoblahy na Bruntálsku do Bánské Bystrice pro samovaz,za dva dny byl doma jak na koni. :shock: :shock: :shock:




Ale jo, jelo se přes noc, šouskama nejkratší cestou domů, docela romantika :) Když čůověk neni hajsinka dá se jet s čimkoliv kamkoliv, jako kluk sem řádíval na dvacítce jawě běžně 100 i víc kiláků, ono pokud se nic cestou nerozbije je to sranda :D
království za Crystal

Příspěvky: 53
Registrován: 31 pro 2010 11:29

Re: co koupit ?

Příspěvekod radomilus » 07 srp 2011 18:55

mohl by mi někdo vypsat typi zetoru s shodnou převodovkou co je v 5611 mám namysli velký skok mezi 4 a 5 převodem především jestli ji má 6718 ?

Další

Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník