Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod sandy » 25 lis 2013 18:56

Dnes jsem byl na Benzině, abych kopupil něco jako Velfobin do benzínu, nic mi neprodali, obsluha mi nic nedoporučila , tak jsem odešel s prázdnou. Sice jsem tam četl nějaká adetiva -jako na zlepšení funkce, činnosti a pod. , ale proti zamrznutí nafty nic. Co by jste mi prosím doporučili, nebo bych měl letní naftu ( cca 30 litrů) raději z mého majora vypustit a koupit zimní ? Četl jsem, že je dobrej i benzín, jenže ten kolikrát zmrzne taky, když je nekvalitní. Děkuji..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 25 lis 2013 19:29

pokud máš letní tak bych ji asi vypustil. Já osobně přidávám http://www.zbozi.cz/vyrobek/vif-super-d ... mni-500ml/ avšak není to spása, v letní to moc nepomůže. benzin je řešení ovšem taky to není ideál. Pokud je tam 30 litrů tak bych to neřešil a vypustil. Lze to dát i někde do tepla k radiátoru a pak to v zimě nalít, jak se zahřeje motor tak to už nezatuhne.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 11
Registrován: 17 říj 2011 21:44

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod majkl-ta » 25 lis 2013 19:31

Benzin nefunguje, protože se po čase od nafty odělí. Já mam vyzkoušené toto http://www.oleje-online-shop.cz/Aditiva+VIF+SUPER+DIESEL+ADITIV+ZIMNl+500+ml+vif+Aditiva_do_nafty-85827/ a to tak, když jsem dal dvojnásobné množství tak letní fungovala do -10. Jediná podmínka je ta míchat to do "teplé nafty" min 5°, když už je nafta ztuhlá nespojí se to.

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod sandy » 25 lis 2013 19:55

Máte recht, něco jsem teď pochytil ještě na internetu, je to shodné s vašim názorem, zítra jdu na to, poměřím ty ramena hydrauliky a vypustim nádrž, doufám že najdu odpovídající barel, kanystr bude málo.. na jaře jsem vyhodil do sběru asi 3 barely ze starých zásob, myslím, že podobný už mít nebudu, dík.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod slava » 25 lis 2013 20:56

drive když nebyli aditiva tak jsme pridvali petrolej asi 10 L na 40 L nafty ale dnes je asi ten petrolej dost drahy ja davam ten aditiv co zminuje bold ale je opravdu nutne to dat dřív nez klesne teplota pod 0

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod neznalek » 25 lis 2013 22:13

Také používám zde zminovaná aditiva VIF, letní i zimní. Obejdnávám to v 5l, baleních a neni ani drahé. Benzín i petrolej možná fungují, otazka ale je co by to provedlo s modernim vstřikovacím systémem....navíc třeba loni byly takove mrazy kdy zamrzala i aditivovana "arkticka" nafta (aral)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 26 lis 2013 11:58

ona nafta nezamrzne, pouze nechce jít přes filtry, dá se dodělat vyhřívání filtru, avšak vypustit naftu a dát zimní je nejekonomičtější. Pro ty kdo moc nejezdí je nejlepší dát si dvacítku někam do tepla k radiátoru a pak použít těsně před výjezdem.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod miki » 26 lis 2013 12:01

Dlouhodobě používám VIF zimní (i v letě) a to jak v traktorech tak i osobáku. Důležitý je to tam nalit a promíchat (když to naliješ při -5 do studené nádrže tak to nepomůže).
Pokud to naliješ do nádrže a budeš chvilku jezdit, tak se to promíchá (klidně toho můžeš dát víc). Nejdůležitější je dát nové palivové filtry (bývá tam voda a proti té nic nepomůže)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 100
Registrován: 03 dub 2006 18:03

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod lukas....1 » 26 lis 2013 19:36

majkl-ta píše:Benzin nefunguje, protože se po čase od nafty odělí. Já mam vyzkoušené toto http://www.oleje-online-shop.cz/Aditiva+VIF+SUPER+DIESEL+ADITIV+ZIMNl+500+ml+vif+Aditiva_do_nafty-85827/ a to tak, když jsem dal dvojnásobné množství tak letní fungovala do -10. Jediná podmínka je ta míchat to do "teplé nafty" min 5°, když už je nafta ztuhlá nespojí se to.


V jakém poměru to mícháte s naftou?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 26 lis 2013 20:15

i 10%
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod miki » 26 lis 2013 20:57

VIF se dává 10ml na 10l nafty. Při extremních mrazech (tak nad -15) je možno míchat až na max dvojnásobek. Ono zde neplatí že čím víc tím líp, samotný VIF tuhne reletivně mnohem spíš než ve směsi s naftou. Jinak není nafta jako nafta, na netu je spoustu i korektních testů různých druhů nafty od různých dodavatelů a klidně se dá konstatovat, že i letní nafta od jednoho dodavateleje mnohdy na úrovni zimní od jiného.
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.php?shop=MTc5Mw==&akce=detail&id=85827
http://www.auto.cz/reportaz-ktera-nafta-ceskych-pump-zamrzne-nejpozdeji-65209
Pokud by dával Bold 10% VIFu, tak by ho přišla nádrž pomalu na dvojnásobek
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 27 lis 2013 08:56

sorry, asi jsem byl omámen, nějak jsem si to domíchal, benzínu lze přidat 10% (někdo dává víc někdo míň- dle mrazu) VIFu se dává jen 0,1%. dávám o něco víc tak 2,5 litru na 2 kubíky nafty. Přidávám jak v létě tak v zimě. Ovšem jak již bylo uvedeno musí být vyšší teploty jak +5. jinak je docela možné že to ztuhne a udělá to "sopel"
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 94
Registrován: 25 bře 2008 21:34

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod sandy » 27 lis 2013 13:33

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 26 lis 2013 19:15
i 10%
bolde to ti děkuju :lol: , já vlil do nádrže na 35 litrů letní nafty aditivovaný přípravek za 3000,-Kč, prodavačka říkala, jestli to není nějak moc, no - 10 % je 10 %.... :D :) :P :mrgreen:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 27 lis 2013 15:15

no ty jsi bohatá nevěsta, Musíš si přečíst návod před použitím, a né až všechno selže.... :lol: :lol: :lol: 8) Ale z letní nafty zimní neuděláš i kdyby jsi se zbláznil- jedině opětovnou destilací( či jak se dělá z ropy) Pěstujete řepku tak si ji taky projezděte....... 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod poulm » 28 lis 2013 10:22

Je to každý rok stejná písnička "zmrzla mi nafta,co s tím" :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Letní nafta- co do ní kvůli mrazu ? Nebo vypustit ..

Příspěvekod bold » 28 lis 2013 15:37

začíná přituhovat, na více fórech se objevuje stejné téma :-) :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Všeobecná diskuse

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků