Zetor tlaci aj vodu aj olej

Příspěvky: 128
Registrován: 27 čer 2013 00:11

Zetor tlaci aj vodu aj olej

Příspěvekod fastluk » 09 říj 2021 14:38

Ahojte

Chcem sa s vami poradit

Pred 2 rokmi sme robili generalku na motore 5501. Ani raz nebol prehriaty teplota bola stale 80 stupnov na to si davam pozor. Tak isto nesiel na sucho pekne maze za tepla na plne tocky 2 atm a na volnobehu 0,7. od genralky nabehal cca 150 mth

Som snim minule oral a traktor mi zdochol ako keby dosla nafta. Nastartoval som ho znova a traktor bezi normalne mazal pekne aj teplota bola dobra ale zacalo tlacit olej cez prepad.

Tak som ho otiahol domov dal som dole vanu aj hlavy, 4 valec(pri nadrzi) bol ako keby rozklepany po okrajoch tak sme daly novy valec aj piest.

Hned som pri tejto oprave dal plno prietokovy filter ventil pri cerpadle som nemenil.

Traktor sme poskladali a nastartovali ziadne klepanie mazalo za studena 6 atm ale zacalo tlacit olej aj vodu.

Voda do oleja nejde ani olej do vody. Motor sa zohrial na 80 stupnov. Tak som pomeral kompresiu vsetky mali (3 stare aj jeden nový piest) tlak rovnký asi 26 atm.

Poradte mi kde moze byt problem hlavy blok?
Ci to robi plnoprietokovy folter ze maze az tolko ?

Vopred dakujem

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Zetor tlaci aj vodu aj olej

Příspěvekod tonik » 10 říj 2021 21:36

Nekde je zapečený píst,
někde je něco prasklého,- hlava, vložka,
Někdo něco dělal s pojišťovákem na čerpadle a nestačí odpouštět tlak, Odstředivka (filtr) část tlaku používá na její roztáčení a u vás jde všechen do motoru, tudíž vyšší tlak..

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Zetor tlaci aj vodu aj olej

Příspěvekod tonik » 13 říj 2021 00:00

U plnoprůtočného filtru musí být jinak nastaven redukční ventil na olejovém čerpadle.

To vám ovšem nevyřeší vyhazování oleje přepadem, bude zadřený ještě nejaký jiný píst.


Že tlačí vodu znamená vadné těsnění, prasklá vložka nebo hlava.

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník