Z6911 na 40km/h

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod poulm » 03 bře 2014 16:10

Jinak byl u mne před časem známý s upraveným Zetorem Z6711,měl tam kola 16,9-30 a portálové převody ze Z4011 a pelášilo mu to po silnici perfektně. :wink: :D
Takže,kdyby to mělo ještě převody ze Z6341, kde jsou ještě o dva zby víc :roll: a kola 18,4-34, tak by už z toho bylo pěkné letadlo, ale zase otázka,kolik by to utáhlo.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod standais » 04 bře 2014 11:26

poulm píše:Celkem se divím,že vás trápí rozměr pneumatik v TP u traktorů.
Dle mého názoru se dá na to dívat ze dvou pohledů. První pohled je tak jak to funguje a definuje zákon u silničních motorových vozidel,kde má mít vozidlo kola a pneumatiky takové, jaké předepisuje výrobce a je to zapsané v TP.
Druhý pohled je takový, že traktor není silniční motorové vozidlo, ale zvláštní motorové vozidlo, a kola jsou výměnná příslušenství a mění se podle druhu práce.
Když se třeba plečkuje,tak se dávají úzké kultiváky,když se oře,tak se používají střední gumy,když se seje nebo připravuje,tak se používají nějaké balony či flotačky nebo dvojmontáže, do lesa jsou také jiné pneu a tyto všechny alternativy určitě nebývají uvedené v TP, tedy aspoň ne u 30 let starých Zetorů.
Na STKáčkách jsem zatím nikdy nezažil,že by jim to trhalo žíly, pokud nebyla guma zhulená a nelezly z ní dráty, tak nevím co řešíte. :roll:

no když jsem byl na evidenčce se 6011, tak šli i po gumách... :roll: samozřejmě to neřeším, v postřikovači jezdím na polokultivákách a taky nejsou zapsané v TP
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 47
Registrován: 10 srp 2013 18:24

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod Supřík » 08 bře 2014 22:16

Supřík píše:
slava píše:nemam v TP je 13-28 ale je pravda ze jezdim na STK kde jsou rozumni lide kteří si vazi zakazniku ridi se heslem ze když bude zakaznik spokojeny tak se knim bude vracet ale myslim ze by nemel byt problém nechat do TP zapsat jiné alternativni pneu

Když tam budu chtít ty větší tak to budu muset napsat do Brna? nebo mi to udělají tam jak dělají přepisy?

Prosímtě Slávo kolik platíš pojistku prej se na 40cítku nechá platit pojistka jako na veterána je to možný?

Příspěvky: 2
Registrován: 14 srp 2014 22:06

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod bx260944 » 23 zář 2016 23:45

Trochu to oživím dotazem. Mám 7745 a dozadu namísto 30" chci 34". Origo by byla náhoda sehnat a též kolik by to stálo. Převařit disky z Crystala no problem až na to, že nevím, z jakých ráfků vypálit ty středy 170/221. Ty staré vojenské vlečky, V3S a tak, to má všecko rozteče, jak Crystal. Nenapadá někoho, z čeho by to šlo?

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod tonik » 24 zář 2016 07:54

Jedině z čeho to jde vypálit je zase hvězdice UR I, ale ta je z těžko svařitelného materiálu , jediná možnost je sehnat náboj dvoumontáží z vyorávače řepy, ale to bude jednoduší sehnat origo 34. Já jsem z nedostatku převařoval 30 disk z SPS420 ale te má rozeč jako Liaz a Tatra a má větší díru, a URII má malou a vyjde to do šroubů. Kroužek co jsem navařoval vytočil soustružník.

Příspěvky: 112
Registrován: 28 říj 2008 21:00
Bydliště: Vých. Slowensko

Re: Z6911 na 40km/h

Příspěvekod Frantík SK » 28 zář 2016 21:42

Ako píše tonik, nemá význam prevarovať disky z crystala, ja som na jar riešil ten istý problém, 34" som kúpil za 550€ aj s pneumatikami, staré prezreté originály 30" z roku ´89 som predal za 350,-, suma sumárum to vyšlo za 200€+ 50€ na benzín a bez roboty. Ak si z Moravy, sleduj slovenský Bazoš, priekupníci z Oravy zvyknú mať stále niečo na predaj, keď som kupoval svoje, mal ešte jednu kompletnú sadu 34" obutú na zánovných radiáloch Firestone za 1000, čo je myslím, slušný peniaz, ak si zistíš, koľko stoja nové.
Byť poľnohospodárom nie je povolanie, ale poslanie.

Předchozí

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků