Pískajúca sedačka

Příspěvky: 31
Registrován: 20 bře 2010 22:53

Pískajúca sedačka

Příspěvekod Axioner » 16 úno 2014 13:38

Dobrý deň, ako môžem odstrániť vŕzganie-pískanie sedačky v Zetore?
Ide o klasickú mechanicky odpruženú sedačku.
Premazal som to ako sa dalo, sú tam nejaké opotrebovateľné časti ktoré by mohli robiť problem? Ďakujem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 16 úno 2014 14:10

Mě taky pískala a stačilo drobet oleje na třecí plochy a na čas byl pokoj.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod bold » 16 úno 2014 14:15

já ji rozhodil a promazal vazelínou, a byl klid.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 16 úno 2014 16:50

Mě se to nechtělo rozebírat, tak jsem jen máznul olej kam to šlo a kam jsem se dostal. Hlavně mi vzraly ty spoje co jsou pod sedákem. Měl jsem na rok klid a po zimě to začlo zase. Tak jsem to utřel hadrem a znovu namáznul a mam klid. :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod bold » 16 úno 2014 18:59

když to rozhodíš, tak to vyčistíš a namázneš, je pak klid na delší dobu. Mně to věčný přimazávání štvalo a taky jsou místa kde se dá blbě dostat (kladky na kterých to chodí nahoře)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 16 úno 2014 20:25

jj, ty kladky jsem snad nemazal ještě nikdy. :) Tak teď už nebude tolik vytíženej, tak budu moct po chvílích rozebírat a opravovat a upravovat, co se za dlouhou dobu používání opomnělo. Bohužel, jak už jsem někde psal, tak u nás v rodině se na údržbu moc nehraje :( a já sem jedinej, kdo to chce dělat. Tak se do toho postupně pustim.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod bold » 17 úno 2014 10:41

zetor si toho nechá hodně líbit, ale pak je to hrůza. Dostal se mně traktor na dílnu a na co člověk šáhl tak to bylo špatné, např. štelování pravé šavle z kabiny, to prý není potřeba tak bylo kouslé- oprava za pár korun (výměna ložisek-promazání) ale když se to nechá tak se ložiska rozpadnou a pak se separují kuličky kolem hřídele celé to vyrezne a má to vůle jak prase. to samé řízení, volné na klínku,vymlácená páka v které je to výkyvné ložisko vůle se naskládají a je to peklo, navíc jedna vůle vymlátí všechno kolem. Upřímně řečeno kovářova kobyla chodí bosa, taky jsem na 72 nešáhl 4roky (kromě oleje a filtrů) ale pak se to musí udělat.
Ohledně těch kladek, mělo by to jít namazat po sundání zadního krytu, pokud máš sprej s hadičkou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 17 úno 2014 13:42

Přesně to je ono. to neni potřeba, tak na co to mazat a rozhýbávat, když se to skoro nepoužívá. Bohužel řečeno člověkem kterej najede s traktorem 5h ročně a já když najedu více jak 250Mh tak to nepotřebuju. To štělování mi funguje, ale už 3 roky se snažim ukecat opravu řízení. Vůle je dole v převodce, ale prej stačí vyměnit ty gumový vehementy pod volantem a je zpraveno. Tak jsem to "opravil" a vůle je pořád. Snad se to povede letos, než začne sezóna, už se s tim blbě udržuje přímý směr. Pak se sečkou kličkuju a porost neni pěkně rovně. Na sedačku taky kouknu. Jj, kobyla chodí bosa u většiny :D
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod bold » 17 úno 2014 19:59

je to volné v převodce, nebo je to na klínku, popřípadě na přídavné páce co jde od serva. ony se ty vůle umí naskládat a pak je to peklo.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 18 úno 2014 00:11

Když jsem to měl rozebraný až k podlaze, tak se dalo hýbat tou osou řízení nahoru a dolů. Mam pocit, že bude vůle i na páce pod kabinou. Posilovač sem měnil předloni na repasi. Asi na 3tí pokus se povedl funkční a když jsem ho měl sundanej, tak jsme zkoušeli i tu páku a drobet tam vůle byla. Pravděpodobně půjde kabina dolů. Musim i kouknout kudy mi teče převodovej olej. Mam od toho celej levej bok a vzadu u víka a držáku 3.bodu. Musí odněkud zhora. Tak to udělam při jednom.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod bold » 18 úno 2014 10:29

začnu od konce, olej bych usuzoval na povolenou matku potrubí k pomocné pístnici, nebo prasklou hadičku odpadu (pokud máš starší typ pístnic) samozřejmě může být i prodřená trubka. stačí sundat sedačku, vyhodit gumu a oddělat víčko v podlaze pod sedákem. Pokud jde volantem hýbat nahoru a dolů tak bude volný držák volantu, pokud je to níž tak silentbloky (ale to jsem ještě neviděl, zatím jsem neměnil, i když výrobce doporučuje výměnu po 5 letech (asi)) no a pokud se to hýbe až dole tak tam jde vůle seřídit (nahoru a dolů) Důležité je sem tam máznout mazničku na horní straně řízení (přední strana) a hlavně mít olej v převodce.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Pískajúca sedačka

Příspěvekod Mr.Equable » 18 úno 2014 10:49

Ta vůle je někde dole v převodce.Teoreticky by tam olej měl být a sem tam sem to máznul. Ty gumový silentbloky jsem už měnil, a byli už volnější. Pod tu podlahu se kouknu až půjde kabina dolů, teda spíš nahoru. :)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník