Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 03 kvě 2015 16:56

Zdravím všechny, předělával jsem u mého zetoru 5611 spojku a po vyzkoušení když zmáčknu spojku ozývají se ze spojky skřípavé zvuky, dával jsem všechno nové, i vypínací ložisko, neví někdo čím to může být? Spojka jinak funguje dobře, jin ty skřípavé zvuky při vyšlápnutí

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod slava » 03 kvě 2015 17:13

jsou spravne serizene packy pojezdu a packy nahonu ? museji byt rozdilne nahonove packy se mackaji az ve druhé polovine seslapnuti . skripe to hned od zacatku nebo az na konci pedalu ?

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 03 kvě 2015 19:26

Páčky jsem seřídil dle příručky. Skřípání začíná hned jak se vypínací ložisko dotkne páček, a čím výce spojku zmáčknu, tím je skřípání horší. Kdybych tam nedával nový ložisko, tak byh to hádal na něj ale nevím, možná to byl nějakej zmetek... nechce se mě znovu půlit traktor :D

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod slava » 03 kvě 2015 20:07

tak tam sahni tim bocnim okenkem a zkus jak se otaci mozna by slo i nejakou tenkou hadickou tam zkusit stříknout olej treba WD snad by se mohl dostat dovnitř hlavne jde o to aby se nekouslo a pak to neodnesli packy

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 03 kvě 2015 20:33

Točí se lehce, ale s tím olejem mám strach, aby se pak nevzlínal drážkovanýma hřídelama až na lamely, ale mohlo by se to zkusit :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod bold » 04 kvě 2015 08:28

pokud máš nové ložisko tak počítám že má celoživotní náplň, tak jak jest nyní moderní ( a na houby) packy jsi měl venku? namazal jsi čepy na kterých se packy hýbou (kloboučky) dokážou totiž celkem slušně vrzat. Každopádně olej bych tam okénkem moc neaplikoval- to je až úplně poslední možnost před rozborkou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 04 kvě 2015 16:54

Páčky jsem dával taky nový, čepy jsem nemazal, ale ten skřípot pochází od rotačního pohybu, tak asi jdu znovu půlit traktor :D

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod slava » 04 kvě 2015 21:52

ja bych se zase toho oleje nebal samozrejmne ze se ho tam nesmí nalit moc myslel jsem jenom stříknout s citem je mozne ze se nejak lozisko při tlaku dotyka rotacni castí o domeček a ze se to casem upravi samo az si vydre místo tim olejem by se to mohlo utisit nebo třeba máznout vazelinu obavy ze se to dostane na lemelu mit nemusíš když odstrikne tak se setrvacnosti usadi na freme

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 08:41

ložisko v setrvačníku jsi taky vyměnil?
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 05 kvě 2015 16:11

To jehlový ložisko v setrvačníku jsem neměnil, ale myslím že kdyby bylo špatný skřípělo by to pořád, ono to skřípí jen když se ložisko dotkne páček, třeba jenom lehkou silou, a auž jde slyšet náznak skřípání... v každým případě traktor už mám vejpůl, mám spíš podezření na to, že spojkový ložisko neni přesně v ose setrvačníku, a vypínací páčky se po něm "mydlí". Jak s evlasně vystřeďuje to přední víko převodovky co je na něm vypínací ložisko? Ono když s eto vezme kolem a kolem, centrační kolíky to nemá. Dolní hřídel v převodovce si sedne do toho ložiska v tom víčku ale na horní hřídel to prakticky neni vystřeďěný :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod bold » 05 kvě 2015 21:18

nevím jak to tam je, ale s tím jsem nikdy problém neměl, těsnění, trochu silikonu a dotáhnout. Netrčí tam trochu to ložisko z převodovky a na něm je ta "roura"- ale už fakt nevím, naposledy jsem to dělal v zimě.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 06 kvě 2015 14:58

No na tý horní hřídeli, je tam jen gufero a ložisko je až dál... dneska mi někdo řikal, že je to vystřeďěný na ofrézovaný nálitky na straně toho víka co příde do převodovky. Vkaždým případě až vyřeším ten problém s tou spojkou, dám vědět, co jsem tam měl špatně :D

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 13 kvě 2015 12:13

Takže závada byla odstraněna. ukázalo se, že matice kterýma se štělujou vypínací páčky byly zdeformované (nechával jsem tam původní) na ně si zkřiva sedly podložkya tím pádem i vypínací páčky nešly rovně na ložisko. Po vyměnění matek je spojka tichoučká...

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod slava » 13 kvě 2015 18:19

tak to dokaze asi pekne nastvat kvůli matickam pulit traktor je to ponauceni i pro ostatni ze se nemá zanedbat ani takova drobnost

Příspěvky: 8
Registrován: 03 kvě 2015 16:52

Re: Skřípavé zvuky ze spojky

Příspěvekod Steckin » 18 kvě 2015 15:02

No trošku mě to naštvalo, ale měl jsem to od předchozího půlení trochu nachystaný, tak to moc práce nedalo :D

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků