paka na prevodovce

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

paka na prevodovce

Příspěvekod slava » 07 črc 2019 15:34

na 7045 mam pro mne neznámou paku na převodovce tato paka je z leve strany na stejne hrideli jako jsou paky kde konci lanka od nahonove spoky a rucni brzdy tato paka je tahlem spojena se spojkovou pakou od pedalu ale při seslapnuti pedalu spojky s nehýbe ,protože ma volne vedeni da se sice rucne presunout do zadu pak by se spojkovou pakou posunula do predu ale tam zustane myslim zda to není pak brzdičky nebo zda nemá spojeni s násobičem prosim poradte dekuju

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: paka na prevodovce

Příspěvekod slava » 07 črc 2019 16:40

tak jsem patral a uz jsem chytrejsi je to paka brzdičky ale asi je uz KO protože se jiz opira o vzduchovy valec vyvodove spojky to znamena ze uz se nemá kam posunout při vyslapnuti pedalu to by asi znamenalo rozebrat prevodku nebo je jina moznost opravy ojete brzdičky ?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: paka na prevodovce

Příspěvekod miki » 07 črc 2019 17:09

Paka brzdičky se téměř nehýbe. Jenom se při sešlápnuté spojce dotlačí. Jinak si myslým, že brzdička je téměř na dvě věci. Rozdělávat kvůli tomu převodovku je blbost. Starší typy Zetorů to neměly stejně jako synchronní převodovky. Prostě to chce dvakrát mačkat spojku
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: paka na prevodovce

Příspěvekod slava » 07 črc 2019 17:31

diky za odpověď spojku mackam dvakrát jsem ze stare skoly PV3S takze se razenim nemam problémy jen jsem na to ted narazil delam brzdy a zaroven chci zprovoznit nasobic a vzduchove vypinani spojky nahonu oboji bylo nefunkcni

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: paka na prevodovce

Příspěvekod tonik » 07 črc 2019 18:11

Ta brzdička tam není na brždění při přeřazování, ale při prvním zařazení rychlostního stupně, prostě sešlápnout spojku a za 2-4 sekundy zařadit požadovanej kvalt. bez toho to řadíte vždy přes zuby.

Zpět na UŘ I

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků