Jak zrychlit crystala ?

Příspěvky: 9
Registrován: 24 čer 2009 14:05

Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod honza.mrkos » 24 čer 2009 16:21

Mám dotaz ohledně zrychlení crystala(10145) na 40km/h. Co vše to obnáší ?

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Staňa » 24 čer 2009 20:40

vyhodit ven převodovku a přehodit pár koleček,materialová investice kolem pěti tisíc,už se to tu řešilo

Příspěvky: 5
Registrován: 29 srp 2009 22:19

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod HONZA.S » 30 srp 2009 07:45

Kde?

Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009 22:09

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Tonka » 28 říj 2009 20:43

Dobrej hodt tam 36 pláště ze 160ky a pojede to odost rychle.

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Staňa » 28 říj 2009 22:13

myslím že ta výměna úpláštů ti přijde dráž pokud to je s předkem tak buď i přední nebo kolečka před diferákem

Příspěvky: 9
Registrován: 27 říj 2009 22:09

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Tonka » 29 říj 2009 19:00

to je fakt s předkem je to na prd bez předku by nebylo co řešit tak jedině ty kolečka v převodovce víc mně taky nenapadne

Příspěvky: 2
Registrován: 23 úno 2009 16:38

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod zadlabpaja » 28 pro 2009 17:55

No nevím co pořád máte "jen" s tím přehozením koleček v převodovce, ale skutečnost je jiná. Místo trojkových koleček se dají úplně jiný, větší. Proto se dají místo trojky páč třeba místo čtyřky by to nešlo páč tam není tolik místa. Takže žádný pouhý přehození, ale musí se dát jiná převodová kola pro dosažení 40km/h

Příspěvky: 114
Registrován: 27 dub 2007 12:52

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Staňa » 08 led 2010 22:17

zadlabpaja píše:No nevím co pořád máte "jen" s tím přehozením koleček v převodovce, ale
skutečnost je jiná. Místo trojkových koleček se dají úplně jiný, větší.
Proto se dají místo trojky páč třeba místo čtyřky by to nešlo páč tam
není tolik místa. Takže žádný pouhý přehození, ale musí se dát jiná
převodová kola pro dosažení 40km/h



však nikdo netvrdil že tam přehodíš ty současny a není to jen trojkovy ale i hřídel co jde do převodovky a tím zrychlíš předlohovou hřídel a zrychlí se i jednička a dvojka a ta čtverka nejde proto že je tam málo místa ale proto že když řadíš čtverku tak spojuješ hřídele a tudíž nemáš co přehazovat :wink:

Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2010 16:43

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod cenda » 04 srp 2010 14:55

jj přesně jak říká stána, vyměnit hřídel která de do převodovky která má víc zubu tím musíš věměnit ozub. kolečko na předlohový hřídely tím se ti zrychlí celá předlohová a rychlosti od jedničky do trojky sou rychlejší ale to nestačí protože ta trojka by byla stejně rychlá jak čtyřka tak musíš ještě změnit kola na 3 rychlosti hnací zvětšit a hnané ještě zmenšit a to by mělo být vše aspon myslím.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 23
Registrován: 14 črc 2009 08:12

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod dodkoo5 » 18 zář 2010 11:04

akurat som na normalnej 25km prevodovke je 3.koleso ma 25 zubov anamesto toho sa dava 20 zubove a s toho sa stane stvorka a na 4.ryclosti je hriadel ktora ma 20 zubov a tam sa da 25 zubova a bude to trojka ale este tam jeden vyrez treba spravit lebo ta 25 zubova hriadel sa nezmesti do tej skrine tak sa tam vypili ale u novych prevodoviek 1988 plus tam je ten vyrez uz spraveni original treba este vymenit aj proti kolesa na 3 a 4 rychlosti

Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2010 08:13

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod brt » 22 zář 2010 13:45

čtu rady jak upravit crystala aby jel rychleji , ale pořád jsem se nedočetl, kde vzít všechna ta ozubená kola a jiné hřídele. a potom také nevím, zda-li je možné úpravu provést i u předkového traktoru. Nepere se to potom? Jestliže by rychlost předku zůstala, tak by předek naopak zadní nápravu brzdil, namísto toho aby pomáhal. děkuji za radu

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 22 zář 2010 19:40

brt píše:čtu rady jak upravit crystala aby jel rychleji , ale pořád jsem se nedočetl, kde vzít všechna ta ozubená kola a jiné hřídele. a potom také nevím, zda-li je možné úpravu provést i u předkového traktoru. Nepere se to potom? Jestliže by rychlost předku zůstala, tak by předek naopak zadní nápravu brzdil, namísto toho aby pomáhal. děkuji za radu



Jestliže se mění kola v převodovce,resp.na jejím vstupu tak to logicky na přední náhon žádný vliv mít nebude,převodový poměr mezi nápravami se tím nijak nemění :idea: ,ohledně těch součástek :arrow: co takhle zkusit nějakého solidního prodejce náhradních dílů Zetor,pokud to není vysloveně diletant tak o tom bude určitě něco vědět.

Příspěvky: 4
Registrován: 22 zář 2010 08:13

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod brt » 23 zář 2010 10:04

Protelefonoval jsem již kdeco, ale nikdo neměl o této úpravě povědomí. Mimo jiné ani agrozet. Odsud mi slíbili zajistit informace v ZTS, ale tam se dostalo odpovědi, že bylo vyrobeno pár kusů rychlých traktorů pro Německo a že je tedy možně ,že se sem některé vrátily, ale že udělat úpravu není možné, protože se díly nevyrábí. Tak kam se ještě obrátit?

Příspěvky: 17
Registrován: 04 dub 2010 15:05

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod PETR121 » 24 zář 2010 23:10

brt píše:Protelefonoval jsem již kdeco, ale nikdo neměl o této úpravě povědomí. Mimo jiné ani agrozet. Odsud mi slíbili zajistit informace v ZTS, ale tam se dostalo odpovědi, že bylo vyrobeno pár kusů rychlých traktorů pro Německo a že je tedy možně ,že se sem některé vrátily, ale že udělat úpravu není možné, protože se díly nevyrábí. Tak kam se ještě obrátit?


Zrychlené převodovky máme už ve třech crystalech, z toho jeden s předkem a můžu jen doporučit. Kolečka jsme koupili u Nekvindy (http://www.nekvinda.cz), bez problémů.

Příspěvky: 2
Registrován: 23 črc 2010 16:43

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod cenda » 26 srp 2011 18:41

Taky jsme kupovali u nekvindy a žádný problém cena cca 4000 Kč dělaly jsme si to samy traktor nám jezdí už rok žádný problém spokojenost.

Příspěvky: 1
Registrován: 28 led 2013 20:39

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod jiras » 29 led 2013 18:56

Zdravím. Chci zrychlit zetor 10145 ale přes veškerou snahu se mi nedaří sehnat katalog nebo katalogová čísla potřebných nových dílů. Můžete mi poradit?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 31 led 2013 11:19

V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 02 úno 2013 15:54

jiras píše:Zdravím. Chci zrychlit zetor 10145 ale přes veškerou snahu se mi nedaří sehnat katalog nebo katalogová čísla potřebných nových dílů. Můžete mi poradit?

sežeň si originální katalog náhradních dílů (hodí se nejenomm při přestavbě) a v něm si najdeš převodovka v=35km/h a najdeš tam všechny díly které jsou potřebné k přestavbě, nebo se zeptat u prodejce náhradních dílů, ti mají katalogy a možná se to bude prodávat jako sada.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 13 dub 2013 15:10

http://stroje.bazos.cz/inzerat/23373148 ... 40-kmh.php přidávám jen pro inspiraci, našel jsem to na bazoši, takže nemůžu ručit za kvalitu ani za to, jestli je to všechno, co je potřeba
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 19 dub 2013 12:43

Zdravím nemáte někdo zkušenosti z crystalama předělanýma do rychla nemyslí samotnou úpravu ale jak se to chová při těch 40km/h na silnici, co řízení brzdy a tak, jak moc to ztratí na výkonu tou úpravou a co to dělá na poli třeba v oračce nebo přípravě půdy.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 19 dub 2013 17:35

pokud to potřebuješ i do pole tak bych to nezrychloval, ale já jsem amatér :lol: 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 19 dub 2013 22:39

Heretique píše:Zdravím nemáte někdo zkušenosti z crystalama předělanýma do rychla nemyslí samotnou úpravu ale jak se to chová při těch 40km/h na silnici, co řízení brzdy a tak, jak moc to ztratí na výkonu tou úpravou a co to dělá na poli třeba v oračce nebo přípravě půdy.

v poli by se měl chovat stejně, protože 1 i 2 ti zůstávájí, místo trojky se dává ten "rychlý převod" a tím se z ní stává 4 a ze 4 se stává 3, traktor na silnici drřží, jen trochu skáče, chtělo by to možná trošku podhustit kola a jezdit se závážím, bez něj pochybuju o řiditelnosti tohoto stroje :shock: , ale mám jen zkušenosti s vyhozeným kvaltem z kopečka, jednou jsem se 16145 a s naloženou 9tunou řítil z kopečka 65km/h, víckrát už bych takovou pí*vinu neudělal, ale traktor pořád držel, jen se trošku pohupoval, brzdy by měly stačit i těm 40km/h, zts dělalo zrychlený převodovky už z výroby, takže tam bych neviděl problém
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 20 dub 2013 12:15

Jo takže na 3a 4 to bude slabý stím nějak počítám a malá 4 bude třeba odpovídat velké 2 a kopce taky 1a2 a když dobře brzdí vlek tak si myslím že by to mělo stačit a je lepší asi bez předku ale ten se zase může hodit na poli.

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 20 dub 2013 12:19

bold píše:pokud to potřebuješ i do pole tak bych to nezrychloval, ale já jsem amatér :lol: 8)

tak potřeba by byl do pole i do dopravy ale do toho pole asi nářadí odpovídající výkonu stroje spíš tak něco kolem 100k.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 20 dub 2013 20:37

Heretique píše:Jo takže na 3a 4 to bude slabý stím nějak počítám a malá 4 bude třeba odpovídat velké 2 a kopce taky 1a2 a když dobře brzdí vlek tak si myslím že by to mělo stačit a je lepší asi bez předku ale ten se zase může hodit na poli.

jak je to s převodovýmy poměry nemám zdání, osobně jsem s tím nejel, jen ty traktory potkal na silnici, předek by ti vadit neměl, zrychluješ celou převodovku, ne jen koncáky, i když odpružená náprava už se v týhle rychlosti hodí :wink:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 20 dub 2013 21:08

standais píše:
Heretique píše:Zdravím nemáte někdo zkušenosti z crystalama předělanýma do rychla nemyslí samotnou úpravu ale jak se to chová při těch 40km/h na silnici, co řízení brzdy a tak, jak moc to ztratí na výkonu tou úpravou a co to dělá na poli třeba v oračce nebo přípravě půdy.

v poli by se měl chovat stejně, protože 1 i 2 ti zůstávájí, místo trojky se dává ten "rychlý převod" a tím se z ní stává 4 a ze 4 se stává 3, traktor na silnici drřží, jen trochu skáče, chtělo by to možná trošku podhustit kola a jezdit se závážím, bez něj pochybuju o řiditelnosti tohoto stroje :shock: , ale mám jen zkušenosti s vyhozeným kvaltem z kopečka, jednou jsem se 16145 a s naloženou 9tunou řítil z kopečka 65km/h, víckrát už bych takovou pí*vinu neudělal, ale traktor pořád držel, jen se trošku pohupoval, brzdy by měly stačit i těm 40km/h, zts dělalo zrychlený převodovky už z výroby, takže tam bych neviděl problém



...mimo rychlejšího převodu trojky a čtyřky se mění i vstup do převodovky čímž se pochopitelně natáhne i jednička s dvojkou..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 21 dub 2013 09:03

vykvaltování z kopce je velmi adrenalinová záležitost. viděl jsem co dokáže urvaný kardan od předního náhonu zaražený v cestě........ každému co jeho jest... 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 21 dub 2013 09:41

K10 píše:
standais píše:
Heretique píše:Zdravím nemáte někdo zkušenosti z crystalama předělanýma do rychla nemyslí samotnou úpravu ale jak se to chová při těch 40km/h na silnici, co řízení brzdy a tak, jak moc to ztratí na výkonu tou úpravou a co to dělá na poli třeba v oračce nebo přípravě půdy.

v poli by se měl chovat stejně, protože 1 i 2 ti zůstávájí, místo trojky se dává ten "rychlý převod" a tím se z ní stává 4 a ze 4 se stává 3, traktor na silnici drřží, jen trochu skáče, chtělo by to možná trošku podhustit kola a jezdit se závážím, bez něj pochybuju o řiditelnosti tohoto stroje :shock: , ale mám jen zkušenosti s vyhozeným kvaltem z kopečka, jednou jsem se 16145 a s naloženou 9tunou řítil z kopečka 65km/h, víckrát už bych takovou pí*vinu neudělal, ale traktor pořád držel, jen se trošku pohupoval, brzdy by měly stačit i těm 40km/h, zts dělalo zrychlený převodovky už z výroby, takže tam bych neviděl problém



...mimo rychlejšího převodu trojky a čtyřky se mění i vstup do převodovky čímž se pochopitelně natáhne i jednička s dvojkou..

aha, měl jsem za to, že se mění jen soukolí 3, v tom případě se omlouvám za nepravdy :roll:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Martis » 21 dub 2013 10:42

Každopádně budeš furt jen řadit (pokud jsou u Vás kopce), u nás znám jednoho co zrychlil myslím 10145 a v kopci ani nestíhá řadit.
Do pole bych ho nedával, spíš je to konstruováno na lehčí dopravu po silnici.
A co se týče mého názoru, tak já bych to asi nepředělával, co vím z dílny, tak to zrychlování moc v oblibě nemají, většinou něco praská (jak říkal bold - hřídel předního náhonu a pak převodovka).
A přední nápravě se to také nebude líbit (pokud je hnaná).
Jinak to chce prostě zajet k někomu, kdo to má, ten ti řekne nejvíc :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 21 dub 2013 15:33

Martis píše:Každopádně budeš furt jen řadit (pokud jsou u Vás kopce), u nás znám jednoho co zrychlil myslím 10145 a v kopci ani nestíhá řadit.
Do pole bych ho nedával, spíš je to konstruováno na lehčí dopravu po silnici.
A co se týče mého názoru, tak já bych to asi nepředělával, co vím z dílny, tak to zrychlování moc v oblibě nemají, většinou něco praská (jak říkal bold - hřídel předního náhonu a pak převodovka).
A přední nápravě se to také nebude líbit (pokud je hnaná).
Jinak to chce prostě zajet k někomu, kdo to má, ten ti řekne nejvíc :D


Jo jo to je pravda to chce vidět a zkusit si to a nějaký kopce taky jsou pravda je že na tu rychlost to konstruovaný není ale asi taky záleží kdo s tím jezdí a jak.Myslím si že ta 10145 je na tu úpravu slabá,
ale těžko říct.

Další

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků