Jak zrychlit crystala ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 21 dub 2013 22:42

Heretique píše:
Martis píše:Každopádně budeš furt jen řadit (pokud jsou u Vás kopce), u nás znám jednoho co zrychlil myslím 10145 a v kopci ani nestíhá řadit.
Do pole bych ho nedával, spíš je to konstruováno na lehčí dopravu po silnici.
A co se týče mého názoru, tak já bych to asi nepředělával, co vím z dílny, tak to zrychlování moc v oblibě nemají, většinou něco praská (jak říkal bold - hřídel předního náhonu a pak převodovka).
A přední nápravě se to také nebude líbit (pokud je hnaná).
Jinak to chce prostě zajet k někomu, kdo to má, ten ti řekne nejvíc :D


Jo jo to je pravda to chce vidět a zkusit si to a nějaký kopce taky jsou pravda je že na tu rychlost to konstruovaný není ale asi taky záleží kdo s tím jezdí a jak.Myslím si že ta 10145 je na tu úpravu slabá,
ale těžko říct.

chtělo by to 120 a pak jí oturbit :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod jaris » 21 dub 2013 23:25

Z 10145 mám právě takto zrychlený už pomalu 10 let a bez sebemenších problémů. Zrychlený jsou všechny kvalty. V poli ani v dopravě žádnej problém nenám ani s předním náhonem. Jen musíš počítat s tím, že brzdy jsou stavěný na poloviční rychlost, takže brzdit malinko dřív. Jinak můžu tuto úpravu jedině doporučit, hodně to šetří naftu. Na traktoru má už daný radiální pneu a je to opravdu velkej rozdíl oproti radiále. Skoro to neskáče.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 22 dub 2013 08:30

Můj kamarád ty brzdy právě řešil, má už pět takto zrychlených Krystalů a na jednom se pokusil o modernizaci a zatím mu to funguje už skoro dva roky bez problémů.
Nechal si udělat jiné lamely a konstrukci upravil tak,aby jich tam mohl mít víc plus dodal cirkulaci a chlazení olejem, účinnost je mnohem větší a i v rychlosti 40km/h to umí zablokovat kola.
Má tam tuším 4 lamely a říkal,že jich tam chce nacpat 6 kvůli větší životnosti,jak to bude znovu dělat,tak ho zkusím odchytit a nafotit, nebo ho ukecám,ať to nafotí sám, bohužel bydlí ode mne 170km a nemohu tam být každý víkend,což je škoda. :(
Samozřejmě se zase ozvou hlasy,že je to hrubý zásah do konstrukce a že to nesmí na cestu atp.,je to pravda,nicméně si to musí už každý přebrat sám, zda to má pro něj smysl nebo ne.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Martis » 22 dub 2013 09:36

No právě, jsem rád, že se tu ozvali ti, co to předělávali. Jak jsem psal, byl to můj názor a pak názor z dílny. Fungovat to určitě bude a že je to zásah do konstrukce, je každého věc. Modernizace zetorů se mi líbí a kdybych měl víc času a zlaťáků, tak bych to taky vyzkoušel :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 23 dub 2013 12:54

jaris píše:Z 10145 mám právě takto zrychlený už pomalu 10 let a bez sebemenších problémů. Zrychlený jsou všechny kvalty. V poli ani v dopravě žádnej problém nenám ani s předním náhonem. Jen musíš počítat s tím, že brzdy jsou stavěný na poloviční rychlost, takže brzdit malinko dřív. Jinak můžu tuto úpravu jedině doporučit, hodně to šetří naftu. Na traktoru má už daný radiální pneu a je to opravdu velkej rozdíl oproti radiále. Skoro to neskáče.


Tak že to má svoje pro i proti to je dobře a co například tou 10145 taháš na poli říkáš že s tím nemáš problém já bych řekl že na tu trojku a čtverku to bude o něco slabší a co řízení máš tam klasickej posilovač
nebo orstu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 23 dub 2013 18:55

Heretique píše:
jaris píše:Z 10145 mám právě takto zrychlený už pomalu 10 let a bez sebemenších problémů. Zrychlený jsou všechny kvalty. V poli ani v dopravě žádnej problém nenám ani s předním náhonem. Jen musíš počítat s tím, že brzdy jsou stavěný na poloviční rychlost, takže brzdit malinko dřív. Jinak můžu tuto úpravu jedině doporučit, hodně to šetří naftu. Na traktoru má už daný radiální pneu a je to opravdu velkej rozdíl oproti radiále. Skoro to neskáče.


Tak že to má svoje pro i proti to je dobře a co například tou 10145 taháš na poli říkáš že s tím nemáš problém já bych řekl že na tu trojku a čtverku to bude o něco slabší a co řízení máš tam klasickej posilovač
nebo orstu?



Samozřejmě že to bude na 3 a 4 slabší protože to pojede prostě rychleji,takže co teď za "pomala" táhneš 3 a 4,tak za "rychla" potáhneš na 2 a 3,ale rychlost(myslím km/h) bude cca stejná,motor máš totiž stejně silný :wink:

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 25 dub 2013 19:54

K10 píše:
Heretique píše:
jaris píše:Z 10145 mám právě takto zrychlený už pomalu 10 let a bez sebemenších problémů. Zrychlený jsou všechny kvalty. V poli ani v dopravě žádnej problém nenám ani s předním náhonem. Jen musíš počítat s tím, že brzdy jsou stavěný na poloviční rychlost, takže brzdit malinko dřív. Jinak můžu tuto úpravu jedině doporučit, hodně to šetří naftu. Na traktoru má už daný radiální pneu a je to opravdu velkej rozdíl oproti radiále. Skoro to neskáče.


Tak že to má svoje pro i proti to je dobře a co například tou 10145 taháš na poli říkáš že s tím nemáš problém já bych řekl že na tu trojku a čtverku to bude o něco slabší a co řízení máš tam klasickej posilovač
nebo orstu?



Samozřejmě že to bude na 3 a 4 slabší protože to pojede prostě rychleji,takže co teď za "pomala" táhneš 3 a 4,tak za "rychla" potáhneš na 2 a 3,ale rychlost(myslím km/h) bude cca stejná,motor máš totiž stejně silný :wink:


Tak to není zase tak tak špatný u té stovky nevím ale to stodvcítka by to dala jak říkáš.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 28 dub 2013 18:53

U nás to má jeden soukromník i na Z8011 a tahá za tím fekál a myslím,že v tom není problém,samozřejmě má slabší motor,tak v kopečkách musí víc řadit, ale zase se mu to vrátí na rovinkách a při jízdě po prázdnu, najezdí s tím hodně kilometrů, živí se vyvážením žump a jezdí jenom s tím fekálem a díky zrychlené převodovce je k vidění v několika okresech od Bruntálu po Ostravu.
Nu což,každý má na to svůj vyhraněný názor a jelikož mám dva traktory co jedou 40km/h tak to můžu jenom podpořit.
Je v tom velký rozdíl,než se člověk 20kou někam dohrabe, tak to nemá cenu ani vyjíždět :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 133
Registrován: 22 bře 2011 23:22
Bydliště: Kunvald Zaječiny okres ústí nad orlicí

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Láďa » 28 dub 2013 21:21

poulm píše:U nás to má jeden soukromník i na Z8011 a tahá za tím fekál a myslím,že v tom není problém,samozřejmě má slabší motor,tak v kopečkách musí víc řadit, ale zase se mu to vrátí na rovinkách a při jízdě po prázdnu, najezdí s tím hodně kilometrů, živí se vyvážením žump a jezdí jenom s tím fekálem a díky zrychlené převodovce je k vidění v několika okresech od Bruntálu po Ostravu.
Nu což,každý má na to svůj vyhraněný názor a jelikož mám dva traktory co jedou 40km/h tak to můžu jenom podpořit.
Je v tom velký rozdíl,než se člověk 20kou někam dohrabe, tak to nemá cenu ani vyjíždět :lol: :lol: :lol:


Vtipné zakončení končení komentáře. A jaký máš ten druhý traktor vím že máš zt 303.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 29 dub 2013 07:26

Prodal jsem 69ku a koupil druhé ZT303, ale už s lepší kabinou a celkově v mnohem lepším stavu. 8)
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 29 dub 2013 07:33

jsem názoru každému co jeho jest. Pokud mám stroj co jede 20 a potřebuju rychlost vyšší tak stroj prostě vyměním za originál 40km/h. Jako příklad bych uvedl že nebudu kupovat škodu 120 když budu jezdit po dálnici a pak marně upravovat motor a převody abych dosáhl rychlosti 160km/h. Radši koupím starší zahraniční vozítko které těch 160 udělá bez problémů i když bude o něco dražší. Není až tak daleko doba kdy nás bude lustrovat PČR na neschválené zásahy do vozidel. Stačí pár nehod kde bude viníkem vyšší rychlost a půjdou po tom. Mám dvoukolku za traktor, pořádně udělanou se světly, origoš závěsem, mám ovšem obavy s tím vyrazit na cestu páč kolega dostal nemalý flastr za podobnou jelikož neměl TP. Toliko můj názor.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 29 dub 2013 12:25

bold píše:jsem názoru každému co jeho jest. Pokud mám stroj co jede 20 a potřebuju rychlost vyšší tak stroj prostě vyměním za originál 40km/h. Jako příklad bych uvedl že nebudu kupovat škodu 120 když budu jezdit po dálnici a pak marně upravovat motor a převody abych dosáhl rychlosti 160km/h. Radši koupím starší zahraniční vozítko které těch 160 udělá bez problémů i když bude o něco dražší. Není až tak daleko doba kdy nás bude lustrovat PČR na neschválené zásahy do vozidel. Stačí pár nehod kde bude viníkem vyšší rychlost a půjdou po tom. Mám dvoukolku za traktor, pořádně udělanou se světly, origoš závěsem, mám ovšem obavy s tím vyrazit na cestu páč kolega dostal nemalý flastr za podobnou jelikož neměl TP. Toliko můj názor.

souhlas, ale zts dělalo rychlý převodovky už z výroby, asi hlavně pro západ, takže si myslím že by to šlo udělat jako přestavba
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 29 dub 2013 19:28

standais píše:
bold píše:jsem názoru každému co jeho jest. Pokud mám stroj co jede 20 a potřebuju rychlost vyšší tak stroj prostě vyměním za originál 40km/h. Jako příklad bych uvedl že nebudu kupovat škodu 120 když budu jezdit po dálnici a pak marně upravovat motor a převody abych dosáhl rychlosti 160km/h. Radši koupím starší zahraniční vozítko které těch 160 udělá bez problémů i když bude o něco dražší. Není až tak daleko doba kdy nás bude lustrovat PČR na neschválené zásahy do vozidel. Stačí pár nehod kde bude viníkem vyšší rychlost a půjdou po tom. Mám dvoukolku za traktor, pořádně udělanou se světly, origoš závěsem, mám ovšem obavy s tím vyrazit na cestu páč kolega dostal nemalý flastr za podobnou jelikož neměl TP. Toliko můj názor.

souhlas, ale zts dělalo rychlý převodovky už z výroby, asi hlavně pro západ, takže si myslím že by to šlo udělat jako přestavba


verze 35km/h je i v katalogu ND na krystala od jedničkové řady takže proč ne :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 29 dub 2013 20:12

No,bold má pravdu v tom, že je to opravdu zásah do konstrukce a v případě průseru je to problém,pokud se na něj přijde.
Jenže takových věcí je víc,třeba větší kola z 34 na 38 palců, jak se často vyměňnují atd. prostě vše co je jinak oproti TP.
Nicméně může na cestě vzniknout problém mnohem jednodušeji a to tak,že budou číhta někde s radarem, změří mu 35 nebo 40km/h a v techničáku ejhle, ono tam bude napsané 20 nebo 25km/h a už je problém.
Ten problém mám bohužel také i u svých ZTéček, které jezdí rchle už od výroby,protože tehdy byla legislativa trochu jiná a prostě tehdy ve skalních dobách mohly traktory jezdit oficiálně nejvíc 25km/h,aspoň to tak nějak bylo a při dovozu se tam napsalo prostě 25 a hotovo,bohužel už s tím nic neudělám :roll:
Jak už jsem psal,rizika si musí každý předbrat sám a předělávek těchto starých Krystalů do rychla se těší čím dál větší oblibě i ve velkých podnicích a družstvech, kde by to člověk čekal nejmíň.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 29 dub 2013 20:42

poulm píše:No,bold má pravdu v tom, že je to opravdu zásah do konstrukce a v případě průseru je to problém,pokud se na něj přijde.
Jenže takových věcí je víc,třeba větší kola z 34 na 38 palců, jak se často vyměňnují atd. prostě vše co je jinak oproti TP.
Nicméně může na cestě vzniknout problém mnohem jednodušeji a to tak,že budou číhta někde s radarem, změří mu 35 nebo 40km/h a v techničáku ejhle, ono tam bude napsané 20 nebo 25km/h a už je problém.
Ten problém mám bohužel také i u svých ZTéček, které jezdí rchle už od výroby,protože tehdy byla legislativa trochu jiná a prostě tehdy ve skalních dobách mohly traktory jezdit oficiálně nejvíc 25km/h,aspoň to tak nějak bylo a při dovozu se tam napsalo prostě 25 a hotovo,bohužel už s tím nic neudělám :roll:
Jak už jsem psal,rizika si musí každý předbrat sám a předělávek těchto starých Krystalů do rychla se těší čím dál větší oblibě i ve velkých podnicích a družstvech, kde by to člověk čekal nejmíň.

zásah do konstrukce to je, ale když jde udělat přestavba na traktor s předkem (zásah do konstrukce to bez pochyby je taky), tak musí jít i tohle, dělalo se to už z výroby, jak to bylo u řady 8011-16045 nevím, katalog už doma nemám. výměna kol se taky dá řešit a co se týče toho předělávání ve velkých podnicích, nedaleko je jedno družstvo a to má těhlech crystalů zrychlenejch asi pět, dělají hlavně zeleninu a crystaly jezdí po silnici v dopravě, nic jinýho než valník jsem za nima neviděl a pochybuju že dodržují povolenou hmotnost přívěsu :roll: ono je všechno sranda a všechno se dá než se něco stane, ale ta přestavba by podle mě měla jít udělat i legální cestou
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 30 dub 2013 18:44

To by mohlo být taky velice zajímavé téma "Přetypování na vyšší rychlost"
Nicméně tomu moc nevěřím, že by na to výrobce přistoupil, protože se jedná o navýšení parametrů,kdyby to bylo snížení,tak tam by problém nebyl.
Nevím co vše je upravené u vyšších řad,které jezdí 40km od výroby,tak aby byl traktor při této rychlosti bezpečný, tzn. jak se lyší brzdy, řízení - čepy ramen atp. a mnohé další s tím související.
Tomu mému kamarádovi,co má ty čtyři 12045ky takto předělané zároveň s většíma kolama 28" na 38", se jednou stalo,že mu křupl čep u pístnice řízení,který má malý průměr a navíc je letmo uložený, tak pak ke všem přivařoval oporu i z druhé strany ok.
To jsou právě všechny tyto věci,na které je třeba myslet.navýšit rychlost jde snad u každého traktoru,ale zbytek je už horší.
Po silnici nejvíc ubrzdí přívěs,horší je to solo jízda s nářadím :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 01 kvě 2013 18:38

Možná by to šlo přetypovat když jde z autovleku udělat vlečka za traktor ale asi to nebude levný, ale pořád asi levnější než nový nebo ojetý traktor co jede 40km/h.
proto se asi tyto úpravy dělají.Kdyby policie chtěla a zaměřila se na traktory tak si vždycky něco najde když vidím na silech co mají chlapy za svýma traktorama, tak ani jedna ta souprava
neodpovídá předpisům ale jinak to nejde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 01 kvě 2013 19:32

levnější to bude, dále bych ale uvedl že užitná hodnota je někde úplně jinde, a na ty dvojspřežky a přetěžování u sil taky brzo dojde. Jak říkám stačí aby nějaký trouba opřel takto přetížený vlek či soupravu někam a hned budou akce na prevenci, a nevyjede nic co nemá stk nebo co bude přetížené. dostat ve správním řízení 20tisíc pokuty možná i víc.... no nevím kolik jedinců pojede s přetíženým.... 8) Doposud se nic většího nestalo tak nejsme v hledáčku..takže opatrně.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 02 kvě 2013 08:50

Je to tak,já se snažím mít všechno OK,i přívěsy,tonáže atd. No nebudu kecat,občas když vezu štěrk nebo něco těžšího,tak se ta váha vždycky přešvihne,ale snažím se jet opatrně a potichu :lol:

Samozřejmě se za těmi 12045kami tahají i klasické autovleky BSS16.12 na kterých bývá naložených běžně okolo 15t i víc a celková jenom přívěsu je hned přes 20t a to už je určitě o dost víc než má ten Krystal napsané v techničáku.

Přestavby autovleků na traktorové se dělají běžně,hlavně u těch českých a dělají to tak,že papírově sníží maximální rychlost z 80 na 40km a tím to spadne do jiné kategorie,takže snížení parametrů není problém,ale papírové navýšení maximální rychlosti u starých Krystalů vidím jako nereálné.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 02 kvě 2013 15:12

poulm píše:Je to tak,já se snažím mít všechno OK,i přívěsy,tonáže atd. No nebudu kecat,občas když vezu štěrk nebo něco těžšího,tak se ta váha vždycky přešvihne,ale snažím se jet opatrně a potichu :lol:

Samozřejmě se za těmi 12045kami tahají i klasické autovleky BSS16.12 na kterých bývá naložených běžně okolo 15t i víc a celková jenom přívěsu je hned přes 20t a to už je určitě o dost víc než má ten Krystal napsané v techničáku.

Přestavby autovleků na traktorové se dělají běžně,hlavně u těch českých a dělají to tak,že papírově sníží maximální rychlost z 80 na 40km a tím to spadne do jiné kategorie,takže snížení parametrů není problém,ale papírové navýšení maximální rychlosti u starých Krystalů vidím jako nereálné.


Asi to moc reálné nebude, s těma autovlekama to tak jednoduchý není tu úpravu ti musí schválit nebo dokonce provést výrobce záleží jak máš starý vlek jestli má ABS nebo EBS.
Nedávno nám říkali na školení že budou asi nejaký změny s řidičákama na traktor že to lítá těch 40km a pár už jich skončilo v příkopě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 02 kvě 2013 16:45

Podařilo se mi z mobilu stáhnout obrázky některých těch zrychlených Krystalů od toho mého známého,jak jsem ho již tady zmiňoval. Má jich pět a letos dělal tu vytuněnou 8045ku s tím čelákem a taky ji má do rychla:
Přílohy
Obraz043b.jpg
Obraz043b.jpg (58.1 KiB) Zobrazeno 10915 krát
Obraz044b.jpg
Obraz044b.jpg (46.26 KiB) Zobrazeno 10915 krát
Obraz045b.jpg
Obraz045b.jpg (58.17 KiB) Zobrazeno 10915 krát
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 02 kvě 2013 16:51

a další:
Přílohy
Obraz037b.jpg
Obraz037b.jpg (33.79 KiB) Zobrazeno 10914 krát
Obraz039b.jpg
Obraz039b.jpg (32.03 KiB) Zobrazeno 10914 krát
Obraz042b.jpg
Obraz042b.jpg (58.29 KiB) Zobrazeno 10914 krát
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 02 kvě 2013 16:52

a ještě jeden
Přílohy
Obraz036b.jpg
Obraz036b.jpg (29.14 KiB) Zobrazeno 10914 krát
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 02 kvě 2013 18:13

poulm píše:a ještě jeden


Jak má tento kousek vyřešený chladič :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 03 kvě 2013 09:03

Vzduchový filtr má přidělaný venku u kabiny vedle kapoty z levé strany při pohledu řidiče, je vidět na fotu.
Chladič má pod kapotou daný ze šikma cca pod úhlem 45stupňů a dodělanou kolem něj saharu,aby vrtule dobře tahala vzduch přes chladič a ne kolem něj.
Nádrž také nemá nad motorem,ale venku pod kabinou jak to mají 120ky,tím ta kapota klesne hodně dolů.
Výhled je z toho perfektní.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 03 kvě 2013 15:27

Zajímavá úprava té 80tky a ta 120cítka ma ty zadní kola taky pěkně na těsno.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod K10 » 03 kvě 2013 18:38

Možná by stálo za to vzít to pořádným fotoaparátem a vystavit v galerii,je to celkem rarita :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 04 kvě 2013 14:37

Asi ano, v létě tam pojedu znovu, tak to zachytím přímo v akci o žních 8)
Škoda,že se mi ho nikdy nepodařilo chytit zrovna při přestavbě převodovky na rychlý převod, tak snad příště.
Má 2x 12045, 2x 12145 a letos udělal tu 8045ku s čelákem, na příští zimu už chystá další 12045ku na přestavbu.
Ty traktory mu naběhají hodně kilometrů po cestě a navozí mnoho hmoty. Má 400ha, 70ha brambor a k tomu i živočišnou, takže scvrkot skoro celý rok.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod winis » 06 kvě 2013 20:15

My dali na 8011 kola R38, sou tam na těsno a malinko vykukujou z blatníků, ale vytáhl sem z něj z kopce 31 kmh, po rovině v pohodě 29 kmh (měřeno počítačem na postřikovači). Taky sme s nim tahali 150 metráků v autovleku, dostával zabrat až odešla spojka, ale teď s novou už je jen v postřikovači kde si pěkně klape a běhá těch 25 kmh po silnici pěkně v klidu (nižší otáčky motoru, menší hluk...)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 07 kvě 2013 11:19

winis píše:My dali na 8011 kola R38, sou tam na těsno a malinko vykukujou z blatníků, ale vytáhl sem z něj z kopce 31 kmh, po rovině v pohodě 29 kmh (měřeno počítačem na postřikovači). Taky sme s nim tahali 150 metráků v autovleku, dostával zabrat až odešla spojka, ale teď s novou už je jen v postřikovači kde si pěkně klape a běhá těch 25 kmh po silnici pěkně v klidu (nižší otáčky motoru, menší hluk...)

tak to bych asi nevydržel jet po silnici na malý otáčky, nakopu tam 3, zajíce a plyn na podlahu :lol: :lol: jinak když jsem jezdil v pluhu se 161, tak mi po rovince lítne 29-30km na 18,4x34 (tlak 2,3atm), měřeno radarem v obci
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

PředchozíDalší

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků