Jak zrychlit crystala ?

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 11 kvě 2013 17:38

A co teprve po úpravě a s těma 38 kolama to bude rychlost a co je lepší radiálky nebo diagonálky, někdo si chválí ty a někdo zase opačně já mám zkušenost s radiálkama a není to tak hrozný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 11 kvě 2013 18:59

Heretique píše:A co teprve po úpravě a s těma 38 kolama to bude rychlost a co je lepší radiálky nebo diagonálky, někdo si chválí ty a někdo zase opačně já mám zkušenost s radiálkama a není to tak hrozný.

no ono na 161 se ta úprava udělat nedá, jde to jenom na 4q převodovky, alespoň co jsem se takle dozvěděl
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 30
Registrován: 19 dub 2013 12:40

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Heretique » 11 kvě 2013 20:30

standais píše:
Heretique píše:A co teprve po úpravě a s těma 38 kolama to bude rychlost a co je lepší radiálky nebo diagonálky, někdo si chválí ty a někdo zase opačně já mám zkušenost s radiálkama a není to tak hrozný.

no ono na 161 se ta úprava udělat nedá, jde to jenom na 4q převodovky, alespoň co jsem se takle dozvěděl


Já vím myslel jsem to na té 80 jak píše winis a ty na své 160tce máš jen 34 ale špatně jsem to napsal.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 12 kvě 2013 11:13

Heretique píše:
standais píše:
Heretique píše:A co teprve po úpravě a s těma 38 kolama to bude rychlost a co je lepší radiálky nebo diagonálky, někdo si chválí ty a někdo zase opačně já mám zkušenost s radiálkama a není to tak hrozný.

no ono na 161 se ta úprava udělat nedá, jde to jenom na 4q převodovky, alespoň co jsem se takle dozvěděl


Já vím myslel jsem to na té 80 jak píše winis a ty na své 160tce máš jen 34 ale špatně jsem to napsal.

aha :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Zetor 4011 » 25 led 2014 00:06

Zdravím pánové, jen bych se chtěl zeptat, když je ta možnost zrychlení crystalů, jestli je i nějaká možnost zrychlit třeba 16245 a nebo ne. Kamarád mi řikal, že to má 3 kvalty a u toho by to jít nemělo. Ptám se, jen že mě to zajímá a koukám, že se to tu řeší.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 25 led 2014 00:26

Zetor 4011 píše:Zdravím pánové, jen bych se chtěl zeptat, když je ta možnost zrychlení crystalů, jestli je i nějaká možnost zrychlit třeba 16245 a nebo ne. Kamarád mi řikal, že to má 3 kvalty a u toho by to jít nemělo. Ptám se, jen že mě to zajímá a koukám, že se to tu řeší.

3q převodovka zrychlit nejde, jen 4q, tam se "vyhodí" trojka a místo ní se dá ten zrychlenej převod, už jsme to tu taky řešili, stačí hledat.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Zetor 4011 » 25 led 2014 00:28

standais píše:
Zetor 4011 píše:Zdravím pánové, jen bych se chtěl zeptat, když je ta možnost zrychlení crystalů, jestli je i nějaká možnost zrychlit třeba 16245 a nebo ne. Kamarád mi řikal, že to má 3 kvalty a u toho by to jít nemělo. Ptám se, jen že mě to zajímá a koukám, že se to tu řeší.

3q převodovka zrychlit nejde, jen 4q, tam se "vyhodí" trojka a místo ní se dá ten zrychlenej převod, už jsme to tu taky řešili, stačí hledat.

díky ;)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 30 led 2014 11:00

Pokud vím,tak některé 162ky ty poslední už od výroby jezdily 40km/h.
Před asi rokem jsem se ptal v prodejně,jestli se vedou nějaké sestavy ozubených kol pro 162ky na rychlejší a pomalejší verzi a říkali že prý ano,ale fyzicky je tam neměli a neuměli mi je ukázat,snad nekecali.
Podle mně to bude obdobné jak u těch 4-rychlostních 120tek,nejspíš se vymění ty první kola stálého záběru mezi hlavní a předlohovým hřídelem aby se urychlil předlohový hřídel vůči hlavnímu a tím se urychlí všechny ostatní rychlosti. Ale zatím to nemohu na 100% potvrdit, je potřeba se zeptat na fundovanějších místech. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 176
Registrován: 01 črc 2007 16:36
Bydliště: Kámen

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Zetor 4011 » 30 led 2014 23:49

poulm píše:Pokud vím,tak některé 162ky ty poslední už od výroby jezdily 40km/h.
Před asi rokem jsem se ptal v prodejně,jestli se vedou nějaké sestavy ozubených kol pro 162ky na rychlejší a pomalejší verzi a říkali že prý ano,ale fyzicky je tam neměli a neuměli mi je ukázat,snad nekecali.
Podle mně to bude obdobné jak u těch 4-rychlostních 120tek,nejspíš se vymění ty první kola stálého záběru mezi hlavní a předlohovým hřídelem aby se urychlil předlohový hřídel vůči hlavnímu a tím se urychlí všechny ostatní rychlosti. Ale zatím to nemohu na 100% potvrdit, je potřeba se zeptat na fundovanějších místech. :roll:

Díky moc :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod farmarpetr » 06 úno 2014 22:08

Mám zrychleného Crystala 8011. Traktor prošel celkovou generálkou, takže brzdy vše nové, přední náprava a řízení bez vůlí (klasika posilovač). Neumím si představit dát to na nějaký málo brzdící traktor s vymlácenou přední nápravou a vůlí typu půl a víc otáčky volantu. Mám pozemky dost rozstrkané po třech katastrech, takže hafo přejezdů s nářadím. Na to je to perfektní. Omezen jsem v podstatě tankodromovýn typem silnic ve svém okolí. Už se mi stalo, že ve velké rychlosti Crystal po nájezdu na jednu takovou díru na silnici nadskočil tak, že se mi ohnula vzpěra držící rotačku sklopenou dozadu za traktor a já málem sejmul následující jasan vedle cesty (teda spíš jasan by sejmul tu rotačku).. Nicméně nelze čekat, že za 80ku Crystala zapřáhnete 12 tun a pojedete 40 km/hod kopec nekopec. Na to je opravdu potřeba ta 120ka. Pokud jedete naprázdno nebo s lehkým nářadím tak nemusíte jet ani 40, stačí 25 až 30 km/hod, ale nemusíte motor tak honit v otáčkách, což se určitě odrazí ve spotřebě. Díly jsem koupil přes inzerát na bazos.cz. Kvalita po roce provozu jako hlavní traktor na 20 ha úplně v pohodě, tak snad se to příští sezónu nerozsype. České díly se na tuto přestavbu nevyrábějí, jako ostatně žádné díly na Crystaly.


poulm píše: Podle mně to bude obdobné jak u těch 4-rychlostních 120tek,nejspíš se vymění ty první kola stálého záběru mezi hlavní a předlohovým hřídelem aby se urychlil předlohový hřídel vůči hlavnímu a tím se urychlí všechny ostatní rychlosti. Ale zatím to nemohu na 100% potvrdit, je potřeba se zeptat na fundovanějších místech. :roll:


Tímhle zrychlíš jen 1 a 2, případně 3 rychlost u 4 rychlostní převodovky, pořád tam ale chybí převod do rychla, který se dává u 4 rychlostních převodovek místo trojky. Takže jak je vyšší rychlost dosažená u novějších převodovek 162 je mi pořád záhadou (pokud teda nemají 4 kvaltovou převodovku).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 06 úno 2014 22:34

http://www.konedata.net/Traktorit/Zetor9245.htm
http://www.konedata.net/Traktorit/ZTS12245.htm
u obou modelů je rychlost 2,7-30km/h, to je podle mě normální převodovka bez zrychlení.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod MartinT » 09 úno 2014 16:38

A co takhle ZTS 16445 Super.Víte o tom někdo něco?Někde jsem našel,že měla 4kvalt.Nevíte jestli jezdila 40km/h nebo furt těch +-27km/h.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 09 úno 2014 22:43

MartinT píše:A co takhle ZTS 16445 Super.Víte o tom někdo něco?Někde jsem našel,že měla 4kvalt.Nevíte jestli jezdila 40km/h nebo furt těch +-27km/h.

máš zřejmĕ na mysli 16345, to je uř4 a ty mĕly 4q převodovku a jezdily 40km. 16445 se snad do sériové výroby ani nedostal
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 70
Registrován: 01 pro 2012 23:53

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod MartinT » 09 úno 2014 22:58

standais píše:
MartinT píše:A co takhle ZTS 16445 Super.Víte o tom někdo něco?Někde jsem našel,že měla 4kvalt.Nevíte jestli jezdila 40km/h nebo furt těch +-27km/h.

máš zřejmĕ na mysli 16345, to je uř4 a ty mĕly 4q převodovku a jezdily 40km. 16445 se snad do sériové výroby ani nedostal


Asi máte pravdu, zřejmě to byla nějaká předsérie ze které se vyrobilo jen pár kusů. Ta 164ka je spíš podobná ZTS 16245 Super M98 než 16345, z toho usuzuji,že to měl být jakýsi nástupce (http://www.agrofarmnet.sk/?page=detailf ... islofoto=4 -
http://agrieskalice.prodejce.cz/Agriesk ... r2cm98.htm). Tady ještě nějaké to nejzákladnější info o 16445- http://www.agroporadenstvo.sk/stroje/st ... d=18&name=

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 10 úno 2014 13:17

Ty jsi měnil v té převodovce co všechno?
Většinou stačí vyměnit ty kola stálého záběru s hřídelí.
IV rychlost je na přímo a tím,že se zrychlí předlohová rychlost,tak tím se zrychlí III.rychlost a je oproti čtverce rychlejší,proto se pak čtverka řadí jako trojka a trojka jako čtverka.
Vím že jsou i rychlejší kola pro třetí rychlost,ale ty se dávají bez výměny kol stáléo záběru,ale tím je pak převodovka blbě odstupněná a tato verze se používá málo.Teda pokud to vysvětluji dobře.

Myslím, že u těch 162jeka 163jek to bude obdobné,ikdyž je to tříkvalt, ale je potřeba to ověřit někde kde se víc hrabou v těchto traktorech. :roll:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 13 úno 2014 15:18

162 je tříkvalt, na kolech 20,8x38 to dovede jet 32km/h i bez zrychlení. U 163 už je jiná, čtyřkvaltová převodovka, která je "rychlejší" než v crystalech
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Pazdera » 13 úno 2014 19:38

Na kolech 20,8x38 jede i moje 16145 32km/h. :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod farmarpetr » 18 úno 2014 20:46

poulm píše:Ty jsi měnil v té převodovce co všechno?
Většinou stačí vyměnit ty kola stálého záběru s hřídelí.
IV rychlost je na přímo a tím,že se zrychlí předlohová rychlost,tak tím se zrychlí III.rychlost a je oproti čtverce rychlejší,proto se pak čtverka řadí jako trojka a trojka jako čtverka.
Vím že jsou i rychlejší kola pro třetí rychlost,ale ty se dávají bez výměny kol stáléo záběru,ale tím je pak převodovka blbě odstupněná a tato verze se používá málo.Teda pokud to vysvětluji dobře.

Myslím, že u těch 162jeka 163jek to bude obdobné,ikdyž je to tříkvalt, ale je potřeba to ověřit někde kde se víc hrabou v těchto traktorech. :roll:



Mění se jak převod stálého záběru předlohové hřídele, tak III.rychlost. Nový převodový poměr stálého záběru je úplně stejný jako původní III.rychlost. Takže kdybys nevyměnil i III.rychlost tak bys měl III a IV.rychlost stejnou tedy převod 1:1. Takhle to je alespoň u té sady, kterou jsem použil já. Ale jinak to myslím ani nepůjde, protože vstupní hřídel převodovky s větším počtem zubů tam už nejde dát. I tak se musí při přestavbě vstupní otvor do převodovky lehce zvětšit.

Řada 16xxx má podle mě jen 3 rychlosti, protože kolečka v převodovce jsou širší, aby byly schopné přenést větší výkon. A širší kolečka pro 4 rychlosti se tam prostě nevejdou. Tohle je však jen moje dedukce.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 19 úno 2014 08:50

no nechci se do toho nějak extra montovat, ale podle mně usazení IV rychlosti zůstává stejné, a u III se změní na rychlejší a pak se řadí obráceně (napřed IV a pak III) Pokud bych vyměnil kola stálé redukce (je mně neznámo kde by to šlo) tak nemusím přeskládávat převodovku.
Ohledně tříkvaltu, podle mých informací jsou kola pro 160 koní širší avšak ozubení není tím hlavním důvodem, hlavním důvodem je potřeba širších ložisek tak aby dokázali přenést výkon. Jelikož se posunuly kvality materiálů tak po GO převodovky lze 4kvalt zamontovat do 160 a vydrží to. Základním předpokladem je ovšem KVALITNÍ provedení GO a opravdu kvalitní díly zamontované do skříně. rozhodně ne překalená plechovková ocel severských sousedů běžně dostupná v českých regálech.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod farmarpetr » 19 úno 2014 10:16

bold píše:no nechci se do toho nějak extra montovat, ale podle mně usazení IV rychlosti zůstává stejné, a u III se změní na rychlejší a pak se řadí obráceně (napřed IV a pak III) Pokud bych vyměnil kola stálé redukce (je mně neznámo kde by to šlo) tak nemusím přeskládávat převodovku.


Asi každý mluvíme o něčem jiném. Já mám na mysli kola stálého záběru předlohové hřídele co je v hlavní převodovce ne převod redukce.
Jinak je to tak jak píšeš, převod IV.rychlosti zůstává stejný. S ní ani nic dělat nejde, neboť při čtyřce je propojena vstupní a výstupní hřídel převodovky, tudíž převod 1:1. Zrychlená je III.rychlost, ale ještě k tomu je třeba zrychlit předlohovou hřídel. Kdybys vyměnil jen převod III.rychlosti tak se dostaneš zase k tomu že bude III a IV stejná.

bold píše:...rozhodně ne překalená plechovková ocel severských sousedů běžně dostupná v českých regálech.


Jo s kvalitou dílů severských sousedů máš pravdu, ale často mám pocit, že na tom mají velký podíl i čeští obchodníci. Ono totiž v Polsku je firem zbývajících se druhovýrobou dílů řada a kvalita je dost různá. No a když jde někomu o nejnižší cenu, případně co největší zisk na přeprodeji tak výsledek je jasný.
Naposledy upravil farmarpetr dne 19 úno 2014 13:48, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 19 úno 2014 11:28

takže bych si dovolil dopřesnit, mění se pouze "soukolí" III rychlostního stupně. a jelikož je rychlejší než přímý záběr tak nastává opačné řazení, tudíž se řadí napřed původní IV a až pak původní III. Takhle nějak to bylo myšleno.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 20 úno 2014 12:43

Už je to doba,co jsem byl u toho naposledy,tak se na to znova u kamaráda mrknu,zítra za ním jedu,tak vám to pak povím přesně co a jak se mění. Přestavoval si tak už 5Krystalů, tak už to má v ruce. :wink:
Každopádně se u nás v prodejně prodávají na zrychlení jenom kola stálého záběru,jedno kolo je v celku s kouskem hřídele a princip je ten,že se urychlí předlohová hřídel a tím se všechny rychlostní stupně urchylí kromě 4ky,která se řadí na přímo. spojením hřídelů a 3ka má pak rychlejší převod než 4ka,tudíž,se řadí obráceně.No,nevím co teď k tomu říct víc.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod farmarpetr » 20 úno 2014 19:21

Tak to jsem docela zvědavý co se od kamaráda dovíš. Já jsem zde jen popisoval to, jak jsem to ve svém Crystalu zhruba před rokem osobně přestavoval. Jestli je i jiné řešení, rád se ho dovím, i když o jeho existenci nyní dost pochybuju. Jestli zbudou letos nějaký zlaťáky tak bych rád doplnil stáj o 12145, kterou chci samozřejmě taky v rychlým provedení.

Co by mě ale ještě víc zajímalo je přestavba brzd (případně i další vychytávky) u Crystala cos tady myslím jednou někde zmiňoval. Jestli teda jde o stejného crystalového nadšence.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod Martis » 20 úno 2014 19:57

Taky jsem loni uvažoval o zrychlení 12045, ale zjistil jsem, že to nemá cenu, silnice jsou tu jeden tankodrom a když jsem měl tu čest se project se sousedovic zrychleným crystalem, tak bych tu rychlost stejně nevyužil a jen si vymlátil zuby. Ale v létě o žních by to byla supr věc :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod poulm » 21 úno 2014 08:47

farmarpetr píše:Tak to jsem docela zvědavý co se od kamaráda dovíš. Já jsem zde jen popisoval to, jak jsem to ve svém Crystalu zhruba před rokem osobně přestavoval. Jestli je i jiné řešení, rád se ho dovím, i když o jeho existenci nyní dost pochybuju. Jestli zbudou letos nějaký zlaťáky tak bych rád doplnil stáj o 12145, kterou chci samozřejmě taky v rychlým provedení.

Co by mě ale ještě víc zajímalo je přestavba brzd (případně i další vychytávky) u Crystala cos tady myslím jednou někde zmiňoval. Jestli teda jde o stejného crystalového nadšence.



Co se týče té převodovky,tak neříkám,že to tak není,už si to fakt nepamatuji,takže si rád osvěžím iformace.
Ano,je to ten nadšenec co vyřešil i ty brzdy. U Praseka v Opavě si nechal dělat na to extra lamely a cenově vyšly velmi dobře.
Ještě tam dořešoval způsob nastavení provozní vůle a další drobné vychytávky co se týče cirkulace oleje a jeho čištění.

To,že je krystal zrychlený neznamená,že se s ním musí jezdit 40km všude po dírách. Dá se s tím jezdit normálně 20-30km i míň dle potřeby,ale motor zbytečně neřve, netrpí a spotřeba je taky lepší.Když jsou fakt velké díry a hrby,tak snad není nic jednoduššího, než podřadit a jet pomaleji.
Ale to je věcí osobního názoru. Já už nejel s traktorem co jezdí 20km/h min 5 let a předevčírem kolega potřeboval přetáhnout traktory tak jsem kousek jel se Z8111 a pořád jsem tam hledal nějaké rychlosti,protože to nechtělo jet a pořád mi připadalo něco špatně :lol: :lol: :lol:
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 21 úno 2014 10:17

Tak to znám, 16145 jede max 24 taky přemýšlím co je špatně a proč se vleču.......... Navíc odmítám letět stylem cihla, takže v reálu se fakt vleču. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 22 úno 2014 09:20

mĕ jezdí 27, když mám hodnĕ nafouknutý zadní kola, tak i 30, ale je zas fakt, že pedál sešlápnu až k podlaze :twisted:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod bold » 22 úno 2014 09:55

no právě, ten motor má ideálně 1700, a potřebuje zátěž. Jak se žene na horní hranici otáček tak mu to nesvědčí, rovněž je jeho cestou do pekla menší než 20% zátěž.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 2
Registrován: 28 pro 2011 00:25

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod honza033 » 26 úno 2014 00:06

Muj postřeh. Mam zrychlenou převodovku na 10145 kterou jsem přestavoval sám. Všichni tu píšou jak tomu rozuměj a jak je to jednoduchý, ale ono to zase tak pravda neni. Předělával jsem převodovku z 80tky, protože jsem jí měl a chtěl jsem jí mít připravenou a pak jenom prohodit, aby traktor zbytečně dlouho nestál. Podle katalogu N.D. na 8111-16145 jsem našel díly co jsou na přestavbu potřeba. Je tam totiž i varianta na 35km/h. Koupil u NEKVINDY, mimochodem byli tam moc ochotní, hodně o tom vědí a rádi poradí. A začal jsem skládat, ale ejhle do starého obalu z 80tky nejde vsunout předlohová hřídel, má větší průměr ozubeného kola a s tim se při výrobě nepočítalo. Musí se tedy do obalu převodovky probrousit větší díra, aby to tam šlo zasunout. Přeskládání kol není až zas takový problém, ale na spodní hřídeli stálého záběru bývá uvolněná stahovací matice a tím se uvolní kola na hřídeli a na klínku. Je potřeba alespoň udělat nové klínky které budou táhnout a vymezí danou vůli. A při dotahování matice která stahuje kola na hřídel je potřeba postupně střídavě poklepávat kola a dotahovat dokud to nepujde na tvrdo. Je to docela opruz a moc dobře se na to nemůže i s dobrým nářadím. :roll: Převodovku mam už asi pul roku namontovanou a nemůžu si ji vynachválit. Když tak mi někdo opravte, ale když nad tím přemýšlím, tak tříkvalt ze 161 by mohl být stejně odstupňovaný jako zrychlený čtyřkvalt jen s tím rozdílem, že nemá navíc 4tvrtou rychlost :?:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Jak zrychlit crystala ?

Příspěvekod standais » 26 úno 2014 10:21

honza033 píše:Muj postřeh. Mam zrychlenou převodovku na 10145 kterou jsem přestavoval sám. Všichni tu píšou jak tomu rozuměj a jak je to jednoduchý, ale ono to zase tak pravda neni. Předělával jsem převodovku z 80tky, protože jsem jí měl a chtěl jsem jí mít připravenou a pak jenom prohodit, aby traktor zbytečně dlouho nestál. Podle katalogu N.D. na 8111-16145 jsem našel díly co jsou na přestavbu potřeba. Je tam totiž i varianta na 35km/h. Koupil u NEKVINDY, mimochodem byli tam moc ochotní, hodně o tom vědí a rádi poradí. A začal jsem skládat, ale ejhle do starého obalu z 80tky nejde vsunout předlohová hřídel, má větší průměr ozubeného kola a s tim se při výrobě nepočítalo. Musí se tedy do obalu převodovky probrousit větší díra, aby to tam šlo zasunout. Přeskládání kol není až zas takový problém, ale na spodní hřídeli stálého záběru bývá uvolněná stahovací matice a tím se uvolní kola na hřídeli a na klínku. Je potřeba alespoň udělat nové klínky které budou táhnout a vymezí danou vůli. A při dotahování matice která stahuje kola na hřídel je potřeba postupně střídavě poklepávat kola a dotahovat dokud to nepujde na tvrdo. Je to docela opruz a moc dobře se na to nemůže i s dobrým nářadím. :roll: Převodovku mam už asi pul roku namontovanou a nemůžu si ji vynachválit. Když tak mi někdo opravte, ale když nad tím přemýšlím, tak tříkvalt ze 161 by mohl být stejně odstupňovaný jako zrychlený čtyřkvalt jen s tím rozdílem, že nemá navíc 4tvrtou rychlost :?:

trojku už zrychlit nemůžeš-přímý záběr. v úvahu tedy připadá dvojka, což je ale blbost, jako pracovní kvalt už by ti zbyla jen 1 a ta je třeba do podmítky pomalá. mezi spojkou a převodovku taky nic nezrychlíš, tam je všechno na přímo (v případě zařazeného zajíce) další možnost je místo redukce dát >rychlý převod<, to se ale těžko bude vyrábět. no a pak už zbývá jedině diferenciál, ten ale taky asi nezrychlíš, pač se to taky asi vyrábět nebude, nehledě na to, že bys rozhodil převodový poměr mezi nápravami. poslední možností je demontovat 3q převodovku a namontovat místo ní 4q zrychlenou. je potřeba si ale uvědomit, že 160-tky byly vyráběny pro těžké polní práce, pro dopravu po silnici bych volil spíš 120. tolik můj (možná špatnej) názor
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

PředchozíDalší

Zpět na UŘ II

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník