rada pistnice proxima

Příspěvky: 39
Registrován: 10 pro 2009 20:56

rada pistnice proxima

Příspěvekod ecu » 17 bře 2013 12:34

zdravim nerozerbiral nekdo pistnici hydrauliky tu pridavnou na proximne rv 05 8445 dnes sem ji vyndal mam do ni koupene gumicky ale ani z jedne strany nelze rozebrat nebo jsem nenasel nic co by tomu nasvedcovalo cekal bych nejake zarezy na povoleni nebo nekdy pistnice miva dirky nekdy segrovky ale tady nic nevi nekdo kdyztak nafotim dekuji

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod slava » 17 bře 2013 13:27

kazda pistnice jde rozebrat dej sem foto nektre maji hlavu zajistenou pruznou strunou pokud ma na ovodu dirku tak do ni se naklepne kratka struna a ta vytlaci zajistovaci aby se dala zachytit klestema pokud tam dirka neni tak se musi hlava zatlacit nebo zaklepnout do valce a tim se odkryje zajistovaci pero v drazce to vydloubnout a je odjisteno jeste dodam tu pistnici neznam ale znam systemy zajisteni proto odhaduju ze to bude tou zakrytou pruznou strunou a pokd je na boku sroubovaci natrubek pro pripojeni hadice tak ten musi take ven aby sla hlava zasunout

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod neznalek » 17 bře 2013 15:05

slava píše:kazda pistnice jde rozebrat dej sem foto nektre maji hlavu zajistenou pruznou strunou pokud ma na ovodu dirku tak do ni se naklepne kratka struna a ta vytlaci zajistovaci aby se dala zachytit klestema pokud tam dirka neni tak se musi hlava zatlacit nebo zaklepnout do valce a tim se odkryje zajistovaci pero v drazce to vydloubnout a je odjisteno jeste dodam tu pistnici neznam ale znam systemy zajisteni proto odhaduju ze to bude tou zakrytou pruznou strunou a pokd je na boku sroubovaci natrubek pro pripojeni hadice tak ten musi take ven aby sla hlava zasunout


Další možnost je, že je píst zajištěn přužným kroužkem uvnitř na spodku tyče a jediná možnou jak jej odjistit ji přes šroubovací nátrubek... před par lety jsem to řešil na obracecím pluhu a nakonec jsem musel na soustruh, upíchnout cele spodní víko pístu, ten přetesnit, sesadit a opětovně zavařit, protože jinak je to práce pro zkušeného a vybaveného gynekologa :lol: Pístnici na Proximě neznám, ale stejně jako u většiny novějších traktoru to bude jednočinná pístnice (něco jako plunžr- píst a tyč v jednom)

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod slava » 17 bře 2013 16:08

tak tady se urcite nejedna o plunzrovy pist ale o klasickou pistnici ,ktera se sklada z valce pistni tyce a pistu ktery je tesnen mazetami takze musi jit rozebrat hlava kterou prochazi pistni tyc a ne nejake odpichovani a nasledne zavarovani pokud to je tato pistnice http://www.zetor-shop.cz/cz/menu/2502/n ... y-pomocny/ tak z obrazku mi pripada ze je hlava sroubovaci ale to bys asi hned zjistil tak ji zkus zatlacit bude zajistena vnitrnim krouzkem

Příspěvky: 39
Registrován: 10 pro 2009 20:56

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod ecu » 17 bře 2013 18:59

jo tak vyreseno diky za rady je to patent musi se to odjistit pres ten vstup hydr hadice pekna k......a rozebral jsem to to slo docela snadno ale zpet to vam napisu zitra nebude to jen tak diky

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod slava » 17 bře 2013 19:47

takze pokud jsi to odjistoval tim vstupem tak se asi opravdu bude jednat o plunzrovy pist jak psal neznalek to jsem tedy necekal myslel jsem zeje to klasicka s pistem

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod Ladislav » 29 bře 2013 11:14

Ahoj. Podle fotky na e-shopu(u mě to tak je - Z6340) to vypadá na zoubky na hákový klíč-teď nevím, kolikátka. Pístnice se rozšroubuje na horní straně. Není skoro vidět, kde se to povolí. Bacha, je těsněná Loc-titem a musí se nahřát, aby Loc-tite povolil - není tam žádný těsnící O-kroužek. Taky jsem neviděl tu z Proximy, ale mám obavu, jestli jsi nevytáhl tyč a pís s manžetama nezůstav uvnitř :!: Opravdu mrkni, jestli na vršku nenajdeš ty drážky na "háken" klíč. Navíc nevidím důvod, proč by na Proximě měla být jiná.
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Příspěvky: 34
Registrován: 20 kvě 2012 17:35

Re: rada pistnice proxima

Příspěvekod pulec » 12 kvě 2013 21:28

Zdravím všechny, jj je to jak říká neználek. Já to taky dělal, ale na 105ce plus a musim říct, že mi to chvíly zabralo než jsem na to přišel, celkově takový zajmavý systém, ale potom celkem jednoduchý na výměnu!

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků