Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod Tomas6 » 12 čer 2015 06:43

Borci mám velký problém.Na proximě plus 85 mi funguje hydraulika jen po přidání plynu.Napadlo mne. čerpadlo.No půjčil jsem budíka a měřil.Na rychlospojce v zadu jen nějakých 100 barů. Tak jsem ho pichnul přímo na čerpadlo a točil jen startérem.Dvě otočky a hned bylo 400.Tak čerpadlo asi OK.Pod kabinou na přídavném rozvaděči jsem sundal hadicí co jde dozadu k diferáku a napichnul se místo ní,tak tam taky jen 100.Navíc při zapnutí některé funkce tlak padne skoro na nulu. Tak je chyba asi v něm.Je na něm i pojišťovák.Neřešil to už někdo?Nový stojí fakt dost peněz.Jsem povoláním automechanik ale hydraulika mne vždy jen míjela.Tak za jakékoliv nakopnutí jak dál budu vděčný.
A ať nezakládám nové téma.Nepřetěsňoval jste někdo hlavní brzdové válce?Nevrací se a co jsem hledal po netu tak na Slovensku se dá koupit sada na opravu,ale tady jsem to nikde neviděl.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod bold » 12 čer 2015 09:08

nejsem znalec tohoto typu, avšak jen všeobecně. Jako první bych překontroloval sací filtr. Jako druhé stav oleje (množství, čistota). To že není tlak na předepsaných hodnotách je záležitostí netěsnosti (čerpadlo, rozvaděč) ale já osobně bych čerpadlo za dobré nepovažoval.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod Tomas6 » 12 čer 2015 12:24

Filtr nový,oleje dost a je čistý.
Proč myslíš že by čerpadlo mělo byt vadné?Kdyby bylo ko tak by tolik nenatlacilo přece.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod bold » 12 čer 2015 14:07

je rozdíl natlačit tlak a natlačit tlak + množství. Na UŘ-I bych zjistil jak je na tom přetlakový ventil čerpadla (demontáž spodního víka, odmontování ventilu, připojení přes vytvořenou redukci na zkoušečku na trysky NC-50 a překontrolování tlaku. Pokud bude OK tak zkusit kolik dává litrově na UŘ-I je to 10,5-32 l/min při tlaku 12Mpa. Na UŘ-I bývaly častým zdrojem problémů přechodové mezikusy a jejich gumičky zteřelé či chybějící (mezikus mezi spodním víkem a rozvodovkou a horním víkem hydrauliky a rozvodovkou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod Tomas6 » 12 čer 2015 14:32

Tak teoreticky máš pravdu.Ale pokud jsem měl odpojenou hydrauliku co je vzadu na diferákem a v okruhu zůstal defakto jen ten přídavný rozvaděč ze kterého ten olej mohl jít jen a jen přepadem zpátky do převodovky přes pojišťovací ventil a tlak jsem nenaměřil....
Nevím moc hydraulice nerozumím. Živím se opravama osobáků,ale logicky bych v čerpadle chybu nehledal.Přece pojišťovák by měl být zavřený než naroste tlak na nastavenou hodnotu.Pokud by to to čerpadlo nebylo schopno natlačit tak by nenatlačilo ani tak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod bold » 13 čer 2015 12:48

tak jinak. čerpadlo musí natlačit svůj daný tlak. Pokud ho nenaměřím, tak jdu blíž k čerpadlu do doby než ho naměřím. Pokud ho nenaměřím tak je v háji čerpadlo (nebo pojišťovák kterýžto by měl být hned za čerpadlem- aspoň na UŘ-I to tak je)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod slava » 13 čer 2015 16:06

ale vzdyt Tomas6 pise ze primo za čerpadlem bylo 400 je na otocku startérem tak bych hledal problém za čerpadlem v první rade pojistovak nebo uvolneny nejaky spoj trubky

Příspěvky: 28
Registrován: 06 čer 2011 18:50

Re: Proxima slabý tlak hydrauliky

Příspěvekod Tomas6 » 23 čer 2015 06:40

Tak vyřešeno.Pojistný ventil na rozvaděči byl zaseklý.Po rozebrání a vyčištění tlak 170....

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků