Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod skacel99 » 05 kvě 2016 21:00

Zdravím. Než s tím pojedu do servisu,zeptám se tady.
Mám 8 let starou Forterru 12441,najeto 5500 mth. Doteď jezdila na převoďák 80.
Protože jsme koupili novou Forterru s mokrou spojkou,kde je řidčí převoďák,dal se i do staré Forterry,aby se dalo kombinovat nářadí.

Od té doby se mi ale zdá,že s postupným ohříváním oleje pomalu přestává hydraulika dělat svoji práci. Ramena chodí normálně,zvedne to 2,5 t rozmetadlo,ale odpružení po silnici chodí dost podivně. Dřív ten traktor držel jak přibitej s nářadím vazadu.Zdá se mi,že hydraulika nestíhá vyrovnávat odpružení.

Vetší problém se ale objevil dneska. Z ničeho nic přestal kloudně rozkládat postřikovač. Jedna pístnice nedojede až nadoraz,přitom při prvním rozkládání nebyl problém a zdá se,že to má souvislost opět s teplotou oleje. Vyzkoušeno více rychlospojek,bez efektu. Skládá to normálně,jsou tam 2 činné pístnice.

Může to být projev umírajícího hydr. čerpadla? Na tomto traktoře už nejde vypnout,jede nonstop. Dá se nějak jednoduše v domácích podmínkách něco zjistit,změřit,vyzkoušet,než zase začne někdo něco měnit?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 193
Registrován: 25 led 2007 22:46
Bydliště: HK

Re: Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod jaris » 06 kvě 2016 00:36

Když je to ohřátý změřit tlaky na čerpadle, můžou to dělat i filtry to bych skoukm jako první. Další možnost je redukčák, je hned za čepadlem, myslím na 32 klíč vyšroubuješ a může bejt vykouslej O kroužek. Takhle vykouslej jsem ho měl už několikrát a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod bold » 06 kvě 2016 06:31

vem budík, našroubuj na rychlospojku a dej do jakéhokoliv vývodu. pak nastartuj a zapni tlak. na budíku zjistíš jak je na tom hydraulická soustava. Další finty kde jak měřit nevím, neb tenhle zázrak se ke mně na dvůr ještě nedostal 8) U starších strojů je to většinou nějaká blbost typu vykouslá gumička a pod. čerpadlo by to mělo vydržet, snad jen kdyby tam byl nějaký sairajt s vodou nebo špony.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod skacel99 » 06 kvě 2016 09:58

Mám pocit,že hlavní problém s rozkládáním postřikovače bude někde v elektrice. Dneska to zas šlo a nešlo a jednou se začalo hádat i vypínání sekcí. Takže půjdu napřed po elektrice na postřikovači.
Budík na tlak se někde pokusím sehnat a změřit ten tlak. Předpokládám,že by měl být zhruba stejný,jako na 10540,případně 12145,že?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod bold » 06 kvě 2016 11:59

+- ano, mám pocit že to bylo kolem 17mpa
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: Odchází hydraulické čerpadlo na Forteře?

Příspěvekod skacel99 » 06 kvě 2016 13:02

Díky za radu

Zpět na UŘ III - Proxima, Forterra, Maxterra......

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků