Zetor 50 Super - oživení

Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2011 11:21

Zetor 50 Super - oživení

Příspěvekod martta » 12 črc 2011 11:24

Dobrý den,
zdravím všechny odborníky a zkušené. Mám dotaz - chystám se koupit Zetor 50 Super, který několik let nejel, navíc evidentně nebyl pod střechou. Rád bych se tedy zeptal co je potřeba překontrolovat před pokusy o startování - popř. roztažení. Respektive, jak vůbec u takového traktoru postupovat. Nerad bych něco zanedbal. Dále - na co si dát pozor při koupi - co je vidět, na co tyhle stroje trpěly, atd. Vše co by bylo potenciální problém, atd. Díky za info.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Zetor 50 Super - oživení

Příspěvekod neznalek » 12 črc 2011 13:11

pokud měl neco na komíně, aby do něj nepršelo tak bych se zbavil půlky strachu z nastartování :). Tusim že SUPER ještě nemel pod vyfukem kolínko s dirkou pro odtékání vody, podobne jako to nemá Crystal a pod...

Příspěvky: 2
Registrován: 12 črc 2011 11:21

Re: Zetor 50 Super - oživení

Příspěvekod martta » 12 črc 2011 15:03

Dík za info, na vodu v motoru si dám pozor. Nedávno jsme to řešili u známého na Z 2023 - povolila se příruba, klikou vycákalo ven a už cvakal. 3lo mi také o to - zda nemůže bát někde něco důležitého zpuchřelého, prasklého - nějaká důležitá hadice, atd. Popř. jestli něco nezarezlo - nejaký ventil, nějaká nechráněná kolečka, atd- abych něco zbytečně nepoškodil. Přes traktory nejsem odborní, tak jsou moje dotazy a obavy možná nesmyslné, nicméně raději přehnaná opatrnost, než ......

díky

Příspěvky: 187
Registrován: 18 kvě 2012 19:46

Re: Zetor 50 Super - oživení

Příspěvekod Vašek » 02 pro 2012 15:34

Zdravím všechny a tím žádam o radu na kolik mě příjde když nechám udělat GO naftoveho čerpadla..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Zetor 50 Super - oživení

Příspěvekod standais » 02 pro 2012 15:49

zkontroluj olej v motoru, dolij vodu, odvzdušnit palivovou soustavu a startovat, nechat motor ohřát a prohlédnout jestli někde něco nekape (voda) supry kolínko s dírkou neměly a neměly ho ani crystaly, jen uř1, ale jestli má origo výfuk, tak ten měl na konci výfuku kolínko aby do něj nepršelo.
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Zpět na Veteráni (Z 15 - Z 50)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník