kompresor

Příspěvky: 24
Registrován: 26 bře 2013 09:34

kompresor

Příspěvekod rudo.b » 12 dub 2013 09:09

zdravim pani,
moc to s upravami zetora nesuvyisi, ale okrajovo predsa.. tak pozeram na ten vzduchojem zo supra a napadlo ma spravit neaky maly kompresorik.. mame velke dvojvalcove hovado hadam s 300 l. zasobnikom a je blbe ho pustat na fukanie bicykla, motorky ci mozno aj auta.. z coho by sa to dalo zostrojit? sused ma z kompresora chladnicky, ale uz mu ich niekolko zhorelo... a co ten kompresor zo supra? tiez som ho zhodil ze sa mozno zijde.. len neviem ako by som ho pohanal, dolu je ozubene kolecko... ja len ak nahodou ste niekto robil neakeho takehoto maleho pomocnika, poradte. vdaka.

Příspěvky: 21
Registrován: 23 bře 2013 19:28

Re: kompresor

Příspěvekod Lucky01 » 12 dub 2013 11:03

Ja jsem si ho chtel taky sestavit doma a nakonec jsem to vzdal. Potrebujes na to nejaky elektromotor kterej bude mit asi prez 2kw, pak by bylo dobre tam dat odlehcovaci ventilek, tlakovej spinac.... Ja radsi koupil nejakej levnej, stejne ho nepouzivam kazdy den...
Čím větší kladivo, tím lepší mechanik

Příspěvky: 24
Registrován: 26 bře 2013 09:34

Re: kompresor

Příspěvekod rudo.b » 12 dub 2013 11:10

ved prave ze s dielmi by problem nebol. otec ma doma kadeco z "cias nedavno minulych" :D aj motor by sa nasiel. ten velky kompresor si tiez spravil sam.. problem je teda co pouzit ako samotny kompresorik. ja len ci niekto nema vyspekulovany ten z traktora...

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: kompresor

Příspěvekod miki » 12 dub 2013 11:50

Kup si nějaký levní třeba v Lidlu a nebo prostě dej na ten velkej mezi vzduchojem a kompresor plnič (nebudeš foukat do nádrže, ale přímo do hadičky) a nemusíš dělat další krám na zavazení
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: kompresor

Příspěvekod slava » 12 dub 2013 11:57

kompresor ze supra neni vhodny musela by se mu predelat klikovka aby sel honit elektromotorem pro tvuj ucel by stacil chladirensky ten uz ma remenici nemyslim z lednicky ten dlouho nevydrzi a ma maly vykon nejidealnejsi je z tatry 111 ale ten je asi nesehnatelny da se celkem sehnat z liazky ten se da dobre upravit nebo z ify je dobre se podivat po kovosrotech

Příspěvky: 62
Registrován: 18 bře 2011 20:41
Bydliště: KE - okolie

Re: kompresor

Příspěvekod ejo » 12 dub 2013 12:29

kompresor z crystala + elektromotor + nádrž vyrobená cca 3l - ide ako blázon, osobne som ho nerobil - vyrábal ho starý otec, ktorý má kopec voľného času tak si našiel robotu na pár dni.


Osobne by som kúpil malý lacný ..., na také "konštrukcie" mi chýba voľný čas :lol:

Příspěvky: 24
Registrován: 26 bře 2013 09:34

Re: kompresor

Příspěvekod rudo.b » 12 dub 2013 12:39

tu neako nejde o samotny kompresor.. pravda, hodi sa, ale aj sa da kupit za par eur.. ide o to, zamestnat deda-dochodcu :D
on sa v takychto veciach vyziva.. je pravda ze je aj sikovny.. tak neake drobnosti skusim pozhanat a na par dni mame od neho pokoj :lol:

Zpět na Veteráni (Z 15 - Z 50)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník