Kabiny traktorů

Uživatelský avatar
Příspěvky: 191
Registrován: 15 zář 2007 08:54
Bydliště: Dětřichov u Svitav

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod pepís » 27 bře 2008 20:06

tak zas po dlouhé době ale přeci po týdením ježdění s fentem začínám tuto kabinu proklínat je to fakt zážitek a ve srovnání s jinými značkami nechápu jak někdo může tuto kabinu ohodnotit kladnou známkou ale zase nutno podotknout že jsou i horší kabiny

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod Brano » 27 pro 2013 15:20

Ja môžem zhodnotiť iba čo by spolujazdec. U nás máme TGčko od NH, tá kabína sa mi pozdáva, priestor tak akurát. Čo je troška nepohodlné je absencia predného odpruženia nápravy, verím že potom by traktor tak neskákal a aj posedenie by bolo pohodlnejšie. Hodnotím to však ako spolujazdec podotýkam, nie ako šofér. Vraj keď si šofér hodí sedačku do plávajúcej polohy tak je to paráda 8) Ďalšie čo tu máme je NH 8870A, v tom som sa vozil len veľmi málo, no mám pocit že sedačka spolujazdca tam ani nebola vedľa šoféra? takže dosť málo miesta na zadok :D . Potom Fendt 936...neviem či to majú všetky od základu alebo iba naša Power ale tá plastová sedačka spolujazdca je na 2 veci :evil: 2 otočky pri podmietaní a musel som vystúpiť pretože to čo zažíval môj zadok bolo neopísateľné :D Našťastie sa o to stará vzorný traktorista a po čase je tam sedačka pekne čalúnená takže odvoz je teraz parádny. Ďalej som mal možnosť odviezť sa vo Forterre...žiadna hitparáda to nebola, je tam dosť málo miesta pre nohy a nad hlavou to tiež nebolo bohviečo. A často krát som hlavou trafil hlavou spätné zrkadlo pri vystupovaní..neviem či je to mojou chybou alebo sa to stáva aj iným :D Raz tu bol na službách aj JD 8220 myslím to bol a tiež 8420...tá kabína mi pripadala obrovská s dobrým výhľadom, no ani v jednom nebola sedačka spolujazdca a na boku akási diera...zrejme na pohár alebo flašu a neskutočne z toho stŕpala noha po pár hodinách vozenia sa :D a najpohodlnejšie v čom som sa kedy vozil je samozrejme Fastrac...veľká kabína s bezkonkurenčným odpružením.Po poli sa dalo behať cez 40 s plným autovlekom a jazda bola stále pokojná :wink: Toľko moje postrehy ako spolujazdca.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod neznalek » 05 dub 2016 21:07

nechci zakládat nové vlákno, tak oživím tenhle "pravěk". :D Mám teď na Rku takový zajímavý "problém", poslední cca 14 dní mi docela dost zapáchá z průduchů klimatizace a nemůžu přijít na to, proč tomu tak je. Když byl traktor na servisu, měnili/ doplňovali chladivo, filtr se měnil po setí na zimu. Zkusil jsem do průduchů nastříkat pěnu na čištění klimatizace, pomohlo to asi na tři dny a už to páchne zas jak šatna fotbalistů po zápase :lol: . Nevíte čím by to mohlo být a jak to případně odstranit? Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal...

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod roman7711 » 05 dub 2016 21:37

Také nám zapáchaly kabiny po spuštění klimatizace, ale i při zaplém topení. Také jsme zkoušeli desinfikovat pomocí pěny, ale to je krátkodobé a navíc málo účinné. Nakonec jsme to vyřešili desinfekcí pomocí ozonizéru. Jednou jsme si ho pujčili od kamaráda a nyní už máme vlastní a desinfekci děláme dvakrát za rok v každém traktoru. Nám to pomohlo, myslím si, že by to vyřešilo i tvůj problém.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod Mr.Equable » 05 dub 2016 22:02

Tak sem myslel, že jsem sám a koukám, že je nás víc. Mě to většinou smrdí, po zapnutí, po nějaké době se to ustálí a když klimu vypnu, abych vysušil vyměník, tak je to ještě horší. Desinfekci jsem zatím neudělal, objevilo se mi to až letos po zimě. Loni to nebylo tak markantní.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod winis » 05 dub 2016 22:25

Mě se 7810 hodně potí, okna mám orosená od topení v zimě, skoro vůbec orosení nemizí, musim občas vyvětrat dveřma za jízdy, v létě klima hodně vlhká a zatuchlá, tak po 10-15 minut to přestává a stává se vzduch suchý až vysychá v krku. U 7530P absolutně bez problému.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod neznalek » 06 dub 2016 19:11

roman7711 píše:Také nám zapáchaly kabiny po spuštění klimatizace, ale i při zaplém topení. Také jsme zkoušeli desinfikovat pomocí pěny, ale to je krátkodobé a navíc málo účinné. Nakonec jsme to vyřešili desinfekcí pomocí ozonizéru. Jednou jsme si ho pujčili od kamaráda a nyní už máme vlastní a desinfekci děláme dvakrát za rok v každém traktoru. Nám to pomohlo, myslím si, že by to vyřešilo i tvůj problém.


jak to vypadá? Zkoušel jsem googlit a víceméně mi to nenašlo nic, co bych potřeboval. Nemá to být spíš ionizátor?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod Mr.Equable » 06 dub 2016 19:51

Ionizátor sem si kupoval o auta, ale nevim nakolik pohlcuje pachy. Zkusím ho testnout v traktoru.
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod roman7711 » 06 dub 2016 20:37

neznalek píše:
roman7711 píše:Také nám zapáchaly kabiny po spuštění klimatizace, ale i při zaplém topení. Také jsme zkoušeli desinfikovat pomocí pěny, ale to je krátkodobé a navíc málo účinné. Nakonec jsme to vyřešili desinfekcí pomocí ozonizéru. Jednou jsme si ho pujčili od kamaráda a nyní už máme vlastní a desinfekci děláme dvakrát za rok v každém traktoru. Nám to pomohlo, myslím si, že by to vyřešilo i tvůj problém.


jak to vypadá? Zkoušel jsem googlit a víceméně mi to nenašlo nic, co bych potřeboval. Nemá to být spíš ionizátor?


Ne ne je to ozonizér. Uměle to vyrábí ozon, který desinfikuje, po použití je ozon cítit. Nevim jestli si to dobře pamatuji, ale myslím že to stálo asi 4000 kč a šéf to objednával z Číny. Tady stojí stejně výkonný asi 13000. Ještě se ho zítra zeptám a dám bližší info, ale opravdu to pomáhá, takže za ty prachy to stojí. Nejlepší by bylo sehnat někoho kdo ho má a vyzkoušet to. Nám to pujčil kamarád, který servisuje klimatizace a opravuje chlazení ve velkých obchoďácích.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod miki » 06 dub 2016 20:41

Pánové zkuste tu klimu vypnou 10 minut před zastavením traktoru, možná pustit i trošku topení, jde o to, že Vám tak kondenzuje na tom studeném výměníku voda a potom se tam se tvoří hezky plísně, jelikož máte hod traktory a ty se pohybují v prachu, což je hezké podhoubí právě pro plísně a následný zápach.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 126
Registrován: 07 bře 2012 19:27

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod koprkam » 24 črc 2016 22:33

Zatím zkušenost jen se 16145 a 7211. Prvky jsou v těchto kabinách umístěny logicky, ALE toho blba, kterej umisťoval zapínání předku a náhonovou spojku u krystalu, bych nakopal do..... Pokud je spojka vyplá, tak se kopu kolenem do oné páčky a kdo má hledat ten čudlík předku? Proč takhle? To samý náhonovku u uř 1, co to kruci je? Výhoda těchto traktorů je ale ta, že se dá vyladit doma na koleně. Chtělo by o ještě klímu a trochu míň rambajzu a bylo by to dle mího názoru dostatečný. Ovšem tyto dva poslední body jsou taky řešitelný.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod aram » 17 čer 2020 16:43

Chlapi, dokázal by někdo poradit, kolik tak asi gramů klimatizace bude potřeba na naplnění do JD 7810 ? Dík Případně piště k jiným traktorům aspoň pro porovnání.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 370
Registrován: 13 dub 2010 21:08

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod winis » 18 čer 2020 21:13

aram píše:Chlapi, dokázal by někdo poradit, kolik tak asi gramů klimatizace bude potřeba na naplnění do JD 7810 ? Dík Případně piště k jiným traktorům aspoň pro porovnání.

Nejsem si uplne jisty jestli si to dobre pamatuju, ale myslim, ze 1400 g

Příspěvky: 345
Registrován: 22 lis 2015 23:55

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod aram » 18 čer 2020 22:12

Ok, díky, to by hrubě odpovídalo. Mám zatím první a jedinou zkušenost s ofiko servisem od Stromu. Přijeli vyměnit rozbitý tlakový spínač klimatizace a po zjištění doplnit klimu - 2 krát návštěva ve 2 lidech, 2.člověk byl celou dobu totálně 5.kolo u vozu). No a teď přišla faktura a myslel jsem, že mě klepne... 15 000 bez DPH. Tak zjišťuji, jestli ceny aspoň trochu odpovídají ... 900/h práce, 21 kč/km pro osobák a jak říkám, práce pro jednoho člověka celou dobu. :roll: Jestli je tohle standard, tak začnu dávat i JD do místního učiliště. :(

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Kabiny traktorů

Příspěvekod citrusek » 19 čer 2020 05:33

Před měsícem jsem si nechával plnit klimu na 7610 a bylo tam 1800g.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků