traktor na 100-150ha

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

traktor na 100-150ha

Příspěvekod Knightjiri » 19 dub 2021 17:57

Ahoj, po dlouhé době hledaní a objíždění sem se dostal do fáze že svojí ideu pěknou ZTS 16245 za slušný peníz asi nenajdu, neb aktuálně na netu nic není a nebo je to vrak.
Přišla tedy myšlenka jít i do zahraničních značek. Otázkou je co je ekonomické kor v případě že to chci opravovat sám.
Koukal sem že zhruba za pul míče se dá sehnat fendt s manuální převodovkou rok 99 až 02 o nějakých 150 koních. (favorit 514 a podobné)
Nebo občas se na netu mihne starší massey ferguson o výkonu 180 koní. (aktuálně tam je 8140)
Starší johan to občas vidět je ale jen s plynulou převodovou a z toho mam opravdu strach to si sám neopravím, nebo zatím si to těžko představuji to samé new holland nebo case.
Co by jste doporučili, jaký na to máte názor, co by jste preferovali za značku, jaké jsou odhadem ceny dílů jejich dostupnost a náročnost oprav?
Má cenu o tom vůbec uvažovat?
Aktuálně bych to potřeboval na 50ha orné jako hlavní traktor do příštích sezona na 100 a rači klidně řekněme víc kdo ví třeba se povede nabrat.

Jsou to staré vrány já vím, ale aktuálně bohužel nejsou finance nazbyt proto sem se dlouho zajímal o 162.

Děkuji za reakce všem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod venca43 » 20 dub 2021 20:08

No koupit něco za 0,5 aby to bylo trochu spolehlivý to bude dost loterie si myslím.
Já znám jen Fendty. Ta 514 favorit nevím jestli je traktor na 100ha? Od Fendta jsou hodně spolehlivý řady 700 a 800 vario. Vario bez tms bych já osobně v dnešní době nebral. Taková 820 by byla hodně dobrá a pořád na nich člověk sám udělá dost ale to je tak 1mil. a víc.
Takový ty legendární držáky jako John 8x00 nebo i ten favorit 800 si myslím , že spolehlivý už spíš byly, většina už tak nějak dožívá. To by se musel trefit peknej kus...
Pokud je to reálný tak bych asi zkusil šetřit na něco novějšího.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod Knightjiri » 24 dub 2021 14:59

venca43 píše:No koupit něco za 0,5 aby to bylo trochu spolehlivý to bude dost loterie si myslím.
Já znám jen Fendty. Ta 514 favorit nevím jestli je traktor na 100ha? Od Fendta jsou hodně spolehlivý řady 700 a 800 vario. Vario bez tms bych já osobně v dnešní době nebral. Taková 820 by byla hodně dobrá a pořád na nich člověk sám udělá dost ale to je tak 1mil. a víc.
Takový ty legendární držáky jako John 8x00 nebo i ten favorit 800 si myslím , že spolehlivý už spíš byly, většina už tak nějak dožívá. To by se musel trefit peknej kus...
Pokud je to reálný tak bych asi zkusil šetřit na něco novějšího.


Ono je to těžké já aktuálně potřebují silnější traktor hlavně konstrukčně (zatím vše dělá proxima ale nechci ji zkurvit tím jak ji pretezuji) teď se objevila na bazosi 162 v Pelhřimově tak tam chci dojet mrknout ono ušetřit to chvilku trvá proto si říkám koupit něco teď co se nechá přetížit (nesené stroje okolo 4,5 t na páce ) q kdyžtak časem novější nechci traktor na dosmrti nebo nějaký co by u mě nalital 10 tisíc to nikoliv stačí mi 5 a prodat potom koupit novější ovšem co koupit abych to furt neopravoval to je otázkou jako blázen

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod bold » 02 kvě 2021 16:20

na 50ha jsem měl Claas Ares 836. Poctivá mechanika se 4 kvalty pod zatížením. Za mně super volba, sic nyní 15roků starý traktor, ale dělal jsem na tom jen brzdy a uložení přední nápravy. Je potřeba se podívat na to, jakou má ten daný typ životnost. 15roků starý johan je na tom líp ten by měl dát 15 tisíc bez větších problémů. Do crystala bych nešel, radši něc prověřeného, vzít úvěr, polovinu zatáhnout ze svého a na zbytek vzít dotace na úroky. Za toho aresa chci 700 a má necelých 7000Mh při 6000 dělali převodovku, motor johan :-D To je jen pro orientaci kolik se to zhruba pohybuje. Kolega prodal Maseye za 750 taky 200 kobyl, +- stejně najeto, a o nějaký rok mladší.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod tonik » 09 kvě 2021 23:22

bold píše:na 50ha jsem měl Claas Ares 836. Poctivá mechanika se 4 kvalty pod zatížením. Za mně super volba, sic nyní 15roků starý traktor, ale dělal jsem na tom jen brzdy a uložení přední nápravy. Je potřeba se podívat na to, jakou má ten daný typ životnost. 15roků starý johan je na tom líp ten by měl dát 15 tisíc bez větších problémů. Do crystala bych nešel, radši něc prověřeného, vzít úvěr, polovinu zatáhnout ze svého a na zbytek vzít dotace na úroky. Za toho aresa chci 700 a má necelých 7000Mh při 6000 dělali převodovku, motor johan :-D To je jen pro orientaci kolik se to zhruba pohybuje. Kolega prodal Maseye za 750 taky 200 kobyl, +- stejně najeto, a o nějaký rok mladší.



Budeš kupovat něco novějšího, nebo co je v plánu ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 214
Registrován: 24 úno 2016 10:23

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod Knightjiri » 12 kvě 2021 13:07

bold píše:na 50ha jsem měl Claas Ares 836. Poctivá mechanika se 4 kvalty pod zatížením. Za mně super volba, sic nyní 15roků starý traktor, ale dělal jsem na tom jen brzdy a uložení přední nápravy. Je potřeba se podívat na to, jakou má ten daný typ životnost. 15roků starý johan je na tom líp ten by měl dát 15 tisíc bez větších problémů. Do crystala bych nešel, radši něc prověřeného, vzít úvěr, polovinu zatáhnout ze svého a na zbytek vzít dotace na úroky. Za toho aresa chci 700 a má necelých 7000Mh při 6000 dělali převodovku, motor johan :-D To je jen pro orientaci kolik se to zhruba pohybuje. Kolega prodal Maseye za 750 taky 200 kobyl, +- stejně najeto, a o nějaký rok mladší.


kolik tě stala převodovka na tom aresu ?
jinak já do úvěru nepůjdu to je něco co v životě nechci to bych nevydržel na statku se zbytkem rodiny :D
vím žes toho arese nabízel i na facebooku občas přemýšlím na něj dojet mrknout, ale neví co by se muselo stát abych byl schopný dát o tolik víc peněz :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod bold » 29 čer 2021 08:38

tonik píše:
bold píše:na 50ha jsem měl Claas Ares 836. Poctivá mechanika se 4 kvalty pod zatížením. Za mně super volba, sic nyní 15roků starý traktor, ale dělal jsem na tom jen brzdy a uložení přední nápravy. Je potřeba se podívat na to, jakou má ten daný typ životnost. 15roků starý johan je na tom líp ten by měl dát 15 tisíc bez větších problémů. Do crystala bych nešel, radši něc prověřeného, vzít úvěr, polovinu zatáhnout ze svého a na zbytek vzít dotace na úroky. Za toho aresa chci 700 a má necelých 7000Mh při 6000 dělali převodovku, motor johan :-D To je jen pro orientaci kolik se to zhruba pohybuje. Kolega prodal Maseye za 750 taky 200 kobyl, +- stejně najeto, a o nějaký rok mladší.



Budeš kupovat něco novějšího, nebo co je v plánu ?

Už je doma 8420. :-D
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod bold » 29 čer 2021 08:39

Knightjiri píše:
bold píše:na 50ha jsem měl Claas Ares 836. Poctivá mechanika se 4 kvalty pod zatížením. Za mně super volba, sic nyní 15roků starý traktor, ale dělal jsem na tom jen brzdy a uložení přední nápravy. Je potřeba se podívat na to, jakou má ten daný typ životnost. 15roků starý johan je na tom líp ten by měl dát 15 tisíc bez větších problémů. Do crystala bych nešel, radši něc prověřeného, vzít úvěr, polovinu zatáhnout ze svého a na zbytek vzít dotace na úroky. Za toho aresa chci 700 a má necelých 7000Mh při 6000 dělali převodovku, motor johan :-D To je jen pro orientaci kolik se to zhruba pohybuje. Kolega prodal Maseye za 750 taky 200 kobyl, +- stejně najeto, a o nějaký rok mladší.


kolik tě stala převodovka na tom aresu ?
jinak já do úvěru nepůjdu to je něco co v životě nechci to bych nevydržel na statku se zbytkem rodiny :D
vím žes toho arese nabízel i na facebooku občas přemýšlím na něj dojet mrknout, ale neví co by se muselo stát abych byl schopný dát o tolik víc peněz :D

Převodovku dělal ještě předchozí majitel, a dle jeho slov "dali jsme do toho docela dost peněz" 8) Každopádně ve Vsetíně by se to asi dalo dohledat. Já taky bral vše za hotové. A nechtěl jsem jít do úvěru. Když jsem pořizoval claase, tak jsem prodal 7045 a 16145 a zbytek dotáhl. Když měl přijít starší johan, tak přišel první úvěr. A upřímně, lituju že jsem to neudělal dřív. Páč něco jsem měl svého (ideálně polovinu) na zbytek půjčí banka a pomůže vyřídit dotace na část úroků, takže v konečné fázi člověk přeplatí málo. A stroj je na dvoře a maká. A rozdíl mezi 16145 a aresem..... to je bez debaty. Jako 16145 super stroj, pomohla rozjet firmu, ale zpětně se divím, jak jsem v tom mohl sedět tak dlouho.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod tonik » 30 čer 2021 23:30

JD 8420 ? Kolik mh ? převodovka ? případně cena ?

Pokud by se něco rozumného našlo, tak koukám po JD 8330 kolem roku 2010 do 10 000mh a s Power Shift. Ale buď je to vario nebo šrot.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod skacel99 » 26 črc 2021 19:45

Ta 16245 Super v Pelhřimově,jestli je focená na asfaltovým place u přístřešku je tam už asi 2 roky a je to překupník. Když jsem hledal v zimě slušnou 162,tak si za ni řekl 600 bez daně. Po telefonu. Ani jsem tam nejel. Dlaší věc,kam nejezdit je Slovensko. Past vedle pasti,tam se tím živí dost lidí,že malujou mrtvoly. Sehnat slušnýho Crystala je dneska problém a stojí to fakt ranec. Já jsem asi sehnal,ale je tázka,jestli to za ty prachy stojí. Většina lidí ti řekne,že ne. Já toho nelituju,i když se už objevují mouchy. U mě je to ale spíš splnění dětskýho snu.
K těm starým "západním" traktorům - kousek od nás je servis,kde spravují kde co,i naše krámy. Traktory,kombajny,náklaďáky. Občas tam kouknu,co zrovna dělají a když se zeptám na finanční stránku věci,je to mazec.
Jo,převodovka se udělá za půl míče a traktor zas 10 let jezdí. Ale pro soukromníka s pár hektarama to může být smrtící. Je to holt loterie.
Každopádně nejlepší moudro,který mi před koupí Crystala řekl jeden místní znalej mechanik traktorů je: Hlavně nepočítej s tím,že ti někdo chce prodat něco dobrýho. Dobrý věci se nechávají doma,nebo známým. Málo kdo prodává dobrej funkční stroj,protože ho prostě nechce.

Jináč bez úvěru v dnešní době asi fungující firmu na nějaké úrovni nevybuduješ. Než na něco našetříš,stojí to mnohem víc a furt ti to utíká. Jde o to se nepřeúvěrovat a znát svoje možnosti

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod bold » 21 srp 2021 12:25

tonik píše:JD 8420 ? Kolik mh ? převodovka ? případně cena ?

Pokud by se něco rozumného našlo, tak koukám po JD 8330 kolem roku 2010 do 10 000mh a s Power Shift. Ale buď je to vario nebo šrot.

Jestli to bylo na mně, tak motohodin 12 tisíc, převodovka klasika powershift. Je to 15roků starý traktor- stejně starý jak ares. Sic se do toho musí něco nacpat, ale to do každého traktoru. (já to vždy nachystám pro sebe aby to bylo cajk, a pak přijde nová výzva a zas něco dotáhnu na dvůr a zas do toho sypu :-D Ale tyhle staré johany jsou poctivé ameriky, celkem se d otoho dobře leze, a dá se to opravit doma.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 477
Registrován: 24 dub 2015 10:30

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod tonik » 23 srp 2021 19:43

Jojo Bolde, co s tím budeš tahat ? Kolik máš dnes Ha ? Nevím jestli letos bude podmítání vhodná volba, jinak si stále hraju s myšlenkou na nějakou 8330, ale nic pěkného není.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: traktor na 100-150ha

Příspěvekod bold » 20 říj 2021 10:51

tonik píše:Jojo Bolde, co s tím budeš tahat ? Kolik máš dnes Ha ? Nevím jestli letos bude podmítání vhodná volba, jinak si stále hraju s myšlenkou na nějakou 8330, ale nic pěkného není.

Mám nějakých 70ha, a ten johan je rozmařilost pošetilého starce :lol: Teď jsem za to pořizoval 7r pluh a na jaro k tomu mám 11m bránosmyk. Další nářadí postupně, plánuju podrývák. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků