Tanierove koleso - uvolnovanie.

Příspěvky: 14
Registrován: 22 led 2007 14:01

Tanierove koleso - uvolnovanie.

Příspěvekod joseph » 30 led 2007 14:17

Dobry den.
Pri generalke prevodovej skrine som zistil, ze v skrini hlavnej prevodovky je tanierove koleso uvolnene.Niektore nity su strihnute, niektore natolko volne, ze koleso sa pohybuje cca. 2 az 3 mm v jednom alebo druhom smere.Na PD to riesili privarenim kolesa.Stretol sa niekto z vas s tymto problemom?
Dakujem.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 30 led 2007 21:32

Čo to je za traktor, že má nitovaný diferák ?
ZETOR-y čo som videl mali všetko šrobované po "pároch". Niektoré boli ešte po pároch aj istené drátom. Rozhodne privarenie je ten najhorší nápad. Jednak to presne nespravíš a jednak je to pri poruche na odpis..........
Robí sa tak, že pod šroby sa dáva lepidlo na zaistenie a to všeobecne na namáhané spoje.

Příspěvky: 14
Registrován: 22 led 2007 14:01

Příspěvekod joseph » 31 led 2007 14:18

Jedna sa o Z 4611.Tieto nity maju priemer okolo 5 mm. Medzu pevnosti maju nizsiu ako skrutky, tak u dalsich typoch sa asi tento problem nevyskytuje.Ten rusky sposob (privarenim) poistenia kolesa nie je spravny, ale rozoberat cely diferencial si vyzaduje cas a dobry vyhrievany hangar?Skusim niektore nity vymenit za imbusove skrutky (aspon 8.8) a neskor uvidim.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: Tanierove koleso - uvolnovanie.

Příspěvekod CBS » 13 dub 2008 00:16

joseph píše:Dobry den.
Pri generalke prevodovej skrine som zistil, ze v skrini hlavnej prevodovky je tanierove koleso uvolnene.Niektore nity su strihnute, niektore natolko volne, ze koleso sa pohybuje cca. 2 az 3 mm v jednom alebo druhom smere.Na PD to riesili privarenim kolesa.Stretol sa niekto z vas s tymto problemom?
Dakujem.

ja osobne by som to neodporúčal zvárať lebo koleso je kalené, a keď ho privaríš o diferák, zvar sice bude tvrdý, no koleso popusti okolo zvaru a tam sa to odtrhne, to máš to isté, ako keď niečo privatíš na ložisko.
Najlepšie budú asi tie imbusi, ale s driekom, ak vojdú :idea:

Příspěvky: 299
Registrován: 18 úno 2007 18:46

Re: Tanierove koleso - uvolnovanie.

Příspěvekod franta » 13 dub 2008 15:16

nytovane diferaky jsou u zetoru bežne ja ti doporučuju i zbyle nyty useka a dat tam jakostny šrouby stelem a matky bodnout jinak jestli hceš diferak nytovat tak bis jej musel vimontovat to znamena obba portali vyjmout jina co se tiče toho svařovani tak toje uplne zbitečne protože toje taky material že ten jen tak lehce nezavařiš ja se stim setkal a všechny svary byli uplne upadane /vištiple/v převodovce

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků