Dotížení traktoru

Příspěvky: 2
Registrován: 01 říj 2007 21:42

Dotížení traktoru

Příspěvekod Josef Tomášek » 01 říj 2007 22:00

Ahoj, máte někdo zkušenosti s vodou v předních pneumatikách, jak se to chová a jak to nejlépe naplnit..?

Příspěvky: 10
Registrován: 27 zář 2007 11:24

Příspěvekod d.johny » 03 říj 2007 18:28

Pokud vím tak se to neplní vodou, ale nějakou specialní kapalinou ... jinak by totiž asi za nedlouho zrezly disky! Samozdřejmě se to musí naplnit plná a obě kola na nápravě. Jinak bych to prodiskutoval s prodejcem a oni Ti/Vám učitě něco doporučí.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 03 říj 2007 19:22

d.johny píše:Pokud vím tak se to neplní vodou, ale nějakou specialní kapalinou ... jinak by totiž asi za nedlouho zrezly disky! Samozdřejmě se to musí naplnit plná a obě kola na nápravě. Jinak bych to prodiskutoval s prodejcem a oni Ti/Vám učitě něco doporučí.
no já jsem to nikdy nedělal ale vím že se to plní tak do poloviny a určitě né plný :wink:

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 03 říj 2007 20:37

ja som dal vodu do zadnych,predok mam dost tazky aj tak.. a sice pri bezdusovych staci navrtat 5mm,zavitnikom narezat zavit,sestku srubek so zavitom do konca,pod hlavicku hlinikovu podlozku a je to.. mnozstvo vody si urcis podla toho v akej polohe nechas dieru.ak hore,ta do nej natrepes najviac vody,daj pozor,aby to bolo v obidvoch kolesach rovnako.tlak musis trochu zvysit,pretoze to mnozstvo vzduchu je mensie. tak na 2,2 az 2,3 bar. staci cistu vodu z vodovodu. to o tej hrdzi plati iba,ked chces davat nemrznucu zmes,tam sa musi rozlisovat medzi dusou a bezdusovkou. je este tzv.plniaci vodny ventil,ktorym sa plnia pneu s dusou. bezdusove samozrejme tiez. je jasne,ak ti zimuje traktor vonku,musis vodu vypustit.aky mas traktor? este nieco nejasne?

Příspěvky: 2
Registrován: 01 říj 2007 21:42

Příspěvekod Josef Tomášek » 04 říj 2007 20:18

Díky za radu, ale já bych to potřeboval právě tět na zimu a mám Bělorusa

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Příspěvekod accuphase » 04 říj 2007 20:37

tak to si musis vopred namiesat nemrzku vopred a napustat ju hadickou samospadom.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 05 říj 2007 14:58

no klasickou nemrzku do chladiču bych tam určitě nedával muže být agresivní aby to potom ten plášt a disk rozchodil

Uživatelský avatar
Příspěvky: 89
Registrován: 05 úno 2007 23:52
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvekod Milanhájenka » 05 říj 2007 16:23

V návodu k obsluze píšou že: do -30 stupňů rozpustit 0,25 kg hašeného vápna na 45 litrů vody

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Příspěvekod neznalek » 05 říj 2007 16:55

ja napouštěl predni pneu do každe asi 180l normalni vody, protože mi nikdo nebyl schopny říct, co tam dát, aby to nezamrzalo a zaroveň nenicilo disk a pneu, samosebou to musim na zimu vypouštět..uvažoval jsem o fridexu do hlinikovych motoru, pry už neni tak agresivni, ale už to necham byt, kupuju ČN tak s dotiženim nebudu mit problem 8)

Příspěvky: 56
Registrován: 27 pro 2008 23:09

Re: Dotížení traktoru

Příspěvekod buchyn » 20 lis 2016 18:37

mam dotaz nechci zakladat nove tema nemate nekdo zkusenosti s tahanim traktoru pres predni betonove zavazi napr. pri orbe druhym traktorem jde mi o to zda to vydrzi a ten beton nepraskne zaves je zality v tom betonu dik za pripadnou odpoved.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotížení traktoru

Příspěvekod neznalek » 20 lis 2016 18:44

buchyn píše:mam dotaz nechci zakladat nove tema nemate nekdo zkusenosti s tahanim traktoru pres predni betonove zavazi napr. pri orbe druhym traktorem jde mi o to zda to vydrzi a ten beton nepraskne zaves je zality v tom betonu dik za pripadnou odpoved.


nedělal bych to.. obyčejné betoňáky rády praskají.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 636
Registrován: 24 bře 2011 12:18
Bydliště: Mrtník

Re: Dotížení traktoru

Příspěvekod Mr.Equable » 20 lis 2016 18:50

Mě napadlo, kdyby si někdo dělal doma, tak ose, která je v ramenech navařit další kus, kterej jde dopředu a na něj přišroubovat závěs, pak by to mohlo vydrže drobet víc ;-)
Práce je to těžká, namáhavá a nikdy nekončící. Všichni jsme se pro ni rozhodli dobrovolně. Alespoň já jsem se rozhodl dobře. Do "fabriky" bych se nechtěl vrátit.

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: Dotížení traktoru

Příspěvekod roman7711 » 20 lis 2016 20:11

Mr.Equable píše:Mě napadlo, kdyby si někdo dělal doma, tak ose, která je v ramenech navařit další kus, kterej jde dopředu a na něj přišroubovat závěs, pak by to mohlo vydrže drobet víc ;-)

Když je na závaží závěs, předpokládal bych, že to bude takto udělané

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Dotížení traktoru

Příspěvekod miki » 20 lis 2016 21:23

Je otázkou, jak je to armování s tím závěsemv tom betonovém závaží udělané. Je to spíše otázka na výrobce závaží, zda to umožňůje nebo zda je to pouze nějaký manipulační závěs. Pokud to umožňuje, potom by měl mít někde napsané hodnoty dovoleného zatížení. Ve své podstatě jde o to, zda je připrvnění závaží k traktoru provedeno pouze pomocí masivní ocelové konzoli, ke které je přivařen ten závěs a to celé je zalito do betonu, nebo je připevnění nosné desky a závěsu řešenou pouze nějakým armováním. V prvním případě by to neměl být problém ve druhém by jsem to moc neryskoval.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků