test spotřeby traktoru II

Příspěvky: 18
Registrován: 26 lis 2007 18:25

Příspěvekod čaryfuk » 27 lis 2007 11:12

U nás v podniku jsme dvě střediska a to ŽICHLÍNEK A LUKOVÁ nové traktory bude mít str. ŽICHLÍNEK . V LUKOVÉ máme 5 traktoru J.D. jenom 7810 má přední vyvodový hřídel a ta je do rotaček o záběru 10m. celkem slabá .Spolupráce mezi středisky není i když jsme jeden podnik moc dobrá takže rotačky budeme tahat 8230.Ještě pro vaši orientaci str.ŽICHLÍNEK J.D.8520 A 7820 A NOVÉ FENDTY 936 A 924 ,str.LUKOVÁ J.D. 8520, 8310, 7810, A DVA 8230 .

Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2007 11:41

spotřeba

Příspěvekod traktruck » 27 lis 2007 11:44

No já jsem slyšel, že prý JD při tom testu podváděli...Prý byl rozdíl 4 litry a lidem z družstva to bylo divný, tak se šli podívat na pole a JD vůbec nedodrželi při testu hloubku. Tak bych řek že ani není divný, že měli spotřebu o 4 litry nižší. Já fakt nechápu proč nemůžou hrát na rovinu.

Příspěvky: 33
Registrován: 12 lis 2007 18:18
Bydliště: koclirov 223

Příspěvekod david drdla » 27 lis 2007 17:08

spravne luksusaku otoc je ve fendtu skvela vec my to mame a fendti si z rotackama jen hraje. Nevim kdo se ptal ze by chtel vydet fendta po trech letech jen v oracce tak se prijed podivat do Opatovce mame natocenych 10500 motohodi a trktor je jak novej mameho z 99 roku :lol:

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 27 lis 2007 20:49

stou hloubkou bych brzdil kamosu nevim proc by meli podvadet kdyz zadavatel tohoto testu byl zichlinek a meli tam svoje lidi na kontrolu a pomerne dost lidi takze zase nejaka baba povidala ze!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 27 lis 2007 22:32

a já zase slyšel že si to den předem připravili aby to mněli kypřejší :o

Příspěvky: 51
Registrován: 28 říj 2007 16:53

Příspěvekod cendar » 27 lis 2007 22:52

Aha, takže jestli tomu dobře rozumím, když test vyhraje JD, tak to někdo musel zmanipulovat?
Nevíte někdo o testu, kde by proti sobě stáli Fendt vs. Massey Ferguson?

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 27 lis 2007 23:12

Zatím není. Letos už je poměrně pozdě ale příští rok by mohl i být. Zatím lze jen srovnat orientačně.
Je ale trochu škoda že Massey nezapracuje na vyšším výkonu a silnějším modelu. Třeba 8495 pro doplnění řady.
Naposledy upravil Jan Sedlák dne 26 led 2008 21:29, celkově upraveno 1

Příspěvky: 18
Registrován: 26 lis 2007 18:25

Příspěvekod čaryfuk » 28 lis 2007 10:37

U testu jsem byl a vše proběhlo v pohodě . FENDT vyhrál při hlasování na představenstvu o jeden hlas . Náš předseda nemá Marka moc rád a tak to dopadlo podle představ techniků str. Žichlínek.

Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2007 11:41

Příspěvekod traktruck » 28 lis 2007 10:37

Možná je to jedna paní povídala...Ale není divný, že když chtěj v Žichlínku najednou změnit značku, tak jelen na celý čáře vyhraje o jesště ke všemu o 4 litry? My máme v podniku obě značky a jezdí téměř za stejno. Fendt bývá lepší, ale jen třeba o litr. Proto se mi to nezdá. Rozdíl čtyry litry je dost. Tohle přece musí uznat každý, kdo s tou technikou dělá. Zkuste si zavolat panu Jandovi 737 838 549. Byl taky u jednoho takového testu a řekne vám, jak jeleni podvádí. nejlepší je si to stejně zkusit sám.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 lis 2007 11:46

Tak to už jsem z toho úplně tumpachovej. Podvádělo se, nepodvádělo se... :shock:
Podle toho, co zde bylo napsáno, měl každý zástupce té značky při jízdě někoho v kabině toho druhého... To se ten "chobot" od Fendtů kochal okolní krajinou... A pak se přece mohlo skočit někam do půli pole a hrábnout tam na hloubku... Nebo tam ti zástupci jen tak seděli a mastili karty...
Pár těchto testů jsem zažil a každý si na podvádění dával sakra pozor a většinou se znali fígle na které si dát bacha. Takže se to ani nezkoušelo.
Pokud podváděli, tak to udělali se zástupcem konkurenční firmy v kabině a to je celkem "frajeřina" a těžký amatérizmus hochů od Fendta...

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 28 lis 2007 13:15

ja si myslim ze se urcite nepodvadelo nemeli k tomu zadnej duvod a obecenstva tam bylo dost,a ta blbost s tim ze to meli predem nakypreny to je pekna hovadina kdyz jezdili po cerstve posekanym poli po kukurici a bylo to rozbyte mulcovacem takze pokud by si to nekdo pripravoval dopredu tak by to asi bylo videt ze! takze priste nepis takovy hovadiny kdyz o tom testu moc nevis.cau

Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2007 11:41

Příspěvekod traktruck » 28 lis 2007 14:04

tak nevím kdo má jaký skušenosti. Já znám kluky z Lakvice, který byli na tom testování v Úněšovském statku a to nebylo žádný oficiální srovnávání. Ani jim neřekli, že tam jeleni budou. Mělo jít o předvádění top downu. A říkali, že tam ani nikdo od Fendta nebo prodejce nebyl. Byli tam jen oni a asi deset lidí od jelenů. Tak to mi fakt přijde divný. Když jeleni říkají, že jsou tak dobří i bez podvádění, tak proč tedy nevyzvou ostatní na nějaký regulérní souboj? Něco, kde by byli všichni a ještě na ně dohlíželi ostatní. Aspoň by tak dokázali, že jsou skutečně dobří anebo naopak, že nejsou. Já na tohle porovnávání nedám. Nám ty mašiny jezdí skoro za stejno.

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 28 lis 2007 15:01

ja o tom unesovskym testu nic nevim dal jsem to tam minule jen proto ze se na to uz predemnou nekdo ptal ze tam meli byt taky JOhn aFendt tak jsem tam poslal odkaz a treba ze se ozve nekdo kdo tam byl ajestli to bylo takhle jak rikas tak je to mozny ale tady porad jeste nekdo nechape to ze v tom zichlinku si to spiskali sami zichlinaci ane marek nebo fendt a to je rozdil nez kdyz si to vsechno predem naplanujou prodejci at toho nebo toho traktoru.ja osobne nemam nic ani proti jednomu myslim si ze jsou to dobry a kvalitni traktory kazdej z nich ma neco dobryho a taky neco horsiho ale oba jsou to zdatni makaci! jenze tady jak to tak sleduju tak prichazim na to ze jsou vsichni nejak zakomplexovany vuči Johndeeru ajeste vic od Firmy Marek.jedna se taky oto ze rada prodejcu se takto do nejakych testu a srovnani moc nehrne alespon me to tak pripada protoze rada z nich vam ani ten traktor nepujci na zkousku na par dni.nevim proc se nezapoji vice prodejcu do takovych akci at ukazou co muzou nabydnout pak se tady muzem dohadovat.je to jen muj nazor.......

Příspěvky: 5
Registrován: 27 lis 2007 11:41

Příspěvekod traktruck » 28 lis 2007 16:25

Já jsem pro. Ať všichzni ukážou co v nich je. Měl by se tu udělat nějakej nezávislej test, dke se prokáže, kdo na tom jak je a co je pravda nebo ne. Jenže kdo ho udělá? Když jsme se rozhodovali o novém traktoru, tak nám Fendta půjčili a jelena taky. Každý tu sice byl jen dva dny, ale není nad to si zo vyzkoušet doma na svém. Kluci se u nás mezi sebou špičkujou, ti co jezdí na johnech jsou pro ně a my jsme zase pro fendty. ale makaj oba a jak jezdí záleží taky na obsluze.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 28 lis 2007 16:41

pedros píše:ja si myslim ze se urcite nepodvadelo nemeli k tomu zadnej duvod a obecenstva tam bylo dost,a ta blbost s tim ze to meli predem nakypreny to je pekna hovadina kdyz jezdili po cerstve posekanym poli po kukurici a bylo to rozbyte mulcovacem takze pokud by si to nekdo pripravoval dopredu tak by to asi bylo videt ze! takze priste nepis takovy hovadiny kdyz o tom testu moc nevis.cau
no samozdřejmně že je to hovadina jen sem čekal kdo se toho chitne tady je to totiš jak na babským trhu :o

Příspěvky: 25
Registrován: 10 říj 2007 18:55
Bydliště: Stepankovice

Příspěvekod Haro » 28 lis 2007 16:50

Tohle mi pripada jako pohadka Za humny je drak,kdyz se kral ptal jak drak vypada tak kazdy z slechticu rekl upne jinou podobyznu.Jen z me zkusenosti bere john o 30l vic oproti fendu pri svozu repy flieglem 288 clapi jezdily cely den za pospolu.Samo ze vse zavysi na tom kdo sedi v kabine!

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 28 lis 2007 17:24

v te doprave je to malinko o necem jinym ta spotreba to me das urcite zapravdu a ja tobe za to ze fakt zalezi na te obsluze to mas pravdu a davide ty zkousis kdo se chytne ale nic normalniho k tomu nenapises ze? treba ze sve praxe jestli teda nejakou mas.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 lis 2007 18:23

to traktruck: Myslel jsem, že se tu všichni baví o testování Fendt x JD pro Žichlínek. Jak to bylo v Úněšově je zřejmě jiná situace. Nebyl jsem ani na jednom, ale ve fóru "test spotřeby traktoru" ten způsob testování popsal Zdenek Krones v pátém příspěvku celkem detailně... Jak se testovalo v Úněšově zatím nikdo nepopsal, tak máš možnost...
Viděl bych to asi tak " Přijeli klucí s Fendtem, čekali, že se projedou po dvoře... A objevili se podvodníci s JD, určitě měli načipovaný motor a ještě to zezadu přiltačoval manažer prodeje pan Fiala. Předtím si to tam připravili s partou Ukrajinců motyčkama ,aby se jim to lépe tahalo. Ale čestné hochy od Fendta čekala další překážka v podobě rozlité nafty a vyjetého oleje na jejich parcele... To se pak těžko vyhrává" .
Vymlouvat se s takovou vyspělou technikou, jako bezesporu Fendt je na nečestné a nesportovní jeleny je trochu moc... Je pravda, že v poli bude asi o prsa lepší JD a v dopravě Fendt. Pokud ještě bude někdy jezdit 60 km/h jako v Německu, tak to bude také velká výhoda a jasný prodejní argument, který jej posune do univerzální pozice oproti JD.
Pokud ale utáhli na dni zemědělce nejrychleji tank, tak to zas tak špatný traktor být nemůže :shock: .

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 28 lis 2007 18:40

http://www.agrostrom.cz/info_zajimavosti.htm polci tady mas odkaz na stranku z toho unesova pro predstavu.......

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

test

Příspěvekod Zdenek Krones » 28 lis 2007 18:53

já jen k té hloubce u řady 8130-8530 musíš udělat pár pohybu rukou na bočním panelu abys zadal novou výšku ramen tak mě tady nevykládej že by si toho nikdo nevšiml a že nedodrželi hloubku.Jinak jak rozhodli je jejich věc ale byl bych rád aby tato diskuze se rozjela znovu na jaře po jarnich pracech a ti borci co na těch FENDTECH budou jezdit nám řekli pravdu o spotřebě ,poruchach a chování na poli nebo možná si to zjistím sám ale můj názor je že do pole a na pořádou dřinu je John Deer a pak Case a potom Fendt a myslím že to není jenom můj názor.

Příspěvky: 33
Registrován: 12 lis 2007 18:18
Bydliště: koclirov 223

Příspěvekod david drdla » 28 lis 2007 18:54

Hosi co tady porap resite kdo podvadel a kdo ne chteli fendta tak ho maj kazdej kdo je zvyklej na svou znacku tak ji bude vychvalovat :lol:fendt ma nevyhodu ze je kratkej ale makat bude
Naposledy upravil david drdla dne 28 lis 2007 18:57, celkově upraveno 1

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 28 lis 2007 18:56

to pedros: Dík. To mi připadá jako relativně transparentní srovnání obou traktorů... Kdo se tam chce na co vymlouvat. Zahloubím na nastavenou hloubku a jedu...Pak dotankuju a něco vyjde. A ještě by se dalo diskutovat o těch rozměrech zadních pneu, 900 mají jistě lepší záběrové vlastnosti než 710 na JD.

Příspěvky: 30
Registrován: 29 led 2007 14:15
Bydliště: Mladejov na Morave 117

Příspěvekod pedros » 28 lis 2007 19:15

jak rika zdenek uvidi se na jare jak budou casem spokojeni a david ma taky pravdu (zdravim kamosu)on bude makat to nikdo nepopira ja se stejne budu muset nekdy za tebou davide dojet svezt jak to vali s fendtem jsem jeste nejezdil po poli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 28 lis 2007 19:25

pedros píše:v te doprave je to malinko o necem jinym ta spotreba to me das urcite zapravdu a ja tobe za to ze fakt zalezi na te obsluze to mas pravdu a davide ty zkousis kdo se chytne ale nic normalniho k tomu nenapises ze? treba ze sve praxe jestli teda nejakou mas.
no a co bych měl napsat asi to že mě je uplně šumafuk kterej kolik žere akorád se mě čtyř litrovej rozdíl za 40min.práce zdá dost a jak to mněřili že netankovali jeli na pole a pak zas dotankovali až na středisku to he hodně přesný :shock: :shock: ale zas to nebyl žádnej oficiální test 8) a ohledně praxe praxi mám několik let ale jen s malýma traktorama zetory a ted NH TN75DA a abych pravdu řekl spotřebu vubec neřeším až mám prázdnou nádrž tak natankuju 8) 8)

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

test

Příspěvekod Zdenek Krones » 28 lis 2007 19:40

no a to je vono spotřebu neřešit při dnešních cenách dost luxus né,v prvé řadě jde o spotřebu aspon u nás.

Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2007 21:24
Bydliště: Morava

Příspěvekod karel IV. » 28 lis 2007 19:54

Zdendo - až se projedeš kloudně FENDEM, tak mužeš teprve srovnávat! :twisted:

Příspěvky: 57
Registrován: 20 led 2006 15:30
Bydliště: Moravská Třebová

test

Příspěvekod Zdenek Krones » 28 lis 2007 20:04

to Karel tak mě pozvi pak se můžeš svést u nás nabízim ti JD 8200 pak CASE 285 od jara snad JD 8330.

Příspěvky: 18
Registrován: 26 lis 2007 18:25

Příspěvekod čaryfuk » 28 lis 2007 20:06

Tankovali přímo na poli po 40 minutách diskování v každém traktoru jezdil vedoucí ze str. Žichlínek .Už delší dobu před testem prosakovali zprávy že chtějí FENDTY .Ale hlasování bylo překvapivě těsné.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Re: test

Příspěvekod david » 28 lis 2007 20:07

Zdenek Krones píše:no a to je vono spotřebu neřešit při dnešních cenách dost luxus né,v prvé řadě jde o spotřebu aspon u nás.
k tomo se nebudu vyjadřovat.... jseš zamněstnanec????

Příspěvky: 13
Registrován: 01 zář 2007 21:24
Bydliště: Morava

Příspěvekod karel IV. » 28 lis 2007 20:37

s JD 8200 - mám už něco naježděný. Jinak letos jsem jezdil převážně s Fendem 924, 820, 922.
JD je o dost starší, každej má jiný přednosti!!!

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků