traktor, nakladač, cena, záruka

Příspěvky: 1
Registrován: 03 led 2008 18:32

traktor, nakladač, cena, záruka

Příspěvekod milan.hr » 03 led 2008 18:40

Zdravím všechny, rád bych se zeptal na Váš názor ohledně nákupu traktoru s výkonem cca 140 - 150 koníků, vzhledem k umístění servisů padá do úvahy pravděpodobně CASE nebo JD. Rád bych něco spolehlivého, levného. Pokud někdo máte nějaké info o cenách a dobách záruky, tak dejte vědět. Jen na okraj, musí to být nový stroj. Co se týká čelního nakladače, zatím jsem se díval jen na nabídky obou zmíněných firem, které tam montují "svoje" nástavby.
Budu vděčen za jakýkoliv názor nebo radu. Dík.[/b]

Příspěvky: 94
Registrován: 10 lis 2007 11:57
Bydliště: Východní Čechy

Příspěvekod Pavel3545 » 04 led 2008 19:28

Dobré nakladače jsou SIGMA 4 Delají se na všechny traktory včetně zetoru

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5
Registrován: 09 led 2008 19:01

Příspěvekod FAGUS » 09 led 2008 19:42

Předně záleží co bude ten traktor dělat za práci a jakou máš představu o celkové ceně.
Ohledně nakladačů bych doporučil asi následující: jestli se bude vyměnovat nářadí (lopata, vidle apod), tak je opravdu osvědčený a vyzkoušený QUICK. Je ale pravda, že se musí počítat s cenou cca 7 tis. € za ramena s upínací deskou plus cena nářadí dle požadavku. (1-3,5 tis. €)
Levnější variantou a rovněž odzkoušenou a spolehlivou je TRACT LIFT z Humploce. Zde by nakladač TL 220 vč. příslušenství a lopaty stál do 200 tis. Kč.
Pokud by mělo jít o nakladač pevný do lesa, bez požadavku na výměnu nářadí, tak bych doporučoval FOREST PROFI ve variantě nízký, nebo vysoký zdvih.

Příspěvky: 12
Registrován: 06 úno 2008 23:17
Bydliště: Nejdek u Karlových Varů

Příspěvekod Jaroslav Duchan » 11 úno 2008 20:56

Opravdu dobrý nakladač je Manip. Já jsem nedávno koupil druhý. V základu je třetí fce. i tlumič rázů. Velmi dobře se odpojuje a opět napojuje třeba i na poli. Krásnou perličkou tohoto čeláku jsou schované hroty ve spojovací trubce nakladače. Ty se dají nasadit přímo na nakladač bez adapteru. V praxi je to tak, že mužeš mít nasazenou lopatu, tu kdekoli odpojíš a nasadíš hroty. A zase obráceně.
Každý traktor je dobrý, ale ne vždy je tak dobrý mezikus mezi volantem a sedačkou!

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků