jaký traktor pro rotační brány

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 08 bře 2008 18:54

Zdravím všechny.
Mám dotaz ohledně nákupu nového traktoru. Traktor bude používán téměř výhradně ve spojení s rotačními bránami záběr 2,5metru a bude provádět předseťovou přípravu pro zakládání trávníků hlavně na golfových hřištích. Dále čelní nakladač, rozmetadlo na granulová hnojiva, sem tam cambridge válce 4,5m. Do teď nám to dělaly různé firmy s velkými traktory JD 6910,NH CVT s rotačkama 3-4metry. To jsou strašně velké stroje pro tuto práci. Chceme něco obratného, s výhledem, že v budoucnu by byly další rotačky šíře 3,5 metru. Podmínkou je reverz pod zátěží (to vylučuje Zetor). Naše představa je traktor kolem 95-110koní výkonu, s elektrohydraulikou závěsu, klimou,vario převodovka nebo powershift(při šplhání do kopců nutno řadit), prioritou je samozřejmě spolehlivý provoz a rozumná cena do cca 0,8-1,1 mega. Nevím, jestli není na tuto práci námi vybraný stroj slabý. Líbí se nám DF Agrorton K 100, Claas CELTIS 456, nebo Lamborghini R6. Ale nemám představu o cenách...Budeu rád když někdo poradí. Chtěl bych Fendt 311 vario, ale tam bude asi krutá cena....
Zdraví Libischen

Uživatelský avatar
Příspěvky: 235
Registrován: 05 kvě 2007 14:49
Bydliště: SLOVAKIA-RADOšINA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod deutz215 » 08 bře 2008 22:26

zhrniem to takto. DF a Lamborghiny sú technicky na chlp rovnaké len je iná farba. Ale to asi vieš. Tieto traktory majú lepšiu prevodovku oproti Celtisu ( majú 3 záťažové stupne oproti dvom od Claasu). Ďalej majú lepší krútiaci moment ( v tabulkách podla normy ECE R24 je krútiaci moment väčší o 10Nm a taktiež výkon a 3 kone). Potom DF a Lamborghiny majú 4 úrovne otáčok vývodového hriadeľa čo nemá Claas a to podľa toho čo píšeš ako by ste ho využívali, bude pre Vás ďalšie plus. Ale cena bude u týchto traktorov asi väčšia v porovnaní s Claasom. Ale keď si vezmeš tie "prednosti" tak je to rozumná investícia
ked stroje tak jedine Deutz-Fahr a Fendt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2006 23:31
Bydliště: okr. Poprad, Slovensko

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Rasto » 08 bře 2008 22:48

Pre orientáciu dodám DF K-čko(110k) okolo 55 tis. euro, Fendt 311 vario cca 80 tis. eur. K tym otačkam na DF, je to veľmi dobrá vec ak nepotrebuješ extra výkon na kardane, ale neviem či má K-čko reverz pod zaťažením.
... Fendt je Fendt

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 08 bře 2008 23:28

díky chlapi za odpovědi. Myslíte si, že výkon pro rotačky 2,5 metru je dostatečný? Mě se právě velmi líbí DF, mám pocit, že reverz je Powerclutch-řazení bez spojky,možná sem se špatně vyjádřil s tím pod zátěží. Na jednom hřišti jsme měli DF Agroplus 86ku. Ale ne pod rotačkama. To mi přijde už slabý. Ale ovládání a celkový dojem byl perfektní. Otáčky vývoďáku mi taky sedí. Ale s tím výkonem se s kolegou nemůžem shodnout. U každýho výrobce rotaček píšou jiný minimální výkon traktoru. A ti co nám jezdili s těma velkejma mašinama mají výkonu nazbyt, tak mi moc neporadí......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 235
Registrován: 05 kvě 2007 14:49
Bydliště: SLOVAKIA-RADOšINA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod deutz215 » 09 bře 2008 10:18

len na upresnenie. Reverzácia s v celom koncerne SDF nazýva PowerShuttle a je raditelní pod záťažou do rýchlosti 12 km/h 8)
ked stroje tak jedine Deutz-Fahr a Fendt

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 09 bře 2008 10:57

to deutz215:a co myslíš ten výkon? stačí těch cca 100 koní na rotačky 2,5 metru. Zatím to vypadá na Kuhn, Amazone nebo ECK - SICMA.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Ondřej Novák » 09 bře 2008 12:56

100 kobyl do 2,5m rotaček bohatě stačí, ale jestli budeš v budoucnu kupovat 3,5m tak už neutáhneš. Tady ve vsi tahají se 105 agrotronem 3m secí kombinaci Kvernelanda a má to tak akorát...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 09 bře 2008 13:14

to Ondřej Novák: díky za radu. To co u vás jezdí je Farma Poncza že, DF Agrotron 105? On nám s tím jezdil v Ropici na první devítce, rok 2003 Chodil sem s holkou z Třince, dobře to tam u vás znám! V Komošce sem byl i na zábavě :-)

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 09 bře 2008 13:23

To Ondřej Novák: kolik myslíš na ty 3,5 metrovky? kolem 120 koní? Zatím furt nejsu přesvědčenej, že ty 3,5 metry budem kupovat,ale člověk nikdy neví....někde sem četl, že by ze 100koňky Agrotrona šla udělat 120ka.....Ale ještě zjišťuju něco ohledně Lamborghini R6, jede to na stejné lince v Německu, zajímá mě cenový rozdíl mezi DF a Lambo.....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 51
Registrován: 29 pro 2006 23:31
Bydliště: okr. Poprad, Slovensko

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Rasto » 09 bře 2008 14:23

Trošku som vás nerozumel s tým reverzom v spojení s rotačkami, ja som myslel reverz na kardane, ale to asi neexistuje. Sorry :oops: Ako bolo spomenuté, všetky DF majú PowerShutle.
... Fendt je Fendt

Uživatelský avatar
Příspěvky: 235
Registrován: 05 kvě 2007 14:49
Bydliště: SLOVAKIA-RADOšINA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod deutz215 » 10 bře 2008 20:47

to libischen. Keď ti môžem odporučiť, tak nedávaj to prerábať. 20 koní navyše dokáže narobiť s prevodmi rošádu.
ked stroje tak jedine Deutz-Fahr a Fendt

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 10 bře 2008 20:56

to deutz215: někde sem tu v diskuzi četl, že jsou Agrotrony 90,100,120 konstrukčně stejné....je pravda,že přední náprava na 90ce je jiná. Myslíš, že bude rozdíl i v konstrukci převodovky? To by se jim přece nemohlo vyplatit, dělat pro každý výkon jiný pajšl. Ale je hrozný, že pokud je konstrukce stejná, tak rozdíl mezi 90kou a 120kou je brutálních cca 400tisíc. Stejně nejsu příznivce "čipování" čehokoliv. Jen jako takový návrh to byl no.... :oops:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Ondřej Novák » 10 bře 2008 21:23

libischen píše:to Ondřej Novák: díky za radu. To co u vás jezdí je Farma Poncza že, DF Agrotron 105? On nám s tím jezdil v Ropici na první devítce, rok 2003 Chodil sem s holkou z Třince, dobře to tam u vás znám! V Komošce sem byl i na zábavě :-)

Jo to sou oni :D Ten jejich agrotron má po nějakém navýšení výkonu asi 110 koní. Záleží na podmínkách, ale jestli to máš na golf tak bych kupoval spíš malý záběr kvůli členitosti terénu, ty hrby pak uděláš líp...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 84
Registrován: 16 kvě 2007 01:10

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod accuphase » 10 bře 2008 22:05

zdravim. este mas massey ferguson s prevodovkou Dyna-4. 4 stupne pod zatazou a plny reverz.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 235
Registrován: 05 kvě 2007 14:49
Bydliště: SLOVAKIA-RADOšINA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod deutz215 » 10 bře 2008 22:20

libischen píše:to deutz215: někde sem tu v diskuzi četl, že jsou Agrotrony 90,100,120 konstrukčně stejné....je pravda,že přední náprava na 90ce je jiná. Myslíš, že bude rozdíl i v konstrukci převodovky? To by se jim přece nemohlo vyplatit, dělat pro každý výkon jiný pajšl. Ale je hrozný, že pokud je konstrukce stejná, tak rozdíl mezi 90kou a 120kou je brutálních cca 400tisíc. Stejně nejsu příznivce "čipování" čehokoliv. Jen jako takový návrh to byl no.... :oops:



čítal si dobre. Len sú tam inak upravované prevody (myslím spracovanie kovu ). Vezmi si, že K110 má 6 válec motor a K120 4 válec a teraz to bude všetko na K 90 prevodovke. Oni by to prevody zniesli, len dokedy ?
ked stroje tak jedine Deutz-Fahr a Fendt

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 10 bře 2008 23:06

To Ondřej Novák: svět je sakra malej:-) po dlouhých spekulacích a vymýšlení to budou rotačky o velikosti 2,5metru-hotová věc. 3lo mi o tu možnost mít i větší neb u Prahy nám na podzim jezdil kořeň s NH CVT 170kou a 4metrovýma rotačkama Kuhn, ale musel jezdit jen tak aby ty hrby nesrovnal se zemí,ale to co ten traktor zvládl bylo neskutečný. A na rovných plochách šetřím spoustu času, neb kolikrát to musíš někde přejet i 3x....je to umlácený od 30ti tunových buldozerů, rotačky dostávají na frak:-(

To deutz215: dík, je vidět že máš přehled. Ono by to bylo asi divný jen jinak nastavit elektroniku motoru a přidat za každýho koně pát tácků v ceníku:-)

To accuphase: díval sem se i na MF, ale nevím co servis a z těch menších řad se mi nic extra moc nelíbilo....jinak tolik stupňů po zátěží není potřeba. Stačí klidně 2 s optimem 3.

jinak sem včera v noci našel info, že Case, tím pádem NH a Steyr mají novinku ve třídě kolem 100koní. Budou to už mít snad na Techagru v Brně. Já sem vybral po pročítání tohoto webu, vlastních zkušeností a toho co se mi vizuálně líbí toto: Case JXU105, NH TLA, Case CS Pro 100, Steyr 9100MT, Deutz-Fahr Agrotron K 100, Lamborghini R6 100, Claas Celtis 456. U některých nemám přesný označení, jsou to ty avizované novinky. Bylo to na Agri cs. Strašně bude záležet na ceně, přemýšlíme i nad koupí v Rakousku/Německu,ale nové. Myslím, že to tam paradoxně vyjde levněji. Zkrátka robusní, ne moc těžký traktor s výkonem pro ty 2,5 rotačky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod riderstan » 11 bře 2008 22:20

...Celtis je parádní traktor pro práci ve stíženém terénu, je nízký a hodně široky, a co můžu říct, tak servis převyšuje ostatní značky....chlapci od claasu prostě umí...

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 11 bře 2008 23:12

to riderstan: ty ho máš? nebo znáš někoho kdo ho má? my regulérně sháníme seriózní info o těchto traktorech. Servis je pro nás důležitej. Máme jednu mašinu z firmy, kde je geniální servis, vše většinou skladem. Přijedou na pole, když mašina nejede vůbec, přijedou kdykoliv(téměř). U těch golfů většinou hoří termín a stát to může max. 2 dny....Celtis se mi extrémě líbí i vzhledem. Ale co motor? Jaká je to výroba (stát), to sem nikde nenašel....
dík

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod zemědělec » 12 bře 2008 20:53

O celtisu ti můžu dát jakýkoliv informace protože jednoho mám. Je to 90k a rotační brány používám 3m se sečkou a je to v pohodě. Tam je důležitý jak hluboko s nima potřebuješ kypřit, ale 2,5m utočíš s 90kou vždycky.Motor v celtisu je od JD a servis od claas nemá chybu.

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 12 bře 2008 21:03

to zemědělec: my jdeme na Techagro a tam si chceme vše vyzkoušet nebo spíš osedět a ošahat. Ale zrovna Celtis je náš favorit spolu s Case JXU 105. Deutz bude drahý,servis na Lambo je daleko a cena toho Celtise myslím bude na pohodu. Po Techagru bych se určitě ozval, není nad osobní zkušenosti. Jinak k těm rotačkám...nejdeme hlouběji než max.10cm a to jen někde, většinou je to mezi 5-7cm. Aby se pak secí mašina nebořila-koleje a hlavně aby po pár letech povrch nezačal "plavat". Takže těch cca 5-7cm je optimum...jak tak čtu co píšeš, by nám stačil i 90koňák....

Příspěvky: 240
Registrován: 07 úno 2007 08:13

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod zemědělec » 12 bře 2008 21:31

Když já jsem vybíral traktor, taky jsem zvažoval toho case a cena byla skoro stejná a výbava taky,ale Claas má delší záruku a lepší rozložení hmotnosti(case bych musel hodně dotěžovat vepředu protože nemám čelňák)a pro mě důležitou sedačku spolujezdce(vozím děti) a taky mám blíž servis. Ale pozor na dodací lhůty, na claase sem čekal skoro čtyři měsíce, protože sem si volil výbavu. Když vezmeš akční model( teď mají v akci 100k) tak si moc volit nemůžeš, ale je lepší cena a klima a reveshift mají i ty v akci.Tak zdar a dobře vyber :)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5
Registrován: 22 črc 2007 11:04
Bydliště: VYCHOD SLOVENSKA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod ZETOR7745 » 24 bře 2008 12:40

Nazdar chlapi podobnemu problému ako čelí libischen budem čeliť aj ja v priebehu dvoch rokov plánujem pribrať 50ha k terajším 15ha a preto zvažujem kúpu traktoru okolo 90-100k zatial sa mi najviac pozdáva Zetor proxima plus alebo Claas celtis traktor by som chcel agregovať z rotač. bránami pottinger lion o zábere 3m a mechanickou sejačkou vitasem. A niesom si istí či výkon traktora bude postačujúci pre túto sejaciu kombináciu... z pozdravom ZETOR7745

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Ondřej Novák » 24 bře 2008 16:39

Jestli chceš Zetor tak nekupuj Plusko, ale Forterru, je to bytelnější, máš 3 násobiče a je to za stejné peníze... :wink:
Plusko bych koupil do krmného vozu, nebo možná do pícnin, do všeho ostatního Forterru.
Když osladit, tak Crystalem...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5
Registrován: 22 črc 2007 11:04
Bydliště: VYCHOD SLOVENSKA

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod ZETOR7745 » 24 bře 2008 17:10

Nazdar
No neviem radšej by som šiel do toho claasu ma asi lepšiu prevodovku nevieš ako to je to z prevodovkami zetoru či nie su veľmi poruchove atd.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod Ondřej Novák » 25 bře 2008 16:08

Forterra je na tom podstatně líp, než Plusko, už se dělá dlouho a je to odzkoušené, Plusko má ještě mouchy a lidi na tu převodovku nadávaj že se s..e
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 27 bře 2008 20:10

Ahoj chlapi. Stále špekulujem nad tím traktorem. Jediný rozumný řešení pro nás je zajít na Techagro a projít si nabídky všech trošku rozumných značek.
to Zetor7745: původně jsme taky chtěli Forterru,ale pro nás je nevýhoda vyšší pohot.hmotnost a absolutně neřešitelný reverz přes mechaniku. Jinak bych s ním neměl problém....ale. Teď má mít Case,NH a Steyr upravený řady ve výkonech kol.100 koní. Hlavně ten Steyr mě zajímá. Ale jak psal zemědělec, že má dobrý zkušenosti se servisem Claasu. To je taky hodně důležitý. Je dost na prd mít nepojízdnou mašinu na poli, když na tebe servis kašle.
My na to Techagro jdem, pak sem napíšu svoje dojmy z těch mašin,asi jen staticky ale na první seznámení to stačí. Další golf se blíží......

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod riderstan » 27 bře 2008 20:45

Být tebou, zajímal bych se o tenhle traktor....řada cs byla velice povedená a tady ten nový má vychytané věci a hlavně dost doubrou převodovku http://www.agrics.cz/modely/?rada=33

Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2008 18:29
Bydliště: Brno

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod libischen » 28 bře 2008 21:24

Je to jeden z hlavních favoritů. Taky sem úplně po haluzi před cca 3 týdnama našel na nějakých zahraničních stránkách něco o nové JXU a CS, a Agrics má i pěkné fotky. Ale Steyr na svých dom.stránkách má i komplet katalog vč.technických parametrů-řada 90**MT Techagro ukáže, sám su zvědav..... :wink:

Příspěvky: 87
Registrován: 09 pro 2007 12:33

Re: jaký traktor pro rotační brány

Příspěvekod PISKUNK563 » 02 led 2009 20:28

Jak čtu, tak traktor kolem 100 koní. Kolem stovky se mi líbí Case MXU 115.
Má jej jeden soukromník a i veliké náklady zvládá s přehledem, jen to poposkočí a jede dál. Kabina a ovládání se mi jeví taky jako pěkná.
No prostě je to univerzál. Záleží kde se bude používat. Na golfová hřiště by dostal pěkné balony a jel by.
Modrý Zetor 6711, John Deere 8330 a Case mx 310

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník