Lesnické traktory

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 27 srp 2007 16:54

TomikKouril píše:Znate nekoho kdo jezdí UKT John Deere?Rad bych s nim probral kvalitu traktoru.Dík


Traktor je dobrej, ale nedojel jsem s ním ani od výrobce domů. Klekl mi nový JD 5720 na cestě. A nástavba TŘEBOŇ to je katastrofa. Mám ho rok a půl a tolik vychytávek a oprav jsem nedělal na 10 let starym zetoru.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 28 srp 2007 21:47

Taky už chvíly lesáky sleduju a moje "jednoznačná" volba by byla VALTRA+nást.MANATECH(Quicke,Igland...)Nejlépe spojená kvalita s rychlostí práce a komfortem.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 28 srp 2007 23:27

Souhlasím, Valtry jsou dělané na ty nejtvrdší podmínky v lese - oni taky na severu nemají skoro nic jiného, než lesy, tak proto...
A IGLAND je Mercedes mezi navijákama...
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 02 zář 2007 20:19

Zdravim Oldu.Uz mam objednanyho zetora proximu 8541 plus.Budu tam nastrojovat trebon nastavbu.Mam doma nabidku i od Manatechu.jen celni rampovac stoji skoro 300 tis bez dane,radiove ovladani 50 tis bez.Mezi treboni a manatechem rozdil 300 tis.Pro soukromnika dost penez.Mel jsem trebon 7 let a byl jsem spokojen.

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 02 zář 2007 20:49

TomikKouril píše:Zdravim Oldu.Uz mam objednanyho zetora proximu 8541 plus.Budu tam nastrojovat trebon nastavbu.Mam doma nabidku i od Manatechu.jen celni rampovac stoji skoro 300 tis bez dane,radiove ovladani 50 tis bez.Mezi treboni a manatechem rozdil 300 tis.Pro soukromnika dost penez.Mel jsem trebon 7 let a byl jsem spokojen.


Cena byla i u mě rozhodující,ale teď toho lituju. Záleží jak ti to tam nastrojí třeba ti to bude fungovat.Můžu ti napsat všechny závady, bylo jich dost.A budeš prodávat 7341?

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 02 zář 2007 21:25

Ahoj chlapi ja tedy v lese netaham s traktorem ale skoněm ! a uvažuji taky o koupi nějakyho UKTka co by jste radily?

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 02 zář 2007 21:28

Záleží kolik do toho chceš dát .Taková 6340 je dobrá volba

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 04 zář 2007 16:39

Ukt 7341 uz je pryc.Bylo na to hodne zajemcu.Mel jsem tam vysoky rampovac,dva navijaky,vysilacku a opravdu jsem byl spokojen.Napis sve zavady,opravdu by me to zajimalo.

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 04 zář 2007 22:23

Závady na nové Třeboňské lesní nástavbě: po třech měsících spálený elektromagnet na ovládání naviáku, oprava trvala 5 dnů,magnet nebyl na skladu.
3x tekl olej ze zámku rampovače až jsem si tam dal hadici místo trubky tak je klid.
Kastl na nářadí se dotýkal komínu,tak to drnčelo.
Oplechování nádrže špatně udělaný , nádrž drhne orám kabiny.
Nefungoval zadní štít, špatně vyvrtaná díra v blatníku a skříplej drát.
Nešel palec nahoru, skříplej drát v joistiku.
Pásy na naviáku, oba 2x praskly šroubovice. Na novej pás jsem čekal 14 dní v reklamačce!!!!!!!! Dal jsem tam místo 12 14 šroubovici a zatim to drží.
Pravej naviák netahá došteloval jsem ho unáší se a tahá stejně málo, jako by nebyl novej ale renovovanej a nastříkanej.
V navijákách tluče, asi ložiska.
Největší problém s uchycením zadního štítu, praskali 16 šrouby tak jsem si tam nechal dát 20 dělali o tom 2 opraváři celý den.
Mám ho rok a půl a už je docela vychytanej,ale ne díky PTR TŘEBOŇ!!!!!!!

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 04 zář 2007 22:42

Můžete mi chlapy říct něco blíže o vysokém rampovači PTR.
Chtěl bych si pořídit starší do lesa,na balíky a terénní ůpravy.Přišel by na 6945.Líbí se mi:že není kdovíjak obrovský
je "univerzální"
lehký
velký rozsah pohybu
Jaká je s ním práce,jaká je nosnost a vlastní hmotnost atd.Kolik stojí nový a zakolik se dá pořídit starší?
Díky za odpověď.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 05 zář 2007 20:02

Peetan píše:Můžete mi chlapy říct něco blíže o vysokém rampovači PTR.
Chtěl bych si pořídit starší do lesa,na balíky a terénní ůpravy.Přišel by na 6945.Líbí se mi:že není kdovíjak obrovský
je "univerzální"
lehký
velký rozsah pohybu
Jaká je s ním práce,jaká je nosnost a vlastní hmotnost atd.Kolik stojí nový a zakolik se dá pořídit starší?
Díky za odpověď.


S rampovačem je dobrá práce.Uzvedne toho dost záleží na čerpadle. Asi bude problem sehnat starší kus. Kolik stojí novej to nevim.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

UKT

Příspěvekod Hrnecek » 06 zář 2007 16:33

Chystám se ustrojit New holland TL90A do třebońské nástavby. Máme ji na Zetorech pěknou řádku let a spokojenost. snad nedopadneme s nástavbou jako kolega nahoře :(

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 06 zář 2007 16:35

TomikKouril píše:Zdravim Oldu.Uz mam objednanyho zetora proximu 8541 plus.Budu tam nastrojovat trebon nastavbu.Mam doma nabidku i od Manatechu.jen celni rampovac stoji skoro 300 tis bez dane,radiove ovladani 50 tis bez.Mezi treboni a manatechem rozdil 300 tis.Pro soukromnika dost penez.Mel jsem trebon 7 let a byl jsem spokojen.


Už ji máš? Mohl bys mi pls poslat případné zkušenosti s traktorem? Taky jsme o ní přemýšleli, ale vyhrál NH TL90, z důvodu pohodlí, výkonu a hlavně převodovka...ještě to není úplně hotový, ale asi to dopadne...i když nám proxík stále leží v hlavě, tam zase vyhrává cena a to, že si na tom většinu věcí udělaš sám doma.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 06 zář 2007 16:38

Peetan píše:Taky už chvíly lesáky sleduju a moje "jednoznačná" volba by byla VALTRA+nást.MANATECH(Quicke,Igland...)Nejlépe spojená kvalita s rychlostí práce a komfortem.


Jj, to by byla i moje jednoznačná volba. Akorát nevím kde bych na to vzal. A platit měsíčně 50 tisíc? Do toho fakt nejdu.... To je traktor pro velkou zaběhlou firmu, ne pro soukromníka.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 06 zář 2007 21:42

[/quote]

Jj, to by byla i moje jednoznačná volba. Akorát nevím kde bych na to vzal. A platit měsíčně 50 tisíc? Do toho fakt nejdu.... To je traktor pro velkou zaběhlou firmu, ne pro soukromníka.[/quote]

Nevím,jak si cenově stojí valtry.Ale MANATECH ano.Kámoš kousek odemě má FORTERU 9641 v Manatechu a nástavba ho vyšla o něco víc než traktor.Je ale fakt,že má nástavbu v plný palbě(nejlepší Quicke i 2x10tIgland atd).Aby měl jistotu,že kdyby se mu něco stalo,tak by měl fakturovat 100tis.měsíčně.Fakturuje kolem 120ti a je doma každej den do 3hod.Dělá tak 70m3 denně.Předtím měl ukt 7245 a dělal do tmy poloviční množství.A nenadře se tolika.Kolik přesně splácí nevím,ale říká,že udělal dobrou věc, že si připlatil na kvalitu nástavby.A zetor kromě prasklý poloosy chodí jak víno :twisted:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 06 zář 2007 22:52

Zdravim lesaky.Proximu me vezou v utery do Trebone nastrojit.Takze zkusenosti jeste nemam.Traktor 850 tis a nastavba 520 tis bez dane.Mel jsem 7341 a veskere opravy jsme delali sami doma,proto vyhrava zetor.Chtel jsem uz razeni pod zatizenim coz uz 8541 ma.Silu motoru ani nevyuziju.U nas v lesich se tahaji i probirky na primo a o 70 kubikach si necham jenom zdat.Na tezkou praci mam jeste lkt tak si zetor odpocne.Me pohodli v kabine moc nezajima,protoze vetsinu casu stejne travim zaprahanim nebo vyprahanim dreva.Ale kdybych si mel vybrat traktor a nekoukat na penize tak si take koupim valtru.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 06 zář 2007 23:05

Proč jsi měnil relatině novej traktor 7341 za funglovku?To už toho měl tolik za sebou?A za kolik jsi bouchnul ten starej,jestli můžem vědět.Jinak dělá,když sám kolem 50kubíků denně a když mu tahá táta s koněma,tak...ani nevím,ale o dost víc.Jinak,taky je dobrá věc ruka a kleště.Já sem s tím nikdy nedělal-jen s 80kou lktčkem s kleštěma-,ale bez ruky nic moc práce.Myslím,že pokud je dost práce,tak by se vyplatila i nová 82ka lakatoš s rukou a kleštěma.Ale krom technických údajů toho o tomto stroji moc nevím. :cry: Třeba kvalita, cena atd.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 07 zář 2007 10:44

Zetora jsem dal za 800 tis,s dph.Rok vyroby 2000.Mel jsem ho uz tri roky zaplaceny,takze hlavne kvuli danim kupuji novy.U nas se s konem uz vubec netaha,nikdo to nechce delat a hlavne kdyz to vytahnes cele ukt,tak je to pro lesy levnejsi.Mam jeste 81 lkt,mam ho s klestema.Ale ty mam sundane a taham to v navijakach.Vic utahnes v lanech nez v klestich.S klestema jsem jezdil mesic a neslo me to,neumim to.Na lkt potrebujes silne kmeny a nejlepe v celych delkach,pak to pribejva.Proto ho pouzivam jen na nejakou hrubejsi praci.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 07 zář 2007 13:09

Tak to někdo udělal dobrej kup,když ho koupil :P
na laně se utáhne víc,to jo,ale zase se musí pořád vylejzat a vázat.Takhle couvneš chytneš jeden, popojedeš, chtneš druhej a mažeš pryč, stejný na skládce.Šak to víš.Nechá se udělat víc než v lanech.A bez dřiny.Tady na Náchodsku je kočích dost a mají třeba 3-4koně.Ty šeš zase třeba "na rovině"?Tak tam nejsou potřeba,ale tady na horách...
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 07 zář 2007 15:10

Urcite jsou kleste pohodlnejsi,to jo.S klestema musis hodne jezdit s lanama jezdim tak o polovinu mene.Taham za nim kolem sesti kubiku i vic,podle terenu.Kdyz jsem zacinal s klestema,tak jsem asi dvakrat zapadl a musel to s klesti pustit a vzit do lana,tak me to stvalo.Oba dva navijaky jdou perfektne vytahovat,ze se ani nedres.Pokud by bylo drevo na hromadkach od konaku,tak je tam dam zpatky.

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 07 zář 2007 19:57

Tahat dřivy aniž by to před tebou netahal kuň ? tak to si u nas nedokažu představit! to takhle tahaš i jedničky a nulky? to si nějak nedokažu představit!

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 07 zář 2007 22:23

Nulky se moc nedelaj,to se dava lidem.Ale jednotky a dvojky normalne.Opravdu u nas nejsou konaci,tak to zbyva na traktorech.Musis mit vysilacku jinak nemas sanci neco vytahat.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

UKT

Příspěvekod Hrnecek » 09 zář 2007 13:50

Tomas píše:Tahat dřivy aniž by to před tebou netahal kuň ? tak to si u nas nedokažu představit! to takhle tahaš i jedničky a nulky? to si nějak nedokažu představit!


U nás (Litomyšl, Polička, Skuteč, Luže...) je to taky bez koní. Teď tahám svazkovanou hmotu a to jen protože to je na rašelině a s traktorem není šance jezdit jinudy než po cestách. Všechny cesty museli lesočeši nechat spravit, abysme tu hmotu vůbec dostali ven ( kvůli cca 700 m3 dali do cest cca 500.000 Kč) Jak říká kolega-nuly a tyče jdou samovýrobou na palivo, zbytek traktor. Já mám jen UKT (7745) s dvoububnem a vysílačkou a vcelku v klidu v probírce udělám 20-30 kubíků, v mejťáku i víc. Když se zrovna něco nepo.....s LKT se u nás moc nečapou, upřednostňují UKT. Po LKT tam zůstávaly děsný koleje, tak proto asi.
Jinak o fakturaci 120.000 si nechávám zdát, 70 m3 každý den mi přijde přehnaný :shock: , ale třeba to možný je. Co jsem se informoval teď na Živitelce, tak nová Valtra bez nástavby 1.650.000 +DPH. Což je pro nás absolutně mimo mísu. Jinak ať se v lese lesákům daří :P

Příspěvky: 25
Registrován: 14 čer 2006 20:21
Bydliště: kousek od olomouce

Re: UKT

Příspěvekod konak » 09 zář 2007 13:57

Hrnecek píše:
Tomas píše:Tahat dřivy aniž by to před tebou netahal kuň ? tak to si u nas nedokažu představit! to takhle tahaš i jedničky a nulky? to si nějak nedokažu představit!


U nás (Litomyšl, Polička, Skuteč, Luže...) je to taky bez koní. Teď tahám svazkovanou hmotu a to jen protože to je na rašelině a s traktorem není šance jezdit jinudy než po cestách. Všechny cesty museli lesočeši nechat spravit, abysme tu hmotu vůbec dostali ven ( kvůli cca 700 m3 dali do cest cca 500.000 Kč) Jak říká kolega-nuly a tyče jdou samovýrobou na palivo, zbytek traktor. Já mám jen UKT (7745) s dvoububnem a vysílačkou a vcelku v klidu v probírce udělám 20-30 kubíků, v mejťáku i víc. Když se zrovna něco nepo.....s LKT se u nás moc nečapou, upřednostňují UKT. Po LKT tam zůstávaly děsný koleje, tak proto asi.
Jinak o fakturaci 120.000 si nechávám zdát, 70 m3 každý den mi přijde přehnaný :shock: , ale třeba to možný je. Co jsem se informoval teď na Živitelce, tak nová Valtra bez nástavby 1.650.000 +DPH. Což je pro nás absolutně mimo mísu. Jinak ať se v lese lesákům daří :P
zdar ja delam skonma v lese a mam strejca u policky a tam jse me zda ze tam maji celkem hodne koni a kde ty delas ted

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 09 zář 2007 14:01

Diky za vysvětlení.Tak na rovinach to asi jde ? ja kdybych měl tahat lano a řetězi po těch kopcich kam sotva vylezu sam tak jdu po roce do invalidniho duchodu :lol:

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 09 zář 2007 14:18

Tomas píše:Diky za vysvětlení.Tak na rovinach to asi jde ? ja kdybych měl tahat lano a řetězi po těch kopcich kam sotva vylezu sam tak jdu po roce do invalidniho duchodu :lol:


Jezdím dělat na čtyři různá místa-Luže(mejťák ve stráni), Budislav(nahodilka ve stráni), Zderaz (mejťák ve stráni) a Borová( svazkovaná hmota na rovině, ale v rašelině, jak jsem psal). Takže i ve stráních to jde, když mám možnost se předtím domluvit s těžařem, tak mi to nechává v celých délkách, jen mi to nakroužkuje a já si to manipuluju na rampách sám. Holt neudělám 70 kubíků za den, ale 20. Když si tu práci necháš zaplatit, tak kolikrát vydělám víc, než za svazkovanou hmotu na rovině. Je fakt, že večer lehnu a spím jak pařez, ale takhle to u nás je.Jinak jestli ten Tvůj kámoš dělá 70 kubíků svazkovaný, tak tomu už věřím a beru své narážky zpět. Když je slušnej kočí a pěkně to nasvazkuje po směru, dělá pěkný svazky, tak na jedno vylezení z traktoru zapřáhneš 4 kubíky, ani nemrkneš. Desetkrát se otočíš a je to doma. Ale to je u nás fakt vyjimečný.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 09 zář 2007 14:20

Hrnecek píše:
Tomas píše:Diky za vysvětlení.Tak na rovinach to asi jde ? ja kdybych měl tahat lano a řetězi po těch kopcich kam sotva vylezu sam tak jdu po roce do invalidniho duchodu :lol:


Jezdím dělat na čtyři různá místa-Luže(mejťák ve stráni), Budislav(nahodilka ve stráni), Zderaz (mejťák ve stráni) a Borová( svazkovaná hmota na rovině, ale v rašelině, jak jsem psal). Takže i ve stráních to jde, když mám možnost se předtím domluvit s těžařem, tak mi to nechává v celých délkách, jen mi to nakroužkuje a já si to manipuluju na rampách sám. Holt neudělám 70 kubíků za den, ale 20. Když si tu práci necháš zaplatit, tak kolikrát vydělám víc, než za svazkovanou hmotu na rovině. Je fakt, že večer lehnu a spím jak pařez, ale takhle to u nás je.Jinak jestli ten Tvůj kámoš dělá 70 kubíků svazkovaný, tak tomu už věřím a beru své narážky zpět. Když je slušnej kočí a pěkně to nasvazkuje po směru, dělá pěkný svazky, tak na jedno vylezení z traktoru zapřáhneš 4 kubíky, ani nemrkneš. Desetkrát se otočíš a je to doma. Ale to je u nás fakt vyjimečný.



Sorry, to nebyl Tvůj kámoš, ale Peetanův. I´m so sorry. :lol:

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 09 zář 2007 20:09

Ono o tom kolik kdo vytaha za den by se dalo diskutovat ! 70 kubiku se podlemě da vytahnout ale určitě to netaha každej den ?

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 09 zář 2007 20:34

Ještě by mě chlapi zajímalo za kolik tahate s traktorem ?jestli se mužu zeptat jen tak informativně?

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 09 zář 2007 21:58

U nas se taha nekde podle normohodin,coz je velka bida.Davaji 290 kc.Hodne tahame pro mestske a obecni lesy.Nebudu asi radsi psat kolik davaji,ale je to podstatne vice.Normohodiny davaj vetsinou a.s.Ted kdyz byla kalamita,tak bylo dobre.Ale take by me zajimalo kolik plati jinde,jestli se neprestehujem....to byl for.

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků