Lesnické traktory

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 09 zář 2007 20:34

Ještě by mě chlapi zajímalo za kolik tahate s traktorem ?jestli se mužu zeptat jen tak informativně?

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 09 zář 2007 21:58

U nas se taha nekde podle normohodin,coz je velka bida.Davaji 290 kc.Hodne tahame pro mestske a obecni lesy.Nebudu asi radsi psat kolik davaji,ale je to podstatne vice.Normohodiny davaj vetsinou a.s.Ted kdyz byla kalamita,tak bylo dobre.Ale take by me zajimalo kolik plati jinde,jestli se neprestehujem....to byl for.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 10 zář 2007 17:24

tahám hodně pro soukromý firmy (co zajišťujou služby v lesích). Záleží jaká je hmota, terén atd. Znáte to. Většinou začínám na 130/kubík, tj. přibliž. P-OM v mejťáku na rovince. Když je to stráň, nebo na daleko, tak i 200-250. PAk tahám nahodilku, kde to na rampě musím manipulovat do čtyřek a dvojek(zk. práce), tam 220/kubík. Zcela vyjimečně mám ještě teď kšeft u jedný a.s., těm tahám tu svazkovanou, na rovině na dvěstě metrů a dali mi 130, což se mi líbí, protože denně udělám okolo 40-45 kubíků a nedřu ani sebe, ani Šemíka.
Vždycky to záleží na domluvě, kam jsou ochotný zajít a co si můžu já dovolit. Asi jako všude. Tak nevím, je to hodně nebo málo, nebo akorát??? :D :D :D

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 10 zář 2007 17:25

Tomas píše:Ono o tom kolik kdo vytaha za den by se dalo diskutovat ! 70 kubiku se podlemě da vytahnout ale určitě to netaha každej den ?


no prej jo, nebo jsem to tak aspoň pochopil.......nevím, mě se to zdá moc, ale zase jestli to je svazkovaný, tak to asi jde.

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 10 zář 2007 21:10

Tak tomu rikam kseft.Po konakach za 130.

Příspěvky: 12
Registrován: 27 srp 2007 16:40
Bydliště: Morava

Příspěvekod olda » 10 zář 2007 21:16

To se mi zdá dost 130 za svazkovanou, kdo to platí ???????????

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 10 zář 2007 21:21

tak už začinam chapat proč nejsou koně pač asi většina taha s traktorem?To s koněm takovy vejvary moc nejsou!!!

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 10 zář 2007 21:59

Kun je dobrej,ale musis se o nej starat i kdyz nejezdis.Traktor zaparkuji a kdyz neni rozbity,tak stoji a nezere.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 10 zář 2007 22:45

Ne kámoš tahá samozřejmě míň jak 70kubíků, ale když za to veme, tak to není problém.Běžná denní hmota je kolem 50ti.Jinak teď tady když nevíme kam dřív skočit(ještě likvidace kalamity a teď kůrovčák),tak se vždycky vyřízne první 12ka a zbytek se vatáhne a vymanipuluje na skládce.Jinak kámoš probírky nedělá.To dělá táta s koňma.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 10 zář 2007 22:53

Jinak já jakožto "melouchář" beru 100-200/kubík.A když vemu kobylu tak taky tolik.Jinak tady na O.H.je koňáků hafo.Možná u vás na rovinách nejsou protože by je tam nikdo nezaplatil. :? Na mýťáky na rovině sou zbytečný.Ale třeba na Broumovsku mezi skalama berou i 300za kubík.Ale to se hoši našmajdaj třeba 300m.Dělaj dost ve dvou a koně si posílaj mezi těžbou a návalem a jen vážou a odvazujou.Když takhle potom frčej 2 koně za sebou, nebo v páře, tak to docela přibejvá.Tady sou chlapi co maj 3-4koně, aby něco udělali a přitom koně nezrušily po měsíci.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 11 zář 2007 13:02

TomikKouril píše:Tak tomu rikam kseft.Po konakach za 130.


To je ještě v rámci likvidace kalamity, je to jedna a.s. Královéhradecký kraj. Víc raději říkat nebudu 8) Jo, nestěžuju si, kdyby to tak chtělo bejt pořád :( jinak u nás těch koní opravdu moc není, je snaha vše dělat traktorem. Většinou se domluvím s těžařem, strom mi rozpůlí na 16 a zbytek, nebo mi to jen okroužkuje, to se nechá tahat. Ale taky jsem tahal pro jednu obec, tam už jsem to měl nakácený, z dvěstě kubíků hmoty bylo 55 kubíků shnilých dvojek, co se vyzdravilo. tam jsem se něco nanadával. To aby to nevypadalo, že tu máme jen dobrý kšefty :D
Teď nám tu na práci moc nepřeje počasí, každou chvilku leje, už mě to....

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 11 zář 2007 16:04

Hlavne,ze je porad co delat.Dnes jsme odjeli z lesa pred desatou,dest.Mas na tom ukt(Hrnecku)na rizeni orstu?Jelikoz mam jeste 7245,tak bych to tam chtel namontovat.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 13 zář 2007 14:38

TomikKouril píše:Hlavne,ze je porad co delat.Dnes jsme odjeli z lesa pred desatou,dest.Mas na tom ukt(Hrnecku)na rizeni orstu?Jelikoz mam jeste 7245,tak bych to tam chtel namontovat.

Já to tam ještě nemám, ale táta na svém jo a nemůže si to vynachválit. Fakt je nadšen, nikdy s tím nebyl žádný problém a pomůže to pekelně.
Jinak co se týká leasingu New Holland, tak sebevražda...asi to neprojde dle jejich představ, napočítali nám co mohli, přeplatili bychom cca půl mega. Děs běs.. Takže honíme ještě podnikatelský úvěr, snažíme se u nich srazit cenu...prostě la prima vera....

Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2006 22:19

Příspěvekod lopatalo » 25 zář 2007 19:47

Zdravím všechny lesáky. Tak jsem se konečně po sedmi měsících vrátil zpátky ze Šumavy na Moravu. Když jsem si přečetl tuto diskuzi, nedalo mi to a musel jsem napsat. Hodně soukromníků má spíše UKT-čka, ale můj názor je, že traktor patří na pole a ne do lesa. A to se mi na kalamitě jen potvrdilo. Proti LKT nemá šanci a vím co mluvím, protože mám UKT i LKT. Hodně práce jsem dodělával po "českých" chlapech, protože prostě UKT už nemohlo. Ale každý má na stroje jiný názor, takže se nezlobte za ten můj.

A k těm cenám v lese!!! Lesáci by se měli nějak domluvit a držet trošku lepší ceny. Vždyť přece naše náklady jdou taky nahoru. A jak dlouho už taháte za ty ceny co máte teď?

S pozdravem ............

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 25 zář 2007 19:57

A jaký stroje konkrétně máš.Doufám, že nesrovnáváš např. UKT 7245 a LKT 81T. :lol: To je bezdebat.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 30
Registrován: 07 bře 2007 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Hrnecek » 26 zář 2007 17:11

lopatalo píše:Zdravím všechny lesáky. Tak jsem se konečně po sedmi měsících vrátil zpátky ze Šumavy na Moravu. Když jsem si přečetl tuto diskuzi, nedalo mi to a musel jsem napsat. Hodně soukromníků má spíše UKT-čka, ale můj názor je, že traktor patří na pole a ne do lesa. A to se mi na kalamitě jen potvrdilo. Proti LKT nemá šanci a vím co mluvím, protože mám UKT i LKT. Hodně práce jsem dodělával po "českých" chlapech, protože prostě UKT už nemohlo. Ale každý má na stroje jiný názor, takže se nezlobte za ten můj.

A k těm cenám v lese!!! Lesáci by se měli nějak domluvit a držet trošku lepší ceny. Vždyť přece naše náklady jdou taky nahoru. A jak dlouho už taháte za ty ceny co máte teď?

S pozdravem ............


Asi uznáš, že nebudeš s LKT tahat čtyřicetiletou probírku ve hmotě do půl kubíku. Nebo já bych to nedělal. UKT patří do lesa stejně jako LKT, jen se musí přemejšlet a rozumně rozdělit, kam co pojede. Je jasný, že co do síly nemá UKT 7745 šanci proti 81T, ale sám uznáš, že ne vše je hmota pro LKT. Jinak jsem se ještě nesetkal s kládou, kterou bych neutáhl. Ale jak říkám, je to myšlení.To je zase můj názor. Jinak jsem na Šumavu neslyšel moc chvákly, tak doufám že Ty jsi byl spokojen...
jinak za ty ceny tahám zhruba rok, navyšoval jsem cca o deset Kč/m3.

Mějte se kluci lesácký :o)

Příspěvky: 5
Registrován: 15 srp 2006 22:19

Příspěvekod lopatalo » 26 zář 2007 18:54

Hrnecek píše:
lopatalo píše:Zdravím všechny lesáky. Tak jsem se konečně po sedmi měsících vrátil zpátky ze Šumavy na Moravu. Když jsem si přečetl tuto diskuzi, nedalo mi to a musel jsem napsat. Hodně soukromníků má spíše UKT-čka, ale můj názor je, že traktor patří na pole a ne do lesa. A to se mi na kalamitě jen potvrdilo. Proti LKT nemá šanci a vím co mluvím, protože mám UKT i LKT. Hodně práce jsem dodělával po "českých" chlapech, protože prostě UKT už nemohlo. Ale každý má na stroje jiný názor, takže se nezlobte za ten můj.

A k těm cenám v lese!!! Lesáci by se měli nějak domluvit a držet trošku lepší ceny. Vždyť přece naše náklady jdou taky nahoru. A jak dlouho už taháte za ty ceny co máte teď?

S pozdravem ............


Asi uznáš, že nebudeš s LKT tahat čtyřicetiletou probírku ve hmotě do půl kubíku. Nebo já bych to nedělal. UKT patří do lesa stejně jako LKT, jen se musí přemejšlet a rozumně rozdělit, kam co pojede. Je jasný, že co do síly nemá UKT 7745 šanci proti 81T, ale sám uznáš, že ne vše je hmota pro LKT. Jinak jsem se ještě nesetkal s kládou, kterou bych neutáhl. Ale jak říkám, je to myšlení.To je zase můj názor. Jinak jsem na Šumavu neslyšel moc chvákly, tak doufám že Ty jsi byl spokojen...
jinak za ty ceny tahám zhruba rok, navyšoval jsem cca o deset Kč/m3.

Mějte se kluci lesácký :o)


Se Šumavou jsem spokojen maximálně. Jak peníze, tak práce. Příští rok tam jedu znovu. I dřevorubci si to pochvalovali. Něco jsem tahal pro LESS a jinak hodně soukromých lesů.
Jasně, že s LKT nepůjdu do probírky, ale asi mám štěstí, protože za poslední čtyři roky jsem neviděl hmotu pod kubík. A když tak jedině po koních. A pokud to jde, tak všechno taháme v celých délkách a pak si hrajeme na skladě.

Příspěvky: 77
Registrován: 17 zář 2007 21:09

Příspěvekod cibusp » 26 zář 2007 19:54

hoj, já si myslim, že UKT i LKT maj svý pro i proti. Každý je do něčeho, jinak jezdil jsem 2 roky na UKT 7245, musim zaklepat, nenašel se jedinej kus, kterej bych nepobral. Ať v těžbách (buky nad litvínovem), nebo v probírkách (smrkový na karlovarsku). jezdil jsem i vedle LKT 80, ten maník nechápal co tam dělám, bylo to na rovině, připravený konma, já bral kolem 5-6 kubíků, on za LKT 3-4, a funělo jak ...

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 26 zář 2007 21:04

To já sem se minulou sobotu potkal se STROMEM, kterej sem zkoušel se suprem-vůbec nic, potom UKTčkem a ani sem ho na sebe nenatáhl.Tak sem řekl známýmu s 80kou lkt a ten ho vzal asi 20m a posral se mu naviják, sotva lezl a za ním 60cm koleje.Tak sem zkusil kámoše s UKT 9641 a ten to teda"vzal".Dodělali jsme na MANA a sem rád, že je hotovo. Kdo tahal Douglasky v 16kách, tak ví o čem mluvím(klády kolem 8kubíků).-nakonec je stejně nenaložili. :roll:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 17 pro 2007 13:26

Ahoj chlapi. Chtěl bych trochu odbočit od tematu lesni traktory ale zustanu tim u lesa chtěl bych si kupovat motorovou pilu ale nevim jestli STIHLku anebo HUGVARNU zkušenost mam s oběma ale nemužu se rozhodnout pořadně budu ji potřebovat na kaceni i manipulaci tak chci nějakou kolem 70cm3 poradtě svoje zkušenosti!

Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2007 18:52

Příspěvekod janci221 » 17 pro 2007 16:48

Tomas píše:Ahoj chlapi. Chtěl bych trochu odbočit od tematu lesni traktory ale zustanu tim u lesa chtěl bych si kupovat motorovou pilu ale nevim jestli STIHLku anebo HUGVARNU zkušenost mam s oběma ale nemužu se rozhodnout pořadně budu ji potřebovat na kaceni i manipulaci tak chci nějakou kolem 70cm3 poradtě svoje zkušenosti!

husgvarna 372 xp je dobra.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 573
Registrován: 26 pro 2006 22:54
Bydliště: Komorní Lhotka (Frýdek - Místek)

Příspěvekod Ondřej Novák » 17 pro 2007 18:36

janci221 píše:
Tomas píše:Ahoj chlapi. Chtěl bych trochu odbočit od tematu lesni traktory ale zustanu tim u lesa chtěl bych si kupovat motorovou pilu ale nevim jestli STIHLku anebo HUGVARNU zkušenost mam s oběma ale nemužu se rozhodnout pořadně budu ji potřebovat na kaceni i manipulaci tak chci nějakou kolem 70cm3 poradtě svoje zkušenosti!

husgvarna 372 xp je dobra.

naprostý souhlas, pokud chceš dělat i v zimě, doporučuju 372XPG s vyhřívanou rukojetí :wink:
Když osladit, tak Crystalem...

Příspěvky: 80
Registrován: 21 črc 2007 21:42
Bydliště: okr. Tábor

Příspěvekod Zdeněk B. » 17 pro 2007 19:28

Mám také 372 XP, zatím naprostá spokojenost

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 17 pro 2007 20:47

Ja mam teda zatim 257 ale ted mi odešli simeringi tak musim koupit novy a najaře pravě chci koupit novou pač si chci začit i kacet ta husgvarna se mi líby pač je to nezmatr na nastartovani a kamarad ma Stihlku 440 a to už je pořadna pilka tak pravě chci poradit i odněkoho jineho

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Příspěvekod Peetan » 17 pro 2007 21:31

Tomas píše:Ja mam teda zatim 257 ale ted mi odešli simeringi tak musim koupit novy a najaře pravě chci koupit novou pač si chci začit i kacet ta husgvarna se mi líby pač je to nezmatr na nastartovani a kamarad ma Stihlku 440 a to už je pořadna pilka tak pravě chci poradit i odněkoho jineho

Já mám taky 372ku a soused fungl 440ku. Dělal jsem s ní pár dní a s HUSQVARNOU se mi dělá lépe. Je o něco lehčí a je s ní lepší manipulace a výkon úplně stejný. Je to na tobě. Já mám 372ku a vzal bych ji znova. :D
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 67
Registrován: 09 srp 2006 22:13
Bydliště: pardubicko

Příspěvekod schejbic » 17 pro 2007 22:38

Ahoj
Já mám Husku 353. Předtím jsme měli 268, ale ta byla už dost stará a taky hodně těžká. Teď přemýšlím o typu 357XPG. Ale to stojí vše na financích. Tak přeju dobrej kup. A ať koupíš jakoukoliv, tak ať dobře slouží!!!

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 18 pro 2007 20:23

Tak ja vas asi chlapi poslechnu a dam na vaš tip!
A co řikate na 6945 UKT na jaře sni pujdu jezdit a podle mě nezmar traktor

Příspěvky: 37
Registrován: 14 led 2007 13:04
Bydliště: Plzen

Příspěvekod TomikKouril » 20 pro 2007 22:49

Kdyz to tu tak ctu,co se vas zajima o praci v lese,tak je to super.U nas nejsou zadni mlady kluci co by sli delat do lesa.U nas lidi ubyva.A az skonci ta generace padesatniku,tak nevim kdo to bude delat.Me je 30 let a delam od 18.Nikdy bych nedelal nic jineho a ani neumel.

Příspěvky: 172
Registrován: 23 lis 2006 21:45

Příspěvekod Tomas » 21 pro 2007 21:31

no mě dneska padlo osmnact a v lese dělam tři čtvrtě roku zatim načerno na jinej živnosták dotet jsem přibližoval s koněm a od novyho roku mam sehnanou 6945 UKT a chtěl bych si i kacet a chtěl bych taky uhnat jěště někoho pač ve dvouch se to lepe děla v jednom je to oničem !! a odkud jsi že u vas nikdo neděla v lese?

Příspěvky: 4
Registrován: 23 pro 2007 15:40

Příspěvekod Dano » 23 pro 2007 15:52

potrebujem poradit pevny navyjak na traktor belarus 820.predtym som mal 3bod.nav. ale ten som musel vyhodit,u nas na liptove sa moc do hory nehodi :)

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků