Koupi traktoru

Příspěvky: 57
Registrován: 17 zář 2007 23:47
Bydliště: Byšice,okres Mělník

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod Bobeš » 03 kvě 2010 23:25

Tak to je solidní cena,taky po Valtře pošilhávám :-D

Příspěvky: 25
Registrován: 10 led 2008 11:00

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod ErroRiq » 04 kvě 2010 17:53

neznalek píše:Trochu oživím tohle téma, vzhledem k množícím se drobnym závadam a vzrustající neduvěře k mému hlavnímu traktoru, asi budu nucen změnit investiční plány a poohlédnout se po náhradě a rád bych znal Vaše rady připomínky a názory. Jednalo by se o upgrade z 125 na výkon 160-180 koní, mýmy farovity jsou FENDT (726-718), JD 7030 premium (74-75), Claas Axion (810-820), Valtra řady T. Traktor by měl být hlavním traktorem na farmě, to znamena od péče o TTP,dopravu všeho až po težké polní práce. Měl by být celkove odpružený, 6ti válec, vybaveny přednim TBZ a VH a je vcelku jedno jestli s klasickou převodovkou nebo VARIO. Nehodlam přehnaně šetřit, duležita pro me je užitná hodnota a hlavně blízky a spolehlivy servis ( proto i tito favorité). Děkuji za jakekoliv věcné reakce :wink:


ak dovolis tak sa vyjadrim..z tejto stvorice je samozrejme najlepsi fendt..ale aj najdrahsi..ak tolko mas tak nevahaj :wink: ..navyse sa potom lahsie predava ako ojazdeny..valtra to je traktor ku ktoremu je tazko sa vyjadrit negativne kedze nemam ziadnu skusenost..ale zasa ani pozitivne sa vyjadrit neviem..starsie rady kvalitativne neboli ktovieco..axion je o dost vacsi ako ostatne..kabinu ma vynikajuco odpruzenu ale o to horsie napravu (mame ho doma..820 cmatic..v podstate spokojnost..dobra cena a vynikajuca vybava..blbnu vraj elektrohydraulicke ventily..co mozem potrdit)..a john deere je john deere..obcas trosku lutujem ze sme ho nekupili ale v tej vybave co mame claasa by bol drahsi..treba vziat do uvahy aj kolko strojov ma dany predajca predanych..JD je najviac to by malo znamenat ze aj servisaci by mali mat vacsie skusenosti..lebo kazit sa bude casom kazdy..tak aby sa na tvojom traktore neucili (tak trochu nas pripad)..na obranu claasu musim povedat ze naozaj tvrdo pracuju aby sa dostali do elitnej kategorie traktorov..aj na tie hydraulicke ventily sme uz mali servisnu inspekciu z nemecka..suma sumarum..podla tej vety ze "Nehodlam přehnaně šetřit" by som zuzil vyber na JD a Claas :wink:

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod ja.zeze » 17 říj 2010 20:51

Nechci zakládat nové téma, tak to napíšu sem. Během zimi chci koupit traktor. Potřebuji něco k řezačce na odvoz(služby). Výběr jsem zůžil na JD 6920, Fendt 716, nebo 818 a JCB 220. Nepotřebuji nový traktor klidně snesu 6000 mth. Kromě dopravy bude pracovat jako druhý traktor na 100 ha orné půdy. (6-ka pluh, 3m kombinace, 8m smyk, 8m kombinator). U JD nevím jakou převodovku jestli autoquad nebo autopower, máte s nimi zkušenosti? Jaký máte názor na tenhle výběr?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod lukasbranka1 » 18 říj 2010 05:40

do dopravy urcite autoquad nebo vario, powershift neni vhodny

Příspěvky: 25
Registrován: 10 led 2008 11:00

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod ErroRiq » 23 říj 2010 22:20

ak hladas nieco okolo 6000mth tak fastraca rovno vyluc..nechcem hanit tuto znacku..do dopravy je super..ale od 4000mth by som mu uz tak neveril..ostatne je iba o preferncii znacky...ci JD alebo Fendt..ak fednt tak podla zavesneho zariadenia..ale na 100ha urcite staci 716 ..a pokial neplanujes tahat nejaky tridem tak aj do sluzieb k rezacke..a navyse ako druhy traktor je to az az vela..len mi trosku nejde do hlavy 6r pluh a 3m kombinacia..bud 5r alebo 4m kombinacia..ale to je vlastne tvoja vec..u JD by som sa bal akurat toho ze tam je aj pre autopowr olejova napln spolocna pre prevodovku a hydrauliku ale vraj s tym nie je problem..jednoducho..bez plynulej prevodovky by som uz traktor nechcel..

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod agromanCR » 24 říj 2010 19:48

mam podobný dotaz, ale těch hektárků je míň :D . Od října 2011 budu mít 10ha onré a sháním na to nějaký traktor. Tahal by tříradličný pluh (má čtyři, ale poslední je zvedlá nahoru), 3,5 m kombinátor a 3m sečku. Na další roky už pomalu sháním i další hektary, tak bych chtěl něco silnějšho jak padesátka Supr. Myslel jsem buď nějaká 7011, 6911, nebo pak 8011, ale tam nevím, jak bych to uživil. Nemám za to odpovídající nářadí. Dal bych do toho 100 až 120 tis.kč.
Děkuji za odpověd a návrhy.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod slava » 24 říj 2010 20:09

agromanCR píše:Ahoj. Přemýšlím o dotaci pro začínající zemědělce a chtěl bych koupit traktor na rozlohu zatim jen 50ha, ale chtěl bych ji zdvojnásobit. Můj velký fanda v traktorech je Fendt, ale je příliš drahý. Tak jsem přemýšlel buď ojetý Fendt 716 vario z dovozu asi za 1 600000kč nebo nový Zetor Forterra 12441 a ten stojí něco okolo 1 200000kč. Vím, že je docela velký rozdíl ve výkonu, ale nevím, jestli je lepší výkonější a asi lepší traktor, nebo slabší, levnější ale s dobrým servisem. Díky za radu.

na so si to tady hrajes pred rokem hazis milonama a ted se najednou spokojis s 6911

Příspěvky: 52
Registrován: 01 úno 2009 17:01

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod agromanCR » 24 říj 2010 20:33

jestli sis nevšiml, tak tam píšu že přemýšlim. A ptát se lidí už dříve a zjišťovat si vše o technice je velmi dobré. O tu dotaci budu určitě žádat, ale začít chci ještě bez ní abych získal body. To s těma 50ti ha mam předběžně smluvené, ale to bych chtěl až když by mi vyšla ta dotace. Ale proč ti to budu vysvětlovat. Když nechceš poradit,tak radši nepiš. Jsou tu i ti kteří snad poradějí.

Příspěvky: 103
Registrován: 19 lis 2007 18:26

Re: Koupi traktoru

Příspěvekod ja.zeze » 24 říj 2010 21:14

ErroRiq píše:ak hladas nieco okolo 6000mth tak fastraca rovno vyluc..nechcem hanit tuto znacku..do dopravy je super..ale od 4000mth by som mu uz tak neveril..ostatne je iba o preferncii znacky...ci JD alebo Fendt..ak fednt tak podla zavesneho zariadenia..ale na 100ha urcite staci 716 ..a pokial neplanujes tahat nejaky tridem tak aj do sluzieb k rezacke..a navyse ako druhy traktor je to az az vela..len mi trosku nejde do hlavy 6r pluh a 3m kombinacia..bud 5r alebo 4m kombinacia..ale to je vlastne tvoja vec..u JD by som sa bal akurat toho ze tam je aj pre autopowr olejova napln spolocna pre prevodovku a hydrauliku ale vraj s tym nie je problem..jednoducho..bez plynulej prevodovky by som uz traktor nechcel..



S tím Fastracem nevím,vedle družstvo má natočeno 15 tis a teprve se zastavil unikem oleje z motoru přes gufero 185-65, teď mají 3200 na něm natočeno 3000 a spokojenost, chtějí vyměnit Mc Cormica 175, 7000mth ,je po smrti, a vypadá to zase na fastrac. Podotýkám že 3200 oře 500-600 ha ročně. Fastrac bych bral kvůli pohodlí a pojezdové rychlosti, jiné výhody na něm nevidím.(žádný výhled, velký poloměr otáčení atd.)

Máme asi 125 ha a děláme to s Same 160, 77 45, 7011. Co ti nejde do hlavy hned vysvětlím. Měli jsme 161 45 a oralo se s 5PHX.
K tomu jsme kopili Amazone KG 303 + ADPL 302 (kombinace). Pak jsme vyměnili 161 45 za Same 160. 5PHX umřel tak jsem koupil 6 PHX a Tak to zatím zůstalo.

Včera jsem dovezl Fendt 716 TMS předváděčku. Budu ho mít do středy. Ta převodovka je super. Same má powershift takže propastný rozdíl.
A jak to pěkně odsejpá, jeden hnojí (Same), druhy hned oře.

Příští týden mám domluvený Fastrac na 2 dny, a ještě John Deere taky na 2 dny.

Svezu se, porovnám parametry a spotřeby, jízdní vlastnosti a pak se rozhodnu.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků