povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Uživatelský avatar
Příspěvky: 34
Registrován: 04 čer 2007 21:11
Bydliště: Slovensko

povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod ekrazitx » 04 dub 2009 16:19

Cavte, neviem ako v cechach ale u nas na slovensku je od platnosti noveho cestneho zakona povinne mat na traktore resp. na vlecke schvaleny oranzovy trojuholnik. Zaujimalo by ma kde si to kto montuje lebo mam dilemu ze kam to dat a ako. Dalsia otazka je ze ci sa to musi pripinat aj na naradie (pluh, kosa, smyk, zberaci voz,...) alebo len na vlecku.
Vdaka za odpovede.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 05 dub 2009 13:02

U nás je to povinné už delší dobu. Montuje se to na poslední vozidlo soupravy. Pokud jedeš sólo tak na traktor,pokud jedeš s vlekem tak na vlek. Mělo by to být i na přívěsných strojích. Stačí ale jeden trojúhelník a předělávat. Na vlečce to mám normálně na zadní bočnici, na traktoru na blatníku, je to sice vysoko ale ještě si nikdo nestěžoval.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 264
Registrován: 28 lis 2006 21:47
Bydliště: českobudějovicko

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod václav » 05 dub 2009 19:22

Na školení řidičů skoro každý rok řešíme pro jaké vozidla ten trojůhelník musí být, zákon prý tvrdí, že pro vozidla s rychlostí do 30km/h, co má být na těch co mají povolenu rychlost vyšší se neshodnou ani autoškoláci ani hoši z STK (jestli taky trojůhelník nebo odrazové desky pro náklaďáky). Doporučení je dávat trojůhelník i na ty vozidla co mají rychlost 40km/h nebo vyšší a samozřejmě pokud traktor má 40 a přípojné vozidlo míň, trojůhelník musí mít.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 34
Registrován: 04 čer 2007 21:11
Bydliště: Slovensko

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod ekrazitx » 06 dub 2009 18:51

Vravis ze na blatnik to montujes? mne sa na blatnik velmi neda, a ani by som to tam nedaval lebo by som o trojuholnik velmi rychlo prisiel. By mi ho isto nejaky konar odtrhol, rovnako ako aj znacku. Ja som rozmyslal kdesi na zadne okno, lenze to zase velmi kazi vyhlad, a niekde do zadu kde su rychlospojky aleho TBZ to by bola asi tiez hovadina, lebo by to len zavadzalo... Ak my niekto nejaky dobry napad alebo skusenosti budem rad ked to sem napise....

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 06 dub 2009 19:55

dají se koupit i držáky a protikusy. Namontuješ na traktor držák, na trojúhelník protikus a když potřebuješ tak to sundáš-popřípadě dáš držák na traktor a na vlek a přehazuješ
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod CBS » 07 dub 2009 16:20

Je to fakt chytrý výmysel, na traktor nemáš sancu namntovať tento trojuholnk, tak aby ti nezavadzal, alebo aby si ho nestratil pri prvej jazde, už som ho videl namontovaný kadekde, no najčastejšie na pravom blatníku pod svetlom, alebo na ľavom nad svetlom, každopádne montážnu zónu nemáš šancu dodržať tak aby trojuholník nezavadzal nesenému náradiu. Najlepšie to je v držiaku a montovať ho iba pri jazde na vozovke.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod libor » 14 dub 2009 20:52

na Case MX je přímo místo pod zadnim oknem a vůbec to nezavazí

http://www.agrics.cz/obrazky/5c0006_08a_c-7300a5.jpg

Příspěvky: 97
Registrován: 05 bře 2007 15:49

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod svec » 01 črc 2009 18:40

zdravim chci se zeptat měl by být trojúhelník na lisu i na shrnovači?vždyt tam jsou odrazové desky,malé trojúhelníky pod světlama tak k čemu ještě jeden velký?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 323
Registrován: 03 pro 2007 20:33
Bydliště: Levice okolie (SR)

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod CBS » 01 črc 2009 20:25

zákon píše aspoň posledné vozidlo súpravy, takže na lis treba, pri náradiach ako remeňové zhrňovače, kosačky a pod. stačí na traktor, ak ho nič nezakrýva

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod miki » 19 črc 2009 15:25

Když mám pluh nebo nějaké jiné nářadí, tak to hodím do kabiny za sklo. Na vlečku to dám do držáku stejně jako na rozmetadlo RU5, kde to ovšem musím vždy oddělat když rozhazuji, aby to nebylo špinavý.
Je to zbytečná šikana. Ve dne si toho nikdo nevšimne a v noci ti buchnou beztak do nářadí když je máš široký. Když jedu v noci s nářadím, tak nechám puštěné zadní pracovní světla, který sklopím dolů, aby neoslňovaly a pustím přenosný majáček. Vystavuji se sice že mně bengáči vyberou, ale je to lepší než když do tebe někdo najede.
Jo ty přenosný majáčky, to vymyslela hlava!!!
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod JJaris » 29 pro 2009 18:59

Pokud má traktor v techničáku rychlost 40 km/h nemusí mít trojúhelník ale pokud má připojené vozidlo které má konstrukční rychlost nižšší musí trojúhelník mít. Ale je pravda než se s někým hádat tak ho tam dát , já osobně když jedu solo s JD tak ho tam nemám ale jakmile něco táhnu nebo nesu v hydraulice tak si ho tam radči dám pro klid a nemuset se hádat s poldama

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod libor » 29 pro 2009 21:26

já jsem přemíšlel jak dát koncové světlo na pluh neustále se mi skřípal kabl a tak tam mám jen trojuhelnik ale jak v noci a tak sme tam dali pěknou blikačku na kolo na režim svícení a tak to velice pěkně svítí a hezky to sundám a zase nasadím i s trojuhelnikem.

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod JJaris » 03 led 2010 11:54

libor píše:já jsem přemíšlel jak dát koncové světlo na pluh neustále se mi skřípal kabl a tak tam mám jen trojuhelnik ale jak v noci a tak sme tam dali pěknou blikačku na kolo na režim svícení a tak to velice pěkně svítí a hezky to sundám a zase nasadím i s trojuhelnikem.


hm dobrý nápad, bohatě to stačí a velice rychlé a levné zároveň :D

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod miki » 03 led 2010 12:06

Já mám udělaný druhý mobilní koncový svetla, který přidělávám pomocí silných magnetů (v rozbitým hard Disku jsou velmi silné magnety)
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod JJaris » 03 led 2010 13:24

miki píše:Já mám udělaný druhý mobilní koncový svetla, který přidělávám pomocí silných magnetů (v rozbitým hard Disku jsou velmi silné magnety)


A ani při otřesech se to neposouvá?
vidíš to by mě nenapado je to rychlé a účelné

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod miki » 03 led 2010 15:13

Ne, ty magnety na hlavičce hardu jsou sakra silný.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2009 20:31

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod mirdavw » 03 led 2010 20:42

unás trojuhelníki nikdo nepoužíva až napár soukromníku a nikomu to nevadí.ani při dopravní nehodě to neřešili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 04 led 2010 18:18

mirdavw píše:unás trojuhelníki nikdo nepoužíva až napár soukromníku a nikomu to nevadí.ani při dopravní nehodě to neřešili.

Jasně hlavně aby mně nikdo neviděl když jedu-super nápad-odmontujte i světla taky je to zbytečnost- Takové clio s rodinkou zapasované v pluhu je jistě super- Buďme bezohlední k ostatním, nerespektujme zákony a vyhlášky a bude nám určitě líp.
Mně osobně těch několik stovek nezachrání a radši na cestě budu svítit jak vánoční stromeček než abych musel řešit nějakou otevřenou zlomeninu. Znám podobné blázny, jedeš na potkávačky a zničeho nic traktor bez světel bez odrazek, bohužel když to udělá cyklista tak je to jeho mínus. když je to traktor a ty máš něco malého tak máš smůlu.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod miki » 04 led 2010 19:22

Souhlas, bohužel když si k tomu pustím magnetický maják , který nemám v techničáku, tak mně hrozí flastr.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 04 led 2010 19:49

miki píše:Souhlas, bohužel když si k tomu pustím magnetický maják , který nemám v techničáku, tak mně hrozí flastr.

Ani mně nemluv se 16145 jezdím s agronomem 6 radlic. maják mám natvrdo přišroubovaný, taky se děsím aktivního policisty,naštěstí většinou mrknou a nechají být.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 08 úno 2009 20:31

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod mirdavw » 11 led 2010 19:11

o osvětleni a odrazkách neříkám nic to bejt musí radši víc než mín majáky taky ty mam radši dva jeden na traktoru a jeden na secí kombynaci nebo na pluhu.osvětlení a brzdy to je to nejhlavnějši ale nakej trapnej trouhelnik dělal si z lidi akorát kasičku pořat znás něco tahat.kdyz máš doma jeden traktor tak si toho hlediš aby to bilo jak má ale při většim počtu mašin to sou strašný náklady který se v dnešní době hodí jinde.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 12 led 2010 17:50

mirdavw píše:o osvětleni a odrazkách neříkám nic to bejt musí radši víc než mín majáky taky ty mam radši dva jeden na traktoru a jeden na secí kombynaci nebo na pluhu.osvětlení a brzdy to je to nejhlavnějši ale nakej trapnej trouhelnik dělal si z lidi akorát kasičku pořat znás něco tahat.kdyz máš doma jeden traktor tak si toho hlediš aby to bilo jak má ale při většim počtu mašin to sou strašný náklady který se v dnešní době hodí jinde.

Trojúhelník má jednu úžasnou vlastnost- dá se předělávat- takže koupím trojúhelník 2ks a držáky a mám to.čistě teoreticky při ceně trojúhelníku 500kč to zas není taková hrůza. jak říkáš pokud má podnik fůru mašin, tak těch 500 je zanedbatelná položka. Jsem soukromník mám celkem dost techniky (na malinkého soukromníčka) 3ks traktor 3ks vlek, pluhy, bránosmyky, sazeč,secí stroj,postřikovač prostě spousta jednoúčelových "krámů" když tohle všechno utáhnu tak proč bych neměl na trojúhelník??
Trojúhelník mně osobně trapný nepřipadá, je tady i proto aby bylo poznat že to v dálce nejede 100km/h ale jen decentních 30km/h a tudíž řídič už z dálky ví že bude muset zpomalit.
A když už jsme u toho, já mám jen jeden maják a dva trojůhelníky (traktor-pluh) připadá mně levnější varianta 2xtrojúhelník za 500kč/ks než 2x maják za 1500kč/ks - Když už teda probíráš finanční otázku.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 127
Registrován: 29 úno 2008 14:34

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod Cecka » 20 led 2010 13:53

...je tady i proto aby bylo poznat že to v dálce nejede 100km/h ale jen decentních 30km/h...
Přesně tak!!! :)

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod vik » 08 čer 2012 08:36

Zdravíčko měl bych dotaz zde jsem našel samolepku výstražného trojúhelníku http://www.protruck.cz/samolepka-trojuhelnik chtěl bych ji nalepit na lis,protože ročně tak 2-3 prostě ztratimať plast či plech co by mi na to mohly říct policajti nalepim to na rovnou plochu lisu v zadu tudíž jako origo s plechem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod bold » 08 čer 2012 11:03

samolepky mám na UN a vlečce, zatím bez problémů.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod zetorzhor » 09 čer 2012 16:24

Já mám na vlečce a lisu natvrdo přišroubované výstražné trojůhelníky co jsou jako příslušenství v autě, všude o ně zakopávám a jsou zadarmo. Zatím to nikdo neřešil, ale nevím jestli by páni orgáni neprudili. I když schválené to asi bylo když je to jako výbava v autě :P . Každopádně účel to plní stejně jako ty kupované, akorát by mohl být někdo naštvaný že to mám zadarmo jak už to tak bývá :D

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: povinny vystrazny trojuholnik na traktore

Příspěvekod slava » 09 čer 2012 16:59

az se na tebe vyspi nejakej policajt tak te pekne osoli modli se aby to do tebe nekdo neoprel budes na vine stejne jako kdybys byl neoznaceny

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků