3 valce alebo 4?

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

3 valce alebo 4?

Příspěvekod Deutz-Fahr » 21 dub 2009 11:16

Ahoj nakoľko sú tu ľudia ktorí sa do toho vyznajú tak sa chcem opýtať čo je lepšie? 3 valce alebo 4? Zaujímala by ma výkonová charakteristika, spotreba, spoľahlivosť a tak ďalej. Alebo trebárs životnosť... Pýtam sa preto lebo napr. MF ponúka radu 3600 až do nejakých 90 koní s 3 valcami. Tak sa rozpíšte a porovnávajte.
Deutz-Fahr

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: 3 valce alebo 4?

Příspěvekod bold » 22 dub 2009 16:23

záleží jak na co. Pokud budu porovnávat charakteristiky motrů tak je lepší víc válců-lepší rozdělení kroutícího momentu ( menší hmota setrvačníku), motor jde líp do otáček . Na druhou stranu čím míň válců tím kratší motor, míň věcí co se můžou po... (trysek je méně,ventilů je méně, pístů je méně)
Pokud bych si měl vybrat, tak já osobně patřím do staré školy-víc válců toť moje moje volba.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: 3 valce alebo 4?

Příspěvekod lukasbranka1 » 22 dub 2009 19:31

u tri valce vyjde lepsi ucinnost nejvetsi strata v motore je treni pistu a hlavne pistnich krouzku ale o to u traktoru nejde
nejde jen o spotrebu ale i kroutak a ten ma jednoznacne lepsi ctyr valec to znamena ze pri velkem zatizeni ten tri valec pujde rychle s otacek
zese pokud traktor bude delat lechke prace zelenina atd. tak jednoznecne jsem pro tri valec bude mit vetsi ucinnost a mensi spotrebu stejne pri tech pracech nikdy neni zatizeny videl bych to jeko paradni nahradu Z 5211 Z5245
ale osobne jsem radeji pro ctyr valec

Příspěvky: 199
Registrován: 08 lis 2009 21:39
Bydliště: Hostice

Re: 3 valce alebo 4?

Příspěvekod JJaris » 27 pro 2009 20:59

Deutz-Fahr píše:Ahoj nakoľko sú tu ľudia ktorí sa do toho vyznajú tak sa chcem opýtať čo je lepšie? 3 valce alebo 4? Zaujímala by ma výkonová charakteristika, spotreba, spoľahlivosť a tak ďalej. Alebo trebárs životnosť... Pýtam sa preto lebo napr. MF ponúka radu 3600 až do nejakých 90 koní s 3 valcami. Tak sa rozpíšte a porovnávajte.


Spíš napiš na co ten traktor budeš používat, pokud bude dělat jen pícniny tak určitě 4 válec můžeš jezdit na nízké otáčky třeba sečení na PTO 1000 ot/min při 1100 otmin motoru a budeš točit nějakých 500 ot/min Pto a jezdíš téměř za darmo:)

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků