Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod poulm » 24 bře 2010 09:55

Zdravím,
já se nyní mezi těmito typy,o kterých se tu bavíte, moc neorientuji. Jen se chci podělit o zkušenost mého souseda, který má Valtru již 3roky, nevím typ, něco kolem 100-110k, má na tom čelák, děnně s tím jezdí kolem dobytka, obdělává cca 50ha, z toho 30ha balíkuje, v zimě ohrnuje a už s tím málem jezdí i nakupovat. Za celou dobu s tím neměl žádný problém, servis bez problémů atd. Akorát prý udělal jednu chybu, že si vzal verzi bez reverzoru, tak musí s čelákem furt řadit a večer poskakuje o jedné noze domů. Celkově se mi ten traktor moc líbí, nic z něj netrčí,není přeplácaný elektrikou, perfektní do lesa, cenově přijatelný, atd.
Za nějaký rok si chci taky koupit něco novějšího a budu dost silně uvažovat o této značce.
Jasně, že je mnoho jiných značek a typů, které stojí pro srovnání, ale zatím jsem nepotkal nikoho,kdo by na Valtru nadával.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Peetan » 24 bře 2010 10:04

Tak pokud nemá reverz, tak je to A-řada. To je zhruba na úrovni zetora. Dělají je kupa let, takže by měli bejt osvědčený. Už se ale od jejich výroby upouští a linku převezly do Turecka. Nástupcem Ačkový řady je právě N82 a 92, který maj z áčkový řady nápravu a motor, jinak zadek a boudu už z velký Nkový řady kde je to použitý i na 160ti koňový traktory, takže na 88/101 koní silně předimenzovaný. :wink:
To áčko je spíš tak do krmáku, nebo lesa. Má to maličkou budku, N už má velikou a pohodlnou.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod poulm » 24 bře 2010 13:16

Podle toho,jak to popisuješ,tak by to mohlo být ono. Zas tak malý traktor to není, má tam ty velké kola,tak to vypadá celkem mohutně. Se 4 radličným otočným pluhem si to jenom hraje atp., svinovací lis i autovlek to tahá s přehledem, takže no problem.
Jak říkám, líbí se mi a tento typ se mi jeví jako ideální na práce všeho druhu.
Myslím,že si dám práci a trochu víc se začnu o traktory této značky zajímat. Akorát s tím Tureckem mě to mrzí, z tama nepřijelo nikdy nic dobrého :x
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Jarda X » 24 bře 2010 23:42

Ještě k tomu zadku N82 a N92, je to ten samý co má i řada T, takže se používá na traktorech, které mají i přes 200 koní. Jinak A řada by měla v průběhu snad dvou let dostat nástupce s tří a čtyř válcóvými motory a měl by tam být jak reverz tak až čtyřkrát násobič a cena okolo jednoho milionu a opět se to bude dělat v barvách Valtry a MF. Peetan prosím ty nabídky mi stále nedorazily - JaroslavKourek@seznam.cz. Díky. :wink:

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Peetan » 01 dub 2010 14:44

Jardo, rád bych ti to poslal, ale tvůj e-mail je nějakej nefunkční... :?: JaroslavKourek@senam.cz.
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Jarda X » 01 dub 2010 17:19

Omlouvám se email je JaroslavKourek@seznam.cz, zapomnel jsem na z ve slově seznam, tak teď už to snad vyjde, zatím díky a ahoj Jarda. S traktorem jsem se ještě pořádně neseznámil, máme pohromu v lese a tak jsem pořád tam, ale za chvíli se ozve jaro a pak se budeme muset zkamarádit :wink: .

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Peetan » 01 dub 2010 23:10

Vidíš to... to mě mohlo taky napadnout. Pitomý "z". Já zkoušel mezi jméno a přijímení tečku, pak jestli ti nevypadly písmenka, tak Kocourek atd a ono toto. Já pitomec.
Pak se ozvy jak ti 111ka chodí. U mě to taky nakonec zvítězila, ikdyž prodejce MF byl ochoten běhěm tejdne slevit 14 500 euro a N92 je jen o 30tis Kč lacinější. Jsou to stejně dobráci... :lol:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Příspěvky: 1
Registrován: 20 lis 2010 13:14

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod J+D.com » 20 lis 2010 14:22

Zdravím, páni.
Pročítal jsem si vaše příspěvky a sledoval, jak jste se dostali od 120-tek k 90-tkám.
Letos jsme testovali 3 traktory: Pumu 140, JD 6320 a Valtru 122 verso. Musím říct, že
Puma byla nejlepší(kabina, ovládání, výkon, tah, stabilita), Honzík Jelenoic měl sílu,
ale žral jako tank, jako nejslabsí se jevila Valtra, což pline z objektivní příčin: 4 válce
nejsou 6, nejkratší, nejlehčí, nejmenší kabina. V podstatě rozdíly proti Z 106 40, kterého
měla nahradit, byly pouze v komfortu obsluhy řazení, dalších ovl. prvků a odpružení, jinak
je to jen lepší Zetor(Valtra začala výrobu kopiemi Zetorů).
Tolik objektivní zjištění, ale nakonec nákup traktoru závisí hlavně na kvalitě servisu.
Nenechte si nic namluvit od prodejce, zjistěte si sami jak váš nový partner úspěšně
servisuje svoje staré zákazníky. Až se vám traktor vysype utrostřed sezony a oni vám
řeknou že Pepa nemá zrovna tento týden čas, ale ke konci měsíce by to snad šlo, pak budete
s prominutím čučet. A je jedno jaká je to značka, záleží na konkretním zastoupení.
Jinak Valtra je špica do lesa, na obstarání chléva atd., ale na poli je průměrný traktor.
Záleží jak chcete traktor používat nyní a i v budoucnu.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod medulin » 20 lis 2010 20:45

Ta 6320 je taky 4 válec

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod neznalek » 20 lis 2010 20:55

Puma byla nejlepsi snadno...šestiválec 140 koní, s navýšením 162.... Pokud jste tedy porovnávaly tyto tři mezi sebou, nejde mi do hlavy jejich typový výběr :)

Příspěvky: 252
Registrován: 10 čer 2007 22:07
Bydliště: Nové Město nad Metují

Re: Valtra 122 versu nebo Case IH Puma 125

Příspěvekod Peetan » 20 lis 2010 22:28

Poměrně úsměvné porovnání, stejně jako celkové zhodnocení. :D
Jestli je 122 kratší, lehčí a slabší ják 6320, tak se nezlob, ale zřejmě se ztrácíš v číslech i v praxi... :lol:
Sem stavař, těžím dřevo a přitom blbnu na farmě.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník