Jaký koupit traktor??

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 11 kvě 2010 20:17

Zdravím..

Měla bych prosbičku, může mi tu někdo poradit jaký pořídit traktor? Potřebuju traktor, za který bych mohla zapřáhnout kladívkový mulčovač na posekání nedopasků na pastvinách po koních. Koukala jsem po nějakém malotraktoru, ale chce to traktůrek s min. 20hP a bohužel takové traktůrky jsou příliš drahé, tak jsem myslela na nějakou Z25 nebo Z50. Bohužel nemám zkušenost s žádným z těchto traktorů a tudíž nevím, jaký vybrat.. Jsem úplné traktorové mimino.. :wink:

Prosím o pomoc a dobrou radu..

Děkuju Lenka L.

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod miki » 11 kvě 2010 20:27

Záleží na mulčovači, kolik potřebuje otáček hřídel, jaký má příkon, záběr, jestli je ten nedopasek hodně či méně hmoty. Pokud píšeš, že nárok mulčovače je cca 20 HP, tak bych do Z25 vůbec nešel.
Uvažoval bych minimálně o Z3011, Z4011, Z50, Z5211, případně ve svažitějším terénu Z5245.
Na malotraktory zapomeň.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 11 kvě 2010 20:35

Moc děkuju za odpověď. Mulčovač ještě vybraný nemám, chtěla bych okolo těch 150cm záběru, pastviny jsou celkem rovné, sem tam nějaký kopeček. Líbí se mi Z50 ale jak je to s poruchovostí, nevíte? Pokud bych pořídila tento zetorek, jaký za něj mohu dát mučovač?

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod miki » 11 kvě 2010 20:59

Super je jednoduchý a bytelný stroj. Na mulčování možná trošku těžší, ale jinak perfektní. Je otázkou, v jakém je stavu, jak se o něho majitel staral atd. Pokud by jsi ho kupovala, bylo by vhodné vzít sebou někoho, kdo se trošku v traktorech vyzná.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod neznalek » 11 kvě 2010 21:06

ohledně toho supra...určitě jednoduchy a spolehlivy stroj, problem by moly byt ND díly, ale i ty se daji sehnat. A jen tak na okraj, "supr" potřebuje hodně silného řidiče :D ... to řízení je očistec

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod miki » 11 kvě 2010 21:10

neznalek píše:ohledně toho supra...určitě jednoduchy a spolehlivy stroj, problem by moly byt ND díly, ale i ty se daji sehnat. A jen tak na okraj, "supr" potřebuje hodně silného řidiče :D ... to řízení je očistec

Je otázkou, jaký máš přední kola. Dá se to jima trošku ovlivnit. Točit s volantem jen za jízdy :D
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 11 kvě 2010 21:12

Těžší?? Jako váhově?? No je fakt, že tam mám kousek takový mokřejší, tak aby tam nezůstal někde viset.. :| A co se týče silného řidiče, tak snad to nějaký ten náš chlap tady u nás v baráku zvládne a pokud ne, začnu chodit do posilky.. :wink: Nene.. rozumím. proto jsem taky tady a ptám se. Takže Z25 by takový nějaký mulčovač cca 150cm nezvládla, když je ta Z50 težší? Je fakt, že se mi i víc líbí.. :oops:

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod miki » 11 kvě 2010 21:21

Na Z25 zapomeň. Mulčovač by měl mít záběr alespoň jak je šířka traktoru, jinak si to budeš ujíždět
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod neznalek » 11 kvě 2010 21:26

Ono se říká, chci to jen do mulčovače, ale co nevidět, už to bude tahat vlečku, do lesa na zimu pro dřevo, seno pro koníky, hnuj od koníků :) A pak zjistíte, že možná i ten "SUPR" bude málo :) Mimochodem, pozor při nákupu, byly 35ky a 50ky :wink:

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 11 kvě 2010 21:30

Ok.. beru na vědomí, Z25 NE!!! A jak poznám od sebe 35ky a 50ky?? Jsem asi blb, co?? :oops: Nejhorší je, že opravdu ani nevím, koho bych mohla vzít s sebou.. Proto se tak moc ptám. Mmj: nevíte o nějaké Z50ce?

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 11 kvě 2010 21:31

Já už to vidím.. jak pěkně nalítnu a budu akorát nas..á, že??? :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod neznalek » 11 kvě 2010 22:02

http://stroje.bazos.cz/15/?hledat=zetor ... do=&order= třeba nekde tady, nejzajímavějsí je asi inzerat od pána z Teplic konkretne tento: http://stroje.bazos.cz/inzerat/6049490/Super-50.php tady bych neměl strach o stav ani o STK, cena super....

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 12 kvě 2010 06:24

Na ten z Teplic jsem už volala, taky se mi zdá prímový.. Ale netuším, jak jsem s takovou mašinu dopravit..
Jinak mooooc díky chlapi!!! :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod neznalek » 12 kvě 2010 11:30

takle "malej" traktor, by mohlo odvezt jakékoli menší nákladní auto ( avie apod.) ideálně s kontajnerem, nebyl by pak problem s naložením, ani vyloženim :wink: Akorát by se možná musel sundat ten ochranej rám kvuli výšce, ale ani to by neměl byt ažtak problem....

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 12 kvě 2010 17:28

Můžu se ještě zeptat kolik takový traktůrek žere a zda jde za něho tedy připojit téměř jakákoli zem technika (horálek, mulčovač, bubnovka, obracák..) samozřejmě adekvátní k výkonu, mmj jaký má vůbec Z50 výkon?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod bigbul » 12 kvě 2010 17:56

Ahoj,jelikož jsem kdysi tento úžasný stroj vlastnil tak mohu podat pár informací.Výkon je dostačující na běžné stoje vyráběné u nás v republice. Začnu rotační žačkou Žtr ,jelikož má Super50 celkem rychlou převodovku tak jsem jezdil na redukovanou 3 - 4 při otavách,při seně velkou1,spotřeba na hodinu 5-8l,problém se závěsem na úvratnících neboť náhon o něj chytal to samé i s obracečem,vyřešil jsem to tak že jsem si sehnal dřžák závěsu i závěs ze UŘ 1 které mají závěsy na čepech doplnil jsem i agrohák,s horalem nebyly žádné problémy až na řízení když se někde couvalo tak byla sranda,pozor na brzdy ty nám přestaly brzdit po dvou měsících od opravy ale ruční brzda to v pohodě vše udrzdí když nebudeš nijak blbnout a stroj udržovat tak ti vydrží.Přeji Ti hodně strávených příjemných chvil s tímto traktorem je to držák,ale doma už bych ho nechtěl.Stálo by to možná za uvážení a jít do řady 67 nebo 69 to je sice o jiných penězích ale taky o celkovém pohodlí záleží jak bube využitý.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 140
Registrován: 06 říj 2007 17:41

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod venca43 » 12 kvě 2010 18:46

Jenom u toho Supra z inzerátu pozor na veteránské čísla - nejdou přepsat jako normální ale nový majitel si musí znovu přihlásit na sebe= nová veteránská testace což mi přijde tento jedině přes známého komisaře (hranaté blatníky, ty šílený světla v zadu, barva asi taky nebude zrovna origo). Jinak cena neni špatná pokud neni motor nebo něco před smrtí.

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod Deutz-Fahr » 12 kvě 2010 18:51

Tiež by som sa asi skôr priklonil k rade Major. Ale ak záleží na cene tak Super bude priaznivejší... U Majora bude cena minimálne raz taká. No ale aj tak... Major je Major. A kľudne by stačil aj 57 ked porovnáme so Suprom
Deutz-Fahr

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 12 kvě 2010 19:13

Původně jsem vůbec chtěla jen nějaký japonský malotraktor cca 22hP 4x4 a k tomu 140cm mulčovač, nepotřebuju totiž nic jiného, než posekat nedopasky. ale když jsem koukala na ceny, tak takový malotraktor s mulčovačem po repasi příjde cca na 150tis. Bohužel takovou investici si nemůžu dovolit. Tak jsem začala koukat po nějakém levnějším a menším traktoru, nechci žádnou mašinu, je to pro mne zbytečné. Chtěla jsem investovat max 60 tis. Mám cca 4ha pastvin a potřebuju každou cca 2x do roka po spasení posekat, nic víc. Takže nepotřebuju ani TP.. Jsem za každou radu moc ráda. Díky.. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod bigbul » 12 kvě 2010 19:49

Nejlepší byjsi měla někoho na to mulčování najat a máš to bez problému,pokud budeš mít traktor tak musíš nějak využít a malotraktory jsou o ničem,tak si to dobře uvaž než něco koupiš a co bude vyhodnější.

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 12 kvě 2010 20:00

Já vím, když to spočítám, tak za tu cenu by mi to někdo mulčoval možná i deset let!! :D ale problém je tady u nás v tom, že zrovna když potřebuju, tak se všici vymlouvají na to, že nebudou kvůli mě nasazovat sekačky, nebo že zrovna nemají čas.. chovám tady koně dvanáct let a sehnala jsem tady někoho pouze 4x, děs, zbytek jsme sekali mountfieldem nebo MFkou (sviňská dřina a trvá to snad celý život).. a už mne nebaví se někoho neustále doprošovat a pak jim líbat ruce.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod bigbul » 12 kvě 2010 20:15

Já to znám moc dobře když se musíš doprošovat,ale do supru bych nešel sleduj inzeráty kup radši nějakého Majora 55-56-67-69,jsou to stroje už lepší ovládání je jednoduhší nepotřebuješ tolik hrubé síly opravdu zvaž to moc dobře,než koupiš nějaký veterán a budeš se bít do hlavy ony supry jsou dost velké olejničky a pro ženu to není vůbec.

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 14 kvě 2010 07:15

Tak a teď jsem z toho akorát zoufalá, co koupit a co ne.. Chtěla jsem co nejmenší traktůrek, abych s ním nespáchala nějakou neplechu , máme ty pastvinky úzký a dlouhý a potřebujeme mrštný stroj, s co největším rejdem a co nejmenší, protože tam jsou i stromy s nízkými větvemia takový větší traktor by si myslím byl jen pro zlost, to same se týká i uskladnění, nechci aby mi zabíral moc místa, a aby se mi věšel do stodoly i s nářadím.. Měla jsem opravdu představu nějakého malotraktoru max té 50tky a teď teda nemám tušení, co koupit.. :? :? :( :(

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod slava » 14 kvě 2010 07:26

pokud to chcete jen na mulcovani nedopasku tak by byla vhodna i nejaka horska sekacka s mulcovacem ma ho neseny pred sebou tak je i vyhodnejsi navic je nizka podjede i po stromy zalezi v jake cene se da sehnat nebal bych se ani nejake zdarile konstrukce domaci vyroby nekdy jsou opravdu spolehlivejsi nez tovarne vyrabene ja nedopasky posekam rotackou a necham lezet kdyz to uschne tak to konim chutna a posbiraji to nevim jestli je to dobre ale asi by to jinak nezrali

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 14 kvě 2010 08:18

Dobré to je, pokud v tom není něco pro koně jedovaté, proto se nechává seno 6týdnů "vydýchat", aby, česky řečeno, vyprchal toxin z bylin, to samé obilí a sláma.. ale pokud ti to s koníkama nic nedělá, tak bych to neřešila.. :wink: Taky jsem přemýšlela o nějaém domácím, ale sedím na netu teď skoro furt a nemůžu nic sehnat.. Ale moc dík za rady, budu muset prostě hledat a čekat.. Teda jestli do té doby nezarostem.. :D

Příspěvky: 112
Registrován: 06 bře 2008 11:54
Bydliště: Rimavská Sobota Slovensko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod Deutz-Fahr » 14 kvě 2010 12:40

Malé, mrštné, a ľahké...no možno by na nejaký menší mulčovač stačil aj Zetor 3011. Bez TP by sa do tej ceny kľudne vliezol. Je krátky a otočí sa na dosť malom. Prípadne pomôže smerova brzda. Malá spotreba je tiež plus. Jednoduchý a pomerne spoľahlivý traktor. Veď je to Zetor predsa. Čo môže byť mínus tak to že ak bude mulčovač ťažký a kopec ostrý tak pôjde na zadné. Je to ľahký traktorík. Ale z vlastnej skúsenosti viem že urobí hocijakú robotu vrátane kosenia bubnovkou. Mali sme ho roky, potom sme ho vymenili za 6911 a teraz ideme kúpiť znova 3011 kvôli hrabačke. 6911 mi je v nej ľúto naháňať a ma o dosť väčšiu spotrebu. S 3011 sme obrábali aj 3 ha ornej. A všetko zvládol. Takže ja by som sa ho nebál. Ak by výkon nestačil tak nie je problém tam hodiť motor 52.
Deutz-Fahr

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod neznalek » 14 kvě 2010 13:59

Že se sem zas pletu, z nudy často projíždim inzerce na netu, zrovna dneska přibilo toto http://stroje.bazos.cz/inzerat/6102557/ ... ekacka.php, ceny ok, a mají rovnou obojí :). Jinak, co se skladování týká, tak by stačil i trakor bez kabiny-vjedete všude, třeba 3011-4011, poslední dobou hodne byvají v inzerci a v případe nepotřeby SPZ se daji sehnat za dobrou cenu ... z vlastní zkušenosti bych radši volil 3011-4011 než "Supr", už je kvuli tě manevrovatelnosti :) sám provozuju dva kousky a kromě klasické udržby a dolívaní paliva od těch traktorech nevím....

Příspěvky: 12
Registrován: 11 kvě 2010 20:12
Bydliště: kousek od Vrchlabí

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod impipi » 14 kvě 2010 20:20

Jste úplný zlatíčka, moc vám všem děkuju.. Kdyby jste náhodou viděli někde nějaký, mých požadavků, traktůrek, hoďte mi sem prosím odkaz, jako neználek.. Děkuju!!! :wink:

Příspěvky: 8
Registrován: 19 čer 2009 10:11
Bydliště: Starý Hrozenkov - Vápenice

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod masapa » 11 čer 2010 11:32

Zdravím. Jak jsem četl vaši diskuzi, tak můj názor a jak to dělám já.Supra nebrat. Lepší nějaká 40nebo 50(55)bez kabiny s dobrýma brzdama - kvůli rychlejšímu otáčení a dobrou hydraulikou. Cena kolem 65 tisíc - bez dokladů.
Já seču 55 bez kabiny a jsem spokojený.Před tím jsem sekl 40 s kabinou a musel jsem hodně objíždět stromy.
Do kopce se to trochu staví, musí si člověk dávat pozor. U nás je kopcovitý terén.
Určitěto zvládne i 30, ale ten tríválec je přece jen poznat,je to slabší.
Mám 15ha luk a pastvin.
Pokud chcete, foto pošlu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Jaký koupit traktor??

Příspěvekod farmářJH » 11 čer 2010 14:24

tak já se taky přidám. 5511 o těch jsem nic dobrého neslyšel. Do tébych si asi jít netroufal. Mulčovač kladívkový z Pelhřimova, potažmo výroba STS J.Hradec, chce 1000ot. na vývodovém hřídeli. Jinak je k ničemu, měl jsem ho půjčenej. Má supr 1000ot. vývod? osobně bych něco, co utáhne dobře lis, valník a nebude to moc stát.Pokud není třeba SPZ, Crystal 8011 je dobrá volba, čas od času se obejví kolem 35 tisíc. Zrovna po nějakém koukám, právě pro ten lis.
Velice milej traktor je 6711, pokud má servo. Ale jejich ceny se pravidelně pohybují stále výše nežli u Crystala a na lisování a valníky přes bláto a sníh to není zrovna dost velkej kocour. Některé navíc nemají tisícovkový vývod, zrovna jako moje 6748. Dost omezující :(
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Další

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 2 návštevníků