Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 21 zář 2010 12:01

Zdravím, můžete mi prosim vás ří něco téhle dotaci ? Měl bych konkrétně zájem jí využít na koupi nového traktoru. Ubec netuším jaké podmínky musím splňovat (zda musím mít nějaký počet hektaru půdy, zda musím dokládat nějaký podnikatelský záměr, a pokud dotai dostanu musím to nejdřív zaplatit ze svého a pak mi to vrátí? nebo mi "dají" peníze a já je mohu jen využít jen na nákup třeba jen traktoru. někde jsem se dočetl že davájí 1100000kč toje pevná častka? děkuji za jakýkoliv informace

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 21 zář 2010 12:50

doporučuju si prolézt portál SZIFU. Třeba tady http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous ... 18b620.xml a jiné tamtéž....ale pochybuju, že obyčejnýý smrtelník z toho bude moudrý :)

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod vik » 21 zář 2010 17:07

zdar ne je to tak že dostaneš 500 000kč ty musíš ten stroj koupit takže si na zbytek musíš vzít úvěr což je zase problém protože nevíš kdy tě to zaplatí ,ale ten úvěr uzavíráš na dobu určitou.řeknu to takhle já jsem si myslel že když jim tam hned v lednu dám veškeré podklady,které chtěli,aby mi zaplatili zbytek tak že mi do konce dubna zašlou peníze jenže ono se tak nestalo a zaslali je až v červnu takže jsem musel zaplatit ne zrovna malý penále leasingové společnosti to je jeden problém. 1 100 000 jsem též nedostal protože bylo euro dole čož je i ted takže jsem dostal cca o 50 000kč mín.hektarově je to úplně putna záleží kolik nasbíráš bodů.klidně se ptej dál loni jsem to absolvoval.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod VonVagel » 21 zář 2010 19:14

Dalsi moznost je kontaktovat prodejce znacky traktoru o kterem uvazujes... garantuji ti ze ti vsecko vysvetli a dokonce i zaridi:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 21 zář 2010 20:06

VonVagel píše:Dalsi moznost je kontaktovat prodejce znacky traktoru o kterem uvazujes... garantuji ti ze ti vsecko vysvetli a dokonce i zaridi:)

druhá a pravděpodobně nejjednodušší možnost :)

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 21 zář 2010 20:58

Zdravím, děkuju za odpovědi, no možná to bude asi nejjednoduší kontaktovat prodejce a dohodnout se sním. A jestli mi můžete říct jak jako zvýším to hodnocení bodu. To je jako podle toho jakej mám úmysl podnikání, apod.? Jínak tu dotaci míi podtvrdí dřív než ubec podepíšu smlouvu na stroj?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 21 zář 2010 21:07

bodovou tabulku najdeš taky na SZIFu....čím víc bodů získáš, tím lépe. Zohlednuje se tam plno kritérií a kazdý požadavek ma jine bodové ohodnocení. např. zda prebíráš farmu/ nebo jen začínáš, zda jsi eko/častečný eko nebo neeko...atd... Sám se o investiční dotace zajímam delší dobu a tuhle konkretní chci žádat po novém roce prostřednictvím prodejce ( at se snaží, když chce kšeft :)), nepočítam s tím, že ji dostanu, ale pokud ano, bude to příjemný bonus :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 21 zář 2010 21:27

nemam co dělat, tak jsem Ti to dohledal http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous ... 026156.pdf je tam komplet všechno, zminovaná bodovací tabulka je na straně 27 :wink:

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 21 zář 2010 21:40

neznalek píše:nemam co dělat, tak jsem Ti to dohledal http://www.szif.cz/irj/portal/anonymous ... 026156.pdf je tam komplet všechno, zminovaná bodovací tabulka je na straně 27 :wink:


týýjo děkuju, já to tam hledal a furt nic nenašel :D jdu to pročíst. ještě jednou díky

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 22 zář 2010 00:35

tak jsem to tak pročítal a musím říct že některým věcem ubec nerozumím :D napřiklad jak jsou ty kritéria k udělení bodů. tak ubec nechápu bod 8. :mrgreen: :mrgreen:

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 22 zář 2010 00:39

Kahsa píše:tak jsem to tak pročítal a musím říct že některým věcem ubec nerozumím :D napřiklad jak jsou ty kritéria k udělení bodů. tak ubec nechápu bod 8. :mrgreen: :mrgreen:


tak už jsem to asi pochopil. že pokud převezmu po někom starším zem.podnikání tak dostanu i tyhle body. myslíte že to platí i v případě že moje pozemky doteď jsou v nájmu a já když jsi je vezmu zpět. tak je vlastně taky převezmu. doufám že jsem to napsal nějak srozumitelně.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 22 zář 2010 12:13

Kahsa píše:
Kahsa píše:tak jsem to tak pročítal a musím říct že některým věcem ubec nerozumím :D napřiklad jak jsou ty kritéria k udělení bodů. tak ubec nechápu bod 8. :mrgreen: :mrgreen:


tak už jsem to asi pochopil. že pokud převezmu po někom starším zem.podnikání tak dostanu i tyhle body. myslíte že to platí i v případě že moje pozemky doteď jsou v nájmu a já když jsi je vezmu zpět. tak je vlastně taky převezmu. doufám že jsem to napsal nějak srozumitelně.


nene, v tomhle případě to neplatí, bod 8 souvísí s odchodem do "zemědělského" důchodu člověka, od kterého farmu přebíráš...tedy nejen pozemky ( i kdyz na to je to vázané), ale komplet celé podnikání :wink: Dotyčný pak pobíra od Eu jakousi rentu přímo umernou převedenému majetku (maximální výše je nekde u čtvrt milionu ročně tuším) ..od veku 55let a do doby než vznikne nárok na starobní duchod. Dotyčný pak musí samozřejme přestat podnikat v zemedelství..Tahle část mne taky čeká z jara, pár kolegu z okoli už si tím proslo a docela si to pochvalují, jen nadavali na administraci a vsechno související s prevodem farmy, ale s tim se musi pocítat, at už se jedna o cokoli, co chodí z Bruselu :lol: :lol: :idea:

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 24 zář 2010 12:05

Aha. no dobrá,díky za info. no nejdřív si udělam živnost a pak zkusím nějakého toho prodejce na ten traktor. Bez té živnosti to nejde jestli jsem to pochopil dobře, podle mne je to logický.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod VonVagel » 24 zář 2010 14:37

S tou zivnosti bych nespechal...jakmile se zaregistrujes tak muzes zadat jen po dobu 16 mesicu. Navic nevim kde beres tu jistotu ze budou penize na MZZ...Penize nejsou a nebudou...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod neznalek » 24 zář 2010 15:27

Dobrá poznámka od VonVagela....Nehledě na to, že jsem se dnes dozvedel, že příjem zádostí na PRV (všech kromě obcí) se z jarního termínu odsouvá na říjen...takže mam zase rok čas :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod VonVagel » 24 zář 2010 18:34

Na druhou stranu v budoucnu to muze byt jedna z mala podpor pro zemedelce...pokud jak je v planu PGRLF skonci...
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Příspěvky: 60
Registrován: 30 lis 2009 20:23
Bydliště: Praha-východ

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod Kahsa » 24 zář 2010 22:50

VonVagel píše:S tou zivnosti bych nespechal...jakmile se zaregistrujes tak muzes zadat jen po dobu 16 mesicu. Navic nevim kde beres tu jistotu ze budou penize na MZZ...Penize nejsou a nebudou...


Tak já od toho moc nečekám, když mi to dají super když né tak jsem to alespoň zkusil.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 612
Registrován: 15 led 2007 09:04
Bydliště: Opava

Re: Dotace pro začínajícího zeměděle

Příspěvekod VonVagel » 25 zář 2010 10:11

Ted me znamy informoval ze existuji i nejaci poradci kteri ti za penize poradi/zpracuji projekt... i tohle muze byt cesta:)
Když CLAAS tak jedině LEXION 595R s C516-30...

Víte o tom, že se díky svému počítači můžete přímo účastnit skutečných vědeckých výzkumů?
http://www.czechnationalteam.cz/

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků