Traktor okolo 100 koní

Příspěvky: 23
Registrován: 15 črc 2010 17:20

Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Aleš S » 09 led 2011 20:11

Ahoj,
jaký koupit traktor o výkonu mezi 85-120 k. Využití by bylo převážně v dopravě. Dále by nahraboval nebo sekl při senážich. Tahal by rozmetadlo RUR 8 nebo 10. Do pole by se asi moc nepoužíval. V zimě by se s ním vyhrnoval sníh.
Naposledy upravil Aleš S dne 21 bře 2011 23:43, celkově upraveno 1

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod vik » 09 led 2011 20:50

no ono to bude co člověk tak jinej názor já jsem taky stál před tůtou otázkou a na konec jsem si vybral JD 6230P maj akci tak jsem dostal přední odpuženou nápravu a odpruženou kabínu zdarma a vzal jsem to s převodovkou AutoQuad Plus EcoShift ta umí při maximální rychlosti snížit otáčky o 18% což ušetří nějakej ten litr nafty,

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Petr.J » 10 led 2011 00:17

Mno spíš bych začal tím, že si zjistíš jaký máš nejblížší servisy a jakou odvádí práci. Ono je to pak ve finále jedno jestli je to JD, Zetor či bůhvíc co, ale za pár let (v lepším případě) se to začne kazit a pak je to docela i důležitý... Jinač musím souhlasit s kolegou, šestková řada od JD je na tyhle práce fakt dobrá a ani není moc poruchová :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bigbul » 10 led 2011 11:14

Do starého traktoru bych nešel ale to záleží na tom jak si podnik stojí traktor jsem si vybíral podle zkušeností kdo ho má trochu déle a taky podle servisu a jeho rychlosti v případě nějaké závady jelikož mám taky JD tak si myslím že by to nebyla špatná volba ale je třeba pamatovat jakou převodovku si nechat namontovat když budete spíše dělat dopravu.
Ještě by tu byla jedna možnost koupi levného a snad i jednoduchého stroje a to je Belarus :lol:

Příspěvky: 114
Registrován: 21 led 2009 21:40

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod premo » 10 led 2011 17:25

Taky doporučují JD 6230 ale takový lepší základ premium je zbytečný ,stačí dobrou převodovku a přední odpruženou nápravu ,pokud je v akci tak se dá pořídit kolem 1,1mil což není o moc víc než za Proximu Power 105 ,pokud budeš chtít další výbavu třeba agrohák ,širší kola ,závaží ,čelní hydraulika atd.tak cena poroste takže to chce dobře promyslet na co všechno budeš traktor využívat.

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod vik » 10 led 2011 18:27

pro premo taky jsem chtěl standarta jenže i když měli akci tak se všim co jsem chtěl byl traktor za 1,2 mil(silnější čerpadlo,dvoje světla ve předu a vzadu,lepší převodovku a odpruženou nápravu) a ted maj akci na premium a tohle vše +odpružená kabina vychází na 1,35 mil což jsem si řekl že neni až takový rozdíl,když ten traktor kupuju na více let a strávim v něm dost času tak mě nejakých 150tis už taky nevytrhne.Ale jestli chce něco levnějšího tak je taky dobrá volba NewHolland kterého jsem původně chtěl,ale dost mi nesedlo ovládání hydrauliky a vnějších okruhů.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Petr.J » 10 led 2011 18:44

Jen bych chtěl krapek oponovat premovi s těma širšíma pneumatikama. Pokud ho budeš používa v dopravě a k prohrnování sněhu ( jak jsi říkal že je to u Vás tradicí) tak bych volil právěže standartní penumatiky, pač při výmněně je to levnější a při prohrnování užší pneumatiky tolik neplavou a líp se proříznou sněhem...ale to je věc názoru :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 12 led 2011 18:37

Tak borci... mám podobný problém. Potřebuju vyměnit 7211. Tudíž traktor do postřikovače (uhlíkové filtry) traktor hlavně na léto (klima) Traktor v kterém budu trávit nejvíc času (pohodlí). Potřebuju aby se tam daly dát polokultivační kola, aby jezdil přes 40km/h kvůli dopravě. Rozmezí výkonu od 70 do 110 koní, Zatím jdu zjišťovat a taky si pozvu nějaké "agenty" ať se mně pokusí něco vnutit. Potřeboval bych od vás skušenosti, jednak kvůli převodovkám a jednak celkový dojem a osobní skušenost. Odpovědi typu "franta" povídal nebrat. Dík moc
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Petr.J » 12 led 2011 18:49

Jak máš velkej postřikovač a přívěs co chceš za tým tahat? My jsme měli podobnej problém...v postřikovači atd jsme měli Z 7745 a byl to krapek horor...né že by byl špatnej(na zetora nedáme dopustit), ale jak přišla krapek voda a potřebovali jsme ve skluzu stříkat, tak šel s tím postřikovačem ke dnu...tak jsme do toho hodil JD 6620, super na ovládání, dá se perfektně utěsnit, dobrej přístup k filtrům, máme tam taky uhlíkáče a spokojenost. Ale jak se tu snažím podotýkat...z 50% přihlížej na značku i dle toho, jak máš blízko servisy a jak jsou kvalitní :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod neznalek » 12 led 2011 19:03

Sám jsem uvažoval, jaký bych volil traktor, kdyby byla na pořadu dne obměna v rozsahu 70-90 koní (mám 7745 jako druhý traktor). Pokud budu uvažovat, že traktor má být nový, nemá to být hlavní traktor na farmě, jeho hlavní úkoly budou pícniny, pojížďky kolem dobytka, postřikovač a jiné lehčí práce včetně dopravy, tak z celého spektra značek mi ve finálním výběru zůstali jen 3 a to:
JD 6230 ( odpružená náprava a celkově dobře udělaný traktor se servisem téměř na každém rohu, prostě se mi líbí a to se počítam mezi antijelínkáře :)).
Dále Fendt řady 200 Vario (převodovka je jasná, pohodlí taky, na servis nebývají stížnosti, navíc FENDT já osobně pořád považuju za nejlepší volbu do cca 200 koní výkonu, ovšem za vcelku nekřesťanské peníze).
A jako poslední bych vybíral Lindner GEOTRAC, ty nové modely 84-94-124 vypadají po technické stránce velice povedeně a promyšleně, bohužel u nás je to "exot", kterého sem dováží tuším jen jedna firma a kromě jednoho kousku, co chodil v lese jsem jej na vlastni oči nikdy neviděl...
Zetor jsem zavrhl hned zkraje..jsem sice vlastenec a zetory mam rád, ale co si bude povídat, za cenu, za kterou se prodávají a s povesti a výbavou, které nové modely mají, se da určitě najít lepší volba :wink: Stejně tak bych nevolil Landini, sám jej vlastním, spokojenost je dobrá, nicméně servis stoji za pendrek a jejich dodaci lhůty jsou velice flexibilní, slušně řečeno (To sice neni vada stroje, ale kdyz musite na servisní zásah čekat i 14 dni....které sice traktor funguje, ale ne jak by měl...):lol:, tím pádem bych vyřadil i MC cormik, který dováží stejný prodejce..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 12 led 2011 19:11

no já zavrhl zetor z důvodu nekvality a za tu cenu co je zetor seženu cokoliv v lepší výbavě. JD je asi špička, ale servis je poněkud dražší (holt je to značka) I když lukrom je kousek a zajedu se podívat i tam. uvažuju buď o dojcovi nebo newholandovi (kontakt u distributora a možná lepší cena) Potřebuju celkovou cenu-tudíž nechám si vypracovat cenu na 10 let provozu (pořizovací cena+náklady na údržbu+servis) toto je údaj o která mně jde tohle se totiž liší velmi výrazně, co na tom že koupím traktor za mega a do 5ti let do něj nasypu dalších půl mega,
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 12 led 2011 19:15

Jo a postřikovač zatím nesený hardi 800, potřebuju vyměnit 7211. což je u mně nejlehčí traktor, bohužel počítal jsem že vyměním 161 za nějaký 200koňový ale s tím dělám tak50 hodin za rok (když moc tak 100) takže zvitězil rozum a jdu do nižší třídy
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Petr.J » 12 led 2011 19:18

Jako škoda že ty zetory nedělají 6ti válce...prostě měli to tak krásně rozjetý(myslím 90tá léta a mín) a takhlem to zoufale zpackat. Kdy jsem viděl co dělala liazka za traktory (LIAZ 230) tak jsem mylsle že se rozbrečím jak byla pěkná. Ale dost už o emocích :) Nejhorší je, že sice výběr pestrej, ale když si hodíš své pro a proti, tak ti zbyde fendt kterej je nesmyslně drahej ale dobře provedenej, nebo JD kterej je relativně v penězích,ale má sem tam ty svoje mouchy...tak si potom vyber :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 73
Registrován: 29 pro 2010 22:52

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Petr.J » 12 led 2011 19:19

Ten new holand by taky nebyl špatnej...dost se polepšil

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod medulin » 12 led 2011 19:44

A co něco kolem 120 koni a nahradiš i krystala? V okolí je takových soukromníku několik a myslím ze by neměnili (dokonce u jednoho nahradil 2 škodovky ne výkonnově ale na pohodu polovina strojů-polovina starostí). Jednou jsme z nouze dali taky takový postřikovač na JD a od tý doby to nebylo nikdy jinak.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 12 led 2011 19:48

medulin píše:A co něco kolem 120 koni a nahradiš i krystala? V okolí je takových soukromníku několik a myslím ze by neměnili (dokonce u jednoho nahradil 2 škodovky ne výkonnově ale na pohodu polovina strojů-polovina starostí). Jednou jsme z nouze dali taky takový postřikovač na JD a od tý doby to nebylo nikdy jinak.

nepotřebuju nahradit crystala, jak jsem psal tak tím dělám cca 50hodin za rok, ale v 72 jsem pořádpostřiky, setí a sázení, obhrnování, vyorávání doprava, takž espíš něco do 100koní
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod vik » 12 led 2011 20:01

ono je jednoduchý kupovat traktory méně známích značek ale až bys ho chtěl prodat tak se ho nezbavíš tady jeden prodáva dva same už přes rok a nikdo to nechce a to šel s cenou hodně dolů a jsou starý 5 let a najeto cca4500mt.Což se ti u fendta nebo jd až tak nestane a když se koupí v akci tak za pár let se u něj cena až tak nezmění.A s tim že jd má dražší servis nesouhlasim když jsem se bavil s prodejcem zetora tak jsem se mu musel vysmát vycházela tam výměna olejů filtrů atd o 3tis dráž než u jd.

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod medulin » 12 led 2011 20:15

Mě šlo o to jestli se ti takový traktor vyplatí kůli pár hodinám držet za jeho prodej bys třeba vyřešil skladování obili. Ale sám budeš dobře vedět co ti nejvíc vyhovuje tak to ber jen jako názor :wink: Cena práce servisu u JD je stejná jako u zetoru a olej je o 3Okč dražší. Akorát ty díly jsou sakra masný naštěstí se v originálu nechají sehnat nekdy i o polovinu levněji ale trvá to třeba týden.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 195
Registrován: 23 lis 2009 15:03

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bigbul » 12 led 2011 20:24

Nevím kde Bold přišel na to že JD má drahší servis když to porovnám třeba s NH servis mám za chalupu tak to přijde přinejnenším stejně ono někdo má drahši to a druhý ono ale ve finále to vyjde stejně.Co se týče lehčího traktoru 6911 tak ten mám opravdu na lehké práce a v seně jezdím s 110k JD pohodlí je pohodlí protože si zatím nemůžu dovolit nový traktor okolo 80k a na naftu to vyjde oproti 6911 1,5l na mth víc a to mě nezabije. :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 12 led 2011 21:07

To že je servis JD dražší mám ze zdroje jedna paní povídala, no abych to uvedl na pravou míru, kamarádi v okolí mají spoustu různých značek, JD má nejdražší servis-nemám osobní skušenost-zatím pátrám (jsem na začátku dlouhé cesty) Vybírám traktor na minimálně 10let
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod neznalek » 12 led 2011 21:28

pravda, Deutz-Fahr, na ty jsem úplně zapoměl. U nás na západě je prd zastoupení, ale u Vás na vychodě snad bude lepší. Motory Deutz vždycky patřily k tomu lepšímu, co se dalo do traktoru dát. Tuším, že jsem nedávno koukal na stránky výrobce, a od letošního roku dáva "vario" i do těch menších (a šikovnějších) modelů, myslím, že to byl AGROFARM TTV http://www.deutz-fahr.com/agrofarmttv/home.html?ln=DE . Pokud bych měl v dosahu dobré zastoupění, určitě bych do výběru zahrnul i tutu značku :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 591
Registrován: 06 led 2010 21:30

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod farmářJH » 12 led 2011 22:21

cestou do a z Vídně jsem koukal, že se začíná masivněji objevovat v rajchu Valtra. V černé. Jestli se cpou na trh, třeba by se podbídli :))))
Každý pokrok jde pomalu,ale ani Řím nepostavili přes noc!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod bold » 13 led 2011 12:13

Po valtře pokukuju už chvilku, motory SISU, severská kvalita, ale už mně od ní odrazují.Tak nevím...
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Jarek » 13 led 2011 14:27

Čtu tady vaše názory a nechápu co všichni máte proti zetoru.Mám doma proximu i forterru.oba jsem kupoval nové a nemůžu ny tyto stroje nadávat.Mám i Newhollanda taky nového a taky nemůžu nadávat.Ale když začnu srovnávat kolik stojí provoz těchto traktorů a náhradní díly tak u zetora je to i 10x levnější.Navíc když už se něco stane u zetora si většinu věcí uděláš sám.Ale u těch pojízdných elektráren jako je třeba ten můj new holland,tak tam neuděláš nic.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod riderstan » 14 led 2011 13:14

Nechápu narážku na McCormick, Moreau Agri má ten nejlepší servis, se kterým jsem se setkal. Žádné dlouhé čekaní, návštěva buď ještě ten den a nebo hned zítra. I tak jsem, ale servis potřeboval tuto sezonu jen jednou. Má 115ka je prostě držák.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod neznalek » 14 led 2011 13:30

riderstan píše:Nechápu narážku na McCormick, Moreau Agri má ten nejlepší servis, se kterým jsem se setkal. Žádné dlouhé čekaní, návštěva buď ještě ten den a nebo hned zítra. I tak jsem, ale servis potřeboval tuto sezonu jen jednou. Má 115ka je prostě držák.


Jelikož vidím, že jsi z jižní moravy, tak veřím ,že tam je situace zcela jiná než u nás na západě... sám jsem ND nebo servisní zásah mockrát nepotřeboval. Ale pokud byl potřeba, tak vše trvalo neúměrně dlouho. Vyjímkou byla výměna předního dif., kde bylo vše vyřešeno během 14 dní od zjištění závady. Ale to mohlo byt tím, že to neni za pár korun a traktor byl po tu dobu totálně nepoužitelný. Opět říkám, neni to chyba strojů... s těmi jsem spokojen. Jen pro ilustraci, ND na seci kombinaci SULKY mám odjednány od půlky listopadu a zatím stále nejsou... zatím me to netrápí, ale představa, že mi neco odejde v sezoně a budu muset čekat stejně dlouho... :wink: Zrovna při výběru nového stroje bez rozdílu druhu nebo značky, bych se ve finální volbě zajímal právě o spokojenost se servisem.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 448
Registrován: 28 led 2006 23:06
Bydliště: Jižní Morava

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod riderstan » 14 led 2011 15:21

Jezdí k nám servis přímo z Huštěnovic, to je nějakých 30 km a navíc mají dostatek servisáků, kdy každý se specializuje na něco, takže opravdu umí. S objednávaním dílů to nikdy netralo víc jako týden, fůru věcí mají přímo na skladě, čekalo se snad jen na turbo do Manitua a satelity do přední nápravy na 135ku.

Příspěvky: 136
Registrován: 07 bře 2010 22:48
Bydliště: Znojmo

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod zdeni » 14 led 2011 18:39

ja objednal nd na Claas (prkotiny)jeden den objadnal druhy den sem to mel doma 8)
když to nejde vem kladivo

Příspěvky: 19
Registrován: 17 bře 2009 20:24

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod Feryber » 14 led 2011 20:14

Já mám deutze,dva ten menší trochu zlobí za 7 let mě stál 200 tis nejhorší je práce servisu jsou to neskutečný zloději mastěj to šíleně a ještě ta práce stojí za prd , už přez dva roky si děláme servis sami a krásná práce, ale hlavně vím že oprava a výměna dílů je na 100% . Taky mi každej říkal na tom už si nic neuděláš a opak je pravdou jen se toho nebát dnes už mi to příjde banální.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 75
Registrován: 26 úno 2008 20:59

Re: Traktor okolo 100 koní

Příspěvekod cocik007 » 15 led 2011 20:31

Kamarád se začal taky poohlížet po traktoru kolem 100 až 120 koní. Když jsme se o tom bavili, tak jsme se shodli, že NH by mohl bejt jeden z hlavních adeptů. Traktor bude vybaven čelním nakladačem. Chtěl bych se ale zeptat jak moc se projeví rychlost práce s ČN v různých verzích traktorů NH řady T6000. Jeslti jsem to dobře pochopil, každá verze by měla mít jiný čerpadlo. DELTA 63l/min, PLUS 80l/min, ELITE 113l/min (totéž čerpadlo je jako volitelná výbava řady PLUS). Měl někdo možnost porovnat v praxi tyhle rozdíly?

Další

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků