Kabiny traktorů

Příspěvky: 562
Registrován: 12 lis 2005 11:19
Bydliště: České Budějovice

Kabiny traktorů

Příspěvekod jirka » 21 led 2006 11:57

Hodně se tu mluví o tom, že ten má špatnou kabinu a ten má lepší kabinu a ten nejlepší. Narazil sem na tenhle článek: http://www.rcg-agromex.cz/?q=node/18
Souhlasíte s článkem? A co vy na to? Kterej traktor má podle vás nejlepší kabinu a jaký kritérium je pro vyhlášení nejlepší kabiny nejdůležitější? Prostornost? Ergonomie? Pohodlí? Kombinace? Všichni s něčim jezdíte a každej s něčím jiným. Je to tedy nejlepší předpoklad, aby se tu dala dohromady nejlepší kabina.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 21 led 2006 22:26

nejlepší kabina asi opravdu nenajdem.dveře a otvíratelná okna v kabině kde je klimatizace je blbost. pak to chcete umít a máte vodu všude a větrání kdo s řidičů otevře okno aby tam měl prach. pak je potřeba aby tam byl prostor lednička která využívá klimatizaci na CASE MX sem si ji udělal sám a naved do ní klimatizaci supr věc. Ovládání záleží na zvyku většina firem to má dobře vyřešené většinou jezdí panel se sedadlem. treba CASE MX řadí v před a vzad pod volantem TG je vlastně CASE v modré a na řazení si nezvikly a dali si ho na panel u řázení a aktivní sedadlo taky dobrá věc.a sedadlo spolujezdce- traktor je spíš pro řidiče ale mám polstrování ale nechtěl bych sedět na sedadle spolujezdce při práci 8 hodin. Velká skla bez sloupků odkládací prostor CAT. hlučnost Fend.prostor v kabině CASE a FORD TG.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 22 led 2006 11:49

Tento článek si bohužel firma RCG-Agromex přeložila dost tendenčně... Já jsem četl originál a tam bych to tak jednoznačně neviděl. Opravdu asi nejlepší kabina neexistuje. Paradoxně asi nejhorší má Fendt .Všichni na ní nadávají - malá,hlučná, blbý výhled. Jediné, co stále vychvalují je otvírání oken. V tom se musí souhlasit s Liborem, že v době klimatizace to nemá moc význam a spíš to bude pozůstatek starých Fendtů, kde se kodrcal starý dobrý bavorský sedlák s otevřeným oknem po polní cestě. Celkem se dobře se cítím v JD 7000 a 8000, Case a Ford. Ale jde vždy o zvyk.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 12:48

no s tím otvíracím oknem podle mě nemáte pravdu mám traktor kde se okna otvírat nedají (kromě zadního samozdřejmě) a aspon jedno na otevření by se šiklo :wink: trochu toho čerstvího luftu je někdy potřeba a přes ty ventilátory to není ono :(

Uživatelský avatar
Příspěvky: 516
Registrován: 29 pro 2005 17:04
Bydliště: Louny

Příspěvekod Polci » 22 led 2006 13:01

to david: Určitě je to dobré, ale nebral bych to jako jedno z hlavních kritérií při hodnocení kabiny. V kombajnu sedíš také od rána do noci a neotvíráš tam okno :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 22 led 2006 13:04

Davide.Tak to asi jezdíš jen po silnici na poli si to na jeře a na podzim a ve žně nedokáži predstavit ty časy kdy jsem jezdil se ŠT 180 a mel zavřená okna ale vlastně otevřená a přišel domů jako horník já se už nechci vracet spět do těch dob vždyt já trávím v traktoru 1/3 života a víte že se každou sezonu má čisti vyměnik klimatizace proti mikrobum a já mám spotřebu 5 filtrů do kabiny za rok

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 13:46

libor píše:Davide.Tak to asi jezdíš jen po silnici na poli si to na jeře a na podzim a ve žně nedokáži predstavit ty časy kdy jsem jezdil se ŠT 180 a mel zavřená okna ale vlastně otevřená a přišel domů jako horník já se už nechci vracet spět do těch dob vždyt já trávím v traktoru 1/3 života a víte že se každou sezonu má čisti vyměnik klimatizace proti mikrobum a já mám spotřebu 5 filtrů do kabiny za rok
pořádně si přečti co jsem psal nike nepíšu že bych to měl otevřený pořád(což u mě není možný protože jezdím ve chmelnici a tam okno otevřít nemužeš :lol: ) ale třeba na té silnici bych si ho na pár minut otevřel :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 270
Registrován: 03 led 2006 00:00

Příspěvekod Mischel » 22 led 2006 13:55

Není nad kabinu u starých traktorů :D Volant, šajtrpáka ovládací páky pro hydrauliku :lol: a nějaké přepínače blinkrů a podobně... :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 13:59

libor píše:Davide.Tak to asi jezdíš jen po silnici na poli si to na jeře a na podzim a ve žně nedokáži predstavit ty časy kdy jsem jezdil se ŠT 180 a mel zavřená okna ale vlastně otevřená a přišel domů jako horník já se už nechci vracet spět do těch dob vždyt já trávím v traktoru 1/3 života a víte že se každou sezonu má čisti vyměnik klimatizace proti mikrobum a já mám spotřebu 5 filtrů do kabiny za rok
jo a ktomu čištění na to používáme sprej a tam je takovech 300ml možná mín to čistíš ob den nebo co :shock: nebo používáte něco jinýho :wink:

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 22 led 2006 14:02

jo tak to se omlouvám na silnici to otevřít jde i při dalších jiných pracech ale já je nechci mít otvíratelné už skrz to umívání voda se dostane i přes okno eště jednou se omlouvám a přijímám tvůj názor

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 14:08

Anonymous píše:jo tak to se omlouvám na silnici to otevřít jde i při dalších jiných pracech ale já je nechci mít otvíratelné už skrz to umívání voda se dostane i přes okno eště jednou se omlouvám a přijímám tvůj názor
no omlouvat se nemusíš ono má všechno výhody a nevýhody a sto lidí sto názoru je to jen diskuze :P

Uživatelský avatar
Příspěvky: 522
Registrován: 08 led 2006 00:49
Bydliště: okolí Litovle

Příspěvekod libor » 22 led 2006 14:12

Klimatizace se čistí aspoň jednou ročně při předsezoní přípravě a to přijede servis na ostatní stroje a tak prohlíží i nápln na dalších strojích i čištění pokud si řeknu pokud čistíš častěji je to lepší

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 23:44

Příspěvekod derf » 22 led 2006 14:41

k otevírání oken: už se vám třeba někdy kousnul zámek u Magnuma???
je docela nemožný vylézt z kabiny zadním oknem, když máte víc jak 70Kg :D a potřebujete třeba...

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 22 led 2006 14:53

to mě vůbec nenapadlo velmi dobrá připomínka mě se stalo že jsem se nemohl dostat do vnitř a tak sem lezl oknem dovnitř ale mě to šlo mám 65kgjavascript:emoticon(':D')
Very Happy

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 23:44

Příspěvekod derf » 22 led 2006 14:59

ještě mě napadla jedna věc, stále se tu řeší každej ml nafty spotřebovanej navíc.. teď jsem viděl auto test a vyšlo z něj, že auto s otevřenými okny má při rychlosti 80km/h menší spotřebu než auto se zapnutou klimatizací!
když to převedu na traktory, tak odpor vzduchu víceméně odpadne a máme tu úsporu ještě několikanásobně větší!!
takže by se dalo možná uspořit (při příkonu klimatizace asi 4 kW)tak třičtvrtě litru nafty za hodinu! :lol: v korunách by to bylo asi 18Kč.. :shock:( při platu traktoristy 60 kč/h ) to je 30 procent jeho platu..
tak by mě zajímalo jestli budete jezdit za 60 s klimatizací a nebo za 80 bez klimatizace?? :lol:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 15:07

když je řeč o té klimatizaci zajímalo by mě na jakou teplotu ji máte nastavenou nebo o kolik stupnů mín než venku :roll:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 350
Registrován: 13 lis 2005 10:08
Bydliště: Valašsko

Příspěvekod Karel » 22 led 2006 15:08

Ke kabinám. Zatim sem neměl čest sedět a jet se vším ale k tomu co sem mě možnost. JD ma docela malou kabinu bez možnosti pořádně si natáhnout nohy což si myslím že je u 12tihodinové směny docela důležité. Jinak leze se do ni dobře až na zrcátko. Ovládání je docela v pohodě všechno v jedne ruce přehledně uspořadane. Zetor 160tka ji podobné. Leze se do ni dobře jen s mojí postavou je trochu problém dostat se za volant. Standart tehdejší doby. Claas Ares.Docela komfortní kabina. Dobře se do ni leze i zha volant. U ovládání mam výhradu k zadnímu TBZ. Ten ovladač je opravdu nelogicky umistěný. Jinak taky v pohodě. Místo pro spolujzdce je taky takové stíněnější ale da se tam vydržet. Fastrak. To je uplně o něčem jinem. Velká prostorná kabina. Sice nohy si tam taky nemužu natahnou ale je tam dost místa jak pro řidiče tak spolujezdce. Ovladani je dobře rozmistěne ale asi bych vic preferoval to co je v JD.
Řekl sem do žní, je po žních. Zítra s ním jedu naposled.

Příspěvky: 679
Registrován: 18 lis 2005 19:11

Příspěvekod Miro » 22 led 2006 15:12

Tak spotreba klímy pri traktore nad 100 koní je o niečom inom ako v aute.
Napíšem ako to vidím z pohľadu majiteľa stroja.
1. Ak je tam klíma tak patrne súhlasím s tým aby bola zapnutá
2. Ak nie je zapnutá a má zatvorenú kabínu tak mi to je jedno za predpokladu že mi robí rovnaký výkon ako so zapnutou klímou. :D o čom silne pochybujem že bude jazdiť rovnako keď bude za hodinu pekne spotený.
3. Ak nie je zapnutá a má pootvárané všetko čo ide tak patrne dostane obsluha školenie o tom na čo to tam je a nech sa pozre ako to potom vo vnútri vypadá. S tým súvisia aj následné poruchy elektriky.
Toto si myslím že by malo platiť u traktrov a kombajnov na poli, kde sa zo stroja vystupuje tak raz za hodinu na .............

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 led 2006 15:26

Kabina traktorů je hodně důležitá. Souhlas s Liborem, na co je potřeba u traktoru s 310PS n a těžké práce otevírání čelních a bočních oken. zadní je dobré pokud zapojuji nářadí ale jinak proč sedět v prachu a jezdit s otevřeným oknem. když jsem byl u JD, hodně jsme se shodli na tom že nejlepší jsou kabiny traktorů CNH, u řady Magnum/TG. John Deere má také dobrou kabinu, ale je tam jedinečné ovládání a sedačka. prostor, příjemné prostředí. Super kabinu má i CAT. důležitý je také výhled, přehled nad traktorem.

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 23:44

Příspěvekod derf » 22 led 2006 15:34

je součástí kabiny i kladívko na rozbití okna? budu se muset podívat!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 15:37

derf píše:je součástí kabiny i kladívko na rozbití okna? budu se muset podívat!
kladívko máš prece ve vercajku bez kladiva ani ránu :P

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 led 2006 15:39

dodávalo se, Jd měl... I magnum :D
Jezdil jste nekdo s John Deerem, traktory?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 15:40

na kabině jsou podle mě nejduležitější dvě věci všechny ovládací prvky musí být po ruce a ničím nerušeny výhled do všech stran :shock:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 led 2006 15:43

asi tak. ono fakt když jezdíš celý den, tak je třeba pohodlí. ale nechápu jak se může nekdo ještě dívat na televizi :D :D

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 23:44

Příspěvekod derf » 22 led 2006 15:46

napadl mě takovej krizovej scénář: když to hodíš na bok z té strany co máš dveře a lehne to na ně a ty se při tom pádu majzneš do hlavy tak není moc šance aby tě nějakej nebožák dostal ven!
už vidím jak do toho skla mlátí pěstičkou a ono nic!!!!! :lol:

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 led 2006 15:49

tomu musíš přidat jedno: štěstí. :D :D
pak to zvládneš. tech případů není tak moc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 15:50

derf píše:napadl mě takovej krizovej scénář: když to hodíš na bok z té strany co máš dveře a lehne to na ně a ty se při tom pádu majzneš do hlavy tak není moc šance aby tě nějakej nebožák dostal ven!
už vidím jak do toho skla mlátí pěstičkou a ono nic!!!!! :lol:
já mán dveře na obou tak to jsem v klidu a na buku už jsem taky ležel tak že fpoho :P

Příspěvky: 14
Registrován: 13 lis 2005 23:44

Příspěvekod derf » 22 led 2006 15:51

to jo! ale pak je to smutný!

Příspěvky: 1427
Registrován: 17 lis 2005 18:03
Bydliště: okolí Vyškova

Příspěvekod Jan Sedlák » 22 led 2006 15:55

pokud vím, tak JD má na těch druhých dveřích pojistku na otevření a mám za to i Case MX. Ale to je jedno.
Jo, davide, neznáš náhodou Bohuňovice?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 710
Registrován: 21 pro 2005 21:16
Bydliště: Olomouc

Příspěvekod david » 22 led 2006 16:25

Jan Sedlák píše:pokud vím, tak JD má na těch druhých dveřích pojistku na otevření a mám za to i Case MX. Ale to je jedno.
Jo, davide, neznáš náhodou Bohuňovice?
jo tak truchu dělá tam kámoš za školi

Další

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků