Nakloněnej Zetor !?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod Jan » 21 úno 2013 15:35

Poulme i když je jasno copak jsi tím chtěl říci,myslím že je velmi málo případů že někdo přesedne z rogala rovnou na raketoplán .. :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod bold » 21 úno 2013 15:37

navíc T tě opravňuje k řízení všehršle strojů. od bagrů po kombajny. Asi zákonodárci předpokládají zaškolení obsluhy výrobcem (což by asi mělo být a první zaškolení výrobce provede, avšak při prodeji dalšímu je to už každému úplně volné.)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 21 úno 2013 19:09

bold píše:navíc T tě opravňuje k řízení všehršle strojů. od bagrů po kombajny. Asi zákonodárci předpokládají zaškolení obsluhy výrobcem (což by asi mělo být a první zaškolení výrobce provede, avšak při prodeji dalšímu je to už každému úplně volné.)

sakra, tak to abych napsal kombinatu fortschritt, aby mě zaškolil na používání E-514 :lol: jinak částečně souhlasím s poulmem, v extrémním případě tato situace může nastat, ale zas na druhou stranu málokdo si jde udělat T aniž by někdy v traktoru neseděl, a když už, tak to jsou holky ze zemědělky, pro který je jízda v autoškola sice první, ale zároveň taky poslední :D
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod poulm » 21 úno 2013 19:52

Jasně,máte pravdu všichni,ale ono záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk podívá.Já jen vídávám poslední roky jak prudce přibývá nehod traktorů na silnicích,dost často jsou to mladí kluci v létě na brigádě s čerstvým řidičákem co lítají stylem cihla na podlaze a vůbec nepřemýšlí.
Můj známý je větší zemědělec,provozuje 8traktorů a předloni mu dva totálně zrušili dva mladí brigádnící při vození obilí.Jednodušší práci si moc představit neumím a ani v tom není na nikoho spoleh.Nechci tím říct,že za to může jednoznačně autoškola,ale pokud se mají jízdy pořád dělat na 30let starých Zetůrkách,tak to už můžou rovnou zkoušky skládat na Landwirdschaft simulátoru :roll:
U "C"éčka nějaký pokrok je,tam už se nejezdí na V3Skách a Ifách,ale na autech nad 12t s ABS, s nákladem atd.
Jednoznačně vítám letošní změnu,že už "T"éčko není součástí "C"éčka popř. "CE", tohle mi už připadalo jako výsměch traktoristickému řemeslu.
Co k tomu víc dodat,nějaké změny by to chtělo
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 21 úno 2013 20:04

poulm píše:Jasně,máte pravdu všichni,ale ono záleží z jakého úhlu pohledu se na to člověk podívá.Já jen vídávám poslední roky jak prudce přibývá nehod traktorů na silnicích,dost často jsou to mladí kluci v létě na brigádě s čerstvým řidičákem co lítají stylem cihla na podlaze a vůbec nepřemýšlí.
Můj známý je větší zemědělec,provozuje 8traktorů a předloni mu dva totálně zrušili dva mladí brigádnící při vození obilí.Jednodušší práci si moc představit neumím a ani v tom není na nikoho spoleh.Nechci tím říct,že za to může jednoznačně autoškola,ale pokud se mají jízdy pořád dělat na 30let starých Zetůrkách,tak to už můžou rovnou zkoušky skládat na Landwirdschaft simulátoru :roll:
U "C"éčka nějaký pokrok je,tam už se nejezdí na V3Skách a Ifách,ale na autech nad 12t s ABS, s nákladem atd.
Jednoznačně vítám letošní změnu,že už "T"éčko není součástí "C"éčka popř. "CE", tohle mi už připadalo jako výsměch traktoristickému řemeslu.
Co k tomu víc dodat,nějaké změny by to chtělo

pravda, dnešní legislativa už jaksi nepočítá s tím, že dnešní traktory mají k náklaďákům blíže než před 20 lety...
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 264
Registrován: 05 bře 2006 19:50
Bydliště: Jižní Morava

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod Jan » 21 úno 2013 20:16

To je pravda ale na druhou stranu jak se to začne dělit na X skupin a podskupin tak poroste i ta cena těch řidičáků a vzhledem k Těm současným výdělkům v zemědělství se noví zájemci kdovíjak pohrnou ..

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod vik » 21 úno 2013 21:03

to poulm v čem si myslíš že je to dobré to rozdělení já si myslím že to bylo lepší když bylo T pod C+E já to také mám tak a nemusel jsem vyhodit 6tis za autoškolu na T,když to tak vezmu co tě v autoškole naučí máš nějakou proximu k tomu dostaneš valník a jezdíš po silnici.Pak dostaneš někde pořádnej traktor s mrtě knoflíkama a nastavením a automat převodovkou a stejně ti tedy jízdy byly na nic.Takové moderní traktory mají mnohem blíž k náklaďáku než klasickým traktorům.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod poulm » 21 úno 2013 23:48

Pak je celá autoškola na nic.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 22 úno 2013 00:05

hoši, nechte toho, ještě toho chytne některej z těch nahoře a opravdu to zavedou :lol: :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 22 úno 2013 00:09

vik píše:to poulm v čem si myslíš že je to dobré to rozdělení já si myslím že to bylo lepší když bylo T pod C+E já to také mám tak a nemusel jsem vyhodit 6tis za autoškolu na T,když to tak vezmu co tě v autoškole naučí máš nějakou proximu k tomu dostaneš valník a jezdíš po silnici.Pak dostaneš někde pořádnej traktor s mrtě knoflíkama a nastavením a automat převodovkou a stejně ti tedy jízdy byly na nic.Takové moderní traktory mají mnohem blíž k náklaďáku než klasickým traktorům.

pokud máš C+E, tak už T dělat nemusíš, C+E ti pokreje všechno. C-motorová vozidla nad 3,5tuny; E-přípojná vozidla nad 750kg
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod bold » 22 úno 2013 07:57

žeby změna? Za mně platilo že na samojízdný pracovní stroj a traktor musí být T.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod vik » 22 úno 2013 10:06

to standais nikoliv od 19 ledna 2013 to již neplatí C+E již neni nadřazeno T,když chceš T musíš dělat kurz
to bold jo to bylo teď cca 8 let nevím přesně stačilo mít C+E a bylo z toho T od letoška opět změna

PS:já se právě bál mám jen C+E že přijdu o T,ale platíto jen pro nové uchazeče v autoškole ještě že tak nevim jak bych dělal znova autoškolu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod poulm » 22 úno 2013 11:21

Promiňte,že jsem odvedl téma,nechtěl jsem tu rozpoutat spory.
Nicméně od toho 19.ledna je hodně změn,jak co se týče skupin v řidičáků,bodový systém,získávání nových řidičáků, profesáků a mnohé další,takže doporučuji všem si to přečíst a osvěžit.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 22 úno 2013 12:28

a sakra, zas nějaký nóvum!
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod larsen.l » 22 úno 2013 13:46

Stejně mi to není jasné. udělal jsem Cčko a automaticky jsem dostal Tčko. Loni při sběru hroznů jsem se dozvěděl, že nemůžu tahat 9ti tunovou vlečku, poněvadž má C+T a dělal jsem přednostně C. Prý to může tahat pouze chlap s čistým Tčkem. Co je nato m pravdy?

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod slava » 22 úno 2013 13:56

pokud mas platnou skupinu T tak muzes tahat prives odpovidajici k hmotnosti traktoru a je jedno zda jsi ji udelal samotnou nebo s C
http://www.doipo.cz/aktuality/vyznamne- ... opravneni/

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod vik » 22 úno 2013 18:43

larsen.l ono jsi T nedostal jen skupina C tě opravňovala řídit vozidla nad 3500kg
v praxi to znamenalo to že traktorem můžeš jet ale jen s nesenýma věcma a s přívěsem do 750kg,které jsi si vzal z B.pokud by jsi chtěl jet s traktorem s vlekem musel bys mít C+E a to E by jsi si potom opět vzal na traktor.jenže teď už to nejde chceš T tak si ho musíš udělat.Snad je to trochu srozumitelné.

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod larsen.l » 22 úno 2013 23:09

Takže, pokud mám C s tií T tak skrátka nemůžu tahat vleky nad 7500kg. Musel bych mít v tom případě E.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod bold » 23 úno 2013 09:43

nejlepší bude nahlédnout do aktuálního zákonu o provuzu na pozemních komunikacích. Tady budou jasně dány typy vozidel a jaké skupiny jsou k jejich řízení potřeba. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 247
Registrován: 17 pro 2009 10:50

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod vik » 23 úno 2013 11:48

larsen.l ne vleky nad 7500kg ale pouze 750kg což je vozík za auto kde celková hmotnost nepřesáhne 750kg

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 23 úno 2013 12:08

larsen.l píše:Takže, pokud mám C s tií T tak skrátka nemůžu tahat vleky nad 7500kg. Musel bych mít v tom případě E.

abych si to ujasnil: máš C a T, získaný ještě před 19.1.2013?
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod slava » 23 úno 2013 15:50

kdyz pise vloni pri sberu hroznu tak to bylo urcite pred 19.1.2013 pokud mas v ridicaku napsane datum v kolonce T tak muzes jezdit traktorem ktery ma i vyssi hmotnost jak 3500 kg a tahat s nim prives ktery odpovida te kategotii traktoru i nad 750 kg nemuzes tahat prives tezsi jak 750 kc za nakladnim vozidlem na to uz by muselo by E

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod larsen.l » 23 úno 2013 20:08

slava píše:kdyz pise vloni pri sberu hroznu tak to bylo urcite pred 19.1.2013 pokud mas v ridicaku napsane datum v kolonce T tak muzes jezdit traktorem ktery ma i vyssi hmotnost jak 3500 kg a tahat s nim prives ktery odpovida te kategotii traktoru i nad 750 kg nemuzes tahat prives tezsi jak 750 kc za nakladnim vozidlem na to uz by muselo by E

takto jsme to praktikovali od roku 1985, od kdy mám řidičák s C. Ale loni mě pěkně vyvedli bez žebříku na hůru s tím, že nemužu tahat vlečku která má únosnost větší jak 7,5 tuny, prý se to odvíjí od toho Céčka. No musím si o nastudovat v té novele. Snad tomu budu rozumět. :lol:

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod slava » 23 úno 2013 21:11

pokud mas napsane jen C a nemas v ridicaku potvrzene T tak muzes ridit vozidlo o vyssi hmotnosti jak 3500kg tedy i traktor ktery tuto hmotnost presahuje ale hmotnost privesu nesmi presahnout 750 kg takze ne nad 7500 kg takto je to i u skupiny B kde muzes ridit traktor do hmotnosti 3500 kg
domnival jsem se ze mas C i T potvrzene ale ted mi z toho vyplyva ze asi to T tam nemas

Příspěvky: 123
Registrován: 20 srp 2011 07:19

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod larsen.l » 24 úno 2013 07:47

slava píše:pokud mas napsane jen C a nemas v ridicaku potvrzene T tak muzes ridit vozidlo o vyssi hmotnosti jak 3500kg tedy i traktor ktery tuto hmotnost presahuje ale hmotnost privesu nesmi presahnout 750 kg takze ne nad 7500 kg takto je to i u skupiny B kde muzes ridit traktor do hmotnosti 3500 kg
domnival jsem se ze mas C i T potvrzene ale ted mi z toho vyplyva ze asi to T tam nemas

v řidičáku mám krom skupin a podskupin E a D úplně všechno. T samozřejmě mám potvzené s datumem kdy jsem udělal C.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod slava » 24 úno 2013 08:50

tak to mas plnohodnotne T a muzes tahat za traktorem prives ktery nepresahuje 2.5 nasobku hmotnosti traktoru takze nemusis nic resit

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 29 pro 2014 22:24

abyste věřili, že na zadní se dá postavit i 161 :D
Přílohy
crystal na zadních2.jpg
crystal na zadních1.jpg
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod bold » 30 pro 2014 11:06

tohle mně dělal při orbě běžně, když je sucho a uježděno :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 592
Registrován: 19 led 2009 16:29
Bydliště: Praha-Východ

Re: Nakloněnej Zetor !?

Příspěvekod standais » 31 pro 2014 17:12

u mě to taky není vyjímka. ani u 6011, když se hází ledek :lol:
Teorie je, když všechno víme, ale nic nefunguje.
Praxe je, když všechno funguje, ale nikdo neví proč.
My jsme spojili teorii s praxí: nic nefunguje a nikdo neví proč.

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků