Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 20 zář 2012 18:22

Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky

Příspěvky: 53
Registrován: 02 lis 2008 22:12

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod PYTEL » 20 zář 2012 18:30

Bohužel takový traktor dnes už neexistuje :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 20 zář 2012 19:28

nový, jednoduchý,kvalitní, tyhle slova dohromady nejdou. Traktor je spotřební zboží, výměna po 5-10 letech. Stroj po 10 roku životnosti spolyká hodně investic. Sám oprašuju staré vrány, dělám cca 40ha orné mám 7211,7045 a 16145. Uvažuju o výměně 16145 za nějaký 150 koňový stroj. Podle mně je 200koní zbytečné, stroje za tyto koně jsou taky dost drahé, tudíž nelze jen uvažovat na zakoupením traktoru ale i na ceně strojů, které potřebuju za tyto koně. Toliko můj názor... 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 20 zář 2012 19:43

Buclík píše:Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky


no možná ještě Kirovec vyrábí nějaké menší kolové, ale k nám se oficiálně nevozí...kvalita bude pravděpodobně jako před 30ti lety :)

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 20 zář 2012 19:55

bold píše:nový, jednoduchý,kvalitní, tyhle slova dohromady nejdou. Traktor je spotřební zboží, výměna po 5-10 letech. Stroj po 10 roku životnosti spolyká hodně investic. Sám oprašuju staré vrány, dělám cca 40ha orné mám 7211,7045 a 16145. Uvažuju o výměně 16145 za nějaký 150 koňový stroj. Podle mně je 200koní zbytečné, stroje za tyto koně jsou taky dost drahé, tudíž nelze jen uvažovat na zakoupením traktoru ale i na ceně strojů, které potřebuju za tyto koně. Toliko můj názor... 8)

Bolde, zřejmě uvažuješ o novém 150 koňovém. Na co máš políčené?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 21 zář 2012 07:51

nový ne, mám políčeno opět na starou vránu, ovšem se známou historií. Je tam udělaná převodovka a vyměněné těsnění pod hlavou, byl to stěžejní traktor ovšem už 5 let dělá pomocné práce, má původní pneu a poctivě dělanou údržbu. Je to agrotron, někdo haní, někdo chválí, pro mně je to dobrá volba, není to plné elektroniky (na můj vkus je jí tam až dost) má to ještě rotační čerpadlo. No každopádně uvidím.......zatím 16145 slouží bez poruchy.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 21 zář 2012 09:34

bold píše:nový ne, mám políčeno opět na starou vránu, ovšem se známou historií. Je tam udělaná převodovka a vyměněné těsnění pod hlavou, byl to stěžejní traktor ovšem už 5 let dělá pomocné práce, má původní pneu a poctivě dělanou údržbu. Je to agrotron, někdo haní, někdo chválí, pro mně je to dobrá volba, není to plné elektroniky (na můj vkus je jí tam až dost) má to ještě rotační čerpadlo. No každopádně uvidím.......zatím 16145 slouží bez poruchy.


Já nemám s traktory žádnou praxi, jen co si přečtu, ten agrotron má myslím motor od Deutze, což je vynikající základ. Chtěl bych taky pro syna něco výkoného naprosto jednoduchého aby se nemělo co podělat(i syn to tak chce), nemá mu to kdo spravit a sám na to odborně nemá, ani dílnu. Sakra to jsme odsouzeni jen na staré vrány ? No a za pár let už budou jen staré vrány plné elektroniky?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 21 zář 2012 15:15

doporučuju nový stroj, a platit za pravidelný servis.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 21 zář 2012 15:54

bold píše:doporučuju nový stroj, a platit za pravidelný servis.


No a jsme na začátku. Konkrétně jakej stroj?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod K10 » 21 zář 2012 19:58

To je těžký takhle radit,pokud jsem to správně pochopil tak peníze nejsou takový problém,takže bych se přikláněl k Boldovi tzn.koupit nový a platit servis,ale stejně bych nepočítal že i takto servisovaný traktor vydrží 25 let.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 21 zář 2012 22:28

K10 píše:To je těžký takhle radit,pokud jsem to správně pochopil tak peníze nejsou takový problém,takže bych se přikláněl k Boldovi tzn.koupit nový a platit servis,ale stejně bych nepočítal že i takto servisovaný traktor vydrží 25 let.


Já asi vypadám tady jako pako, ale odhaduji, že traktor najede ročně 200-250 motohodin, to je za 25 let cca 6000 Mth, to nový traktor nevydrží bez nějaké větší opravy? A kdyby stál milion, tak je to roční náklad("odpis") během 25 let jen nepodstatných 40 tisíc Kč třeba při dělání obilovin a olejnin na 50 ha si myslím. A o to mi jde. Shánět služby na traktor, aby si na sebe vydělal, je u nás nereálné.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 21 zář 2012 22:55

Buclík píše:
K10 píše:To je těžký takhle radit,pokud jsem to správně pochopil tak peníze nejsou takový problém,takže bych se přikláněl k Boldovi tzn.koupit nový a platit servis,ale stejně bych nepočítal že i takto servisovaný traktor vydrží 25 let.


Já asi vypadám tady jako pako, ale odhaduji, že traktor najede ročně 200-250 motohodin, to je za 25 let cca 6000 Mth, to nový traktor nevydrží bez nějaké větší opravy? A kdyby stál milion, tak je to roční náklad("odpis") během 25 let jen nepodstatných 40 tisíc Kč třeba při dělání obilovin a olejnin na 50 ha si myslím. A o to mi jde. Shánět služby na traktor, aby si na sebe vydělal, je u nás nereálné.


za milion dneska pořídíte slušný 100 koňový traktor, určitě ne 200-240 koní, tam zhruba milion a pul ještě přihodte :wink:

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 21 zář 2012 23:22

neznalek píše:
Buclík píše:
K10 píše:To je těžký takhle radit,pokud jsem to správně pochopil tak peníze nejsou takový problém,takže bych se přikláněl k Boldovi tzn.koupit nový a platit servis,ale stejně bych nepočítal že i takto servisovaný traktor vydrží 25 let.


Já asi vypadám tady jako pako, ale odhaduji, že traktor najede ročně 200-250 motohodin, to je za 25 let cca 6000 Mth, to nový traktor nevydrží bez nějaké větší opravy? A kdyby stál milion, tak je to roční náklad("odpis") během 25 let jen nepodstatných 40 tisíc Kč třeba při dělání obilovin a olejnin na 50 ha si myslím. A o to mi jde. Shánět služby na traktor, aby si na sebe vydělal, je u nás nereálné.


za milion dneska pořídíte slušný 100 koňový traktor, určitě ne 200-240 koní, tam zhruba milion a pul ještě přihodte :wink:


Je pro potřebu jen 6000 Mth za 25 let rozumným řešením nový Belarus 2022,5 s 212 koňmi za 1,5 milionu Kč ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 22 zář 2012 09:21

mám pocit že tohle není ani ryba ani rak (ovšem s belarusem skušenosti nemám) snaha "kovářů" o využití elektroniky moc dobře nefunguje.
Buď bych volil starší "kovářskou" práci (kirovec) nebo fungl novou elektroniku. Při druhé variantě je potřeba si sestavit své priority. Výkon,spotřeba, řazení, rozměry, výbava, dostupnost ND a servisu, a pod. Další věc je schopnost pořízení strojů za tyto koně (nejsou taky nejlevnější).
Můj osobní názor jest že na 40ha je 200koní moc. Ale proti gustu žádný dišputát. Dělám 40 ha se stařičkou 16145 a že by byla extra využívaná...to se říct nedá. Je fakt že provádí orbu, přípravu a podmítky ale to je tak všechno, zbytek roku stojí. Asi bych si vypočítal kolik motohodin udělá za rok. Můj odhad je že se osobně vlezu do 100hodin za rok.
Pokud není problém ve financích tak je to jedno. Já bych šel do maximální výbavě a po max.5letech vyměnit za nový.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 22 zář 2012 10:12

bold píše:mám pocit že tohle není ani ryba ani rak (ovšem s belarusem skušenosti nemám) snaha "kovářů" o využití elektroniky moc dobře nefunguje.
Buď bych volil starší "kovářskou" práci (kirovec) nebo fungl novou elektroniku. Při druhé variantě je potřeba si sestavit své priority. Výkon,spotřeba, řazení, rozměry, výbava, dostupnost ND a servisu, a pod. Další věc je schopnost pořízení strojů za tyto koně (nejsou taky nejlevnější).
Můj osobní názor jest že na 40ha je 200koní moc. Ale proti gustu žádný dišputát. Dělám 40 ha se stařičkou 16145 a že by byla extra využívaná...to se říct nedá. Je fakt že provádí orbu, přípravu a podmítky ale to je tak všechno, zbytek roku stojí. Asi bych si vypočítal kolik motohodin udělá za rok. Můj odhad je že se osobně vlezu do 100hodin za rok.
Pokud není problém ve financích tak je to jedno. Já bych šel do maximální výbavě a po max.5letech vyměnit za nový.


Takže to znovu shrnu a zopakuji: Nový co nejlevnější nejjednodušší kvalitní traktor na 100 ha orné, výkon kolem 200 koní(chci mít k nářadí 40 koňovou rezervu), odhaduji roční práci max 200Mth. Nářadí neřešme. Nebo ještě naopak: Jaký nejvyšší výkon má nějaký nový kvalitní "mechanický" traktor, tedy s "manuální převodovkou" ??? Nemůžu vydávat každých pět let miliony za (nový)traktor. Rozhoduje kvalita a poměr cena/výkon !!! Díky

Příspěvky: 192
Registrován: 11 čer 2008 15:30

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod tozer » 22 zář 2012 12:23

Buclík píše:
bold píše:mám pocit že tohle není ani ryba ani rak (ovšem s belarusem skušenosti nemám) snaha "kovářů" o využití elektroniky moc dobře nefunguje.
Buď bych volil starší "kovářskou" práci (kirovec) nebo fungl novou elektroniku. Při druhé variantě je potřeba si sestavit své priority. Výkon,spotřeba, řazení, rozměry, výbava, dostupnost ND a servisu, a pod. Další věc je schopnost pořízení strojů za tyto koně (nejsou taky nejlevnější).
Můj osobní názor jest že na 40ha je 200koní moc. Ale proti gustu žádný dišputát. Dělám 40 ha se stařičkou 16145 a že by byla extra využívaná...to se říct nedá. Je fakt že provádí orbu, přípravu a podmítky ale to je tak všechno, zbytek roku stojí. Asi bych si vypočítal kolik motohodin udělá za rok. Můj odhad je že se osobně vlezu do 100hodin za rok.
Pokud není problém ve financích tak je to jedno. Já bych šel do maximální výbavě a po max.5letech vyměnit za nový.


Takže to znovu shrnu a zopakuji: Nový co nejlevnější nejjednodušší kvalitní traktor na 100 ha orné, výkon kolem 200 koní(chci mít k nářadí 40 koňovou rezervu), odhaduji roční práci max 200Mth. Nářadí neřešme. Nebo ještě naopak: Jaký nejvyšší výkon má nějaký nový kvalitní "mechanický" traktor, tedy s "manuální převodovkou" ??? Nemůžu vydávat každých pět let miliony za (nový)traktor. Rozhoduje kvalita a poměr cena/výkon !!! Díky


že se pletu do debaty, ale tady si opravdu hodně protiřečíte. Nový, kvalitní, levný a do toho s manuální převodovkou kolem 200 koní- jestli takový najdete dejte mi prosím ihned vědět, vezmu ho taky. Pokud sem pochopil sháníte traktor pro syna, který hospodaří (i se službami)na cca 150 ha.Podle mého názoru by byla nejlepší alternativa Fortera 140, je stále relativně jednoduchá a je vcelku univerzální, náhradní díly nejsou předražený, ale je to zetor, takže komfort obsluhy je oproti zahraničí někde...

Příspěvky: 187
Registrován: 24 led 2012 20:10

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod citrusek » 22 zář 2012 12:26

Jeden traktor na 100 ha bude dělat víc jak 200Mth ročně. Máme 40 ha, na to dvě 7745, 5611 6711. Jedna 7745 se kterou se jezdí nejvíc udělá ročně asi 500Mth. Ta 5611 a 6711 toho moc nenajezdí a ta druhá 7745 udělá ročně odhadem tak půlku.
Na 100 ha mi přijde traktor nad 200 koní moc. Stačilo by něco kolem 150 až 160 koní a za to sehnat stroje, které budou určitě daleko levnější než stroje s větším záběrem pro silnější traktor. Jde taky o to aby se ty stroje vůbec někdy na této výměře zaplatily. Syn má sám 20 ha a zbytek je toho kamaráda? Může se taky stát, že vám kamarád přestane za služby platit a nebo si koupí časem svůj traktor, který pro něho bude výhodnější než platit za služby vám a to už se ten váš traktor a stroje za miliony určitě nezaplatí. Nad Belarusem bych vůbec nepřemýšlel a šel radši do něčeho pořádného.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 22 zář 2012 19:45

citrusek píše:Jeden traktor na 100 ha bude dělat víc jak 200Mth ročně. Máme 40 ha, na to dvě 7745, 5611 6711. Jedna 7745 se kterou se jezdí nejvíc udělá ročně asi 500Mth. Ta 5611 a 6711 toho moc nenajezdí a ta druhá 7745 udělá ročně odhadem tak půlku.
Na 100 ha mi přijde traktor nad 200 koní moc. Stačilo by něco kolem 150 až 160 koní a za to sehnat stroje, které budou určitě daleko levnější než stroje s větším záběrem pro silnější traktor. Jde taky o to aby se ty stroje vůbec někdy na této výměře zaplatily. Syn má sám 20 ha a zbytek je toho kamaráda? Může se taky stát, že vám kamarád přestane za služby platit a nebo si koupí časem svůj traktor, který pro něho bude výhodnější než platit za služby vám a to už se ten váš traktor a stroje za miliony určitě nezaplatí. Nad Belarusem bych vůbec nepřemýšlel a šel radši do něčeho pořádného.


No já chci traktor k 200 koním proto, aby se s nářadím dalo dělat nejvyššíma rychlostma, co povoluje výrobce nářadí a stroje agregovat za sebe, aby po sklizni bylo po druhém přejezdu traktoru zaseto !!! Chci pořádný silný traktor jako základ práce na poli a nářadí k němu připasovat takové, aby se půda patřičně nakypřila, zapravily rostlinné zbytky a rozdrobila podle budoucí plodiny za vlhka(tedy dokud jsou hroudy vlhké a tedy drobivé a ne uschlé na kámen). Délka strojů aby byla půda správně připravená a šířka jen taková, aby tu agregaci traktor utáhl při 1600 - 1800 otáčkách.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 262
Registrován: 05 úno 2008 19:29

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod K10 » 22 zář 2012 22:05

tozer píše:
Buclík píše:
bold píše:mám pocit že tohle není ani ryba ani rak (ovšem s belarusem skušenosti nemám) snaha "kovářů" o využití elektroniky moc dobře nefunguje.
Buď bych volil starší "kovářskou" práci (kirovec) nebo fungl novou elektroniku. Při druhé variantě je potřeba si sestavit své priority. Výkon,spotřeba, řazení, rozměry, výbava, dostupnost ND a servisu, a pod. Další věc je schopnost pořízení strojů za tyto koně (nejsou taky nejlevnější).
Můj osobní názor jest že na 40ha je 200koní moc. Ale proti gustu žádný dišputát. Dělám 40 ha se stařičkou 16145 a že by byla extra využívaná...to se říct nedá. Je fakt že provádí orbu, přípravu a podmítky ale to je tak všechno, zbytek roku stojí. Asi bych si vypočítal kolik motohodin udělá za rok. Můj odhad je že se osobně vlezu do 100hodin za rok.
Pokud není problém ve financích tak je to jedno. Já bych šel do maximální výbavě a po max.5letech vyměnit za nový.


Takže to znovu shrnu a zopakuji: Nový co nejlevnější nejjednodušší kvalitní traktor na 100 ha orné, výkon kolem 200 koní(chci mít k nářadí 40 koňovou rezervu), odhaduji roční práci max 200Mth. Nářadí neřešme. Nebo ještě naopak: Jaký nejvyšší výkon má nějaký nový kvalitní "mechanický" traktor, tedy s "manuální převodovkou" ??? Nemůžu vydávat každých pět let miliony za (nový)traktor. Rozhoduje kvalita a poměr cena/výkon !!! Díky


že se pletu do debaty, ale tady si opravdu hodně protiřečíte. Nový, kvalitní, levný a do toho s manuální převodovkou kolem 200 koní- jestli takový najdete dejte mi prosím ihned vědět, vezmu ho taky. Pokud sem pochopil sháníte traktor pro syna, který hospodaří (i se službami)na cca 150 ha.Podle mého názoru by byla nejlepší alternativa Fortera 140, je stále relativně jednoduchá a je vcelku univerzální, náhradní díly nejsou předražený, ale je to zetor, takže komfort obsluhy je oproti zahraničí někde...



Forterra je pro kutily :mrgreen: ,traktory s manuálem nad 200 k lze také dohledat třeba Deutz-Fahr Agrotron X / Same Diamond

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 23 zář 2012 09:08

v tomhle neporadím, páč nový není jen o převodovce, je to taky o motoru a dalších ptákovinách narvaných elektronikou.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 23 zář 2012 14:06

bold píše:i pre kokotou slnko svieti. A taky jsem přišel na tvrzení někdo umí a někdo má staré vrány. Ony jsou totiž dotace jiné v kopcích a u nás. rozdíl 6000,- na ha je sakra poznat. Ale každému co jeho jest. Hlavní je spokojenost, já jsem spokojen s tím co mám. Slouží to bezchybně a tudíž bez investic. Nepotřebuju nový stroj s drahým servisem, jednou krouhnou dotace a to bude zánovní techniky na prodej a nemovitosti půjdou s tímto ruku v ruce. Někteří odtáhnou odkud přišli a zůstane jim jen igelitka na svačinu. Nic proti nikomu nemám, ale přizdisráče kteří nedokážou napsat žádný inteligentní příspěvek rád moc nemám. Z takovýchto ..... se rekrutují politici.... :lol: :lol: :lol:


Pane bolde, buďte v klidu. Mě velmi zajímají vaše zkušenosti jako praktika. Syn bude potřebovat silnější traktor jako základní(první), tak hledám. Na těch pár budoucích desítek ha nepotřebuje traktor s pohodlím a vychytávkama jako je například automatické otáčení na úvratích a variopřevodovka, řazení pod zatížením by se možná hodilo. Takže hledám něco nového silného "jednoduchého" kvalitního za cenu, kterou budu platit za nutnosti a ne za drahé vychytávky. Nyní se dívám na české stránky Deutz-Fahr. Chtěl bych se připravit informačně jaké jsou možnosti a na TECHAGRU 2014 v Brně rozhodnout a koupit.

Příspěvky: 1109
Registrován: 14 lis 2009 15:49

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod slava » 23 zář 2012 15:03

v dnesni dobe zadny vyrobce traktoru neda na trh jednoduchy stroj protoze by snim v konkurenci neuspel a navic kdyz si ho uzivatel bude moci opravovat sam tak nebude od neho potrebovat servis a ten servis je pro vyrobce dosti dulezity prinos financi takze koupit novy levny spolehlivy a jednoduchy traktor je nemozne kdyz chcete tyto parametry tak kupte neco strarsiho a nechat kompletne kvalitne zgeneralkovat

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 23 zář 2012 17:35

Buclík píše:Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky


Zatím jsem našel Deutz-Fahr Agrotron M 650, ten se mi zdá jednoduchej a kvalitní, kdyby byl za dva melouny bez DPH, sakra ten by možná i stačil.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 25 zář 2012 10:12

Buclík píše:Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky


Eště je tady k mání http://www.polagro.cz/9899/traktory/

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 25 zář 2012 11:58

Buclík píše:
Buclík píše:Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky


Eště je tady k mání http://www.polagro.cz/9899/traktory/


Traktory Pronar, tedy ty dva nejvýkonnější, vypadají na papíře docela dobře, osvědčena technika za vcelku "rozumnou cenu". Neměl bych ani tak obavu o Nd díly potažmo servis, ale o to, jak kvalitně to polský montér dokazal poskládat... .

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Martis » 25 zář 2012 21:36

Nechci tady nikomu radit, ale jednoznačně se přikláním k bold-ovi. Ten podle mě moc dobře ví, že pod 100 ha se nevyplácí kupovat nový stroj, podle toho co obhospodařuji, tak se cenově ten traktor prostě nezaplatí. Také jsem majitelem tzv.starých vran a moc si jich vážím :shock: . Teda mám čtyři 6911 a crystala 12045 a na to moje hraní na poli mi to prostě stačí. Všechno si na těchto strojích opravím a hlavně bez pomoci drahého servisu to dám do kupi za pár korun. Teď jsem se jedním okem poohlížel na belaruse a taky proč ho přece jenom nezkusit, tady ho podle čtených příspěvků spíše haní. Ale co taky byste za ty prachy chtěli-není na něm toliko elektriky, je tam více mechanických procesů, celkem úsporný a servis je defakto na nic všude, tak co si budeme namlouvat. Těch ušetřených 400 tisíc se mi prostě hodí ať to stojí co to stojí. Já bych se tedy držel ze začátku při zemi a třeba za pár let to praktikovat současným způsobem-koupit nový na pár let, pak ho střelit za slušný peníz a zase koupit nový.... :D :D :D
Samí vole, ale stádo nikde ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 25 zář 2012 22:05

Martis píše:Nechci tady nikomu radit, ale jednoznačně se přikláním k bold-ovi. Ten podle mě moc dobře ví, že pod 100 ha se nevyplácí kupovat nový stroj, podle toho co obhospodařuji, tak se cenově ten traktor prostě nezaplatí. Také jsem majitelem tzv.starých vran a moc si jich vážím :shock: . Teda mám čtyři 6911 a crystala 12045 a na to moje hraní na poli mi to prostě stačí. Všechno si na těchto strojích opravím a hlavně bez pomoci drahého servisu to dám do kupi za pár korun. Teď jsem se jedním okem poohlížel na belaruse a taky proč ho přece jenom nezkusit, tady ho podle čtených příspěvků spíše haní. Ale co taky byste za ty prachy chtěli-není na něm toliko elektriky, je tam více mechanických procesů, celkem úsporný a servis je defakto na nic všude, tak co si budeme namlouvat. Těch ušetřených 400 tisíc se mi prostě hodí ať to stojí co to stojí. Já bych se tedy držel ze začátku při zemi a třeba za pár let to praktikovat současným způsobem-koupit nový na pár let, pak ho střelit za slušný peníz a zase koupit nový.... :D :D :D


Určitě to má něco do sebe... ale nemusí to být pravidlem, dělám na 105ha, orna i travní + dobytek.. mám jak staré, tak i nove stroje. Těch nových (či novejších) je již většina, a nikdy jsem si na to nestěžoval....nejsem až tak technicky typ, takže ne vše si opravím jak na novém, tak na starém... Ale i tak si myslim, že se mi to vyplatí, protože vše dělám sám a než travit dny v dílně, raději je trávim při práci na poli. Je to jen muj nazor podložený pracovni zkušeností, nehaním nové ani staré a zarověň nedosuzuji nikoho že nove nekupuje... taky mám pár známých, kteří jsou naopak raději v dílně než na poli :wink:

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 25 zář 2012 22:28

Martis píše:Nechci tady nikomu radit, ale jednoznačně se přikláním k bold-ovi. Ten podle mě moc dobře ví, že pod 100 ha se nevyplácí kupovat nový stroj, podle toho co obhospodařuji, tak se cenově ten traktor prostě nezaplatí. Také jsem majitelem tzv.starých vran a moc si jich vážím :shock: . Teda mám čtyři 6911 a crystala 12045 a na to moje hraní na poli mi to prostě stačí. Všechno si na těchto strojích opravím a hlavně bez pomoci drahého servisu to dám do kupi za pár korun. Teď jsem se jedním okem poohlížel na belaruse a taky proč ho přece jenom nezkusit, tady ho podle čtených příspěvků spíše haní. Ale co taky byste za ty prachy chtěli-není na něm toliko elektriky, je tam více mechanických procesů, celkem úsporný a servis je defakto na nic všude, tak co si budeme namlouvat. Těch ušetřených 400 tisíc se mi prostě hodí ať to stojí co to stojí. Já bych se tedy držel ze začátku při zemi a třeba za pár let to praktikovat současným způsobem-koupit nový na pár let, pak ho střelit za slušný peníz a zase koupit nový.... :D :D :D


Jsu důchodce nezemědělec, ale syn začíná na dvaceti ha a snažím se trochu zorientovat. Připadá mi, že v naší oblasti 450m nad mořem dá v rostlinné produkci zdejší orná z hektaru běžně průměrně čistý zisk po odečtení všech nákladů včetně daní a nájmů bez dotací aspoň 10000 Kč ročně z hektaru. Takže pro uživení rodiny s dvěma dětmi mu podle mne stačí 30 ha orné. No a na obnovu techniky mně připadá, že potřebuje dalších 30ha, to je zisk ročně 300 tisíc, za deset let tři miliony. A za to už se dá pořídit nějaká technika. Podle mne kupovat nový a za 5-10 let zase prodávat tento traktor, mi připadá neekonomické. Takový traktor bude mít za deset let najeto cca 2000Mth a bude jako nový bez potřeby oprav dalších 8000Mth, tak proč bych ho prodával a kupoval nový a měl z rozdílu cen starý - nový ztrátu? Má ekonomická "filosofie" je tato: Koupit traktor s výkonovou rezervou na třicet let, tedy na výdrž 10000Mth, která hravě obhospodaří třicet let třeba 100ha a lít do něj jenom naftu a olej. Samozřejmě kromě tohoto hlavního tahouna jsem pro to mít ještě nějakou starou vránu na lehčí práce, třeba postřiky a nemuset nářadí neustále přepřahat. Tak a teď mě roztrhejte !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 25 zář 2012 22:44

Buclík píše:
Martis píše:Nechci tady nikomu radit, ale jednoznačně se přikláním k bold-ovi. Ten podle mě moc dobře ví, že pod 100 ha se nevyplácí kupovat nový stroj, podle toho co obhospodařuji, tak se cenově ten traktor prostě nezaplatí. Také jsem majitelem tzv.starých vran a moc si jich vážím :shock: . Teda mám čtyři 6911 a crystala 12045 a na to moje hraní na poli mi to prostě stačí. Všechno si na těchto strojích opravím a hlavně bez pomoci drahého servisu to dám do kupi za pár korun. Teď jsem se jedním okem poohlížel na belaruse a taky proč ho přece jenom nezkusit, tady ho podle čtených příspěvků spíše haní. Ale co taky byste za ty prachy chtěli-není na něm toliko elektriky, je tam více mechanických procesů, celkem úsporný a servis je defakto na nic všude, tak co si budeme namlouvat. Těch ušetřených 400 tisíc se mi prostě hodí ať to stojí co to stojí. Já bych se tedy držel ze začátku při zemi a třeba za pár let to praktikovat současným způsobem-koupit nový na pár let, pak ho střelit za slušný peníz a zase koupit nový.... :D :D :D


Jsu důchodce nezemědělec, ale syn začíná na dvaceti ha a snažím se trochu zorientovat. Připadá mi, že v naší oblasti 450m nad mořem dá v rostlinné produkci zdejší orná z hektaru běžně průměrně čistý zisk po odečtení všech nákladů včetně daní a nájmů bez dotací aspoň 10000 Kč ročně z hektaru. Takže pro uživení rodiny s dvěma dětmi mu podle mne stačí 30 ha orné. No a na obnovu techniky mně připadá, že potřebuje dalších 30ha, to je zisk ročně 300 tisíc, za deset let tři miliony. A za to už se dá pořídit nějaká technika. Podle mne kupovat nový a za 5-10 let zase prodávat tento traktor, mi připadá neekonomické. Takový traktor bude mít za deset let najeto cca 2000Mth a bude jako nový bez potřeby oprav dalších 8000Mth, tak proč bych ho prodával a kupoval nový a měl z rozdílu cen starý - nový ztrátu? Má ekonomická "filosofie" je tato: Koupit traktor s výkonovou rezervou na třicet let, tedy na výdrž 10000Mth, která hravě obhospodaří třicet let třeba 100ha a lít do něj jenom naftu a olej. Samozřejmě kromě tohoto hlavního tahouna jsem pro to mít ještě nějakou starou vránu na lehčí práce, třeba postřiky a nemuset nářadí neustále přepřahat. Tak a teď mě roztrhejte !!!


nedá se předpokládat, že během 10 000 Mth budou do traktoru investice jen za palivo a bežnou údržbu....neznám nikoho, kdo by měl takové štestí :idea:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 26 zář 2012 07:55

osobně trávím víc času ve 7211 než ve 16145. Toliko moje skušenost, tudíž jsem prvotně sháněl něco malého, ovšem tady jsem narazil, páč výrobci začínají někde u 90koní a to je už traktor jak stodola :lol: Takže když už velký, tak i víc koní, a holt budu zase trávit víc času ve staré vráně.
Výpočty zisku z hektaru bych bral jako silně orientační. Děláme zemědělství, ne strojní výrobu. Stačí jedny kroupy a je to úplně někde jinde. Např dnešní rok. Pšenice nastavená na nějakých 80q z ha, dala s bídou 40. Dostala všechno co měla, jak hnojiva tak chemii (navíc jeden fungicid páč ten tlak prostě byl) Takže náklady mírně vyšší a výnos poloviční. Byla to sice potravina ale výnos nebyl tabulkový. Těch vlivů je v zemědělství hodně a musíme s těmito ztrátami počítat. Každý rok je jiný. Je dobře že to máte vypočítané, ovšem náklady na provoz rodiny jsou jedny z nejvyšších. Takže zisk je potřeba ještě rozdělit na více hromádek, provoz rodiny, splátky strojů,údržba strojů,údržba farmy a pod. tam se ten zisk rozpustí.
To vás nechci odrazovat od koupi nového stroje, jen se opět snažím o pomoc. Jsou to moje skušenosti. Taky jsem byl pln ideálů, ovšem skutečnosti byli úplně jiné. Doufám že jsem opět někoho neurazil.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Další

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků