Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní


Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bandas » 07 říj 2012 11:53

farmarpetr píše:Sice je tohle téma o koupi traktoru, ale to co napsal o trochu výše opozdilec je podle mě naprostá pravda. Pokud bych měl k dispozici třeba 2 miliony a chtěl hospodařit, tak jak píše tazatel, tak bych koupil třeba dvě „staré vrány“ 16145. To by se s rezervou vešlo do půl milionu i s případnými počátečními opravami. Dvě proto, že když se na jedné náhodou něco vysype, tak aby to nenarušilo postup prací. Za zbylých 1,5 milionu bych koupil půdu pokud tahle možnost je. Ta půda je důležitější než traktor a je čím dál větší problém se k nějaké dostat.


Presne tak, kupovat si silny traktor na pozemky ktere nemam je jako kupovat si Ferrari tam kde nejsou silnice....
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 28
Registrován: 28 črc 2011 20:28

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod zetorzhor » 07 říj 2012 11:56

Hospodařím teprve pár let tak mě berte s rezervou, ale jsem rád že se dnes uživím protože tady se stejně nedá najít rozumná práce. Obdělávám 40 ha, 20 je rostlinka, mám na to z 5611 a 8011 a s tím si vystačím klidně ještě pár let. Letos opět přibude 25 ha. Absolutně nemám problém s dalším pronájmem půdy od lidí, jsem místní a lidi vidí že jsem si na vše musel poctivě vydělat a "pachtím se se starejma vránama". Jsme tady pouze dva soukromníci a ten druhý nemůže sehnat ani hektar do nájmu a prodat mu taky nikdo nechce. A když se tak pořád ptáte kde dělají ostatní chybu tak je to taky trochu o tom že ten druhý soukromník má bohatého tatínka co nu hned na začátku koupil drahý, skoro 200 koňový traktor :D a světe div se to se tady neodpouští. Osobně proti němu nic nemám, vážím si každého kdo se tady v tom bordelu snaží poctivě uživit, mě tady taky pár kolchozníků nemůže odpustit že jsem nezkrachoval :D , ale tak to prostě je. Jsem zhruba stejně starý jeko Váš syn a také mám malé děti a kdyby do mě chtěl otec narvat 2 mega, neváhám ani chvilku, za 1,5 mega nakoupím půdu a zbyde mě i s rezervou na starší techniku s kterou obdělám i 200ha. Ostatně to tady píší i jiní a o hodně zkušenější hospodáři. Stroje se budou pořád vyrábět a je jich víc a víc, ale půdy je stejně. Myslím si že kupovat traktor víc jak za mega pokud nemáte tak 100ha je k ničemu. Na lidskou závist a blbost žádné tabulky neplatí.
To nemyslím ve zlém a přeji Vašemu synovi hodně zdaru.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 08 říj 2012 14:30

bandas píše:
farmarpetr píše:Sice je tohle téma o koupi traktoru, ale to co napsal o trochu výše opozdilec je podle mě naprostá pravda. Pokud bych měl k dispozici třeba 2 miliony a chtěl hospodařit, tak jak píše tazatel, tak bych koupil třeba dvě „staré vrány“ 16145. To by se s rezervou vešlo do půl milionu i s případnými počátečními opravami. Dvě proto, že když se na jedné náhodou něco vysype, tak aby to nenarušilo postup prací. Za zbylých 1,5 milionu bych koupil půdu pokud tahle možnost je. Ta půda je důležitější než traktor a je čím dál větší problém se k nějaké dostat.


Presne tak, kupovat si silny traktor na pozemky ktere nemam je jako kupovat si Ferrari tam kde nejsou silnice....


No pořád nikdo nenapsal, jak si někdo koupil příliš silný traktor, tak ho prodal a koupil si slabší.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 08 říj 2012 14:40

zetorzhor píše:Hospodařím teprve pár let tak mě berte s rezervou, ale jsem rád že se dnes uživím protože tady se stejně nedá najít rozumná práce. Obdělávám 40 ha, 20 je rostlinka, mám na to z 5611 a 8011 a s tím si vystačím klidně ještě pár let. Letos opět přibude 25 ha. Absolutně nemám problém s dalším pronájmem půdy od lidí, jsem místní a lidi vidí že jsem si na vše musel poctivě vydělat a "pachtím se se starejma vránama". Jsme tady pouze dva soukromníci a ten druhý nemůže sehnat ani hektar do nájmu a prodat mu taky nikdo nechce. A když se tak pořád ptáte kde dělají ostatní chybu tak je to taky trochu o tom že ten druhý soukromník má bohatého tatínka co nu hned na začátku koupil drahý, skoro 200 koňový traktor :D a světe div se to se tady neodpouští. Osobně proti němu nic nemám, vážím si každého kdo se tady v tom bordelu snaží poctivě uživit, mě tady taky pár kolchozníků nemůže odpustit že jsem nezkrachoval :D , ale tak to prostě je. Jsem zhruba stejně starý jeko Váš syn a také mám malé děti a kdyby do mě chtěl otec narvat 2 mega, neváhám ani chvilku, za 1,5 mega nakoupím půdu a zbyde mě i s rezervou na starší techniku s kterou obdělám i 200ha. Ostatně to tady píší i jiní a o hodně zkušenější hospodáři. Stroje se budou pořád vyrábět a je jich víc a víc, ale půdy je stejně. Myslím si že kupovat traktor víc jak za mega pokud nemáte tak 100ha je k ničemu. Na lidskou závist a blbost žádné tabulky neplatí.
To nemyslím ve zlém a přeji Vašemu synovi hodně zdaru.


Synův děda dělal 30 hektarů jen s koněma, já pamatuju na polích začínající Zetory 25A a K. Všechno jde, jde jen o následky. Tady veškerá pole soukromníků, pokud na nich nehospodaří, tak je pronajímají tisícihektarovým "statkářům", co privatizovaly po revoluci státní statky a JZD. Když s nimi nluvím, zda by pole místo jim, až jim vyprší smlouva, pronajali nám, tak se ptají, jestli jim zvládnem platit nájem co velkostatkář. A ten obdělává pole s 350 koňovými JD a novými kombajny. To my pak s 7745 vypadáme nedůvěrohodně - neúspěšně !!! V podstatě ať si to každý dělá jak chce, já chtěl jen poradit ne jak silný traktor, ale nějaký kvalitní jednoduchý 200 koní.

Příspěvky: 85
Registrován: 01 úno 2010 23:42

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Pazdera » 08 říj 2012 19:45

Dobrý den co jsem se dočetl tak budete traktor kupovat až v roce 2014 to už by měl Zetor vyrábět maxterru a ta bych řekl ,že alspoň co jsem viděl prototyp jednoduší a co jsem slyšel tak ve skouškách zatím chodí dobře ale nevím jestly bude mít těch 200 koní ,protože zatím ten nejsilnější prototyp měl 170 ale i to bych řekl ,že by byl provás dostačujcí výkon i na 100-150 ha.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 09 říj 2012 10:12

Nejspíš se bude jednat v podstatě o nový traktor co se týče konstrukce a určitě nějaký čas potrvá,než se vychytají všechny mouchy. Nicméně jsem velice zvědavý co to bude za stroj a jak se osvědčí v těžkých polních prácech.

to Buclík:
znám jednoho takového zemědělce,který si koupil nový traktor hodně přes 200k na pár hektarů a pak zjistil,že je na něj příliš velký,ale to se nedá mluvit o dobrém hospodáři,spíš zoufalci,který je nyní před krachem a už si hledá nějaký šikovný most,pod kterým by mohl bydlet.
Naposledy upravil poulm dne 09 říj 2012 10:36, celkově upraveno 1
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 412
Registrován: 19 lis 2006 22:13

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod medulin » 09 říj 2012 10:30

Buclík píše:
bandas píše:
farmarpetr píše:Sice je tohle téma o koupi traktoru, ale to co napsal o trochu výše opozdilec je podle mě naprostá pravda. Pokud bych měl k dispozici třeba 2 miliony a chtěl hospodařit, tak jak píše tazatel, tak bych koupil třeba dvě „staré vrány“ 16145. To by se s rezervou vešlo do půl milionu i s případnými počátečními opravami. Dvě proto, že když se na jedné náhodou něco vysype, tak aby to nenarušilo postup prací. Za zbylých 1,5 milionu bych koupil půdu pokud tahle možnost je. Ta půda je důležitější než traktor a je čím dál větší problém se k nějaké dostat.


Presne tak, kupovat si silny traktor na pozemky ktere nemam je jako kupovat si Ferrari tam kde nejsou silnice....


No pořád nikdo nenapsal, jak si někdo koupil příliš silný traktor, tak ho prodal a koupil si slabší.


U nás jeden takový je na 100ha měl 160koní a vyměnil ho za 125ps, ovšem hlavní důvod byla změna značky.
Všechno to byly funglovky.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 09 říj 2012 13:28

Tak na 100ha už se hodí každý kůň navíc.To už je taková rozloha,kde je dobré uvažovat o silnějších traktorech.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2009 22:19

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Jarda X » 09 říj 2012 22:27

Tak to tady také vše pročítám, a rozhodl jsem se též něco napsat. Tady u nás má jeden 150 ha a když mýval 120 ha tak měl traktor 155 koní a k tomu 90k a pak nějaké staré vrány. Dnes ty dva 155 a 90 vyměnil za 125 a 135 (staré vrány zůstaly) a je moc spokojený, všechny stroje utahnou oba traktory a má za to stroje adekvátní, tak třeba seje 30 ha za den, orá jen pod jařiny cca 12 ha za den. A větší traktor by už nechtěl, na tu trochu jej prý nepotřebuje ani v případě, že by se o něco rozšířil, jsou důležitější věci, např. nemovitosti.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Martis » 10 říj 2012 10:16

Taky chci příští rok orat jen pod jařiny, ozimy mi stačí zaset bezorebkou (to je velká pomoc)
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 68
Registrován: 15 říj 2009 17:48

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Pavel Fiala » 10 říj 2012 13:40

Zajímavá diskuse, ale zatím bez uspokojivé odpovědi. Zadání mělo 4 body:
1) Traktor pro syna.
2) Kvalitní a levný.
3) Aby mu vydržel alespoň 25 let.
4) Výkon 220 - 240koní.
Napadá mě pouze jedno řešení, která plní body 1-3, všechny jiné návrhy a řešení nesplňují zadání ve více bodech.
http://www.rollytoys.de

Prosím berte to jako nadsázku, ale bohužel je to tak. Pavel Fiala.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Ladislav » 10 říj 2012 14:43

Dobrý den.

Doufám, že při psaní příspěvků všichni pijete u stolu pivo. K ničemu jinému tahle diskuze není. Takový traktor by už měli úplně všichni. Anebo z druhé strany. Všechny nové traktory o výkonech 220-240 koní jsou kvalitní a levné=stejné. :lol:
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod opozdilec » 10 říj 2012 16:20

silný traktor za dobré peníze? V Agrodružstvu Jevišovice prodávají Challengera C65 za 150 tisíc (plus cirka 400tis za nové pásy). Není sice nový, ale je to držák. K tomu z kopřiv nějakýho smaragda na gigantu a pořádnou secí mašinu a za pár hodin máte svoje hotovo a hurá do služeb tisícihektarových statkářů:).

Uživatelský avatar
Příspěvky: 142
Registrován: 17 srp 2011 13:00
Bydliště: Kutnohorsko, Polabí

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Ladislav » 10 říj 2012 16:56

Přehlídl jsi slůvko Nový :)
Ocelák a Konkor, nejlepší kámoši!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Martis » 10 říj 2012 21:16

Pivo u toho nepiju, ale z pohledu soukromníka jsem rád, že mi na dveře neklepe ekzekutor...
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod mate » 10 říj 2012 21:41

Pročítám si tuto zajímavou diskuzi a musím přihodit i svůj názor. Je mi sice 18 a dělám jen na 40ha(začínáme od nuly).. Takže nemám zkušenosti se službama.. Ale jeden kluk ze sousední vesnice měl plán takový jako máte pro svého syna. Koupil si před 7 lety case 135 koní, za to tuším že megu a plánoval další stroje, ale v té době se mu dařilo velmi dobře, tak další stroje nekupoval a dělal v létě pod kombajnem a zbytek vyvýžel hlínu z rybníků... Před rokem si koupil novou pumu 225 koní, za to větší megu a vysházely mu plány jen po zbytek roku.. Letos na něj hlína nezbyla, na žně musel až na slovensko a traktory stojí doma, na ten starší traktor pomalu nešáhne, protože nemá peníze na řidiče a s pumou dělá jen nárazové práce. Ještě dodám, že vydělává jen na sebe, narozdíl od vašeho syna, který bude vydělávat na rodinu.
Pokud tedy nemáte známého v nějakém větším družstvu tak bych do toho snnad ani nešel.

Další příklad je sousední JZD, Má 2 nové traktory, CVX195 a fergusona 160.. nevim jaká řada... Za CVXem je agregováno jumbo a secí kombinace 4m... Za fergusonem je opal 6 rad. a ted koupená kombinace čelní a boční kosy s kond. od pottingera. JZD vlastní ještě jak se tady říká "staré vrány". Ten traktor, pokud je využit jen ve 2 strojích tak je podle mého nevyužitý a nevydělává. Na těch 500ha by stačil jen jeden traktor o výkonu do 150 hp. Takže když topotom nevydělvá tak to dolehne všude... zaměstnanci mají zablokované služební telefony. Musí se prodávat krávy každý týden aby byly peníze na dluhy... Ale je to pouze v lidech, někdo se podívá na youtube jak se farmaří a realita je jinde. Potíže v tomto JZD dělá podle mého názoru vedoucí, který zřejmě neumí počítat..

Poslední příklad e podobný jednomu předchozímu. Tímto nechci narážen na nikoho z Vás. Přistěhoval se doktor z okolí brna, jeho otec je "zemědělec". Chodil po barácích a scháněl hektary... každý mu říká pane inženýre... Tak udělal mladého zemědělce jak na sebe tak na svou přítelkyni. Otec mu zaplatil nového johna, zaněj letadlo a jezdil si jak král po vesnici.. Smál se nám že máme malej traktůrek (90hp) a že jsme zahrádkáři... Letos mu koupil otec zase nového johna, tentokrát 100hp..(aby měl prostě silnější traktor než my.. :-) ). Momentálně dělá na 50 ha z 90% pronajatých a za ty 4 roky dodnes neumí sušit seno. Poseče a nechá 4 dny ležet v řádku, a to i na loukách u řeky, kde je mokro, poté si to slisuje(lisem, který mu zaplatil otec) a po uskladnění zjišťuje, že se mu to hřeje, takže balí do igelitu..
Já mu říkám businesman, protože jen chodí a hledá ha aby ěl dotace, poté nabízí ty samé ha ostatním, s tím, že si trávu můžou nechat, ale dotace bude mít on...
Postupně i ti co se mu klaněli, z něj začínaj mít srandu a už mu skoro nikdo nenajímá.
Takže pokud ten člověk nežije pro farmaření, nic tomu neobětuje tak to snad nemá ani cenu..

K tématu, byl tu zmíněn landini, vpodstatě to stejné jak mc cormick.. Traktory jsou jednoduché, možná poměrně drahé, vcelku držáky, zpočátku lenochodi ale po 750mth když to dostanete na vrchol kroutícího momentu(od 1200 do 1700) tak ani neřadte a otáčky stojí na místě i když valíte do kopce se zatížením.
Nevím jestli tyto značky prodává někdo jiný než Moreau agri.. pokud né, tak bych na tuto značku raději zapomněl. Nevim v čem to je ale servis je naprostá nula.. Bohužel poked chcete záruku tak je musíte nějakou tu chvilku vydýchat.. Když nám měnil olej v 500h tak dal přes závit filtr k řízení... začalo to kapat, poté docela dost kapat. Když se o tom otec zmínil před vedoucím servisu tak dostal pěkně seřváno, že si to neumíme dotáhnout...

Vašim požadavkům by vyhovovala 7. série... počítejte s tím, že Vám moreauagri nedá rádio.. :-)
Ještě jedna informace, že pod novými traktory belarus je už od výroby kýbl pod motorem na olej :-)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 10 říj 2012 22:21

mate píše:Pročítám si tuto zajímavou diskuzi a musím přihodit i svůj názor. Je mi sice 18 a dělám jen na 40ha(začínáme od nuly).. Takže nemám zkušenosti se službama.. Ale jeden kluk ze sousední vesnice měl plán takový jako máte pro svého syna. Koupil si před 7 lety case 135 koní, za to tuším že megu a plánoval další stroje, ale v té době se mu dařilo velmi dobře, tak další stroje nekupoval a dělal v létě pod kombajnem a zbytek vyvýžel hlínu z rybníků... Před rokem si koupil novou pumu 225 koní, za to větší megu a vysházely mu plány jen po zbytek roku.. Letos na něj hlína nezbyla, na žně musel až na slovensko a traktory stojí doma, na ten starší traktor pomalu nešáhne, protože nemá peníze na řidiče a s pumou dělá jen nárazové práce. Ještě dodám, že vydělává jen na sebe, narozdíl od vašeho syna, který bude vydělávat na rodinu.
Pokud tedy nemáte známého v nějakém větším družstvu tak bych do toho snnad ani nešel.

Další příklad je sousední JZD, Má 2 nové traktory, CVX195 a fergusona 160.. nevim jaká řada... Za CVXem je agregováno jumbo a secí kombinace 4m... Za fergusonem je opal 6 rad. a ted koupená kombinace čelní a boční kosy s kond. od pottingera. JZD vlastní ještě jak se tady říká "staré vrány". Ten traktor, pokud je využit jen ve 2 strojích tak je podle mého nevyužitý a nevydělává. Na těch 500ha by stačil jen jeden traktor o výkonu do 150 hp. Takže když topotom nevydělvá tak to dolehne všude... zaměstnanci mají zablokované služební telefony. Musí se prodávat krávy každý týden aby byly peníze na dluhy... Ale je to pouze v lidech, někdo se podívá na youtube jak se farmaří a realita je jinde. Potíže v tomto JZD dělá podle mého názoru vedoucí, který zřejmě neumí počítat..

Poslední příklad e podobný jednomu předchozímu. Tímto nechci narážen na nikoho z Vás. Přistěhoval se doktor z okolí brna, jeho otec je "zemědělec". Chodil po barácích a scháněl hektary... každý mu říká pane inženýre... Tak udělal mladého zemědělce jak na sebe tak na svou přítelkyni. Otec mu zaplatil nového johna, zaněj letadlo a jezdil si jak král po vesnici.. Smál se nám že máme malej traktůrek (90hp) a že jsme zahrádkáři... Letos mu koupil otec zase nového johna, tentokrát 100hp..(aby měl prostě silnější traktor než my.. :-) ). Momentálně dělá na 50 ha z 90% pronajatých a za ty 4 roky dodnes neumí sušit seno. Poseče a nechá 4 dny ležet v řádku, a to i na loukách u řeky, kde je mokro, poté si to slisuje(lisem, který mu zaplatil otec) a po uskladnění zjišťuje, že se mu to hřeje, takže balí do igelitu..
Já mu říkám businesman, protože jen chodí a hledá ha aby ěl dotace, poté nabízí ty samé ha ostatním, s tím, že si trávu můžou nechat, ale dotace bude mít on...
Postupně i ti co se mu klaněli, z něj začínaj mít srandu a už mu skoro nikdo nenajímá.
Takže pokud ten člověk nežije pro farmaření, nic tomu neobětuje tak to snad nemá ani cenu..

K tématu, byl tu zmíněn landini, vpodstatě to stejné jak mc cormick.. Traktory jsou jednoduché, možná poměrně drahé, vcelku držáky, zpočátku lenochodi ale po 750mth když to dostanete na vrchol kroutícího momentu(od 1200 do 1700) tak ani neřadte a otáčky stojí na místě i když valíte do kopce se zatížením.
Nevím jestli tyto značky prodává někdo jiný než Moreau agri.. pokud né, tak bych na tuto značku raději zapomněl. Nevim v čem to je ale servis je naprostá nula.. Bohužel poked chcete záruku tak je musíte nějakou tu chvilku vydýchat.. Když nám měnil olej v 500h tak dal přes závit filtr k řízení... začalo to kapat, poté docela dost kapat. Když se o tom otec zmínil před vedoucím servisu tak dostal pěkně seřváno, že si to neumíme dotáhnout...

Vašim požadavkům by vyhovovala 7. série... počítejte s tím, že Vám moreauagri nedá rádio.. :-)
Ještě jedna informace, že pod novými traktory belarus je už od výroby kýbl pod motorem na olej :-)


a jeje, koukam, už nejmín desatá stejně spatná zkušenost se servisem Moreau agri...taky zapadní čechy nebo to flákaji aj jinde? :)

Příspěvky: 52
Registrován: 20 lis 2011 19:50

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod mate » 11 říj 2012 17:26

Vysočina :-) To se nedá pomalu nazvat ani "servis" :-). káž by šel vrátit čas... určitě by bylo rozhodnutí ve značce jinde.. Mohu se tě na něco zeptat? Když řadíš skupiny rychlostní tak to jde pěkně blbě přeřazovat.. Bylo nám servisákem řečeto, že málo jezdíme... a to bylo vše.. Jinak na traktor samotný nemůžu říct půl slova..

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 11 říj 2012 20:48

mate píše:Vysočina :-) To se nedá pomalu nazvat ani "servis" :-). káž by šel vrátit čas... určitě by bylo rozhodnutí ve značce jinde.. Mohu se tě na něco zeptat? Když řadíš skupiny rychlostní tak to jde pěkně blbě přeřazovat.. Bylo nám servisákem řečeto, že málo jezdíme... a to bylo vše.. Jinak na traktor samotný nemůžu říct půl slova..


Naprosto stejná zkušenost...traktor po mechanicke strance bezva, ale servis... kdyz neco potřebuju, tak na me koukaji jako kdyz si vymyslim a jejich odpoved je vetsinou takova, že "to se ochodí", "nebojte se, to pojede i tou chybovkou" a jejich nejoblíbenejší "zjistím a dám vědět" :lol: Nicméne k dotazu..skupiny jdou řadit dobře, ale musi byt druha řadička i reverz v neutrále.. Klidne se ptejte po SZ kdyby něco :wink:

Příspěvky: 1
Registrován: 15 lis 2012 10:13

Nákup diskové brány

Příspěvekod Ondřej » 15 lis 2012 10:22

Zdravím, potřebuji poradit, sháním velmi levně nové diskové bárny mulčovací. Všude kde jsem se zatím díval, tak za ně chtějí nehorázné peníze nebo nejsou vyhovující. Kolega mi doporučil využít poptávkový systém na internetu. Máte s tím někdo zkušenosti, funguje to? Nechci zbytečně ztrácet čas. Díky za info.O

Příspěvky: 104
Registrován: 01 led 2008 14:20
Bydliště: Vysočina, Jižní Morava

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod traktor Zetor » 02 pro 2012 23:26

Buclík píše:Chlapi, uvažuji pro třicetiletého syna, ktarý začal s rostlinou výrobou na dvaceti ha a má jen 7745 o dalším traktoru, který by měl dělat všechny nejtěžší práce na poli. Bude dělat i kamarádovi, celkem ke stovce ha, pouze obiloviny. Chci nový jednoduchý kvalitní traktor s výkonem 220 - 240 koní. Co byste mi doporučili a co to stojí ? Možná jsem s tím výkonem maximalista, ale chtěl bych zapřahovat co nejvíc agregací, aby bylo zrno při druhém přejezdu v zemi. A chci mít výkonovou rezervu. Takže opakuji: Nový co nejjednodušší kvalitní traktor i s předním vývodem 220 - 240 koní. Chci, aby mu vydržel v pohodě aspoň 25 let. Díky


1. rada: Nic nekupovat a za peníze, jet místo toho každý rok 4x na dovolenou v na jaře třeba na památky, létě k móóři, a na podzim třeba do lázní v zimě na hory :D,
2. rada: Nikomu nic nedělat, dělat jen na polích svých, nebo jen ta těch které mám v pronájmu :D ,
3. rada: 7745 zvládne daleko víc jak 20 ha a ta výkonostní rezerva tam taky je :D

A teď do mě :mrgreen:
Narvi tam červy, ať to grády má ...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 03 pro 2012 09:22

asi tak..... :lol: :lol: :lol: vesměs souhlasím.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 05 pro 2012 14:31

Celkem mne pobavilo těch 25let :lol: :lol: :lol:
To dnes nevydrží žádný z nových traktorů,leda že by mi stál v obýváku na okrasu :lol:
Tohle vydržely akorát staré klepáče počínaje Z25 a konče u starých Krystalů.
Jinak s dostatečnou výkonovou rezervou souhlasím,nikdy není k zahození.
Další věc jsou finance,kolik je ochota investovat do nového koně.
Zbytek už je na uvážení majitele,zda má pro něj práci a zda se uživí i případný nový stroj.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 71
Registrován: 24 bře 2013 15:48

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod michal7745 » 16 črc 2013 22:34

25 rokov, alebo 10 000mth ziadny novy traktor tolko nevydrzi po 7000 mth sa tu posrala prevodovka na john deere 6 rocny 240 konovy oprava vysla 30 000eur v kc 780 000, a strasne poruchovy dake posrate cidlo odide uz nepojde co bez toho by isiel ale nechce ist uz len kukat na traktor a volat servis, a hovori sa, ze uz nezarabaju na traktoroch ale na servise!!! :evil: myslim si ze menej poruchovy by bol massey ferguson s prevodovkou dyna 6 alebo deutz fahh, valtra a fendt, vario prevodovka nieje az taka strasna zivotnost ma 15 000mth zodpovednou jazdou, vymeny oleja atd., iny ma uz nenapada new holland je tiez poruchovy a belarus ani vo sne ma nenapada, my sme spokojni so 16245 super rocnik97 ktory ma 11 500mth a este nemal ziadne vazne poruchy bez coho nesiel!!! po 11000 sa menilo vstriekovacie cerpadlo predtym bolo povodne co vydrzalo 11000mth rozbila sa hriadelka na cerpadle dalej aj hydraulicke cerpadlo sa potom menilo prestaval zapinat kardan inac do predovky nikto nesahnul!!! v motore sa menili vlozky po 10 000mth ale inac parada jak ta 16245 ide startuje len na brnk a motor ide jak blazon :) a druhy traktor mame proximu 8441 a pracujeme na 45 ha a sluzby :wink:

Příspěvky: 19
Registrován: 20 říj 2014 19:26

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Kip » 11 říj 2017 12:40

To buclik
Tak jak to u Vás s odstupem času vypadá?

Předchozí

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků