Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvky: 56
Registrován: 03 dub 2011 16:53

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod vendelín » 04 říj 2012 10:43

To asi jo, ale půjde to postupně a ruku v ruce s nářadím. Ty za toho hitlera taky určitě nevěšíš to, cos měl za 6911 a nejezdíš na poloviční výkon.

Příspěvky: 73
Registrován: 23 dub 2012 18:23

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bandas » 04 říj 2012 10:48

poulm píše:Zase klasický střet starých a nových strojů :lol:
Bohužel každý dělá podle svých finančních možností a svých schopností.Někdo je má větší a někdo menší,to je vše.
Už to tu někdo poznamenal, zadání odporuje samo sobě, "nové a kvalitní" nejde dohromady s "levný",to je snad jasné každému.

Jinak nároky na traktory v dnešním zemědělství stále rostou, vidím to i sám na sobě. Kdysi jsme s otcem skákali jenom se Z3011,pak jsme si koupili Z6911 a už jsme si mysleli že máme vystaráno a zase to byl omyl.Pak jsme chvíli měli Z8011,ale ten se bez předku u nás moc neosvědčil, teď mám staré ZTéčko s nějakými cca 120-130koňmi a už se poohlýžím po něčem silnějším. Bohužel zatím dělám moc málo hektarů na to,abych si mohl šáhnout na něco nového,ale čas ukáže priority.

Nicméně bych chtěl na závěr podotknout,že traktor nad 200koní brzo nebude nic zvláštního na každé farmě či statku a ty traktory co byly kdysi stěžejní,tak už budou jenom posluhovat na drbkách.Takový je trend a tak to vidím já.


Libi se mi vyvoj vasich traktoru, jen bych si dovolil nesouhlasit s beznym 200 konovym traktorem v blizke budoucnosti.
U nas jsme taktez zacinali s Z3011, pak Z6911, k nemu (uz ponauceni) s predkem Z6945, naslene Z7745 a nejnoveji NHT5050.
Delame tedy jen zivocisnou vyrobu (skot bez TPM), ale s momentane 80ha a v planu od 2014 140ha bych pro 200 konovy traktor nenasel vyuziti a tudiz o nem ani neni uvazovano.
I kdyz s rostlinou vyrobou prilis zkusenosti nemam, pro potreby "mozne farmy" Buclika mi 200 konovy traktor pripada vyhazovani penez oknem.
"Pokud se jednou ve vesmíru najde inteligentní život, pevně doufám, že to bude na Zemi."

A.C. Clarke

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 04 říj 2012 10:52

bandas píše:
poulm píše:Zase klasický střet starých a nových strojů :lol:
Bohužel každý dělá podle svých finančních možností a svých schopností.Někdo je má větší a někdo menší,to je vše.
Už to tu někdo poznamenal, zadání odporuje samo sobě, "nové a kvalitní" nejde dohromady s "levný",to je snad jasné každému.

Jinak nároky na traktory v dnešním zemědělství stále rostou, vidím to i sám na sobě. Kdysi jsme s otcem skákali jenom se Z3011,pak jsme si koupili Z6911 a už jsme si mysleli že máme vystaráno a zase to byl omyl.Pak jsme chvíli měli Z8011,ale ten se bez předku u nás moc neosvědčil, teď mám staré ZTéčko s nějakými cca 120-130koňmi a už se poohlýžím po něčem silnějším. Bohužel zatím dělám moc málo hektarů na to,abych si mohl šáhnout na něco nového,ale čas ukáže priority.

Nicméně bych chtěl na závěr podotknout,že traktor nad 200koní brzo nebude nic zvláštního na každé farmě či statku a ty traktory co byly kdysi stěžejní,tak už budou jenom posluhovat na drbkách.Takový je trend a tak to vidím já.


Libi se mi vyvoj vasich traktoru, jen bych si dovolil nesouhlasit s beznym 200 konovym traktorem v blizke budoucnosti.
U nas jsme taktez zacinali s Z3011, pak Z6911, k nemu (uz ponauceni) s predkem Z6945, naslene Z7745 a nejnoveji NHT5050.
Delame tedy jen zivocisnou vyrobu (skot bez TPM), ale s momentane 80ha a v planu od 2014 140ha bych pro 200 konovy traktor nenasel vyuziti a tudiz o nem ani neni uvazovano.
I kdyz s rostlinou vyrobou prilis zkusenosti nemam, pro potreby "mozne farmy" Buclika mi 200 konovy traktor pripada vyhazovani penez oknem.


Stále čekám na příběh, jak si rostoucí sedlák koupil příliš silný nový traktor a prodal ho a koupil si slabší a je spokojenej i když bude přibírat dlaších 50ha.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 04 říj 2012 11:42

Tak jasně,každý si pořídí to co mu vyhovuje a na co dosáhne.
Je jasné že v živočišné nebude nikdo s 200koňovým traktorem tahat dvoukolák s balikama do kravína atp.
V rostlinné v sezoně je vždy boj s časem a je potřeba mít všechno co nejdřív hotové dokud přeje počasí atd.
Nevidím důvod proč by si někdo nemohl držet traktor přes 200koní třeba jenom na 50ha pokud to má finančně vyřešené.
S nářadím bych si hlavu moc nelámal, za relativně málo penez lze pořídit jakékoli starší nářadí na vytížení takového traktoru.Paradoxně velká nářadí jsou levnější než ty menší. Počínaje nějakým šestiradličným otočným pluhem,nějaký ten 4metrový radličkový podmítač,kompaktor atd.

Jinak za toho "Hitlera" opravdu nedávám nářadí jako za 69ku,ikdyž ho utáhnu taky :lol:
Jenže se někde pokračovat musí a vždy se začíná traktorem a postupně věci za něj. Mnoho toho jde koupit skoro za šrotovku,jako pluhy PHX,kombinátory KON,bránosmyk atp. a něčím začít a postupně obměňovat.
Někde v pluzích jsem dával video od mého kamaráda z Vysočiny,jak si pořídil JD 8200,ikdyž je to už starší vrána,ale v dobré kondici a za to si koupil za 80tis sedmiradličného pružinového Agronoma a je s touto sestavou spokojený jako želva.Co víc dodat.Málo kterému zemědělci zbývají miliony navíc,takže si myslím,že se dá touhle cestou obměňovat a vylepšovat technika.

http://forum.farmweb.cz/viewtopic.php?f=108&t=2064&start=30
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 72
Registrován: 25 zář 2008 20:19
Bydliště: Jihlavsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Venawass » 04 říj 2012 18:34

Buclík píše:
Stále čekám na příběh, jak si rostoucí sedlák koupil příliš silný nový traktor a prodal ho a koupil si slabší a je spokojenej i když bude přibírat dlaších 50ha.


Takového příběhu se nedočkáte, ten kdo dělá v zemědělství ví, jak těžce se tady peníze vydělávají a takovou ekonomickou sebevraždu by neudělal. Ti co to udělali už dávno nejsou soukromí zemědělci. U nás ve vsi bylo v roce 1995 8 soukromníků, teď tři.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 04 říj 2012 18:51

Venawass píše:
Buclík píše:
Stále čekám na příběh, jak si rostoucí sedlák koupil příliš silný nový traktor a prodal ho a koupil si slabší a je spokojenej i když bude přibírat dlaších 50ha.


Takového příběhu se nedočkáte, ten kdo dělá v zemědělství ví, jak těžce se tady peníze vydělávají a takovou ekonomickou sebevraždu by neudělal. Ti co to udělali už dávno nejsou soukromí zemědělci. U nás ve vsi bylo v roce 1995 8 soukromníků, teď tři.


A kdo obdělává pozemky, co na nich dělalo těch 5 padlých. A co dělají ti tři přeživší lépe než těch 5 padlých?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 04 říj 2012 18:55

začínal jsem s 5ti ha. nyní mám 40 a přibírám dalších 12. Mám pouze staré vrány. Ti co dělali už nedělají, vykašlali se na to. Ti co nabrali nové stroje, tak přišli jak o stroje tak málem o barák. Nemám mega na nový (zánovní traktor) a mega na stroje za něj. 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 04 říj 2012 19:31

bold píše:začínal jsem s 5ti ha. nyní mám 40 a přibírám dalších 12. Mám pouze staré vrány. Ti co dělali už nedělají, vykašlali se na to. Ti co nabrali nové stroje, tak přišli jak o stroje tak málem o barák. Nemám mega na nový (zánovní traktor) a mega na stroje za něj. 8)


Já myslím, že jste úspěšnej. Úspěch sedlačení se buduje generacemi rodinných statků. Bohužel to komunisti zpřetrhali, tak dědici většinou začínějí s nulou. Držím vám palce a bude líp !!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 04 říj 2012 21:32

Nepočítám se mezi úspěšné. spíše mezi spokojené. Kdybych byl úspěšný tak mám přece plný dvůr nových strojů :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 04 říj 2012 22:26

Není třeba se tu chytat za slovo.Nicméně,když se podívám do minulosti,tak za dob našich dědů nějakých takových cca 10ha uživilo celou rodinu a pokud se sedlákovi dařilo,tak si dokázal pořídit i nejnovější mlátičku na tehdejším trhu,což je příklad mého dědy,než mu ji pak při kolektivizaci sebrali.Za dob našich otců,tj. za dob JZD a státnich statků už připadalo cca 10ha na jednu hlavu v podniku.Dnes na uživení rodiny tradičním zemědělstvím potřebuji zhruba 100ha na hlavu a ani tak si ještě nemohu dovolit nejmodernější mlátičku na trhu.Tím mi vyvstává otázka,jak to bude asi vypadat za další jednu či dvě generace? To už zbydou na celou ČR jenom dva zemědělci?
Když to řeknu sprostěji,tak už dnes zemědělci nikoho nezajímají,protože jich je méně jak "homosexuálů",tudíž i pro politiky a pro volby je to nezajímavá skupina lidí.
Ono to asi jednou opravdu dopadne tak,že budeme jíst jídlo ne vypěstované,ale vyrobené ve fabrice,tak jak to bylo v tom pěkném filmu "Křidýlko nebo stehýnko" :lol: :lol: :lol: ,tak jak už tomu mnohdy je.
Ale to jsem asi odbočil od tématu,tak mne omluvte.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Uživatelský avatar
Příspěvky: 72
Registrován: 25 zář 2008 20:19
Bydliště: Jihlavsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Venawass » 04 říj 2012 23:32

Buclík píše:
Venawass píše:
Buclík píše:
Stále čekám na příběh, jak si rostoucí sedlák koupil příliš silný nový traktor a prodal ho a koupil si slabší a je spokojenej i když bude přibírat dlaších 50ha.


Takového příběhu se nedočkáte, ten kdo dělá v zemědělství ví, jak těžce se tady peníze vydělávají a takovou ekonomickou sebevraždu by neudělal. Ti co to udělali už dávno nejsou soukromí zemědělci. U nás ve vsi bylo v roce 1995 8 soukromníků, teď tři.


A kdo obdělává pozemky, co na nich dělalo těch 5 padlých. A co dělají ti tři přeživší lépe než těch 5 padlých?


Všech 5 se nedočkalo unie - dotací
Všichni dělali obilniny, brambory a dobytek.
Ten největší cca 120 ha - Otec to předal synovi, ten hned koupil Z 122 45, do tří let byl na mizině protože do podniku skoro nic nedal, jak na pole tak do strojů, potom udělal převodovku na 122 45 a to byl konec, pole dal známímu dvě vesnice vedle, mě se z toho povedlo pronajmout 14 ha. Kamarád pronajal asi 20 ha

Další otec to dal synovi a ten okamžitě po přepisu vše prodal, vše mimo vesnici, stroje i pole, kolem 20 ha

Třetí to prochlastal, pomalu vše rozprodal a propil, co měl svoje cca 20 ha, koupil Kamarád a 10 co měl v nájmu jsem koupil já.

Čtvrtý a pátý také nedávali z5 do zemědělství skoro nic a postupem času si našli práci a pole pronajal další kamarád ze vsi.
My tři jsme dávali z5 do podniku 90 % příjmů a byla to hodně složitá doba a dělalo se od rána do večera.
Myslím že je tu dost lidí kteří to zažili.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 317
Registrován: 19 čer 2012 10:31
Bydliště: Havlíčkobrodsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Martis » 05 říj 2012 10:08

V dnešní době jde politikům jen o to aby zničili všechen domácí průmysl (od cukrovarů až po zemědělce) ,aby se jen dováželo a dováželo. Před rokem jsem měl možnost podivat se na průběh jednání poslanců o dotačním programu dobytka .To byste nevěřili co ti naši dokážou : První den jen projednávali co to je jalovice, prostě ti si vymýšlí takové kraviny, že je to k pláči. Dělají ze zemědělství takový guláš, že poté se nikomu nechce k hospodaření. Vždyt co já projezdim autem ročně na úřady, pak to papírování a všechno si hlídat, jinak tě voškubou jak slepici. Teď ještě k tomu všemu EU a ty její programy ... Podle mě bude osvobození, až padne EU, sice se hodně věcí zdraží ,ale zase na druhou stranu se "možná" rozjede státní průmysl. Mám jen vztek, co si dnešní člověk všechno dovolí a když se to nebude řešit, tak to dopadne jak píše poulm...
Samí vole, ale stádo nikde ...

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 05 říj 2012 10:28

A kdo obdělává pozemky, co na nich dělalo těch 5 padlých. A co dělají ti tři přeživší lépe než těch 5 padlých?[/quote]

Všech 5 se nedočkalo unie - dotací
Všichni dělali obilniny, brambory a dobytek.
Ten největší cca 120 ha - Otec to předal synovi, ten hned koupil Z 122 45, do tří let byl na mizině protože do podniku skoro nic nedal, jak na pole tak do strojů, potom udělal převodovku na 122 45 a to byl konec, pole dal známímu dvě vesnice vedle, mě se z toho povedlo pronajmout 14 ha. Kamarád pronajal asi 20 ha

Další otec to dal synovi a ten okamžitě po přepisu vše prodal, vše mimo vesnici, stroje i pole, kolem 20 ha

Třetí to prochlastal, pomalu vše rozprodal a propil, co měl svoje cca 20 ha, koupil Kamarád a 10 co měl v nájmu jsem koupil já.

Čtvrtý a pátý také nedávali z5 do zemědělství skoro nic a postupem času si našli práci a pole pronajal další kamarád ze vsi.
My tři jsme dávali z5 do podniku 90 % příjmů a byla to hodně složitá doba a dělalo se od rána do večera.
Myslím že je tu dost lidí kteří to zažili.[/quote]

Děkuji za poznatky. Mně z nich plyne, že ti, co padli, padli ze své neschopnosti sedlačit. Né že by dobře dělali a přesto padli.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 05 říj 2012 11:16

Tohle je klasický případ nezájmu a "firmu". Ale i při maximální starostlivosti se lze dostat do problémů. Znám podnikatele který dal celou svou duši do zemědělství. Pořídil nové stroje a hospodařil opravdu s velkou pílí a zájmem. Ovšem jeden rok přišli kroupy, druhý rok bylo mokro a za vraty stáli prodejci kteří čekali na své splátky. Postupně prodával stroje a nakonec i půdu. Dostál svým závazkům, ale byl bez strojů a bez poloviny půdy. Posléze to pronajal.
Nikdo z nás se nebude chtít smířit s neúspěchem pokud do toho dáme vše, ale i na tuto variantu je potřeby být připraven.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 05 říj 2012 11:33

bold píše:Tohle je klasický případ nezájmu a "firmu". Ale i při maximální starostlivosti se lze dostat do problémů. Znám podnikatele který dal celou svou duši do zemědělství. Pořídil nové stroje a hospodařil opravdu s velkou pílí a zájmem. Ovšem jeden rok přišli kroupy, druhý rok bylo mokro a za vraty stáli prodejci kteří čekali na své splátky. Postupně prodával stroje a nakonec i půdu. Dostál svým závazkům, ale byl bez strojů a bez poloviny půdy. Posléze to pronajal.
Nikdo z nás se nebude chtít smířit s neúspěchem pokud do toho dáme vše, ale i na tuto variantu je potřeby být připraven.


Nemáte nějakou zkušenost s pojištěním úrody u nějaké pojišťovny ?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1826
Registrován: 04 úno 2009 21:07

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod poulm » 05 říj 2012 11:34

Když se vrátím k tématu,tak zkoušel tady někdo z vás zjišťovat,jak jsou na tom cenově a kvalitou současné nové ruské traktory tehdejších výrobců Kirovců K700 nebo ukrajinských T15O?

Dnes se jedná třeba o traktory XTS:
http://www.xtz.ua/rus/production_and_manufactures/tractors/kolesnie/obshego_naznacheniya/htz-150k-09.html
Nebo něco z těch nových kirovců:
http://www.wnif.co.uk/articles/352/1/Kirovsky-Zavod-Kirovets-9000-series-tractors-feature-novel-transmission/Page1.html

Nebo jsou pořád tyto stroje odsouzené kritice podjaté minulým režimem? Co si o tom myslíte?
Je zajímavé,že u našich německých sousedů jezdí mnoho těchto starých i nových východních traktorů a těší se dobré oblibě,tedy aspoň co jsem měl možnost vidět.
V určitém okamžiku se z každého nářadí stává kladivo
Všechno lze udělat snáz s kladivem
Nevěř na zázraky,spoléhej na kladivo
Optimista je pesimista s kladivem
Když se věci nedaří, každá snaha o zlepšení vede ke kladivu
Jedno kladivo vydá za tunu nářadí

Příspěvky: 15
Registrován: 01 říj 2012 16:46

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod opozdilec » 05 říj 2012 13:50

Zdravím vás,

traktorům nerozumím, takže vám neporadím(ale v hodně jsem už seděl, takže vám i přesto z vlastní zkušenosti můžu říct, že některé serapatičky které váš syn nepotřebuje a nevyužije jako třeba odpružení předku nebo kabiny, jsou moc příjemné věci, a čím víc hektarů, tím víc ten rozdíl pocítí). Přišel jsem na toto fórum kvůli jiné věci, ale když už tady jsem tak sem se tu porozhlídl, co se kde zajímavého píše a mimochodem jsem zabrousil sem a diskuzi celou přečetl(uff:) a řeknu vám k tomu toto
pokud máte prostředky a máte možnost sehnat půdu(což sem pochopil, že ano), investujte ty prostředky do ní a ne do traktoru za 2 miliony, protoze půda bude váš základní výrobní prostředek, nikoli traktor
...a co já bych za to dal kdybych si mohl pronajmout nebo koupit pár hektarů. Budu rád a to hodně, když se mi podaří vyvázat máminu a tetinu půdu ze smluv s babišovými pohůnky, protože tady lidi, co v devadesátých letech nadávali na JZD jak zničili krajinu, že oni budou mít ty pěkný políčka jak mají vedle v rakousku, a přežili, teď sami rozorávají polní cesty, meze, sady, aby měli pár árů navíc.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 05 říj 2012 14:51

poulm píše:Když se vrátím k tématu,tak zkoušel tady někdo z vás zjišťovat,jak jsou na tom cenově a kvalitou současné nové ruské traktory tehdejších výrobců Kirovců K700 nebo ukrajinských T15O?

Dnes se jedná třeba o traktory XTS:
http://www.xtz.ua/rus/production_and_manufactures/tractors/kolesnie/obshego_naznacheniya/htz-150k-09.html
Nebo něco z těch nových kirovců:
http://www.wnif.co.uk/articles/352/1/Kirovsky-Zavod-Kirovets-9000-series-tractors-feature-novel-transmission/Page1.html

Nebo jsou pořád tyto stroje odsouzené kritice podjaté minulým režimem? Co si o tom myslíte?
Je zajímavé,že u našich německých sousedů jezdí mnoho těchto starých i nových východních traktorů a těší se dobré oblibě,tedy aspoň co jsem měl možnost vidět.

potkal jsem se na přezkoušení SRS s majitelem "menšího" kirovce a byl spokojený nad míru. Prý je to držák.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 05 říj 2012 19:23

Buclík píše:
bold píše:Tohle je klasický případ nezájmu a "firmu". Ale i při maximální starostlivosti se lze dostat do problémů. Znám podnikatele který dal celou svou duši do zemědělství. Pořídil nové stroje a hospodařil opravdu s velkou pílí a zájmem. Ovšem jeden rok přišli kroupy, druhý rok bylo mokro a za vraty stáli prodejci kteří čekali na své splátky. Postupně prodával stroje a nakonec i půdu. Dostál svým závazkům, ale byl bez strojů a bez poloviny půdy. Posléze to pronajal.
Nikdo z nás se nebude chtít smířit s neúspěchem pokud do toho dáme vše, ale i na tuto variantu je potřeby být připraven.


Nemáte nějakou zkušenost s pojištěním úrody u nějaké pojišťovny ?


pojistění plodin je dobrá věc, nicméně od doby, kde se k němu nabízí "podpora od PGRLF" toto pojištění jako náhodou skokově podražilo právě o tuto podporu :lol: ....letosní pojistka mne vyšla na 48 tisíc..a to mám 40% bonus a slevu za propojistěnost celé výměry...

Uživatelský avatar
Příspěvky: 72
Registrován: 25 zář 2008 20:19
Bydliště: Jihlavsko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Venawass » 05 říj 2012 19:56

Základ pojištění je na požár a kroupy. Letos jsem pojišťoval na částku 1.9 mil za 42 tis na celou výměru. Dotace od PGRLF je 50 %.
Ten kdo splácí větší úvěr a nepojištuje- je blázen. Taky takové znám, a jejich argument že se 10 let nic nestalo a že se to nevyplatí se jim loni pěkně vymstil.
Už pár let jsem u Agrapojišťovny a u řepky jsme už měl škodní událost. Vyřízená byla slušně.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 108
Registrován: 22 pro 2009 23:05
Bydliště: Podkrkonoší

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod farmarpetr » 05 říj 2012 20:59

Sice je tohle téma o koupi traktoru, ale to co napsal o trochu výše opozdilec je podle mě naprostá pravda. Pokud bych měl k dispozici třeba 2 miliony a chtěl hospodařit, tak jak píše tazatel, tak bych koupil třeba dvě „staré vrány“ 16145. To by se s rezervou vešlo do půl milionu i s případnými počátečními opravami. Dvě proto, že když se na jedné náhodou něco vysype, tak aby to nenarušilo postup prací. Za zbylých 1,5 milionu bych koupil půdu pokud tahle možnost je. Ta půda je důležitější než traktor a je čím dál větší problém se k nějaké dostat.

Příspěvky: 207
Registrován: 27 dub 2010 22:53

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Jarek » 05 říj 2012 21:23

Někde jsem tu četl že nové stroje jsou méně kvalitní než ta staré a to je blbost.Motory nových traktorů mají životnost i 25000mth.stará 161 nebo něco podoného by už měla za sebou nejmíň 3 GO.Pokud sedíte ve staré vráně 100 hodin za rok tak budiš.Ale kde je nějaká kultůra práce,nějaké pohodlí to vše je na bodu mrazu.

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 05 říj 2012 23:08

farmarpetr píše:Sice je tohle téma o koupi traktoru, ale to co napsal o trochu výše opozdilec je podle mě naprostá pravda. Pokud bych měl k dispozici třeba 2 miliony a chtěl hospodařit, tak jak píše tazatel, tak bych koupil třeba dvě „staré vrány“ 16145. To by se s rezervou vešlo do půl milionu i s případnými počátečními opravami. Dvě proto, že když se na jedné náhodou něco vysype, tak aby to nenarušilo postup prací. Za zbylých 1,5 milionu bych koupil půdu pokud tahle možnost je. Ta půda je důležitější než traktor a je čím dál větší problém se k nějaké dostat.


Já mám jinou celoživotní filosofii. A sice mít na rozhodujícím tažném uzlu k dispozici to technicky(a tedy provozně i ekonomicky) nejlepší a co nejvíc to využívat, třeba na dvě, tři směny v sezóně. Stará vrána nemůže být u mne rozhodující traktor, stará vrána u mne může být jen pro lehčí práce a eventuelně jako rezerva.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 06 říj 2012 11:12

Jarek píše:Někde jsem tu četl že nové stroje jsou méně kvalitní než ta staré a to je blbost.Motory nových traktorů mají životnost i 25000mth.stará 161 nebo něco podoného by už měla za sebou nejmíň 3 GO.Pokud sedíte ve staré vráně 100 hodin za rok tak budiš.Ale kde je nějaká kultůra práce,nějaké pohodlí to vše je na bodu mrazu.

Plně souhlasím s tvrzením že nový stroj poskytuje nesrovnatelně vyšší uživatelský komfort. Taky se mně líbí konstatování že 100 hodin lze odskákat ve staré vráně.
Dále bych uvedl poněkud podivné přirovnání životnosti motoru k životnosti celého stroje. Když pominu ten uživatelský komfort tak vychází i ta 16145 finančně lépe.
GO motoru 60 tis GO převodovky 40 tis, GO hydrauliky 20tis Suma sumárum 150tis (včetně výměny ložisek v nápravách a pod) Pokud to budu dělat doma (stačí obyčejná dílna) Tak jsem schopen se dostat na 100tisíc za GO V dílech. 16145 má životnost zhruba 6000Mh Pokud koupím vrak za 100 a udělám na něm GO za dalších 100 tak mám za 200tisíc Zánovní stroj. Pokud budu chtít dosáhnout na slibovaných 25000Mh tak je to zhruba 3,2 jednotky GO což je za nějakých 500 tis Kč+ nákup 200 tis, jsem na 700 tis Kč
Pokud to budu dělat svépomocí, tak se dostanu na nějakých 520tis.Kč. 600 tis.Kč včetně údržby a výměny pneu
A jiné počty, Předpokládám pracovní vytížení 200Mh ročně tak to mám do první GO 30 let což je hrubá životnost zemědělského podnikatele (ve 30 přebere firmu, v 60 ji předá) Takže co GO tak to nová generace zemědělců. No a nyní poněkud jiné hledisko, Dělám řepku, štvě mně cena nafty, koupím za 150 tis.Kč linku na výrobu řepkového oleje. Olej vytlačím za cenu elektřiny a ve 16145 to bez obav vyjedu (pokud mám obavy tak dám vyhřívání spodní nádrže.
No a teď někdo vypočítejte náklady na 200koňový traktor :lol: :lol:
Tohle berte s nadhledem, né že se toho někdo zase chytí a bude to brát jakop hanění nových strojů. :lol: :lol: 8)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 06 říj 2012 14:11

bold píše:
Jarek píše:Někde jsem tu četl že nové stroje jsou méně kvalitní než ta staré a to je blbost.Motory nových traktorů mají životnost i 25000mth.stará 161 nebo něco podoného by už měla za sebou nejmíň 3 GO.Pokud sedíte ve staré vráně 100 hodin za rok tak budiš.Ale kde je nějaká kultůra práce,nějaké pohodlí to vše je na bodu mrazu.

Plně souhlasím s tvrzením že nový stroj poskytuje nesrovnatelně vyšší uživatelský komfort. Taky se mně líbí konstatování že 100 hodin lze odskákat ve staré vráně.
Dále bych uvedl poněkud podivné přirovnání životnosti motoru k životnosti celého stroje. Když pominu ten uživatelský komfort tak vychází i ta 16145 finančně lépe.
GO motoru 60 tis GO převodovky 40 tis, GO hydrauliky 20tis Suma sumárum 150tis (včetně výměny ložisek v nápravách a pod) Pokud to budu dělat doma (stačí obyčejná dílna) Tak jsem schopen se dostat na 100tisíc za GO V dílech. 16145 má životnost zhruba 6000Mh Pokud koupím vrak za 100 a udělám na něm GO za dalších 100 tak mám za 200tisíc Zánovní stroj. Pokud budu chtít dosáhnout na slibovaných 25000Mh tak je to zhruba 3,2 jednotky GO což je za nějakých 500 tis Kč+ nákup 200 tis, jsem na 700 tis Kč
Pokud to budu dělat svépomocí, tak se dostanu na nějakých 520tis.Kč. 600 tis.Kč včetně údržby a výměny pneu
A jiné počty, Předpokládám pracovní vytížení 200Mh ročně tak to mám do první GO 30 let což je hrubá životnost zemědělského podnikatele (ve 30 přebere firmu, v 60 ji předá) Takže co GO tak to nová generace zemědělců. No a nyní poněkud jiné hledisko, Dělám řepku, štvě mně cena nafty, koupím za 150 tis.Kč linku na výrobu řepkového oleje. Olej vytlačím za cenu elektřiny a ve 16145 to bez obav vyjedu (pokud mám obavy tak dám vyhřívání spodní nádrže.
No a teď někdo vypočítejte náklady na 200koňový traktor :lol: :lol:
Tohle berte s nadhledem, né že se toho někdo zase chytí a bude to brát jakop hanění nových strojů. :lol: :lol: 8)


Neš jsem znal cenu za řepku ve výkupu, tak jsem byl obrovský potencionální fanda jezdit na doma lisovaný řepkový olej, že to bude za hubičku. No ale teď když počítám, že z jednoho ha sklidím 2,5 tuny řepky, dostal bych za ni ve výkupu 25 tisíc Kč. Když ji nedám do výkupu, ztratím 25 tisíc a získám doma lisováním z 2,5 tuny semene řepky 1000 litrů řepkového oleje. A ztracených 25 tisíc děleno získaných 1000 litrů je 25 kč ztráta = náklad na litr samodomo oleje. A zelenou naftu mám za dvacku !!! Kde dělám v tom počítání sakra chybu ???!!!

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod bold » 06 říj 2012 17:59

pravda pravda, letos je v ceně úplně všechno. To bylo spíše o tom že stará vrána sežere i řepkový olej, nový stroj by mohl mít problémy.
Navíc mně zajímá kde se dá sehnat nafta za 20. Beru přímo z čepra a na 20kč/l se nedostanu ani omylem
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 06 říj 2012 18:09

Buclík píše:
bold píše:
Jarek píše:Někde jsem tu četl že nové stroje jsou méně kvalitní než ta staré a to je blbost.Motory nových traktorů mají životnost i 25000mth.stará 161 nebo něco podoného by už měla za sebou nejmíň 3 GO.Pokud sedíte ve staré vráně 100 hodin za rok tak budiš.Ale kde je nějaká kultůra práce,nějaké pohodlí to vše je na bodu mrazu.

Plně souhlasím s tvrzením že nový stroj poskytuje nesrovnatelně vyšší uživatelský komfort. Taky se mně líbí konstatování že 100 hodin lze odskákat ve staré vráně.
Dále bych uvedl poněkud podivné přirovnání životnosti motoru k životnosti celého stroje. Když pominu ten uživatelský komfort tak vychází i ta 16145 finančně lépe.
GO motoru 60 tis GO převodovky 40 tis, GO hydrauliky 20tis Suma sumárum 150tis (včetně výměny ložisek v nápravách a pod) Pokud to budu dělat doma (stačí obyčejná dílna) Tak jsem schopen se dostat na 100tisíc za GO V dílech. 16145 má životnost zhruba 6000Mh Pokud koupím vrak za 100 a udělám na něm GO za dalších 100 tak mám za 200tisíc Zánovní stroj. Pokud budu chtít dosáhnout na slibovaných 25000Mh tak je to zhruba 3,2 jednotky GO což je za nějakých 500 tis Kč+ nákup 200 tis, jsem na 700 tis Kč
Pokud to budu dělat svépomocí, tak se dostanu na nějakých 520tis.Kč. 600 tis.Kč včetně údržby a výměny pneu
A jiné počty, Předpokládám pracovní vytížení 200Mh ročně tak to mám do první GO 30 let což je hrubá životnost zemědělského podnikatele (ve 30 přebere firmu, v 60 ji předá) Takže co GO tak to nová generace zemědělců. No a nyní poněkud jiné hledisko, Dělám řepku, štvě mně cena nafty, koupím za 150 tis.Kč linku na výrobu řepkového oleje. Olej vytlačím za cenu elektřiny a ve 16145 to bez obav vyjedu (pokud mám obavy tak dám vyhřívání spodní nádrže.
No a teď někdo vypočítejte náklady na 200koňový traktor :lol: :lol:
Tohle berte s nadhledem, né že se toho někdo zase chytí a bude to brát jakop hanění nových strojů. :lol: :lol: 8)


Neš jsem znal cenu za řepku ve výkupu, tak jsem byl obrovský potencionální fanda jezdit na doma lisovaný řepkový olej, že to bude za hubičku. No ale teď když počítám, že z jednoho ha sklidím 2,5 tuny řepky, dostal bych za ni ve výkupu 25 tisíc Kč. Když ji nedám do výkupu, ztratím 25 tisíc a získám doma lisováním z 2,5 tuny semene řepky 1000 litrů řepkového oleje. A ztracených 25 tisíc děleno získaných 1000 litrů je 25 kč ztráta = náklad na litr samodomo oleje. A zelenou naftu mám za dvacku !!! Kde dělám v tom počítání sakra chybu ???!!!


minimálně v tom, že než pořídíte levný, kvalitní a spolehlivý dvousetkoňový traktor, tak už žádná zelená nafta nebude (přístí rok 60% a pak prd...ale o tom jistě víte)

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod neznalek » 06 říj 2012 18:11

bold píše:pravda pravda, letos je v ceně úplně všechno. To bylo spíše o tom že stará vrána sežere i řepkový olej, nový stroj by mohl mít problémy.
Navíc mně zajímá kde se dá sehnat nafta za 20. Beru přímo z čepra a na 20kč/l se nedostanu ani omylem


nafta samozřejmě sehnat jde možná i levněji, ovšem s pochybnou kvalitou (kradena nebo to vubec neni nafta), prodejcem a určitě bez dokladu :)

Příspěvky: 333
Registrován: 20 zář 2012 18:02

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod Buclík » 06 říj 2012 19:22

bold píše:pravda pravda, letos je v ceně úplně všechno. To bylo spíše o tom že stará vrána sežere i řepkový olej, nový stroj by mohl mít problémy.
Navíc mně zajímá kde se dá sehnat nafta za 20. Beru přímo z čepra a na 20kč/l se nedostanu ani omylem


No Deutz prý dělá své motory, že kromě nafty mohou i 100% MEŘO a na požádání i úpravu že múže i přímo lisovaný řepkový olej. No syn odečítá z ceny vratku 6Kč zelenou naftu a dalších 6 Kč vratku DPH, čili mínus 12 Kč na litr nafty.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 403
Registrován: 28 zář 2007 21:13

Re: Nový kvalitní levný traktor 220-240 koní

Příspěvekod lukasbranka1 » 06 říj 2012 19:53

jen pripominka stroje s ruska a kdekoli s vychodu jsou urcite dobra volba i JD dela pro rusko jine motory ani ne tak jine jako bez EGR filtru castic DPF a jinych emisnich nesmyslu rusko totiz nepatri pod emisni normy evropy a zbytku sveta
koupit stroj v rusku neni zadny problem privest taky v pohode ale dostat ho na znacky veliky problem prakticky nemozne protoze musi plnit emisni normu a tu uz s vyroby neplni
nevim jestli se toto da nejak vyresit ale co jsem slysel tak to nejde

bylo by to pekne mit novy traktor bez vsech tech veci ktere se nemuzou pokazit protoze tam nejsou

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků