LED diodové žárovky do pracovních světel

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 02 led 2016 21:17

Se střediskem Ražice u Písku, spokojenost je. Je dobrý, že jsou schopný i přijet a popřípadě to řešit tady v dílně učiliště. Na nápravě se vyměnilo čidlo tak fungovala asi měsíc a teď začala zlobit ještě víc. Občas se normálně opře až o rám a nezvedne se, musím vymazat kódy a pak se pokusit ji zvednout manuálně až nahoru, abych s tím mohl aspoň jezdit. Tak se bude měnit ten potenciometr? - abych nekecal, prostě to čidlo co informuje o výšce nápravy. :)

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 02 led 2016 22:41

Tak hlavně, že jsi spokojený. ;) Přesně tohle nám dělala 6920. Taky někdy lehla až na ty dorazy, ale jak nemá ovládání nápravy, tak nám zůstala ležet a nemohli jsme s tím jezdit. Vyměnili jsme ten potenciometr, který budeš měnit ty, ale to bylo k ničemu, musel se koupit celý rozvaděč pro přední nápravu(52 000 Kč). Od té doby je klid. Ten potenciometr si vyměníš sám, ale musí ti ho nakalibrovat přes diagnostku, takže servis musí přijet tak jako tak. Traktor jste kupovali nový u Agrozetu?

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 02 led 2016 23:14

S tím nás taky straší, většinou pomůže ten potenciometr, ale někdy prý musí měnit celej ten rozvaděč. :( Nene tenhle traktor je kupovaný u KS plantu, je tedy dovezený z Anglie. Jo kdyby jsme se tenkrát, když se ještě vyráběla 7530 tka rozhoupali, tak to mohlo taky vypadat jinak. :D Ale 6930 je šikovná, má rozumný rozměry a dost výkonu. Ale celkem mi štve, že nemá automatickou klimatizaci, když se v tom jezdí celej den, tak by bodlo mít stálou teplotu. :?

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 03 led 2016 00:05

My jsme zkoušeli měnit takovým ventil na rom rozvaděči, který by to mohl dělat. Tím to nebylo a potom se musel koupit celý ten rozvaděč. Chtěli jste koupit novou 7530? Climatrak je super. máme ho v jedné 6920 a je to paráda. Do novýho traktoru jsme taky nechali dát automatickou klimatizaci, protože je to výborný.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 03 led 2016 11:34

No uvažovali jsme o ní, tam si pak člověk navolí přesnou specifikaci. Takhle jsme museli vybírat traktor jako celek, on má sice pěknou výbavu i tak, ale třeba ty xenony a automatickou klimatizaci by si tam člověk dal. :wink:

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 03 led 2016 13:01

To určitě. Světla není nikdy dost. Akorát když se dávali xenony na evropskou řadu 7030, nebo 6030, tak tam šel dát pouze jeden pár dozadu a jeden dopředu. To se mi zdá docela málo. Na nových erkách svítí diody taky moc krásně, akorát nechápu proč když si člověk zvolí diodová pracovní světla, proč nejdou dát u 6R všechna světla diodová. Některá zůstávají halogenová. U řady 7Ra 8R jsou diodová všechna, dokonce i ta v masce. Je to škoda.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 03 led 2016 13:12

Bohužel k tomu nemám ten zaškrtávací ceník co jde s čím. :( Ale určitě šel dát jeden pár xenonů dopředu na sloupek a jeden pár xenonů dozadu do střechy. :wink: Mě by spíš zajímalo jestli šla dát dozadu kombinace 2 xenony + 4 halogenky? Protože Daňhel má vzadu jen ty dva xenony samotný. viz. http://www.danhel.cz/fotogalerie/novy-p ... opowr.html

7270R v plných LEDkách jsme tu měli, to svítí neskutečně. A 6215R letos na podzim (2015), dopředu by mi ty halogenky nevadili, aspoň to světlo nebylo tak studené. Ale určitě bych tam dal 2 LEDky do boku, jak jsou z boku ve střeše, ony samotný nesvítily špatně, ale jak člověk zapnul LEDky tak to vypadalo jak když to do boku nesvítí. :D

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 03 led 2016 13:29

Vepředu na sloupku máš pravdu, tam šel dát jeden pár xenonů + dva páry halogenů ve štřeše. Vzadu šel pouze ten jeden pár Xenonů a hotovo. Přesně tak jak to má Daňhel na té jedné 7530. My jsme tu 6215 měli taky pujčenou v srpnu a mě se právě moc nelíbí ta kombinace halogenů a diod. Kdyby to bylo jako na 7R to by byla paráda. Ale budu rád i za to, že na traktoru budou ty diodový světla co tam dát jdou.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 59
Registrován: 15 úno 2010 17:49

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod hahukuku » 03 led 2016 16:58

Tvoje poslední věta znamená, že máte objednaný nějaký eRko ? :?:

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 03 led 2016 17:24

Jo jo šéf říkal před Vánocema, že bude novej někdy v březnu.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 25 led 2016 18:59

roman7711 píše:Jo to je pravda, muselo se jich obebrat 10 kusů, potom byla cena 300 za kus, ale já jich 10 upotřebím, ještě budu mít málo. Nevim jestli ti do toho někdy proud pujde, tak aby jsi to používal jako pracovní světla, protože originál na sloupek dvoje pravovní světla nedávali. Myslím si, že ty dva další konektory jsou na dopravní světla, ve kterých jsou žárovky H4(dálková a potkávací). Já mám na 6920S taky na blinkrech halogenová světla, ale mám to zapojené tak, že když dám dálková, tak se mi k nim připnou navíc tyhle dvě pracovní. Nedělal jsem to já, už to takto přijelo z Anglie, takže ani nevim jak je to zapojené.

Kde jsi to kupoval? uvažuju že to osadím taky a vzhledem k tomu že nejsem sám, tak bych těch 10 kousků vzal.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 401
Registrován: 04 led 2011 15:45

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod roman7711 » 25 led 2016 19:32

Ojednávali jsme je tady: http://www.ebay.com/itm/10X-48W-spot-LE ... jI&vxp=mtr
Jsou tam i kulaté 48W. Kamarád si je dal na Zetora 7711 dopředu nehoru na kabinu místo těch co tam jsou a pasovali tam jak prdel na hrnec.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 26 led 2016 10:18

Tak to jsem v p.... páč nehovořím jazykem tohoto kmene, a zas tak mezinárodně internetově nevládnu :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet


Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 26 led 2016 13:52

tak super. světla 128 dolarů, lodní doprava 700 dolarů, tak to jde :lol: :lol: :lol: :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet


Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 27 led 2016 10:37

Děkuji všem kteří se snaží pomoci zoufalému starci :lol: Každopádně asi takto, Mám absolutní nedůvěru k zahraničním obchodům (vesměs ke všem obchodům na internetu, podrobně pročítám obchodní podmínky a hledám reference) Tudíž je volba koupě ze zahraničí pro mně takřku nereálná. Hledání jest jednou věcí, avšak objednání jest pro mně věcí kritickou. Takže ještě jednou děkuji, předám informace mladším ať se snaží :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod Brano » 06 úno 2016 11:58

Tiež som sa toho bál ale napr. Ebay má väčšinu platieb krytú, čiže ak by tovar neprišiel alebo bol poškodený a nedohodli ste sa s predajcom, nie je problém s vrátením peňazí. Ja som to musel riešiť síce iba 3x, no nikdy nebol problém s poslaním peňazí naspäť. :wink:

Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2016 20:19

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod agrivitas » 20 bře 2016 20:23

Možná je lepší to nechat napojit na 12V nebo 24V (přidat externí reflektor). Například http://www.provleky.cz/katalog/osvetleni-pro-privesy-navesy-agrotechniku/pracovni-svetlomety/produkt/pracovni-lampa---zpetny-svetlomet--w81-led Svítí to neskutečně.

Uživatelský avatar
Příspěvky: 1662
Registrován: 11 čer 2007 23:17
Bydliště: Rokycany-Radnicko

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod neznalek » 20 bře 2016 22:24

mám teď objednané z číny po dobrých zkušenostech tyto žárovky http://www.levne-autodoplnky.cz/cree-le ... AqU18P8HAQ , jen v 60W verzi, tak jsem zvědav jak se budou chovat. Pokud to bude ok, přezuju celý traktor :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 21 bře 2016 08:53

tak osobně namontovány světlomety 27W. K žárovkám moc důvěru nemám, neb je problém s odváděním tepla a LEDky nesnáší dvě věci, přepětí a teplo. Uzavřít čip do světlometu je problém, i když je to hliník, tak se to teplo blbě dostává pryč. Rovněž je problém s homologací, chrániči svou aktivitu zvyšují a zadělávat si na problém opravdu nehodlám.
poněkud jsem nepobral příspěvek od agrivitas, (první větu) Já nakoupil tohle http://4x4.tomot.cz/index.php?id_produc ... er=product Cena je suprová. navíc sem občas zajdu a něco nakoupím a tak se dají domluvit lepší ceny např za odběr celého balení. To není reklama, to je jen odkaz kde nakupuju, když už se ty odkazy sem dávají. :lol:
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod miki » 21 bře 2016 11:12

Tak já nemám problémy s pracovníma světlama ani na technické ani u policajtů. Jsou to pracovní světla, která se za jízdy po komunikace se nepoužívají. Mám je vyvedený na dodělávaný spínač a musí tam být kontrolka v kabině. To je vše.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 21 bře 2016 11:56

oh.. sorry.. chybka. do pracovních je to jedno- to chrániče nezajímá :lol: Budu rád když napíšeš kdy odešly první čipy, možná vydrží hodně, možná jen chvilku, záleží jak je to moc "zastavěné" a kolik to nachytá tepla odjinud. Nejhorší je umístění někde v blízkosti zdroje tepla (motor, převodovka a pod) tady to nedá i sebelepší čip.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 554
Registrován: 08 črc 2009 20:06

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod miki » 21 bře 2016 12:58

Já mám zkušenosti s LEDkama takový, že pokud to přežije prvních 50 hodin provozu, tak není pak problém. Takže ono je nejlepší to nechat svítit týden v kuse a ty co to nepřežijí hned vyreklamovat. Týká se to jak LED autosvětel tak i LED žárovek doma.
Překovejme meče v pluhy a naopak

Příspěvky: 462
Registrován: 19 kvě 2013 07:21

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod Rolník74 » 21 bře 2016 17:36

Máte někdo zkušenosti s tímhle dodavatelem?http://auto.bazos.cz/inzerat/58390143/12-24V-DC-LED-svetla-180W.php
Jestli nekeca s tou svitivosti, tak jsou za super peníze.

Příspěvky: 873
Registrován: 29 srp 2013 17:47

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod skacel99 » 21 bře 2016 19:14

Já mám na jednom traktoře 2 řadou rapu s příkonem 120 w a svítí to jako kráva.Toto mi už připadá zbytečný,radši bych vzal rampu kolem 100-120 W a k tomu 2 světla 30 W na přisvícení do boku. Takto to mám na 10540 a bohatě to stačí

Příspěvky: 2
Registrován: 20 bře 2016 20:19

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod agrivitas » 03 dub 2016 21:17

Já teda nevím, já bych světla z Ameriky neobjednal. Cena tam může být dobrá, ale vesměs to bude z Číny a pokud odejdou, co potom.. Budete posílat do Ameriky? :D

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 04 dub 2016 07:57

a odkud si myslíš že jsou ty světla na které si dával odkaz? Já mám 27W což je 9x 3W dioda, svítí neskutečně, jsou kulaté (vlezou se do střechy na 70.. takže by mohli pasovat na vše co má kulaté světla z výroby zetoru) kus mně stál cca 500kč, koupeno tady.
Ohledně posílání z ciziny. většina portálů má nějakou pojistku, takže když ti nesvítí tak napíšeš na portál z kterého jsi to kupoval a většinou ti vrátí peníze. V dnešní podnikatelské době to funguje tak, že někdo objedná světla ze zahraničí (čína) a pak na tom založí svou živnost. To že je objedná za 400 a prodá za 1000 je jeho věc, nese riziko. a když se mu nějaké světlo vrátí tak s ním flákne do koše.
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

Příspěvky: 207
Registrován: 29 črc 2012 20:27

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod Brano » 15 dub 2016 09:25

Dovolil by som si malú poznámku, možno to niekomu pomôže.
Stalo sa mi že mi LED pri naštartovanom motore mierne blikali, nič hrozné ale mne sa to nepáčilo :D takisto to robilo aj kamarátovi na 7745. Pri zhasnutom motore bolo všetko v poriadku. Myslel som že to robí regulátor ale chyba bola v ukostrení, skrátka nebolo káblom ale jednoducho na kovovej kapote a keďže v mojom prípade je to malotraktor a kapota už má trocha vôle, pri vibráciách nebol zaistený dobrý kontakt takže to blikalo.
Teraz už všetko v poriadku, svieti ako má :wink:

Uživatelský avatar
Příspěvky: 5402
Registrován: 28 pro 2007 18:40
Bydliště: Zlínský kraj

Re: LED diodové žárovky do pracovních světel

Příspěvekod bold » 15 dub 2016 12:03

tak "kostra" bývá příčinou většiny závad :-)
Ať to skládám jak to skládám pokaždé je z toho kulomet

PředchozíDalší

Zpět na Všeobecná diskuze

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků